Sprawdź najlepszą cenę za katalizatory

Porównaj ceny w okolicy

Poniżej wybierz interesującą Cię markę samochodu lub skontaktuj się telefonicznie.
katalizatorów

Skup katalizatorów

Katalizatory ceny w okolicy – skupy katalizatorów cennik

Sprawdź cenę katalizatora oferowaną w skupach z Twojej okolicy.

Rodzaj katalizatorów:

Cena w skupie:

Sprawdź cenę:

Katalizatory BMW889,12 – 1231,91  zł / kgSprawdź
Katalizatory Ford321,37 – 449,91 zł / kgSprawdź
Katalizatory Mercedes910,54 – 1060,51 zł / kgSprawdź
Katalizatory Opel342,79 – 514,19 zł / kgSprawdź
Katalizatory Audi407,07 – 492,76 zł / kgSprawdź
Katalizatory Volkswagen (VW)642,74 – 835,56 zł / kgSprawdź
Katalizatory Renault696,30 – 878,40 zł / kgSprawdź
Katalizatory Honda160,68 – 241,03 zł / kgSprawdź
Katalizatory Nissan321,37 – 417,78 zł / kgSprawdź

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu odpadami. Oferujemy różnorodne usługi w zakresie recyklingu i utylizacji, w tym skup katalizatorów na terenie całej Polski. W tym aspekcie ściśle współpracujemy z DS Auto – renomowaną firmą z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku. DS Auto należy do grupy kapitałowej Unimetal Recycling sp. z o.o., która od 2000 roku prowadzi działalność w zakresie skupu katalizatorów. Przez te lata DS Auto wypracowało obszerną sieć kontaktów na terenie Polski, co umożliwia im oferowanie usług na obszarze całego kraju. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą prezentujemy w ramach naszej współpracy z DS Auto.

Sprzedaż katalizatorów na złom – oferta

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że profesjonalny skup katalizatorów może być sprawą skomplikowaną, wymagającą wiele precyzji, nowoczesnego sprzętu i aparatury, a przede wszystkim wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Dlatego tak ważne jest, aby oferta była przejrzysta i jasna w każdym aspekcie. To wszystko znajdziesz w ofercie naszych partnerów.

Z pewnością w całej transakcji pomoże specjalnie przygotowany cennik i katalog. Oba te narzędzia umożliwiają szybką i bezpłatną wycenę katalizatorów w detalu. W przypadku hurtowych ilości (powyżej 100 sztuk) warto skontaktować się bezpośrednio z nami lub pozostawić do siebie potrzebny kontakt. Osoba odpowiedzialna za przyjęcia hurtowe skontaktuje się z Państwem.

Skup katalizatorów przyjmie:

 • monolit ceramiczny,
 • katalizatory z wkładem ceramicznym,
 • katalizatory z wkładem metalowym.

Jakie elementy skupujemy? Co warto wiedzieć przed sprzedażą katalizatora?

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż katalizatora ze wsparciem naszych partnerów, warto pamiętać, że:

 • skupujemy wszelkiego rodzaju katalizatory,
 • obsługujemy zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa – w przypadku hurtowych ilości katalizatorów wymagamy wpisu do BDO,
 • zajmujemy się skupem katalizatorów ceramicznych i metalowych, oraz monolitu,
 • wycena odbywa się w oparciu o obecne stawki na rynku oraz realną zawartość metali szlachetnych w katalizatorze,
 • skupowane są odpady o kodzie 16 08 01,
 • uszkodzone katalizatory również mogą zostać odebrane i sprzedane,
 • realizujemy także odbiór katalizatorów i ich wywóz do skupu, gdzie zostaną sprzedane i przetworzone.

Najważniejsze informacje na temat skupu katalizatorów

Co warto wiedzieć przed wywozem katalizatora na złom? Przede wszystkim warto pamiętać, że to niezwykle cenne urządzenia. Są to mechanizmy filtrujące spaliny samochodowe, które dzięki zawartości palladu, platyny i rodu mogą wychwytywać trujące substancje wytwarzane podczas spalanie paliwa. Jest to istotne z punktu widzenia ekologii oraz zdrowia człowieka.

