Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
akumulatorów

Skup akumulatorów

Akumulatory ceny w okolicy – skupy zużytych akumulatorów cennik

Zapoznaj się z cenami oferowanymi przez firmy skupujące stare akumulatory.

Rodzaj akumulatorów:

Cena w skupie:

Akumulatory samochodowe2,00 – 3,50  zł / kg
Akumulatory NiCd0,25 – 0,45 zł / kg
Baterie AA i AAA0,05 – 0,20 zł / kg

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Posiadasz spore ilości starych akumulatorów, które nadają się tylko na złom? A może posiadasz skup starych samochodów i chcesz korzystnie sprzedać pozostałości z pojazdów? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Nasze działania opierają się na wyszukiwaniu najkorzystniejszych usług na zlecenie naszych klientów. W ten sposób pomagamy w sprzedaży odpadu oraz wspieramy lokalne firmy zajmujące się obrotem pozostałościami. Dzięki naszemu doświadczeniu gwarantujemy profesjonalizm usług. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zamieszczoną poniżej.

Co nas wyróżnia na rynku?

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi – od lat działamy w zakresie optymalizacji gospodarki odpadowej w polskich przedsiębiorstwach. Wyróżniamy się między innymi dlatego, że:

 • jesteśmy profesjonalni – nie współpracujemy z podmiotami, które nie posiadają odpowiednich uprawnień czy też nie stają na wysokości zadania np. w kwestii odbioru pozostałości. Dzięki naszemu doświadczeniu opracowaliśmy sprawdzone metody działania, które pozwalają na szybkie wyszukanie najkorzystniejszych opcji m.in. skupu zużytych akumulatorów.
 • działamy w trosce o środowisko – nasza firma funkcjonuje w myśl zasad zrównoważonego rozwoju oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Nie współpracujemy z partnerami, którzy jedynie składują odpad. Zależy nam na tym, aby pozostałości zyskały drugie życie i mogły zostać ponownie wykorzystane w produkcji.
 • działamy legalnie – posiadamy wszystkie niezbędne uprawnienia i certyfikaty, w związku z tym wymagamy tego samego od naszych partnerów. Nie współpracujemy z podmiotami bez wpisu do KRS-u czy BDO. Pomagamy także naszym klientom w uzupełnianiu np. Kart Przekazania Odpadu.
 • jesteśmy dopasowani do potrzeb klienta – każde zlecenie jest inne, dlatego za każdym razem zbieramy szczegółowe informacje o odpadzie oraz dowiadujemy się o preferencję zleceniodawcy. Na tej podstawie konstruujemy zgłoszenie i szukamy wyjątkowych ofert dostosowanych do Twoich wymagań.
 • mamy prosty proces zamawiania usług – dzięki temu szybko i sprawnie złożysz zlecenie. Wystarczy tylko skorzystać z naszej infolinii lub formularza zgłoszeniowego.

Co musisz wiedzieć przed zamówieniem skupu akumulatorów?

Przed podjęciem decyzji o naszej współpracy w zakresie wyszukiwania skupów akumulatorów warto pamiętać o tym, że:

 • na ogół współpracujemy głównie z podmiotami gospodarczymi takimi jak stacje demontażu pojazdów, skupy złomu, firmy transportowe czy też warsztaty samochodowe; czasami zdarza nam się odbierać odpady również od osób fizycznych,
 • minimum logistyczne wynosi 300 kg,
 • w ramach naszych usług organizujemy również odbiór akumulatorów bezpośrednio od klienta,
 • od podmiotów gospodarczych wymagamy aktualnego wpisu do BDO – w razie pytań w tej kwestii zachęcamy do kontaktu,
 • skupujemy akumulatory ołowiowo-kwasowe, litowo-jonowe, niklowo-kadmowe, żelowe, a także zajmujemy się skupem akumulatorów z kosiarek, wózków widłowych, maszyn rolniczych i niektórych urządzeń elektronicznych – telefonów, urządzeń bezprzewodowych etc.,
 • dostarczane akumulatory powinny być składowane w suchym miejscu niewystawionym na niekorzystne warunki atmosferyczne; muszą być również dostarczane w całości,
 • oferujemy naszym klientom darmową wycenę akumulatorów – wystarczy uzupełnić nasz formularz, który udostępniamy na stronie.

Zamów u nas skup złomu akumulatorów!

