Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 102 948
złomu

Cena niklu na złomie – cennik 2024

Cena niklu na złomie zależy w głównej mierze od tego, czy posiadamy czysty nikiel (blisko 99% zawartości pierwiastka w odpadzie), czy może jego stopy (np. chromonikiel). Dlatego warto poznać wszystkie parametry, zanim zdecydujemy się na skup. Jeżeli nie jesteśmy pewni, co dokładnie posiadamy, mogą Państwo zdać się na naszych ekspertów. Zapraszamy do zapoznania się z poglądowym cennikiem oraz kontaktu i wyceny.

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Złom nikiel 99% (czysty)
w postaci anody, katody, nikiel pogalewniczy,
gwiazdki niklowe, granulat niklu
25,00 – 45,00 zł / kg
Chromonikiel zanieczyszczony/gary0,50 – 3,00 zł / kg

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Cena niklu na złomie – ile kosztuje 1 kg niklu w skupie?

Bez wątpienia nikiel jest cennym materiałem i surowcem, który jest wykorzystywany m.in. do produkcji stali nierdzewnej oraz innych metali, które charakteryzują się dobrą odpornością na wysokie temperatury. Ponadto nikiel jest wykorzystywany w przemyśle samochodowym, jubilerskim, odlewniczym czy energetycznym.

Nic więc dziwnego, że jego niemalże czysta postać (99% zawartości) jest tak cenna na skupach złomu. Jego cena za 1 kg w skupie waha się w okolicach od 25 do nawet 45 zł. Wiele zależy od aktualnej koniunktury gospodarczej i zapotrzebowania na tego typu metal. Znacząco mniej wartościowy jest stop niklu z chromem (tzw. chromonikiel), którego stawka waha się w okolicach zaledwie 0,50-3,00 zł za 1 kg złomu. Oczywiście finalna kwota będzie zależała w głównej mierze od procentowej zawartości niklu w tym stopie, ale nie tylko.

Od czego zależy cena niklu na złomie?

Od jakich czynników zależą ceny na skipach złomu w tym cena niklu? Cena niklu na złomie zależy od bardzo wielu elementów. A są to między innymi:

  • notowania na giełdzie metali;
  • kurs dolara amerykańskiego;
  • wartość złotego;
  • sytuacja ekonomiczno-gospodarcza w Polsce i na świecie;
  • lokalizacja punktu skupu;
  • rodzaj i ilość skupowanego złomu niklu;
  • zapotrzebowanie (popyt) na surowiec w firmach produkcyjnych.

Skup złomu niklu – gdzie najkorzystniej sprzedać złom niklu?

Złom niklu najkorzystniej jest sprzedać na renomowanym i legalnie funkcjonującym skupie złomu. Tego typu podmioty funkcjonują w wielu miastach w Polsce. Ważne jest, aby dane złomowisko posiadało wszelkie wymagane prawem zezwolenia środowiskowe oraz BDO. Dzięki temu masz pewność, że Twoje odpady złomu niklu trafią do odpowiednich recyklerów, którzy zajmą się ich odzyskiem w sposób bezpieczny i korzystny dla środowiska.

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.