Zawartość metali szlachetnych oraz obudowa z metalu sprawia, że takie urządzenie idealnie nadaje się do recyklingu. Wystarczy, że oczyści się go z zanieczyszczeń, usunie proszek, w którym zawarte są metale oraz oczyści się obudowę. Sypka substancja, w której zawarte są cenne pierwiastki, zostanie oczyszczona z kolejnych zanieczyszczeń, a następnie zostanie zmagazynowana i przygotowana do ponownego wykorzystania w produkcji katalizatorów. Podobnie z metalową obudową – jest ona cięta, oczyszczana, pozbawiona niemetalowych elementów, a następnie przetapia się ją np. w formy nowych urządzeń filtrujących. Taki proces jest nie tylko wysoce wydajny, lecz także pomaga zaoszczędzić mnóstwo surowców i energii. Z tego powodu warto oddawać katalizatory na złom.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje katalizatorów:

 • ceramiczne – posiadają wewnątrz sieć kanałów, które mają strukturę plastra miodu; znajduje się tam pallad, rod i platyna,
 • metalowe – posiadają wewnątrz taśmę, w której zawarte są metale szlachetne; są najczęściej występującym rodzajem katalizatora.

Można wyróżnić także katalizatory utleniające, które obniżają poziom węgla i węglowodorów w pojazdach zasilanych Dieslem. Ze względu na swoją strukturę i mniejszą powszechność, to ceramiczne katalizatory osiągają wyższą stawkę na skupie. Warto pamiętać, że każdy katalizator jest opłacalny w sprzedaży – to od kilkuset do kilku tysięcy złotych zysku. Luksusowe i sportowe pojazdy posiadają najdroższe katalizatory – są to kwoty rzędy 15 tys. zł.

Co wpływa na cenę katalizatora na skupie? Przede wszystkim rodzaj materiału, który do takiej placówki dostarczamy. Ważny jest model auta, w którym był on wykorzystywany, model pojazdu, zawartość metali szlachetnych oraz oczywiście sytuacja na rodzimym rynku.

Warto pamiętać także, że podczas sprzedaży katalizatorów na złom należy posiadać przy sobie dowód osobisty do okazania. Jest to element zapobiegania kradzieży tych cennych urządzeń, które często są demontowane (wycinane) w nielegalny sposób. Jeżeli posiadasz firmę, która zajmuje się demontażem samochodów i zamierzasz sprzedać katalizatory w ilościach hurtowych – musisz okazać dowód na wpis do BDO oraz uzupełnić wszelkie dokumenty dotyczące odbioru i ewidencji odpadów. Kod na katalizatory to 16 08 01.

W jaki sposób możesz sprawdzić, czy Twój katalizator jest pełny? Oczywiście możesz się zdecydować na demontaż i ręczne sprawdzenie zawartości urządzenia, jednak jest to łatwa droga do uszkodzenia tego elementu. Wobec tego zalecamy raczej obserwację pracy pojazdu. Jeśli zmienia mu się wyraźnie dźwięk pracy silnika, zwiększyło się zużycie paliwa lub dym wydobywający się z rury wydechowej jest o wiele ciemniejszy i pachnie inaczej – może to być oznaka zapchanego katalizatora. W takim wypadku należy udać się do mechanika lub zdecydować się na sprzedać katalizatora na złom.

Nasza firma zajmuje się organizacją sprzedaży najróżniejszych katalizatorów. Zatem jeśli posiadasz urządzenie z BMW, Audi, Chryslera, Saaba, Daewoo, Fiata, Mercedesa, Isuzu, Iveco, Hondy, Forda, Jaguara, Hyundai, Kia, Mazdy, Poloneza, Opla, Skody, Mitsubishi, Peugeota, Renault, Land Rovera, Subaru, Suzuki, Toyoty, Volvo, Nissana czy Volkswagena – lub też posiadasz katalizatory innych marek – zgłoś się do nas.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o skup katalizatorów

1. Czy warto sprzedać katalizator?

Tak, sprzedaż katalizatora jest opłacalna, ponieważ zawiera on cenne metale, takie jak platyna, pallad i rod. Firmy recyklingowe skupują katalizatory samochodowe w celu odzyskania tych cennych surowców. Warto jednak upewnić się, że dokonuje się tego zgodnie z przepisami i legalnie, ponieważ kradzież katalizatorów jest przestępstwem.

2. Jak sprawdzić czy katalizator jest pełny?

Katalizator jest pełny, gdy jego wnętrze jest zablokowane lub zanieczyszczone, co ogranicza jego zdolność do filtrowania i redukcji emisji spalin. Oznaki pełnego katalizatora mogą obejmować spadek mocy silnika, zwiększenie zużycia paliwa, wydobywający się z rury wydechowej odmienny (ciemniejszy) dym lub zapach spalin. Możesz również zdecydować się na ręczny demontaż, jednak zawsze łączy się on z ryzykiem uszkodzenia mechanizmu. Gdybyś na swoim katalizatorze zauważył/a ślady spawania, może się okazać, że poprzedni właściciel przy nim „majstrował”, co może być przyczyną zmiany pracy silnika i zaburzenia pracy urządzenia filtrującego spaliny. Jeśli masz podejrzenia, że Twój katalizator jest uszkodzony, powinieneś skonsultować się z mechanikiem lub warsztatem samochodowym.

