Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 102 948
złomu

Cena puszek aluminium 2024 – cennik

Cena puszek aluminiowych na skupie złomu zależy od wielu czynników. Ile może kosztować 1 kg puszek w 2024 roku? Jakie puszki można sprzedaż na złom? Zapoznaj się z naszym cennikiem oraz artykułem, który pozwoli uporządkować informacje dotyczące cen skupu puszek aluminium.

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Puszki aluminium3,50 – 5,50 zł / kg 

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Cena puszek aluminium – ile kosztuje 1 kg puszek 2024?

Puszki aluminiowe to częsty rodzaj surowca, który jest skupowany na pobliskich skupach złomu. Nic dziwnego, w końcu puszki to doskonałe opakowania nie tylko dla napojów gazowanych i piwa, lecz także kosmetyków w aerozolach (dezodoranty, antyperspiranty, lakiery do włosów etc.) Skupy złomu chętnie odkupują puszki aluminiowe, ponieważ łatwo je sprzedać dalej odpowiednim firmom, które zajmują się produkowaniem np. opakowań lub elementów wykonanych z aluminium.

Jednak ile kosztuje 1 kg puszek na skupie w 2024 roku? Cena waha się w okolicach 3,50-5,50 zł netto. Warto wspomnieć, że w 1 kg puszek mieści się zazwyczaj ok. 50-55 sztuk (w zależności od ich wielkości). Trzeba wziąć to pod uwagę, chcąc zarobić na skupie tego typu surowca.

Recyklerzy przestrzegają także przed tym, że nie każda puszka po napoju jest wykonana z aluminium. Jak odróżnić puszkę aluminiową od stalowej? To bardzo proste! Wystarczy przyłożyć magnes do powierzchni puszki. Jeżeli puszka jest stalowa, wtedy magnes zostanie przyciągnięty. Nie stanie się tak w przypadku puszki aluminiowej.

Co wpływa na cenę aluminium na skupach złomu?

Cena puszek aluminium jest już Ci znana, jednak warto wiedzieć również o tym, co wpływa na jej ostateczną stawkę. Cena złomu aluminium zależna jest między innymi od zapotrzebowania na dany surowiec przez firmy produkcyjne. Dodatkowo wpływa też na nią sytuacja ekonomiczna i gospodarcza w kraju, jak i na świecie, notowania na giełdzie metali czy kurs dolara amerykańskiego. Oprócz tego recyklerzy biorą pod uwagę również ilość skupowanego surowca czy jego poziom zanieczyszczenia. Dlatego warto skorzystać z naszej darmowej wyceny odpadu, która weźmie pod uwagę wszystkie indywidualne parametry odpadu oraz spersonalizowane oczekiwania klienta.

Czy można sprzedać puszki aluminiowe?

Niektórzy zastanawiają się, czy można sprzedawać puszki aluminiowe. Oczywiście i jest to świetny sposób na dodatkowy zarobek! Najwięcej na tego typu transakcjach zarobią firmy produkcyjne, które są w stanie zagwarantować hurtowe ilości złomu aluminium w postaci np. nieszczelnych puszek pochodzących z odpadu produkcji i nie tylko. Osoby, które chcą skupować w ilościach hurtowych, mogą liczyć także na to, że cena puszek aluminium będzie korzystniejsza.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą na pozostałe usługi recyklingowe i utylizacyjne. Działamy na terenie całej Polski, dlatego lokalizacja nie stanowi dla nas dużej przeszkody. Oprócz pomocy w zagospodarowaniu odpadów doradzamy także w zakresie BDO. Dokonujemy wpisy do Rejestru oraz na bieżąco prowadzimy ewidencję odpadów. Pomagamy także wystawiać właściwe karty przekazania odpadu. Zachęcamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o szczegółach.

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.