Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Odpady drewniane Wrocław

Odbiór odpadów drewnianych - ceny we Wrocławiu - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Wrocław.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

W jaki sposób uda Ci się szybko zrealizować odbiór odpadów drewnianych we Wrocławiu?

Nie marnuj czasu na żmudne poszukiwania korzystnych skupów odpadów drewnianych we Wrocławiu – wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a nasi eksperci znajdą dla Ciebie odpowiednie – i co najważniejsze – korzystne oferty. Jesteśmy ekspertami w wyszukiwaniu firm odbierających odpady drewniane na dolnym śląsku – możesz nam zaufać.
Jak będzie wyglądać nasza współpraca? Będzie się ona prezentować następująco:

 • 1. Musisz się z nami skontaktować za pomocą infolinii lub też formularza zgłoszeniowego.
 • 2. Następnie (w zależności od tego, którą opcję wybrałeś), poprosimy Cię o udzielenie najważniejszych informacji na temat swoich odpadów drewnianych.
 • 3. Powiedz nam, ile odpadów drewnianych posiadasz, jakiego są rodzaju, jakości, czy gabarytów.
 • 4. Podaj nam także swój numer NIP (jeśli go masz) oraz e-mail kontaktowy, możesz przesłać nam zdjęcie swojego odpadu drewnianego.
 • 5. Następnie nasi eksperci wykonają wycenę na podstawie dostarczonych danych i zestawią ją z realiami we Wrocławiu.
 • 6. Kolejnym krokiem jest znalezienie dla Ciebie odpowiedniego skupu odpadów drewnianych we Wrocławiu.
 • 7. Wyniki naszej pracy, włącznie z wyceną i najkorzystniejszą opcją odbioru odpadów drewnianych, zostaną przekazane na Twojego maila.
 • 8. Jeśli uznasz, że nasza propozycja nie spełniła Twoich wymagań – skorzystaj ponownie z naszej usługi. W oparciu o Twoje wskazówki, z pewnością znajdziemy dla Ciebie coś odpowiedniego!

Co jeszcze warto wiedzieć o naszej usłudze? Podkreślamy, że posiadamy wszystkie niezbędne szkolenia oraz certyfikaty, a dzięki naszemu doświadczeniu, zyskaliśmy wiele przydatnych kontaktów ze skupami odpadów drewnianych w całej Polsce – także na dolnym śląsku.
Dzięki naszemu wsparciu otrzymasz rzetelną wycenę odbioru odpadów drewnianych we Wrocławiu i nie będziesz musiał się martwić o organizację całego procesu. Pomagamy polskim przedsiębiorcom od lat, sami zaczynaliśmy od handlu złomem. Jesteśmy w tej branży razem z Tobą i chętnie pomożemy Ci w zorganizowaniu odbioru odpadów drewnianych we Wrocławiu!

Co zaliczamy do odpadów drewnianych?

Jakie materiały można zaliczyć do grupy odpadów drewnianych? Oczywiście – wszystkie pozostałości, które składają się z drewna! Jednak jest to surowiec o bardzo szerokim zastosowaniu, w związku z czym możemy się z nim zetknąć w zaskakujących materiałach. Jeśli chodzi o przykładowe materiały zaliczane do odpadów drewnianych, zaliczamy do nich:

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Jednak warto pamiętać o tym, że nie możemy dostarczać do skupów odpadów drewnianych we Wrocławiu materiałów, które są w bardzo dużym stopniu zanieczyszczone. Koniecznie trzeba usunąć wszelkie pozostałości, które nie są drewniane. Zatem gwoździe, taśmy, folie, papiery, folie bąbelkowe, pozostałości po rozpuszczalnikach, impregnatach i barwnikach muszą zostać usunięte lub przynajmniej musimy dać znać o nich ekipie, która zajmie się odbiorem odpadów drewnianych.
Oprócz tego bardzo istotne są kwestie bezpieczeństwa – bez nich nie możemy funkcjonować jako przedsiębiorstwo. Drewniane elementy pokryte toksycznymi materiałami mogą być szkodliwe dla skóry, błon śluzowych i ogólnego zdrowia naszych pracowników. Dlatego nie możemy lekceważyć zasad BHP podczas gromadzenia i odbierania odpadów drewnianych we Wrocławiu.

Formalności, o których nie możesz zapomnieć w kontekście odbioru odpadów drewnianych

Kwestie formalne dotyczące skupów odpadów drewnianych mogą wydawać się uciążliwe, jednak musimy je wypełniać, aby uniknąć kar finansowych, które są coraz bardziej kosztowne. Zatem warto zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku i dowiedz się, czy musisz uzupełniać BDO. Jeśli tak – możesz skontaktować się z nami – pomożemy Ci w ogarnianiu kwestii formalnych podczas odbioru odpadów drewnianych we Wrocławiu.
Jeśli już wiesz, jakie jest Twoje stanowisko wobec BDO, koniecznie uzupełnij Kartę Przekazania Odpadu. KPO służy do umożliwienia odbioru odpadów drewnianych przez firmy zewnętrzne. Co więcej, musimy uzupełniać Kartę Ewidencji Odpadów lub Kartę Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych (jeśli posiadasz trujące odpady drewniane), w których to deklarujesz rodzaj oraz ilość posiadanych przez Ciebie substancji. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów posługuje się kodami odpadów. Są to ciągi cyfr, które ułatwiają identyfikację pozostałości oraz umożliwiają zachowanie kwestii bezpieczeństwa podczas transportu.