Proces zamawiania i wyszukiwania odpowiednich skupów akumulatorów wygląda następująco:

 1. Wyraź chęć skorzystania z naszej usługi. Możesz to zrobić na trzy sposoby:
 • uzupełnić formularz zgłoszeniowy,
 • połączyć się telefonicznie z naszymi konsultantami,
 • napisać wiadomość e-mail na adres biuro@wastemaster.pl.
 1. Opisz posiadane przez siebie odpady. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ na podstawie tych informacji zrealizujemy wycenę, a następnie zaczniemy wyszukiwać konkretne oferty. Podaj nam przede wszystkim ilość odpadu, rodzaj akumulatora, jego stan, a także lokalizację, w której jest magazynowany. Jeżeli zamierzasz samodzielnie przewieźć odpad do skupu, daj nam o tym znać. W innym wypadku możemy zaproponować Ci nasz transport na przewiezienie odpadu do punktu skupu. Jeśli masz dodatkowe informacje, które twoim zdaniem będą przydatne przy wycenie, podziel się nimi! Warto również dodać fotografię odpadu. Na tym etapie będziemy również precyzować sprawy dotyczące BDO.
 2. Nasi pracownicy wykonają wycenę akumulatorów, a także rozpoczną research. Wyszukiwanie interesujących ofert będzie odbywało się w zgodzie z Twoimi preferencjami. Po zakończeniu działań, prześlemy ofertę na Twój adres e-mail.
 3. Po odebraniu naszej wiadomości e-mail zdecyduj, czy nasza propozycja jest dla Ciebie satysfakcjonująca, czy też nie. Jeśli jesteś zadowolony z przedstawionej oferty, kliknij przycisk znajdujący się w e-mailu. Jest to równoznaczne z akceptacją usługi i warunków naszej propozycji. Jeśli uznasz, że nasza oferta nie jest satysfakcjonująca – rozpoczniemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu. Kolejną ofertę również prześlemy na e-maila do akceptacji.
 4. Finalizacja usługi to czas dostosowania odpowiedniego terminu wykonania sprzedaży odpadu. Pomożemy Ci w zorganizowaniu tego procesu, a także możemy udzielić wsparcia w zakresie spraw formalnych – w szczególności mowa tutaj o Karcie Przekazania Odpadu i BDO. Na koniec dochodzi do płatności i wystawiania faktur.

Skup akumulatorów – podstawowe informacje

Co warto wiedzieć o akumulatorach? Są to urządzenia zawierające końcówki biegunowe, które po uruchomieniu silnika wytwarzają impulsy elektryczne i wysyłają je do obwodu elektrycznego w samochodzie lub innym urządzeniu. Takie urządzenie składa się z obudowy, ogniwa, separatora (mającego postać materiału oddzielającego poszczególne płyty), kratki, płyty dodatniej oraz ujemnej (tzw. ogniwo akumulatora) i elektrolitu (który jest roztworem kwasu siarkowego przewodzącego prąd między poszczególnymi płytami). Obudowa jest skonstruowana z materiału odpornego na kwasy i zasłania zestawy płytowe. Najczęściej wytwarza się ją z polipropylenu.

Możemy wyróżnić różne rodzaje akumulatorów, które różnią się między sobą materiałem, z którego są zbudowane elektrody:

 • akumulatory jonowo-litowe (wykorzystuje się w urządzeniach mobilnych, elektronice),
 • akumulatory nikolowo-kadmowe (wykorzystuje się je w niektórych urządzeniach elektronicznych i narzędziach),
 • akumulatory żelowe (wykorzystuje się je między innymi w fotowoltaice, jest to specjalny rodzaj akumulatora zabezpieczony przed przeciekaniem),
 • akumulatory ołowiowo-kwasowe (są stosowane w pojazdach, zawierają ołów i kwas siarkowy).

Mogą one mieć również różną moc, którą podaje się w amperogodzinach (Ah). Im wyższa moc akumulatora, tym większa jego masa. Gdzie jeszcze oprócz pojazdów możemy się zetknąć ze zużytymi akumulatorami? Między innymi w:

 • skuterach,
 • fotowoltaice (tam wykorzystujemy akumulatory żelowe),
 • wózkach widłowych,
 • wkrętarkach,
 • motocyklach,
 • samochodzikach dla dzieci,
 • ciągnikach,
 • padach do gier,
 • kosiarkach,
 • latarkach,
 • hulajnogach,
 • UPS-ach (awaryjnych zasilaczach bezprzewodowych),
 • quadach,
 • wózkach inwalidzkich.

Ile możemy zarobić na sprzedaży akumulatora? Nie da się jednoznacznie określić, bo w kontekście wyceny istotna jest Twoja lokalizacja, ilość odpadu, jego rodzaj, stopień zużycia, rodzaj zastosowania, a także obecne stawki na rynku. Nie zawsze warto kierować się cennikami. Zdecydowanie lepiej skorzystać z usługi darmowej wyceny skupu złomu akumulatorów. Wystarczy tylko, że uzupełnisz i prześlesz formularz, a nawet w kwadrans otrzymasz e-maila z rzetelną wyceną.

