Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 102 948
złomu

Cena złomu blachy – cennik 2024

Cena złomu blachy może kształtować się na różnym poziomie w zależności od tego, z czego jest wykonana blacha (surowiec). Każdy z nich będzie miał nieco inną cenę, z którą warto się zapoznać. Wszystkie stawki znajdziesz w naszym cenniku. Stawki są przybliżone, dlatego że każdorazowo zachęcamy naszych klientów do indywidualnej i bezpłatnej wyceny odpadu na podstawie podanych parametrów. Ile kosztuje blacha na złomie?

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Blacha nieocynkowana2,90 – 3,50 zł / kg
Blacha ocynkowana4,50 – 6,80 zł / kg
Blacha aluminium5,35 – 7,40 zł / kg
Blacha kwasowa/nierdzewna2,40 – 3,50 zł / kg

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Cena złomu blachy 2024 – ile kosztuje blacha na złomie?

Aktualna cena złomu blachy jest zależna od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest ilość sprzedawanego metalu oraz jego czystość. Blachy nieocynkowane, ze śladami rdzy oraz mocno zużyte są tańsze w porównaniu do tych ocynkowanych i odpowiednio zabezpieczonych. Cena złomu blachy nieocynkowane mieści się w przedziale 2,90-3,50 zł /kg, z kolei ocynkowanej 4,50-5,80 zł/kg.

Do blach, które można sprzedać na skupie złomu, zaliczają się także blachy kwasowe (zwane także nierdzewnymi) oraz blachy aluminium. Ich cena kształtuje się odpowiednio: 2,40-3,50 zł za 1 kg oraz 5,35-7,40 zł za 1 kg.

Sprawdzając ceny blachy w skupach złomu, warto brać pod uwagę czynniki, które te stawki kształtują. Należą do nich m.in. sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie (kryzysy, inflacja, deflacja, wartość pieniądza), notowania na giełdach metali, kurs dolara amerykańskiego czy aktualny popyt na poszczególne surowce.

Czy blacha to złom?

Niektóre osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze skupami złomu i złomowiskami mogą zastanawiać się, czy blacha to złom. Oczywiście, że tak! Należy jednak pamiętać, że złom blachy złomowi nierówny i cena poszczególnej blachy może być inna. Najważniejsze jest oczywiście to, z czego taka blacha jest wykonana (stal nierdzewna, aluminium a może ocynk?)

Trzeba również brać pod uwagę czystość blachy na złom, gdyż poziom jej zanieczyszczeń (również w składzie pierwiastków) może znacząco wpływać na finalną cenę w skupie. Jeżeli mamy hurtowe ilości złomu blachy do sprzedaży, dobrze jest odpowiednio ją przygotować do transportu. W ten sposób uda nam się zyskać nieco groszy na każdym kilogramie odpadu.

Skup blachy na złom

Jeżeli cena złomu blachy na złom wydaje Ci się kusząca, zachęcamy do skorzystania z naszych usług skupu. Zajmujemy się odbiorem tego typu odpadów (i nie tylko) na terenie całego kraju, dlatego nie musisz się martwić o swoją lokalizację. Pragniemy przy tym podkreślić, że skup blachy na złom odbywa się w ilościach hurtowych (liczących tony). Nie zajmujemy się skupem detalicznym na placu.

Skup i odbiór blachy na złom odbywa się u nas po uprzedniej wycenie. Wycena jest u nas bezpłatna i można ją zamówić albo za pomocą formularza, albo rozmowy telefonicznej z konsultantem na infolinii. Co więcej, wycena nie obliguje Państwa do finalnego skorzystania z naszej oferty i może służyć jedynie do celów czysto informacyjnych. W trakcie wyceny bierzemy pod uwagę wszelkie indywidualne parametry posiadanych przez Państwa odpadów (rodzaj blach, ich ilość, czystość, jakość) oraz spersonalizowane oczekiwania klientów co do warunków handlowych i logistycznych.

Formularz jest krótki i wymaga podania jedynie podstawowych informacji. Warto także załączyć zdjęcia blach na złom, wtedy nasz pracownik będzie lepiej mógł wycenić zamówienie, gdyż będzie dokładnie wiedział, z czym ma do czynienia. Jeżeli czują Państwo, że nie poradzą sobie z formularzem, można zadzwonić, a jeden z naszych pracowników przeprowadzi Państwa przez całą procedurę. Nasze wewnętrzne standardy oraz oprogramowanie wymagają, abyśmy przyjęli zamówienie przez odpowiedni system informatyczny, który nie jest skomplikowany w obsłudze.

Przy okazji serdecznie zapraszamy Państwa do zaznajomienia się z naszymi pozostałymi usługami recyklingowymi oraz utylizacyjnymi. Jesteśmy w stanie zagospodarować odpad w każdym kodzie oraz w każdym miejscu w Polsce. Pozostajemy do Państwa usług.

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.