Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220

Niszczenie dokumentów Białystok

Niszczenie dokumentów - ceny w Białymstoku - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za niszczenie dokumentów w mieście Białystok.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Czy niszczenie dokumentów w Białymstoku jest naprawdę konieczne?

Dlaczego warto organizować utylizację dokumentów w Białymstoku? Czy jest to konieczne z perspektywy działania firmy? Jakie podmioty muszą o to szczególnie zadbać? Musimy mieć na uwadze to, że niektóre z dokumentów, które posiadamy w naszych przedsiębiorstwach, są szczególne – zawierają poufne dane, informacje na temat naszych tajemnic handlowych, czy personalia naszych pracowników.
W dobie RODO i coraz większej konieczności dbania o bezpieczeństwo danych musimy we właściwy sposób niszczyć dokumenty w naszych firmach. W szczególności jednak ważnym jest, aby prowadzący wszelkie kancelarie, jednostki medyczne, czy archiwa sądowe o to zadbali – ponieważ w razie wycieku danych, narażonych na szkodę będzie bardzo wielu naszych klientów, pacjentów etc. Zatem utylizowanie dokumentacji w Białymstoku, to nie jest wrzucenie papierów do kosza na odpady – to zdecydowanie coś więcej!
Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także o strategiczne dane dla naszego przedsiębiorstwa – warto wejść we współpracę z firmą zajmującą się utylizowaniem dokumentów w Białymstoku. Jak ją znajdziesz? Wystarczy zgłosić się do nas – my się już wszystkim zajmiemy.
Skontaktuj się z nami za pośrednictwem infolinii (numer do swojego opiekuna klienta znajdziesz na naszej witrynie) lub za pomocą wypełnienia formularza zgłoszeniowego (również znajdziesz go na stronie). Udziel nam najważniejszych danych o swoich dokumentach: przede wszystkim, ile ich posiadasz, w jakiej formie zostały zgromadzone, a także skąd chciałbyś je wywieźć. Jeśli jest to istotne z Twojego punktu widzenia – zdradź nam klasę tajności swoich materiałów lub podaj rodzaj dokumentu (np. księgi podatkowe, czy akta sądowe).
Na tej podstawie przygotujemy wycenę usługi niszczenia dokumentów, a także na Twoje życzenie, skupimy się na wyszukaniu najkorzystniejszych placówek w okolicy. Także, jeśli szukasz nietypowych usług – jak np. niszczenia dokumentów u klienta – jesteśmy w stanie Ci pomóc. Nie czekaj – wypróbuj nas i zaoszczędź mnóstwo czasu!

Co przekazujemy firmie niszczącej dokumenty w Białymstoku?

W zależności od tego, jaki typ działalności gospodarczej prowadzimy – takie dokumenty musimy gromadzić oraz wytwarzać. Inne druki musi gromadzić jednostka medyczna, a inne zwykłe przedsiębiorstwo, prawda? Jednak nawet mała firma, musi gromadzić pewne dokumenty, oto przykładowe z nich:

 • dokumenty, które zawierają wrażliwe dane osobowe,
 • protokoły sądowe,
 • dokumentacje pracownicze, lista płac,
 • księgi przychodów i rozchodów,
 • dokumentacje związane z ZUS-em, KRUS-em,
 • księgi podatkowe,
 • sprawozdania finansowe,
 • umowy handlowe i dokumenty powiązane z bezpieczeństwem firmy i jej postępowaniem wobec ochrony środowiska,
 • notatki zawierające tajemnice handlowe.
Właśnie tego typu materiały muszą ulec zniszczeniu dokumentów w Białymstoku. Z jednej strony jest to obowiązek prawny – RODO, przepisy podatkowe, DIN 66399 – a z drugiej strony, jest to strategiczne działanie w kontekście prawidłowego funkcjonowania naszej firmy. Warto jednak pamiętać, że część ze zgromadzonych przez nas materiałów nie musi być w specjalny sposób poddawana utylizacji dokumentacji. Tzw. materiały ogólne – tj. ulotki, materiały reklamowe, druki ogólnodostępne – nie muszą być wywożone do firmy zajmującej się niszczeniem dokumentów w Białymstoku. Takie elementy spokojnie możemy wywieźć do skupu makulatury i jeszcze na nich zarobić!