Zanim zdecydujesz się oddać materiały do skupu akumulatorów, to warto wiedzieć, jakie kwestie formalne należy spełnić. Kody, którymi oznaczamy zużyte akumulatory to:

 • 16 06 01* – akumulatory ołowiowe,
 • 16 06 02* – akumulatory niklowo-kadmowe,
 • 16 06 03* – akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe,
 • 16 06 04* – akumulatory litowo-jonowe,
 • 16 06 05* – inne akumulatory i baterie akumulatorowe,
 • 16 06 06 – akumulatory niezawierające substancji niebezpiecznych,
 • 16 06 99 – akumulatory i baterie akumulatorowe nieujęte gdzie indziej.

Warto także pamiętać o tym, że recykling zużytych akumulatorów jest bardzo efektywny. Z tego rodzaju urządzeń możemy odzyskać aż 95% surowców. Są one oczyszczane ze szkodliwych substancji, które są gromadzone i filtrowane w taki sposób, aby można było je użyć w produkcji kolejnych akumulatorów. Metale oraz tworzywa polipropylenowe zostaną zmielone i przetworzone na granulat oraz surówkę idealną do przetworzenia w hucie lub stalowni. Pamiętajmy o tym, że zwłaszcza akumulatory litowo-jonowe są szkodliwe dla człowieka, ponieważ zawierają m.in. szkodliwy kwas siarkowy.

Podczas realizacji odbioru zużytych akumulatorów warto pamiętać o tym, że musimy zachować podstawowe zasady BHP. Nie można dostarczać do skupu materiałów zabrudzonych szkodliwymi materiałami. Należy także zadbać o to, aby elektrolity nie przedostały się na zewnątrz i nie wyciekły. Z tego powodu należy transportować je w pozycji pionowej (wyjątkiem są akumulatory żelowe) i zapakowane w worki lub inne nieprzepuszczalne materiały.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o skup akumulatorów

1. Gdzie sprzedać zużyte akumulatory?

Zużyte akumulatory można sprzedać w skupach akumulatorów. Wiele skupów metali akceptuje zużyte akumulatory ołowiowe w celu odzyskania cennego ołowiu. Przed sprzedażą akumulatora warto skonsultować się z lokalnymi skupami lub firmami recyklingowymi, aby dowiedzieć się, czy akceptują akumulatory i jakie są warunki ich skupu. Należy również pamiętać o właściwym oczyszczeniu akumulatorów – nie wszystkie punkty skupują zabrudzone odpady lub materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami.

2. Czy można kupić akumulator na złomie?

Tak, w skupach złomu metali, zwłaszcza tych specjalizujących się w recyklingu, czasami można znaleźć używane akumulatory ołowiowe do kupienia. Jednak kupowanie używanych akumulatorów na złomowiskach może wiązać się z ryzykiem, ponieważ nie znamy realnego stanu tych akumulatorów. Nieprawidłowe użycie lub zepsuty akumulator może być niebezpieczny. Dlatego zawsze warto sprawdzić stan i historię używanego akumulatora, zanim kupimy go na skupie złomu lub w skupie akumulatorów.

3. Ile waży akumulator 50, 60, 80, 100 Ah?

Waga akumulatora zależy od jego pojemności i konstrukcji, ale można podać orientacyjne wagi dla akumulatorów o różnych pojemnościach w amperogodzinach (Ah):

 • akumulator 50 Ah może ważyć około 12-16 kg,
 • akumulator 60 Ah może ważyć około 14-18 kg,
 • akumulator 80 Ah może ważyć około 18-24 kg,
 • akumulator 100 Ah może ważyć około 22-30 kg.

Warto pamiętać, że waga akumulatora może się różnić w zależności od producenta i jego typu. Podane wartości są więc wartościami przybliżonymi. Zawsze warto odczytać informacje znajdujące się na urządzeniu i zestawić je z podanymi w sieci parametrami.

Podsumowanie usługi

Nasza firma oferuje kompleksowy skup akumulatorów, współpracując zarówno z przedsiębiorstwami, jak i osobami prywatnymi. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi, zapewniamy efektywny i ekologiczny proces recyklingu akumulatorów różnych typów, w tym ołowiowo-kwasowych, litowo-jonowych oraz żelowych.

