Zaznacz stronę

Cena złomu samochodowego

Cennik skupu autozłomu

Zapoznaj się z przybliżonymi cenami złomu samochodowego. Podane stawki są orientacyjne, a szczegółowy kwoty poznasz bezpośrednio podczas wizyty na skupie.

 

Rodzaj auto złomu:

Cena w skupie:

Auta osobowe (do 2 ton)400 – 1000 zł / szt.
Chłodnice4,51 – 5,62 zł / kg
Alternatory1,15 – 1,76 zł / kg
Rozruszniki1,10 – 1,50 zł / kg
Felgi aluminiowe3,46 – 4,64 zł / kg
Felgi stalowe0,45 – 0,75 zł / kg
Akumulatory1,53 – 2,88 zł / kg
Karoseria0,51 – 0,82 zł / kg
Katalizatory160,68 – 1060,51 zł / kg

Cena złomu samochodowego – cenniki skupu części aut

Na cenniki złomów samochodowych wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest ogólna sytuacja gospodarczo – ekonomiczna w kraju i na świecie oraz notowania na giełdzie. Obecnie ceny złomu pojazdów wynoszą od zaledwie kilku groszy do nawet kilku złotówek za kilogram tego surowca.

Od czego zależy cena złomu samochodowego?

Złomowanie samochodu od lipca 2015 roku nie jest już związane z dodatkowymi opłatami podatkowymi. Brak opłaty recyklingowej oraz atrakcyjne cenniki skupów złomu spowodowały, że oddawanie uszkodzonego auta na złom stało się opłacalne.

Kasację samochodu można przeprowadzić na dwa sposoby:

Pierwszy z nich – to kasacja samochodów kompletnych – wyposażonych. Dowodem potwierdzającym, że taki pojazd jest kompletny, jest zapis w dowodzie rejestracyjnym i informacja o masie całkowitej pojazdu. Na złomowanie samochodu kompletnego wpłynie cennik skupu złomu. Cena złomu mnożona jest przez masę całkowitą auta. Sprzedając taki pojazd, można zarobić nawet kilkaset złotych jednorazowo.

Drugi sposób – to kasacja auta niekompletnego – bez pewnych części. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku samochodów sprawnych. Można sprzedać dobre części na autoszrotach lub przez portale samochodowe, a resztę niepotrzebnych elementów zezłomować. W takim przypadku można zarobić naprawdę niezłe pieniądze.

Gdzie najlepiej jest sprzedać złom samochodowy?

Złom samochodowy najlepiej jest sprzedać w sprawdzonych, a przede wszystkim na legalnie działających skupach złomu. Jeżeli masz samochód, który nie nadaje się do jazdy, znajdź zomowiec w swojej okolicy. Pomoże Ci w tym załączona na tej stronie internetowej mapka, na której znajdziesz kontakt do konkretnego skupu.