3. Gdzie mogę sprzedać katalizator?

Możesz spróbować sprzedać katalizator w lokalnych skupach katalizatorów lub firmach zajmujących się auto złomem. Warto jednak upewnić się, że działasz zgodnie z przepisami prawnymi i lokalnymi regulacjami dotyczącymi sprzedaży katalizatorów. Trzeba także dodać, że sprzedaż katalizatora jest bardzo korzystna i może za sobą pociągnąć nawet kilkutysięczne zyski. Oddając urządzenie na skup katalizatorów, nie tylko zarobisz, lecz także przyczynisz się do ochrony środowiska. Ze starego katalizatora można odzyskać surowce, z których produkuje się te same, ale sprawne i kompletne urządzenia filtrujące.

Podsumowanie usługi

Nasza firma oferuje profesjonalny skup katalizatorów na terenie całej Polski, świadcząc usługi kompleksowego zarządzania odpadami w zakresie recyklingu i utylizacji. Współpracujemy z DS Auto, częścią grupy kapitałowej Unimetal Recycling sp. z o.o., co gwarantuje wysoką jakość usług oraz szeroki zasięg działania.

Przed sprzedażą katalizatora należy pamiętać, że:

 • Obsługujemy wszelkiego rodzaju katalizatory, zarówno od osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.
 • Wymagamy wpisu do BDO dla hurtowych ilości katalizatorów.
 • Wycena odbywa się na podstawie aktualnych stawek rynkowych i zawartości metali szlachetnych.
 • Skupowane są odpady m.in. o kodzie 16 08 01.
 • Uszkodzone katalizatory również są przez nas akceptowane.
 • Skupujemy monolit ceramiczny oraz katalizatory z wkładem metalowym i ceramicznym.

Zachęcamy do współpracy i korzystania z naszych usług w zakresie skupu katalizatorów, co przyczyni się nie tylko do korzyści finansowych, ale również do ochrony środowiska.