Oferujemy:

 • profesjonalne usługi skupu zgodne z zasadami ekologii,
 • legalne działanie z wymaganymi certyfikatami,
 • indywidualne podejście do każdego klienta,
 • szybki i prosty proces zamawiania usługi,
 • minimalna ilość akumulatorów do odbioru: 300 kg,
 • organizację odbioru akumulatorów bezpośrednio od klienta własnym transportem,
 • darmową wycenę akumulatorów.

Proces skupu obejmuje zgłoszenie, opis odpadów, wycenę, akceptację oferty oraz finalizację usługi, w tym wsparcie w formalnościach. Akumulatory podlegają recyklingowi z możliwością odzyskania do 95% surowców, co przyczynia się do ochrony środowiska. Zachęcamy do korzystania z naszych usług dla efektywnego zarządzania odpadami akumulatorowymi.

Skupy akumulatorów w Polsce

Skup akumulatorów Łódź
Skup akumulatorów Piotrków Trybunalski
Skup akumulatorów Pabianice
Skup akumulatorów Tomaszów Mazowiecki
Skup akumulatorów Bełchatów
Skup akumulatorów Zgierz
Skup akumulatorów Skierniewice
Skup akumulatorów Radomsko
Skup akumulatorów Kutno
Skup akumulatorów Sieradz
Skup akumulatorów Zduńska Wola
Skup akumulatorów Łowicz
Skup akumulatorów Wieluń
Skup akumulatorów Aleksandrów Łódzki
Skup akumulatorów Opoczno
Skup akumulatorów Warszawa
Skup akumulatorów Radom
Skup akumulatorów Płock
Skup akumulatorów Siedlce
Skup akumulatorów Pruszków
Skup akumulatorów Legionowo
Skup akumulatorów Ostrołęka
Skup akumulatorów Piaseczno
Skup akumulatorów Otwock
Skup akumulatorów Ciechanów
Skup akumulatorów Żyrardów
Skup akumulatorów Mińsk Mazowiecki
Skup akumulatorów Wołomin
Skup akumulatorów Sochaczew
Skup akumulatorów Ząbki
Skup akumulatorów Mława
Skup akumulatorów Grodzisk Mazowiecki
Skup akumulatorów Marki
Skup akumulatorów Nowy Dwór Mazowiecki
Skup akumulatorów Wyszków
Skup akumulatorów Piastów
Skup akumulatorów Ostrów Mazowiecka
Skup akumulatorów Płońsk
Skup akumulatorów Kobyłka
Skup akumulatorów Józefów
Skup akumulatorów Wrocław
Skup akumulatorów Wałbrzych
Skup akumulatorów Legnica
Skup akumulatorów Jelenia Góra
Skup akumulatorów Lubin
Skup akumulatorów Głogów
Skup akumulatorów Świdnica
Skup akumulatorów Bolesławiec
Skup akumulatorów Oleśnica
Skup akumulatorów Oława
Skup akumulatorów Dzierżoniów
Skup akumulatorów Zgorzelec
Skup akumulatorów Bielawa
Skup akumulatorów Kłodzko
Skup akumulatorów Świebodzice
Skup akumulatorów Jawor
Skup akumulatorów Polkowice
Skup akumulatorów Nowa Ruda
Skup akumulatorów Lubań
Skup akumulatorów Bydgoszcz
Skup akumulatorów Toruń
Skup akumulatorów Lublin
Skup akumulatorów Zamość
Skup akumulatorów Chełm
Skup akumulatorów Biała Podlaska
Skup akumulatorów Puławy
Skup akumulatorów Świdnik
Skup akumulatorów Kraśnik
Skup akumulatorów Łuków
Skup akumulatorów Biłgoraj
Skup akumulatorów Lubartów
Skup akumulatorów Zielona Góra
Skup akumulatorów Gorzów Wielkopolski
Skup akumulatorów Nowa Sól
Skup akumulatorów Żary
Skup akumulatorów Żagań
Skup akumulatorów Świebodzin
Skup akumulatorów Kraków
Skup akumulatorów Tarnów
Skup akumulatorów Nowy Sącz
Skup akumulatorów Oświęcim
Skup akumulatorów Chrzanów
Skup akumulatorów Olkusz
Skup akumulatorów Nowy Targ
Skup akumulatorów Bochnia
Skup akumulatorów Gorlice
Skup akumulatorów Zakopane
Skup akumulatorów Skawina
Skup akumulatorów Wieliczka
Skup akumulatorów Andrychów
Skup akumulatorów Trzebinia
Skup akumulatorów Opole
Skup akumulatorów Kędzierzyn-Koźle
Skup akumulatorów Nysa
Skup akumulatorów Brzeg
