Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220

Niszczenie dokumentów Warszawa

Niszczenie dokumentów - ceny w Warszawie - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za niszczenie dokumentów w mieście Warszawa.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Jak znajdziesz firmę niszczącą dokumenty w Warszawie?

Prowadząc jakąkolwiek działalność gospodarczą, chcąc nie chcąc, musimy prowadzić dokumentację, zawierać umowy, zatrudniać pracowników, zdawać sprawozdania podatkowe etc. W związku z tym, po pewnym czasie okazuje się, że zgromadziliśmy wielkie ilości mniej lub bardziej potrzebnych dokumentów. Co z nimi można zrobić?
Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie przekazanie dokumentacji do podmiotów zajmujących się niszczeniem dokumentów w Warszawie. Tego rodzaju firmy – zachowując oczywiście właściwe kwestie bezpieczeństwa i poufności – zajmą się dokładną destrukcją Twoich wrażliwych danych. W końcu, kto by chciał, żeby jego tajemnice handlowe wpadły w ręce konkurencji?
Jak znajdziesz najbardziej profesjonalną firmę zajmującą się utylizowaniem dokumentów w Warszawie? Skorzystaj z narzędzi, które są dostępne na naszej stronie! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza do porównywania cen i wyceny odpadów lub zadzwoń pod numer widoczny na stronie. Nasi konsultanci służą pomocą oraz radą!
Podaj nam najważniejsze informacje dotyczące Twoich dokumentów. Ważna jest przede wszystkim ich waga, a także wszelkie dodatkowe dane i specyfikacje. Jeśli chcesz zrealizować wywózkę dokumentów i utylizację dokumentacji – warto podać swoją lokalizację. Podczas rozmowy z konsultantem możesz także podkreślić stopień tajności swoich dokumentów, a także zaznaczyć, czy znajdują się one luzem, czy w segregatorach, czy może na półkach, paletach etc.
Na podstawie naszych danych, skonstruujemy dla Ciebie dokładną i precyzyjną wycenę usługi niszczenia dokumentów. Na Twoje życzenie możemy także zrealizować pogłębiony research dotyczący najkorzystniejszych firm zajmujących się utylizacją dokumentów w Warszawie. Nie czekaj! Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich papierów już dziś!

Jakie przepisy regulują niszczenie dokumentów?

Zanim zastanowimy się, co należy poddać utylizacji dokumentacji – warto wiedzieć, jakie przepisy i ustawy regulują proces niszczenia, a także określają obiekt, który destrukcji powinien ulec. Przede wszystkim, w Polsce obowiązuje RODO z 2018 roku oraz niemiecka regulacja DIN 66399.
RODO to, innymi słowy, Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Jest to dokument, który dba o naszą prywatność, a także – jeśli jesteśmy np. przedsiębiorcami – reguluje kwestie związane z chronieniem danych pracowników oraz firmy. Zakłada zminimalizowanie ilości danych, które są ogólnodostępne, a także wprowadza ograniczenie danych, które gromadzimy. Warto pamiętać, że utylizacja dokumentów jest jednym z wielu aspektów, których RODO dotyczy. Jeśli narazimy np. dane naszych pracowników na rozprzestrzenienie – mogą nam grozić wysokie kary finansowe.
Kolejnym elementem regulującym niszczenie dokumentów jest norma DIN 66399. Deutsches Institut für Normung zawiera przepisy dotyczące warunków, w jakich możemy utylizować dokumentację, a także stopnie ochrony bezpieczeństwa oraz klasy bezpieczeństwa.
Wyróżniamy trzy poziomy ochrony dokumentów:

 1. I klasa – dokumenty zawierające informacje ogólne – informacje dostępne dla szerszej grupy osób, tj. ulotki, katalogi, broszury.
 2. II klasa – zwiększona ochrona danych poufnych – dokumenty zawierające dane wrażliwe skierowane do wąskiej grupy odbiorów – tj. korespondencja wewnętrzna, dokumentacja pracownicza, notatki ważne z perspektywy handlowej etc.
 3. III klasa – dokumenty poufne i tajne, które nie mogą dostać się do rąk nieupoważnionych osób. Zazwyczaj są to sprawozdania finansowe, dokumenty związane z zarządzaniem, tajemnice handlowe, „know-how” etc.
Warto pamiętać o tych elementach, zanim podejmiemy się utylizacji dokumentacji – chroń swoje dokumenty i nie zapominaj, jak ważne i wrażliwe dane zawierają! Znajdź z nami profesjonalne podmioty utylizujące dokumenty biurowe już dziś!

Co musimy poddawać utylizacji dokumentów w Warszawie?

Nie zapominaj o tym, że utylizowanie dokumentów w specjalnych placówkach nie dotyczy każdego typu dokumentów. Możemy je podzielić na kilka grup: np. te, które mają określony w ustawie czas archiwizowania, te, które mają znaczenie tylko w bieżących transakcjach oraz te, które nie są chronione prawnie. Zatem są to różne dokumenty, takie jak np. broszury reklamowe, księgi rachunkowe, czy notatki handlowe.
Najczęściej jednak możemy w przedsiębiorstwie się spotkać z następującymi materiałami:

 • dokumentami, które zawierają wrażliwe dane osobowe,
 • protokołami sądowymi,
 • dokumentacjami pracowniczymi, listami płac,
 • księgami przychodów i rozchodów,
 • dokumentacjami związanymi z ZUS-em, KRUS-em,
 • księgami podatkowymi,
 • sprawozdaniami finansowymi,
 • umowami handlowymi i dokumentami powiązanymi z bezpieczeństwem firmy i jej postępowaniem wobec ochrony środowiska,
 • notatkami zawierającymi tajemnice handlowe.
Właśnie te materiały musimy poddawać niszczeniu dokumentów. W zależności od tego, z jakim typem dokumentu mamy do czynienia – musimy je archiwizować przez 5, 10, czy 50 lat. W specjalnych przypadkach okres przechowywania dokumentacji jest skrócony do trzech lat – jednak zazwyczaj dzieje się to w przypadku ogłoszenia upadłości przez przedsiębiorstwo.

Jakie zabezpieczenia obowiązują w firmach niszczących dokumenty?

Po tym, jak już oddasz swoje papiery firmie utylizującej dokumenty firmowe w Warszawie – są one przekazywane do specjalnych hal, które są monitorowane w czasie rzeczywistym i nadzorowane przez wykwalifikowanych pracowników. Składają oni specjalne poświadczenia bezpieczeństwa, a same kartony zawierające Twoje dokumenty są odplombowywane dopiero przed wrzuceniem do zgniatarki. Zatem nikt nie ma szansy na podejrzenie zawartości Twoich segregatorów. Po zniszczeniu dokumentów otrzymasz od firmy potwierdzenie o finalizacji tego procesu.
Jeśli jednak wolisz samodzielnie sprawować pieczę nad destrukcją swoich deklaracji, umów etc. – możesz zamówić usługę niszczenia dokumentów u klienta w Warszawie – wówczas będziesz mieć stuprocentową pewność, że Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce. Jeśli chcesz znaleźć podmioty, które zajmują się profesjonalnym niszczeniem dokumentów – zgłoś się do nas! Pomożemy Ci i z wyceną, i z wyszukaniem najkorzystniejszych placówek w Twojej okolicy!

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Zobacz nasze inne miasta:

Niszczenie dokumentów w Niepołomicach
Niszczenie dokumentów w Okonku
Niszczenie dokumentów w Kamiennej Górze
Niszczenie dokumentów w Pilawie
Niszczenie dokumentów w Sochaczewie
Generated by MPG