Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Odpady drewniane Toruń

Odbiór odpadów drewnianych - ceny w Toruniu - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Toruń.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

Czy da się szybko znaleźć firmy odbierające odpady drewniane w Toruniu?

Oczywiście, że tak! Jednak z doświadczenia wiemy, że szukanie odpowiedniej placówki, która się zajmie skupem odpadów drewnianych w Toruniu, może być bardzo czasochłonne. A wszyscy wiemy, że prowadząc przedsiębiorstwo, nie można sobie pozwolić na zbytnią stratę czasu. Co w takim razie zrobić? Polecamy współpracę z nami! Znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Toruniu, czy też firmy, które odbierają odpady drewniane w tym mieście!
Jak to działa? Dzięki naszemu doświadczeniu oraz szerokiej grupie kontaktów, które zgromadziliśmy na terenie całej Polski, możemy zaoferować naszym klientom, nie tylko wyszukiwanie najkorzystniejszych opcji utylizacji odpadów drewnianych, ale także oferujemy wsparcie w kwestiach formalnych oraz w wycenie konkretnych materiałów bądź całych usług – takich jak np. odbiór odpadów drewnianych w Toruniu. Gwarantujemy jakość usługi oraz to, że zaoszczędzisz z nami mnóstwo czasu!

Jak wygląda nasza usługa?

Jak działamy? Przede wszystkim zbieramy dane od zleceniodawcy. Otóż wystarczy, że się do nas zgłosisz się do nas za pośrednictwem naszej infolinii, czy też formularza zgłoszeniowego. Za pomocą tych kanałów komunikacyjnych udziel nam najbardziej podstawowych danych o odpadzie drewnianym. Przede wszystkim ważna jest dla nas

 • ilość pozostałości,
 • jej rodzaj,
 • jakość,
 • gabaryt,
 • oraz ewentualne dane dodatkowe, jak np. czy dany odpad drewniany jest niebezpieczny lub zanieczyszczony.

Koniecznie podaj nam jeszcze swój numer NIP, jeśli go oczywiście posiadasz, a także e-mail do kontaktu. Jeśli posiadasz zdjęcia swoich odpadów drewnianych – również warto nam je podesłać. Dzięki tym informacjom uda się nam wycenić konkretną usługę lub też daną pozostałość drewnianą. Na tych informacjach oprzemy wycenę np. odbioru odpadów drewnianych, a następnie z jej pomocą będziemy szukać najkorzystniejszej opcji skupu odpadów drewnianych w Toruniu.
Co się dzieje dalej? Po prostu szukamy dla Ciebie opłacalnych opcji odbioru odpadów drewnianych! Wszystko w oparciu o Twoje dane i preferencje. Do najciekawszych ofert dotrzemy dzięki analizie rynku, uruchomieniu naszych kontaktów z zaprzyjaźnionymi skupami, czy też dzięki negocjacjom w Twoim imieniu. W ten sposób dotrzemy do najkorzystniejszego skupu odpadów drewnianych, na który namiary przekażemy Ci drogą mailową. W razie zastrzeżeń – skontaktuj się z nami. Ponowimy research i znajdziemy dla Ciebie coś odpowiedniego! Z naszym wsparciem szybko się dowiesz, gdzie oddawać odpady drewniane w Toruniu!

Odpady drewniane – co nadaje się do wywózki do skupu?

Jakie materiały kwalifikują się do wywózki do skupu odpadów drewnianych? Przede wszystkim – co dość oczywiste – materiały drewniane. Są to pozostałości po produkcji mebli, po remontach, budowach, ze stolarni i tartaków etc. W związku z tym możemy do skupu odpadów drewnianych w Toruniu wywieźć np.:

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Należy jednak mieć w pamięci, aby do skupów odpadów drewnianych – w miarę możliwości – dostarczać czyste drewno. Nie każda placówka tego rodzaju posiada odpowiednie maszyny do zdzierania zanieczyszczonej warstwy z dostarczonego drewna. Jednak jeśli trafimy na placówkę, w której możemy pozostawić nasze zanieczyszczone odpady drewniane – niestety trzeba będzie dopłacić do ceny skupu odpadów drewnianych w Toruniu.

Odzysk odpadów drewnianych

Czy odzysk odpadów drewnianych ma sens? Oczywiście, że tak! Dzięki recyklingowi i odzyskowi możemy ograniczyć liczbę ścinanych drzew w Polsce, a także mamy szansę na efektywne wykorzystanie Twoich odpadów drewnianych. W skupach odpadów drewnianych w Toruniu zachodzi wiele pożytecznych procesów recyklingowych.
Na początku w placówce skupującej odbywa się segregacja, a także oczyszczanie zabrudzonych odpadów drewnianych z zanieczyszczeń mineralnych, metalicznych, z tworzyw sztucznych, czy też chemikaliów. Następnie drewno jest cięte na kawałki i w zależności od jakości materiału, jest ono przekazywane do konkretnych obszarów produkcji w skupie. Z takich odpadów drewnianych powstają później trociny, podściółka dla zwierząt, płyty pilśniowe, czy wiórowe, a także opał.
Warto wiedzieć, że jeśli dysponujemy stopniowo się gromadzącą masą pozostałości tego rodzaju – możemy wynająć kontener na odpady drewniane. Pomoże nam on w uporządkowanym składowaniu odpadów, a także wzmocni kwestie bezpieczeństwa w naszym zakładzie pracy. Co więcej – wynajmując kontener na odpady drewniane, oszczędzasz na wywozie – w końcu wystarczy tylko raz zamówić ekipę wywozową. Zatem bądź eko i oddawaj swoje pozostałości do skupów odpadów drewnianych w Toruniu!

Co jeszcze warto wiedzieć o cenach skupu odpadów drewnianych w Toruniu?

Ile wynosi cena skupu odpadów drewnianych w Toruniu? Jest ona uzależniona od tego, ile pozostałości posiadamy, jakiego jest ona rodzaju, jakości, gabarytów oraz przede wszystkim: czy jest ona niebezpieczna. Za odpady drewniane klasyfikowane jako toksyczne trzeba więcej zapłacić w skupie. Podobnie, jeśli realizujemy odbiór odpadów drewnianych w Toruniu – im dalej od miasta bądź skupu mieszkasz/pracujesz – tym rośnie szansa na wyższy rachunek za usługę.
Poza tym, na wysokość cen skupu odpadów drewnianych wpływa również ogólna sytuacja gospodarcza w Polsce. Wysokość inflacji, obecne stawki za energię, trwałość łańcuchów dostaw, czy też popyt i podaż na produkty z drewna. Jeśli popyt na produkty z odpadów drewnianych rośnie – niestety rosnąć będzie też cena.
Nie chcesz się martwić o aktualne ceny skupu odpadu drewnianego? A może chcesz oszczędzić czas i dotrzeć do najlepszych ofert w Toruniu? Jeśli tak, to nie zastanawiaj się – skorzystaj z naszej pomocy! Nie tylko znajdziemy dla Ciebie odpowiedni skup odpadów drewnianych w Toruniu, ale także wycenimy Twoją pozostałość i pomożemy Ci z kwestiami formalnymi!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewna w Wadowicach
Odpady drewna w Tucznie
Odpady drewna w Barwicach
Odpady drewna w Bisztynku
Odpady drewna w Krapkowicach

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.