Sprawdź najlepszą cenę za katalizatory

Porównaj ceny w okolicy

Poniżej wybierz interesującą Cię markę samochodu lub skontaktuj się telefonicznie.
katalizatorów

Cena katalizatora na złomie – cennik skupu 2024

Cena katalizatora na złomie może wynosić kilkanaście złotych, a może i kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko zależy od tego, jaki model katalizatora posiadamy na skup oraz jaka jest aktualna sytuacja rynkowa i giełdowa. Istotne jest także to, w jakim stanie technicznym znajduje się katalizator na złom, a przede wszystkim to, ile zawarte jest w nim monolitu. To właśnie tam znajdują się drogocenne pierwiastki. Sprawdź dokładne cenniki naszych partnerów i zamów skup detaliczny w całej Polsce!

Rodzaj katalizatorów:

Cena w skupie:

Sprawdź cenę:

Katalizatory BMW889,12 – 1231,91  zł / kgSprawdź
Katalizatory Ford321,37 – 449,91 zł / kgSprawdź
Katalizatory Mercedes910,54 – 1060,51 zł / kgSprawdź
Katalizatory Opel342,79 – 514,19 zł / kgSprawdź
Katalizatory Audi407,07 – 492,76 zł / kgSprawdź
Katalizatory Volkswagen (VW)642,74 – 835,56 zł / kgSprawdź
Katalizatory Renault696,30 – 878,40 zł / kgSprawdź
Katalizatory Honda160,68 – 241,03 zł / kgSprawdź
Katalizatory Nissan321,37 – 417,78 zł / kgSprawdź

Cena katalizatorów na złomie – jaka cena katalizatora?

Cena katalizatorów na złomie jest niemożliwa do jednoznacznego podania, gdyż jeden katalizator będzie kosztował kilkadziesiąt złotych, a drugi może przedstawiać wartość rzędu nawet 5 000 czy 10 000 tysięcy złotych. Jak widać, rozstrzał jest ogromny i każdorazowo potrzeba indywidualnej wyceny. Dobrym sposobem jest podział katalizatorów na marki i typy, i na tej podstawie ich wycenienie (podanie szacunkowych widełek). W taki sposób rozwiązał to nasz partner, który zaprojektował specjalny cennik oraz katalog katalizatorów na skup złomu. Zachęcamy do ich sprawdzenia!

Obecnie cena katalizatorów na złomie wynosi od ok. 160,68 zł/kg do nawet 1231,91 zł/kg. Jeżeli masz na zbyciu katalizator na przykład z BMW, Mercedesa, Nissana, Forda, Opla, Fiata lub jakiegokolwiek innego pojazdu – sprzedaj go! Szczegółowe informacje na temat ceny złomu katalizatorów otrzymasz, kontaktując się z wybranym przedsiębiorstwem, które znajdziesz po przejściu na stronę naszego partnera.

Jak sprawdzić cenę katalizatora na złomie?

Cena katalizatora na złomie to żadna tajemnica, o ile wiemy, gdzie szukać realnych stawek. Jak sprawdzić cenę katalizatora na złomie? Już nieco o tym wspomnieliśmy, ponieważ wystarczy posłużyć się stroną naszego partnera, która jest wyposażona w odpowiednie narzędzie i rozwiązania do tego. Jedyne, co musisz znać to numer Twojego katalizatora. Jest on niezbędny, aby poznać wartość zużytego urządzenia, które mamy zamiar sprzedać. O tym, gdzie jest numer katalizatora i jak go odczytać pisaliśmy w innym naszym artykule na blogu, do którego odsyłamy.

Aby sprawdzić ceny katalizatorów po numerze, wystarczy wpisać je do wyszukiwarki (cennika), którą pokazywaliśmy powyżej, i do której odsyłamy. W pole „Wyszukaj numer katalizatora” należy wpisać odszukany numer modelu, który chcemy sprzedać. Następnie zaznaczyć opcję „Pokaż cenę”. Możesz skorzystać również z katalogu marek, który znajduje się pod wyszukiwarką cennikową.

Od czego zależy cena katalizatora?

Cena katalizatora na złomie zależy od wielu czynników, które występują w jednym momencie i się na siebie nakładają. Oczywiście najistotniejszym z nich jest zawartość pierwiastków chemicznych takich jak platyna, pallad czy rod. To właśnie one sprawiają, że niektóre ceny złomu katalizatorów są tak bajońskie i sięgają zawrotnych sum.

Innym ważnym czynnikiem są notowania na giełdach metali. W zależności od tego, jak układa się koniunktura gospodarcza, możemy spodziewać się wzrostów lub spadków cen. Oczywiście im wyższą wartość prezentują dane metale zawarte w katalizatorze, tym większa jest ich cena na złomie. Dlatego chcąc wybrać się na skup katalizatorów, warto śledzić, np. Giełdę Metali w Londynie. Dzięki temu żadna cena katalizatora na złomie nas nie zaskoczy.

Ceny skupu katalizatorów zależą również od innych czynników gospodarczych, jak chociażby poziom inflacji czy wysokości przewalutowań. Dlaczego? Dlatego, że ceny metali są szacowane w dolarach, co nie pozostaje bez wpływu na cenę w Polsce. Zachęcamy do korzystania z prezentowanych przez nas rozwiązań.

Oprócz tego serdecznie zachęcamy do tego, aby sprawdzić nasze pozostałe usługi recyklingowe i utylizacyjne. Na co dzień zajmujemy się gospodarką odpadami w firmach produkcyjnych, przemysłowych, usługowych i nie tylko. Odbieramy odpady na terenie całej Polski, dlatego lokalizacja nie jest dla nas problemem!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.