Kontenery na odpady drewniane

Wiemy już, gdzie oddać odpady drewniane, jednak oprócz tego warto wiedzieć, jakie jeszcze usługi mogą Ci się przydać podczas składowania pozostałości. Zdecydowanie użyteczną usługą jest wynajem kontenerów na odpady drewniane we Wrocławiu. Jest to korzystne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i logistycznego.
W takim kontenerze na odpady drewniane możemy do woli gromadzić nasze pozostałości (oczywiście do momentu zapełnienia zbiornika), dzięki czemu nie musimy kilka razy zamawiać usługi wywozu, a także zachowujemy porządek i bezpieczeństwo w miejscu pracy.
Jeśli interesuje Cię wynajem takiego zbiornika na odpady drewniane – skontaktuj się z nami! Porównamy wiele ofert we Wrocławiu i znajdziemy dla Ciebie odpowiednią! W rozsądnej cenie, dopasowaną do ilości Twoich pozostałości, z odpowiednio długim terminem postoju. Skontaktuj się z nami i nie trać czasu na szukanie!
A jeśli chcesz dotrzeć do najkorzystniejszych cen skupu odpadów drewnianych we Wrocławiu – skorzystaj z naszej infolinii lub kwestionariusza zgłoszeniowego. Jesteśmy ekspertami w naszej dziedzinie – pracujemy w niej od lat! Znamy wiele firm, które chętnie zaoferują Ci korzystne ceny skupu odpadów drewnianych. Z naszą pomocą szybko otrzymasz kontakt do prawdziwych profesjonalistów, którzy wykonają swoją usługę w terminie. Zapraszamy do kontaktu!

Formalności i ceny skupu odpadów drewnianych w Łodzi

Jeśli mówimy o kwestiach formalnych w kontekście odbioru odpadów drewnianych w Łodzi, trzeba pamiętać o tym, że wszystkie wymagania dotyczące dokumentów, znajdziemy w Ustawie o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku. Tam znajdziesz kryteria wobec podmiotów, które są zmuszone do prowadzenia sprawozdań w systemie BDO.
Jeśli realizujesz odbiór odpadów drewnianych w Łodzi, musisz pamiętać o uzupełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu. Umożliwia ona podmiotom zewnętrznym wywózkę pozostałości z Twojej lokalizacji. W przeciwnym razie proceder ten zachodzi nielegalnie. Kolejnym ważnym dokumentem, który trzeba wypełnić, jest Karta Ewidencji Odpadowej lub Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych – jeśli posiadamy odpady drewniane skażone toksycznymi substancjami. Są dokumenty-deklaracje, w nich to zobowiązujemy się, że wytworzyliśmy określoną ilość oraz rodzaj odpadów drewnianych.
Jeśli chodzi o ceny skupu odpadów drewnianych w Łodzi, musimy przyznać – ciężko jest podać konkretne kwoty. Jest to spowodowane między innymi tym, że obecnie na naszą gospodarkę wpływa inflacja, panują wysokie ceny energii, a także wojna za naszą wschodnią granicą znacznie wpływa na handel i wysokość podaży oraz popytu na produkty powstające z odpadów drewnianych.
W dodatku, oprócz tych czynników, do głosu dochodzą jeszcze czynniki wewnętrzne – czyli indywidualne cechy Twojego odpadu drewnianego. Zatem ilość Twoich pozostałości, ich postać, rodzaj, gabaryty oraz to, czy są one niebezpieczne – to wszystko wpływa na ostateczną cenę skupu odpadów drewnianych. Dodatkowo, jeśli realizujemy odbiór odpadów drewnianych – nasza lokalizacja ma znaczenie. Im dalej znajdujesz się od placówki skupującej – tym rośnie szansa na wzrost kosztów całej usługi. Zatem, jeśli szukasz najkorzystniejszych cen skupu odpadów drewnianych w Łodzi – zgłoś się do nas. Dzięki naszemu doświadczeniu i znajomości rynku – z pewnością znajdziemy dla Ciebie korzystne oferty!

Odzysk odpadów drewnianych w Łodzi

Czy recykling odpadów drewnianych ma w ogóle sens? Jak najbardziej! Drewno to niezwykle cenny surowiec – zwłaszcza teraz, kiedy wycina się tak wiele lasów, a globalne ocieplenie się pogłębia. Dlatego każda okazja do wykorzystania tego surowca w 100% jest na wagę złota.
Sam odzysk odpadów drewnianych przeprowadzany jest w skupach odpadów drewnianych w Łodzi. Tam pozostałości są oczyszczane, cięte i przygotowane do ponownego wykorzystania. Z naszych niepotrzebnych pozostałości powstaje podściółka dla zwierząt, trociny, kora, a także płyty pilśniowe i wiórowe. Oprócz tego niektóre odpady drewniane są spalane w specjalnych piecach, dzięki czemu możemy uzyskać energię cieplną.
Jeśli interesuje Cię legalne i ekologiczne pozbycie się odpadów drewnianych – koniecznie zgłoś się do nas! Pomożemy Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych oraz najbardziej profesjonalnych skupów odpadów drewnianych w Łodzi! Wystarczy do nas zadzwonić, udzielić kilku informacji i to tyle! Nasi eksperci zajmą się Twoim zleceniem i pomogą Ci w legalnym zutylizowaniu odpadów drewnianych w Łodzi!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewna w Annopolu
Odpady drewna w Zakliczynie
Odpady drewna w Węgorzewie
Odpady drewna w Stąporkowie
Odpady drewna w Płocku

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.