Po ilu latach możemy niszczyć dokumenty?

Wiele oczywiście zależy od typu dokumentu, z którym mamy do czynienia. Jak już wcześniej wspominaliśmy – materiały ogólne nie wymagają od nas specjalnej uwagi. Utylizacja dokumentacji tego rodzaju nie jest określana przez żadne dokumenty prawne. Jednak jeśli mówimy o reszcie przypadków – możemy rozróżnić dwie grupy dokumentów:

 • te, których czas archiwizacji został określony w ustawach,
 • te, których czas archiwizacji nie został nigdzie dookreślony, a dokumenty same w sobie miały tylko zastosowanie doraźne.
W związku z tym, że pierwsza kategoria jest o wiele ważniejsza (a za niedopilnowanie zobowiązań, możemy otrzymać karę finansową), skupimy się właśnie na niej. Zatem utylizacja dokumentów, które dotyczą pracowników w Twojej firmie – umowy, deklaracje, listy płac, dokumenty dotyczące przyznawanych urlopów etc. – muszą być archiwizowane przez okres 10 lat. Jednak jeżeli zatrudniliśmy kogoś przed 1 stycznia 1999 roku – musimy archiwizować jego dane przez 50 lat. Czas jest liczony od rozwiązania umowy z pracownikiem.
Z kolei, jeśli chodzi o utylizację dokumentów dotyczących finansów, księgowości, ZUS-u etc. – tego typu dokumenty mogą zostać zniszczone po okresie 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym druk został wystawiony. W specjalnych wypadkach – np. jeśli ogłosimy upadłość – okres ten jest skracany do 3 lat, jednak musi to być wynikiem postanowienia sądu apelacyjnego.

W jaki sposób oszacować wagę dokumentów?

Zanim przekażemy nasze materiały do firm utylizujących dokumenty w Białymstoku, należy oszacować ilość posiadanych przez nas druków. Często jest to utrudnione ze względu na brak odpowiedniej wagi w biurze etc. Dlatego część podmiotów zajmujących się profesjonalnym niszczeniem dokumentów w Białymstoku odnosi się do podanych poniżej szacunkowych przeliczników:

 • jeden segregator = 2-4 kg papierów,
 • jedna paleta = ok. 200-420 kg papierów,
 • jeden worek na śmieci = ok. 15-20 kg papierów,
 • metr bieżący = ok. 25-35 kg papierów,
 • jeden metr sześcienny = 250-350 kg papierów,
 • półka regałowa o długości 1 m = 20-35 kg papierów,
 • karton na 5 ryz papieru = 9 kg.
Są to, rzecz jasna, tylko szacunkowe przeliczniki, a każda placówka zajmująca się utylizacją dokumentów biurowych w Białymstoku, może się nieco różnić. W związku z tym warto skorzystać z pomocy, którą oferujemy. Dzięki nam szybko i wygodnie znajdziesz najlepsze placówki utylizujące dokumenty firmowe w Białymstoku! Zapewniamy dostęp do profesjonalnych firm niszczących dokumenty, a także zadbamy o to, abyś jak najmniej czasu stracił na poszukiwaniach odpowiedniego przedsiębiorstwa. Wejdź we współpracę z nami i zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy i swoich pracowników!

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Zobacz nasze inne miasta:

Niszczenie dokumentów w Dusznikach-Zdroju
Niszczenie dokumentów w Środzie Śląskiej
Niszczenie dokumentów w Rynie
Niszczenie dokumentów w Koprzywnicy
Niszczenie dokumentów w Gołdapi
Generated by MPG