Skupy katalizatorów w Polsce

Skup katalizatorów Łódź
Skup katalizatorów Piotrków Trybunalski
Skup katalizatorów Pabianice
Skup katalizatorów Tomaszów Mazowiecki
Skup katalizatorów Bełchatów
Skup katalizatorów Zgierz
Skup katalizatorów Skierniewice
Skup katalizatorów Radomsko
Skup katalizatorów Kutno
Skup katalizatorów Sieradz
Skup katalizatorów Zduńska Wola
Skup katalizatorów Łowicz
Skup katalizatorów Wieluń
Skup katalizatorów Aleksandrów Łódzki
Skup katalizatorów Opoczno
Skup katalizatorów Ozorków
Skup katalizatorów Konstantynów Łódzki
Skup katalizatorów Rawa Mazowiecka
Skup katalizatorów Łask
Skup katalizatorów Warszawa
Skup katalizatorów Radom
Skup katalizatorów Płock
Skup katalizatorów Siedlce
Skup katalizatorów Pruszków
Skup katalizatorów Legionowo
Skup katalizatorów Ostrołęka
Skup katalizatorów Piaseczno
Skup katalizatorów Otwock
Skup katalizatorów Ciechanów
Skup katalizatorów Żyrardów
Skup katalizatorów Mińsk Mazowiecki
Skup katalizatorów Wołomin
Skup katalizatorów Sochaczew
Skup katalizatorów Ząbki
Skup katalizatorów Mława
Skup katalizatorów Grodzisk Mazowiecki
Skup katalizatorów Marki
Skup katalizatorów Nowy Dwór Mazowiecki
Skup katalizatorów Wyszków
Skup katalizatorów Piastów
Skup katalizatorów Ostrów Mazowiecka
Skup katalizatorów Płońsk
Skup katalizatorów Kobyłka
Skup katalizatorów Józefów
Skup katalizatorów Sulejówek
Skup katalizatorów Pionki
Skup katalizatorów Pułtusk
Skup katalizatorów Gostynin
Skup katalizatorów Sokołów Podlaski
Skup katalizatorów Sierpc
Skup katalizatorów Kozienice
Skup katalizatorów Zielonka
Skup katalizatorów Konstancin-Jeziorna
Skup katalizatorów Przasnysz
Skup katalizatorów Garwolin
Skup katalizatorów Łomianki
Skup katalizatorów Grójec
Skup katalizatorów Milanówek
Skup katalizatorów Wrocław
Skup katalizatorów Wałbrzych
Skup katalizatorów Legnica
Skup katalizatorów Jelenia Góra
Skup katalizatorów Lubin
Skup katalizatorów Głogów
Skup katalizatorów Świdnica
Skup katalizatorów Bolesławiec
Skup katalizatorów Oleśnica
Skup katalizatorów Oława
Skup katalizatorów Dzierżoniów
Skup katalizatorów Zgorzelec
Skup katalizatorów Bielawa
Skup katalizatorów Kłodzko
Skup katalizatorów Świebodzice
Skup katalizatorów Jawor
Skup katalizatorów Polkowice
Skup katalizatorów Nowa Ruda
Skup katalizatorów Lubań
Skup katalizatorów Kamienna Góra
Skup katalizatorów Bogatynia
Skup katalizatorów Strzegom
Skup katalizatorów Jelcz-Laskowice
Skup katalizatorów Złotoryja
Skup katalizatorów Boguszów-Gorce
Skup katalizatorów Bydgoszcz
Skup katalizatorów Toruń
Skup katalizatorów Lublin
Skup katalizatorów Zamość
Skup katalizatorów Chełm
Skup katalizatorów Biała Podlaska
Skup katalizatorów Puławy
Skup katalizatorów Świdnik
Skup katalizatorów Kraśnik
Skup katalizatorów Łuków
Skup katalizatorów Biłgoraj
Skup katalizatorów Lubartów
Skup katalizatorów Tomaszów Lubelski
Skup katalizatorów Łęczna
Skup katalizatorów Krasnystaw
Skup katalizatorów Hrubieszów
Skup katalizatorów Międzyrzec Podlaski
Skup katalizatorów Dęblin
Skup katalizatorów Radzyń Podlaski
Skup katalizatorów Zielona Góra
Skup katalizatorów Gorzów Wielkopolski
Skup katalizatorów Nowa Sól
Skup katalizatorów Żary
Skup katalizatorów Żagań
Skup katalizatorów Świebodzin
Skup katalizatorów Międzyrzecz
Skup katalizatorów Kostrzyn nad Odrą
Skup katalizatorów Sulechów
Skup katalizatorów Słubice
Skup katalizatorów Gubin
Skup katalizatorów Kraków
Skup katalizatorów Tarnów
Skup katalizatorów Nowy Sącz
Skup katalizatorów Oświęcim
Skup katalizatorów Chrzanów
Skup katalizatorów Olkusz
Skup katalizatorów Nowy Targ
Skup katalizatorów Bochnia
Skup katalizatorów Gorlice
Skup katalizatorów Zakopane
Skup katalizatorów Skawina
Skup katalizatorów Wieliczka
Skup katalizatorów Andrychów
Skup katalizatorów Trzebinia
Skup katalizatorów Wadowice
Skup katalizatorów Kęty
Skup katalizatorów Myślenice
Skup katalizatorów Libiąż
Skup katalizatorów Brzesko
Skup katalizatorów Limanowa
Skup katalizatorów Opole
Skup katalizatorów Kędzierzyn-Koźle
Skup katalizatorów Nysa
Skup katalizatorów Brzeg
Skup katalizatorów Kluczbork
Skup katalizatorów Prudnik
Skup katalizatorów Strzelce Opolskie
Skup katalizatorów Namysłów
Skup katalizatorów Krapkowice
Skup katalizatorów Rzeszów