Skup akumulatorów Kluczbork
Skup akumulatorów Prudnik
Skup akumulatorów Rzeszów
Skup akumulatorów Przemyśl
Skup akumulatorów Mielec
Skup akumulatorów Stalowa Wola
Skup akumulatorów Tarnobrzeg
Skup akumulatorów Krosno
Skup akumulatorów Dębica
Skup akumulatorów Jarosław
Skup akumulatorów Sanok
Skup akumulatorów Jasło
Skup akumulatorów Białystok
Skup akumulatorów Suwałki
Skup akumulatorów Łomża
Skup akumulatorów Augustów
Skup akumulatorów Bielsk Podlaski
Skup akumulatorów Zambrów
Skup akumulatorów Grajewo
Skup akumulatorów Hajnówka
Skup akumulatorów Gdańsk
Skup akumulatorów Gdynia
Skup akumulatorów Słupsk
Skup akumulatorów Tczew
Skup akumulatorów Rumia
Skup akumulatorów Wejherowo
Skup akumulatorów Starogard Gdański
Skup akumulatorów Chojnice
Skup akumulatorów Kwidzyn
Skup akumulatorów Malbork
Skup akumulatorów Sopot
Skup akumulatorów Lębork
Skup akumulatorów Pruszcz Gdański
Skup akumulatorów Reda
Skup akumulatorów Kościerzyna
Skup akumulatorów Katowice
Skup akumulatorów Częstochowa
Skup akumulatorów Sosnowiec
Skup akumulatorów Gliwice
Skup akumulatorów Zabrze
Skup akumulatorów Bielsko-Biała
Skup akumulatorów Bytom
Skup akumulatorów Ruda Śląska
Skup akumulatorów Rybnik
Skup akumulatorów Tychy
Skup akumulatorów Dąbrowa Górnicza
Skup akumulatorów Chorzów
Skup akumulatorów Jaworzno
Skup akumulatorów Jastrzębie-Zdrój
Skup akumulatorów Mysłowice
Skup akumulatorów Siemianowice Śląskie
Skup akumulatorów Żory
Skup akumulatorów Tarnowskie Góry
Skup akumulatorów Będzin
Skup akumulatorów Piekary Śląskie
Skup akumulatorów Racibórz
Skup akumulatorów Świętochłowice
Skup akumulatorów Zawiercie
Skup akumulatorów Wodzisław Śląski
Skup akumulatorów Mikołów
Skup akumulatorów Knurów
Skup akumulatorów Cieszyn
Skup akumulatorów Czechowice-Dziedzice
Skup akumulatorów Czeladź
Skup akumulatorów Myszków
Skup akumulatorów Żywiec
Skup akumulatorów Czerwionka-Leszczyny
Skup akumulatorów Pszczyna
Skup akumulatorów Lubliniec
Skup akumulatorów Łaziska Górne
Skup akumulatorów Rydułtowy
Skup akumulatorów Orzesze
Skup akumulatorów Kielce
Skup akumulatorów Ostrowiec Świętokrzyski
Skup akumulatorów Starachowice
Skup akumulatorów Skarżysko-Kamienna
Skup akumulatorów Sandomierz
Skup akumulatorów Olsztyn
Skup akumulatorów Elbląg
Skup akumulatorów Ełk
Skup akumulatorów Iława
Skup akumulatorów Ostróda
Skup akumulatorów Giżycko
Skup akumulatorów Kętrzyn
Skup akumulatorów Bartoszyce
Skup akumulatorów Szczytno
Skup akumulatorów Mrągowo
Skup akumulatorów Działdowo
Skup akumulatorów Poznań
Skup akumulatorów Kalisz
Skup akumulatorów Konin
Skup akumulatorów Piła
Skup akumulatorów Ostrów Wielkopolski
Skup akumulatorów Gniezno
Skup akumulatorów Leszno
Skup akumulatorów Luboń
Skup akumulatorów Września
Skup akumulatorów Swarzędz
Skup akumulatorów Śrem
Skup akumulatorów Krotoszyn
Skup akumulatorów Turek
Skup akumulatorów Jarocin
Skup akumulatorów Wągrowiec
Skup akumulatorów Kościan
Skup akumulatorów Środa Wielkopolska
Skup akumulatorów Koło
Skup akumulatorów Gostyń
Skup akumulatorów Rawicz
Skup akumulatorów Szczecin
Skup akumulatorów Koszalin
Skup akumulatorów Stargard
Skup akumulatorów Kołobrzeg
Skup akumulatorów Świnoujście
Skup akumulatorów Szczecinek
Skup akumulatorów Police
Skup akumulatorów Wałcz
Skup akumulatorów Białogard
Skup akumulatorów Goleniów
Skup akumulatorów Gryfino

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.