Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

makulatury

Cena makulatury na skupie – cennik 2024

W 2024 roku cena makulatury na skupie nie należy do najwyższych. Popyt na ten surowiec wtórny drastycznie spadł, co nie pozostało bez wpływu na cenę. Sprawdź dokładnie, jak kształtuje się cena makulatury za 1 kg i od czego zależy. Zachęcamy do skorzystania z przedstawionego cennika oraz bezpłatnej wyceny odpadu.

 

Rodzaj surowca: 

 

Cena w skupie: 

Kartony i tektura falista-0,50 – 0,04 zł / kg
Karton belowany-0,50 – 0,12 zł / kg
Gazety i makulatura kolorowa-0,60 – 0,02 zł / kg
Mix-0,60 – 0,00 zł / kg

Cena makulatury na skupie – ile kosztuje 1 kg makulatury w 2024?

W 2024 roku cena za makulaturę nie należy do najwyższych, a sam rynek przeżywa prawdziwy kryzys i zastój. Obecnie papiernie nie chcą skupować dużych ilości makulatury, dlatego jej cena drastycznie spadła i niewiele czynników wskazuje na to, aby sytuacja miała się poprawić w najbliższej przyszłości. Trudno jest tutaj mówić nawet o konkretnych stawkach za 1 kg, ponieważ aktualnie zdarzają się płatne utylizacje bądź (w najlepszych wypadku) bezpłatny odbiór. Dlatego ceny w naszym cenniku są podane na minusie i oznaczają najczęściej płatną utylizację.

Od czego zależą aktualne ceny makulatury?

Cena makulatury w skupie głównie zależy od rodzaju makulatury oddawanej na sprzedaż oraz jej wagi. Najlepszym rodzajem makulatury jest karton zbelowany, a więc odpowiednio uprasowany i zgnieciony, gotowy do załadunku. Dzięki takiemu zabiegowi zajmuje on mniej miejsca na samochodzie i można przewozić go w większych ilościach. Równie wartościowa jest także makulatura gazetowa.

Ważnym czynnikiem ceny makulatury w skupie jest także ogólna sytuacja na rynku krajowym i światowym. Wspominaliśmy także o zapotrzebowaniu na ten surowiec wtórny, co także odgrywa istotną rolę. Jeżeli popyt jest duży, wtedy cena makulatury na skupie rośnie. W 2024 roku popyt ten jest rekordowo niski, co przekłada się na wręcz ujemne stawki, które możemy obserwować na stronach internetowych oraz na samych skupach makulatury w pobliżu. Papier jest ważnym surowcem wtórnym, dlatego zachęcamy do przeczytania, jak wygląda recykling papieru.

Co zrobić z dużą ilością makulatury? Gdzie najlepiej sprzedać makulaturę?

Stare podręczniki, przeczytane gazety, a może książki, które lata świetności mają już za sobą i rozpadają się w rękach? Ścinki po niszczeniu dokumentów, a może kartony pochodzące z magazynu? Nieważne, co posiadasz, ważne, żeby wiedzieć, co zrobić z dużą ilością makulatury. Taki odpad to świetny surowiec wtórny i bardzo dobrze nadaje się do recyklingu. Zamiast wyrzucać swoje odpady makulatury do przydomowych niebieskich śmietników na papier, lepiej jest skorzystać z alternatywy, jaką dają nam pobliskie skupy makulatury. Takie podmioty z łatwością znajdziemy w każdej gminie w Polsce!

Jeżeli posiadamy dużą ilość makulatury, warto zawieźć ją na odpowiedni skup. Jeżeli prowadzimy firmę, która wygenerowała hurtowe, tonowe ilości tego typu papierowych odpadów, warto rozważyć skorzystanie z naszych usług, które opierają się na odbiorze i transporcie makulatury do odpowiedniego miejsca docelowego, a więc papierni lub recyklera zajmującego się jej przerobem czy też utylizacją.

Przed każdym zamówieniem odbioru i skupu, zajmujemy się profesjonalną wyceną posiadanych przez Państwa odpadów. Wycena jest bezpłatna i nie zobowiązuje do skorzystania z naszej oferty. Dzięki niej możemy wziąć pod uwagę indywidualne parametry posiadanych przez Państwa odpadów, takich jak waga, rodzaj, ich lokalizacja czy sposób magazynowania. Jeżeli chcą Państwo zmaksymalizować przychód ze skupu makulatury, warto odpady odpowiednio posegregować oraz zbelować, co ma korzystny wpływ na finalną cenę. Odpady makulatury nie powinny być zawilgocone czy spleśniałe, gdyż wtedy nie zostaną przyjęte. Dobrze jest więc odpowiednio je zabezpieczać, np. folią.

Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy wypełnić krótki formularz wyświetlający się na tej stronie. Można także skorzystać z widocznego numeru telefonu. Na infolinii czekają na Państwa nasi konsultanci, którzy są gotowi przyjąć zlecenie oraz przekazać je do wyceny, a następnie realizacji. Istnieje także możliwość nawiązania stałej współpracy, do czego zachęcamy!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.