Skup katalizatorów Przemyśl
Skup katalizatorów Mielec
Skup katalizatorów Stalowa Wola
Skup katalizatorów Tarnobrzeg
Skup katalizatorów Krosno
Skup katalizatorów Dębica
Skup katalizatorów Jarosław
Skup katalizatorów Sanok
Skup katalizatorów Jasło
Skup katalizatorów Łańcut
Skup katalizatorów Ropczyce
Skup katalizatorów Nisko
Skup katalizatorów Przeworsk
Skup katalizatorów Białystok
Skup katalizatorów Suwałki
Skup katalizatorów Łomża
Skup katalizatorów Augustów
Skup katalizatorów Bielsk Podlaski
Skup katalizatorów Zambrów
Skup katalizatorów Grajewo
Skup katalizatorów Hajnówka
Skup katalizatorów Sokółka
Skup katalizatorów Łapy
Skup katalizatorów Gdańsk
Skup katalizatorów Gdynia
Skup katalizatorów Słupsk
Skup katalizatorów Tczew
Skup katalizatorów Rumia
Skup katalizatorów Wejherowo
Skup katalizatorów Starogard Gdański
Skup katalizatorów Chojnice
Skup katalizatorów Kwidzyn
Skup katalizatorów Malbork
Skup katalizatorów Sopot
Skup katalizatorów Lębork
Skup katalizatorów Pruszcz Gdański
Skup katalizatorów Reda
Skup katalizatorów Kościerzyna
Skup katalizatorów Bytów
Skup katalizatorów Ustka
Skup katalizatorów Katowice
Skup katalizatorów Częstochowa
Skup katalizatorów Sosnowiec
Skup katalizatorów Gliwice
Skup katalizatorów Zabrze
Skup katalizatorów Bielsko-Biała
Skup katalizatorów Bytom
Skup katalizatorów Ruda Śląska
Skup katalizatorów Rybnik
Skup katalizatorów Tychy
Skup katalizatorów Dąbrowa Górnicza
Skup katalizatorów Chorzów
Skup katalizatorów Jaworzno
Skup katalizatorów Jastrzębie-Zdrój
Skup katalizatorów Mysłowice
Skup katalizatorów Siemianowice Śląskie
Skup katalizatorów Żory
Skup katalizatorów Tarnowskie Góry
Skup katalizatorów Będzin
Skup katalizatorów Piekary Śląskie
Skup katalizatorów Racibórz
Skup katalizatorów Świętochłowice
Skup katalizatorów  Zawiercie
Skup katalizatorów Wodzisław Śląski
Skup katalizatorów Mikołów
Skup katalizatorów Knurów
Skup katalizatorów Cieszyn
Skup katalizatorów Czechowice-Dziedzice
Skup katalizatorów Czeladź
Skup katalizatorów Myszków
Skup katalizatorów Żywiec
Skup katalizatorów Czerwionka-Leszczyny
Skup katalizatorów Pszczyna
Skup katalizatorów Lubliniec
Skup katalizatorów Łaziska Górne
Skup katalizatorów Rydułtowy
Skup katalizatorów Orzesze
Skup katalizatorów Bieruń
Skup katalizatorów Pyskowice
Skup katalizatorów Radlin
Skup katalizatorów Radzionków
Skup katalizatorów Lędziny
Skup katalizatorów Ustroń
Skup katalizatorów Kielce
Skup katalizatorów Ostrowiec Świętokrzyski
Skup katalizatorów Starachowice
Skup katalizatorów Skarżysko-Kamienna
Skup katalizatorów Sandomierz
Skup katalizatorów Końskie
Skup katalizatorów Busko-Zdrój
Skup katalizatorów Jędrzejów
Skup katalizatorów Olsztyn
Skup katalizatorów Elbląg
Skup katalizatorów Ełk
Skup katalizatorów Iława
Skup katalizatorów Ostróda
Skup katalizatorów Giżycko
Skup katalizatorów Kętrzyn
Skup katalizatorów Bartoszyce
Skup katalizatorów Szczytno
Skup katalizatorów Mrągowo
Skup katalizatorów Działdowo
Skup katalizatorów Pisz
Skup katalizatorów Braniewo
Skup katalizatorów Olecko
Skup katalizatorów Lidzbark Warmiński
Skup katalizatorów Poznań
Skup katalizatorów Kalisz
Skup katalizatorów Konin
Skup katalizatorów Piła
Skup katalizatorów Ostrów Wielkopolski
Skup katalizatorów Gniezno
Skup katalizatorów Leszno
Skup katalizatorów Luboń
Skup katalizatorów Września
Skup katalizatorów Swarzędz
Skup katalizatorów Śrem
Skup katalizatorów Krotoszyn
Skup katalizatorów Turek
Skup katalizatorów Jarocin
Skup katalizatorów Wągrowiec
Skup katalizatorów Kościan
Skup katalizatorów Środa Wielkopolska
Skup katalizatorów Koło
Skup katalizatorów Gostyń
Skup katalizatorów Rawicz
Skup katalizatorów Szamotuły
Skup katalizatorów Złotów
Skup katalizatorów Chodzież
Skup katalizatorów Oborniki
Skup katalizatorów Pleszew
Skup katalizatorów Trzcianka
Skup katalizatorów Szczecin
Skup katalizatorów Koszalin
Skup katalizatorów Stargard
Skup katalizatorów Kołobrzeg
Skup katalizatorów Świnoujście
Skup katalizatorów Szczecinek
Skup katalizatorów Police
Skup katalizatorów Wałcz
Skup katalizatorów Białogard
Skup katalizatorów Goleniów
Skup katalizatorów Gryfino
Skup katalizatorów Nowogard
Skup katalizatorów Gryfice
Skup katalizatorów Świdwin
Skup katalizatorów Choszczno