Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

auto złomu

Cena złomu samochodowego 2024 – cennik

Jaka jest cena złomu samochodowego w 2024 roku na złomowiskach? Zapoznaj się z aktualnym cennikiem i dowiedz się, ile możesz zyskać na skupie starego samochodu. Niektóre części są bardzo cenne i można za nie dostać krocie. Dobrym przykładem takich urządzeń są katalizatory na złom, które niekiedy kosztują nawet kilkanaście tysięcy!

Rodzaj auto złomu:

Cena w skupie:

Auta osobowe (do 2 ton)400 – 1000 zł / szt.
Chłodnice4,51 – 5,62 zł / kg
Silnik1,60 – 5,80 zł / kg
Alternatory1,15 – 1,76 zł / kg
Rozruszniki1,10 – 1,50 zł / kg
Felgi aluminiowe3,46 – 4,64 zł / kg
Felgi stalowe0,45 – 0,75 zł / kg
Akumulatory1,53 – 2,88 zł / kg
Karoseria0,51 – 0,82 zł / kg
Katalizatory160,68 – 1060,51 zł / kg

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Jaka jest cena złomu samochodowego 2024?

Jaka jest cena za 1 kg złomu samochodowego? Cena złomu samochodowego zależy od tego, jaką część chcemy skupić. Ceny wahają się od 0,45 do 5,80 zł za 1 kg złomu. Z podanych wyżej widełek wyłączone zostały katalizatory, gdyż ich ceny kształtują się na własnych, oddzielnych zasadach rynkowych. Zapraszamy do zapoznania się z osobnym cennikiem na złom katalizatorów.

Oczywiście warto podkreślić, że cena złomu samochodowego zależy w głównej mierze od modelu i marki auta, który przekazujemy do kasacji na auto szrocie. Oczywiście im wyższa masa auta, tym lepiej, gdyż stawki są ustalane zazwyczaj za 1 kg. Trzeba pamiętać również o tym, że oddając auto na złom, jest ono ważone, a jego masa jest porównywana z tą wpisaną w oficjalnych dokumentach. Dzięki temu pracownicy mogą się dowiedzieć, czy samochód jest kompletny.

Złom samochodowy – cena. Od czego zależy?

Cena skupu złomu samochodowego nie zawsze będzie taka sama, co można zaobserwować, uważnie analizując nasz cennik. Jednak co na nią wpływa? Od czego zależy cena skupu złomu samochodowego? Trzeba mieć na uwadze to, że na cenniki złomów samochodowych wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest ogólna sytuacja gospodarczo-ekonomiczna w kraju i na świecie oraz notowania na giełdzie metali. Obecnie ceny złomu pojazdów wynoszą od zaledwie kilku groszy do nawet kilku złotówek za kilogram.

Złomowanie samochodu od lipca 2015 roku nie jest już związane z dodatkowymi opłatami podatkowymi. Brak opłaty recyklingowej oraz atrakcyjne cenniki skupów złomu spowodowały, że oddawanie uszkodzonego auta na złom stało się opłacalne. Z naszego innego artykułu dowiesz się także, jakie dokumenty są wymagane podczas kasacji pojazdu.

Kasację samochodu można przeprowadzić na dwa sposoby:

  1. Pierwszy z nich to kasacja samochodów kompletnych – wyposażonych. Dowodem potwierdzającym, że taki pojazd jest kompletny, jest zapis w dowodzie rejestracyjnym i informacja o masie całkowitej pojazdu. Na złomowanie samochodu kompletnego wpłynie cennik skupu złomu. Cena złomu mnożona jest przez masę całkowitą auta. Sprzedając taki pojazd, jednorazowo można zarobić nawet kilkaset złotych.
  2. Drugi sposób to kasacja auta niekompletnego – bez pewnych części. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku samochodów sprawnych. Można sprzedać dobre części na autoszrotach lub przez portale samochodowe, a resztę niepotrzebnych elementów zezłomować. W takim przypadku można zarobić naprawdę niezłe pieniądze.

Gdzie najlepiej jest sprzedać złom samochodowy?

Złom samochodowy najlepiej jest sprzedać w sprawdzonych, a przede wszystkim na legalnie działających skupach złomu. Jeżeli masz samochód, który nie nadaje się do jazdy, znajdź złomowisko w swojej okolicy. Możesz to zrobić, korzystając z naszych usług. Zamów bezpłatną wycenę, a my podpowiemy Ci, ile możesz zyskać na sprzedaży auta na złomie.

Zamówienie darmowej wyceny jest niezwykle proste i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności informatycznych. Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić krótki formularz, w którym podasz najważniejsze informacje dot. pojazdu, jego lokalizacji, masy etc. Istnieje także opcja bezpośredniego kontaktu z naszym pracownikiem, który przeprowadzi Cię przez cały proces i sporządzi od Ciebie zamówienie telefonicznie.

Serdecznie zachęcamy również do sprawdzenia naszych pozostałych usług związanych z transportem, utylizacją i gospodarowaniem odpadami. Działamy na terenie całej Polski!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.