Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 102 948

Odpady drewniane Lublin

Odbiór odpadów drewnianych - ceny w Lublinie - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Lublin.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Jak najszybciej uda Ci się zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Lublinie?

Nie marnuj czasu na żmudne poszukiwania odpowiednich skupów odpadów drewnianych w sieci! Z naszą pomocą nie tylko szybko trafisz na odpowiednie placówki, ale i nie będziesz musiał wypełniać wielu formularzy do wyceny. Załatwimy Ci szybką usługę, dzięki której trafisz na najkorzystniejsze firmy oferujące odbiór odpadów drewnianych w Lublinie.
Aby wejść z nami we współpracę – wystarczy się z nami skontaktować. Możesz to zrobić na dwa sposoby – albo użyć naszego kwestionariusza do wyceny, albo skontaktować się z nami telefonicznie. Wszystkie konkretne dane kontaktowe znajdziesz na naszej witrynie. Zatem zgłoś się do nas i udziel nam informacji na temat swoich odpadów drewnianych.
Będą to informacje dotyczące konkretnych parametrów odpadów drewnianych, ponieważ na tej podstawie będziemy opracowywać wycenę konkretnej usługi lub też tylko pozostałości. Interesują nas dane dotyczące masy odpadów drewnianych, ich rodzaj, jakość, gabaryty, a także ewentualne informacje dodatkowe np. dotyczące tego, czy dany odpad drewniany jest niebezpieczny.
Dodatkowo podaj numer NIP, jeśli go posiadasz, a także adres e-mail, który będzie niezbędny do kontaktu. Jeśli posiadasz zdjęcie swoich pozostałości – warto nam je przekazać. A jeżeli masz dodatkowe preferencje dotyczące odbioru odpadów drewnianych w Lublinie – podziel się nimi z nami. Po dokonanej wycenie (i zestawieniu jej z realiami panującymi w województwie lubelskim) prześlemy Ci wyniki naszej pracy na Twoją skrzynkę e-mail.
Następnie rozpoczniemy research w sprawie tego, gdzie oddać odpady drewniane w Lublinie – będziemy oczywiście szukać najkorzystniejszych opcji dla Twojej firmy. Jak dotrzemy do najciekawszych ofert w Twoim mieście? Dokonamy analizy rynku, uruchomimy nasze kontakty w województwie lubelskim, a także w razie potrzeby będziemy negocjować lepsze stawki w Twoim imieniu. W ten sposób na Twojego maila najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Lublinie.
Jeżeli nasze propozycje nie będą Ci odpowiadać – skontaktuj się z nami. W ten sposób będziemy mieli szansę wysłuchać Twoich obiekcji i ponowić research. W oparciu o Twoje wskazówki i preferencje, na pewno uda się nam dotrzeć do najbardziej opłacalnych placówek skupu odpadów drewnianych w Lublinie.

Jakie mamy odpady drewniane?

Jeśli chodzi o przykładowe odpady drewniane – możemy wyróżnić bardzo wiele substancji. Są to oczywiście pozostałości po pracy tartaku, stolarni, zakładów meblarskich, czy też fabryk opakowań. Odpadami drewnianymi są np.:

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Pamiętajmy jednak o tym, że nie możemy do każdego skupu odpadów drewnianych w Lublinie dostarczyć materiały, które są zanieczyszczone. Nie wszystkie placówki mogą oczyszczać drewno np. z impregnatów, barwników, czy farb. A skupy odpadów drewnianych, które zajmują się odzieraniem drewna z warstwy zanieczyszczonej – pobierają za to dodatkowe opłaty.

Czy opłaca się wynajmować kontener na odpady drewniane w Lublinie?

Jeśli posiadasz tartak, stolarnię lub pracujesz w zakładzie meblarskim – doskonale wiesz, jak dużo odpadów drewnianych produkuje się na co dzień. Jednak, jeśli pracujesz w innej branży, gromadzisz takie pozostałości stopniowo – nie zawsze od razu potrzebna jest usługa odbioru odpadów drewnianych. A zalegające w zakładzie pozostałości drewniane mogą spowodować zagrożenie dla zasad BHP.
W takim wypadku dość rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji wynajmu kontenera na odpady drewniane. Dzięki niemu możemy stopniowo zbierać nasz odpad i tym samym zaprowadzić porządek w naszym miejscu pracy oraz zadbać o bezpieczeństwo pracowników. Co więcej, w ten sposób unikasz kilkukrotnego zamawiania usługi odbioru odpadów drewnianych – czyli oszczędzasz sporo funduszy. Taki kontener na odpady drewniane również łatwiej jest przetransportować do skupu – a zatem kolejny plus! Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejsze oferty wynajmu w Lublinie – skontaktuj się z nami! Z chęcią Ci doradzimy!

Jakie formalności trzeba wypełnić przed odbiorem odpadów drewnianych w Lublinie?

Przed samym zrealizowaniem usługi odbioru odpadów drewnianych w Lublinie, warto zaznajomić się z kwestiami formalnymi, które jako przedsiębiorcy musimy uzupełnić. Bez wypełnienia tych kwestii nie możemy udowodnić, że legalnie dokonaliśmy utylizacji odpadów drewnianych. O jakie formalności chodzi? Między innymi o:

 • sprawozdania w Bazie danych Odpadowych (wybrane podmioty określone w ustawie),
 • Karta Przekazania Odpadu,
 • Karta Ewidencji Odpadowej,
 • lub Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych – jeśli posiadasz odpady drewniane pokryte szkodliwymi substancjami.

Jeśli chodzi o to, kto musi uzupełniać BDO – jest to kwestia ilości produkowanych pozostałości oraz serii innych czynników. Są one opisane w Ustawie o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku. Tam są dokładne wytyczne, których musimy się trzymać, jeśli nas obowiązują. Jeśli zbagatelizujemy ten obowiązek – może się okazać, że zostanie na nas nałożona wysoka kara finansowa. KPO jest koniecznie przy realizacji odbioru odpadów drewnianych w Lublinie. Jest to dokument, który przekazujemy przedstawicielom firmy zewnętrznej – umożliwia on ich legalny transport.
KEO i KEON – są to deklaracje dotyczące ilości wyprodukowanych odpadów drewnianych, a także ich rodzaju etc. W tych wszystkich drukach musimy stosować kody odpadów. Co więcej, dokumenty KEO(N) są wymagane podczas kontroli zewnętrznej. Jeśli realizujesz wywózkę do skupu odpadów drewnianych w Lublinie i potrzebujesz wsparcia w kwestii formalnej – zgłoś się do nas! Służymy radą i naszym doświadczeniem!

Jak wyglądają ceny skupu odpadów drewnianych w Lublinie?

Same ceny skupu odpadów drewnianych w Lublinie, są kształtowane przez bardzo dużo różnych czynników. Ciężko jest podać konkretne ceny, ponieważ jest to bardzo dynamiczna branża odpadowa, zależna nie tylko od cech Twojego odpadu drewnianego, ale także od wielu zmiennych zewnętrznych. Zatem od czego zależy wysokość cen skupu odpadów drewnianych w Lublinie? Między innymi od:

 • wysokości inflacji,
 • cen energii w Polsce,
 • nieprzerywalności łańcuchów dostaw,
 • popytu i podaży na produkty powstałe z odpadów drewnianych,
 • cech Twojej pozostałości (ilości, rodzaju, postaci, gabarytów),
 • wiele zależy od tego, czy posiadasz czyste drewno, czy zanieczyszczone materiałami toksycznymi,
 • jeśli realizujesz odbiór odpadów drewnianych – lokalizacja jest kluczową zmienną wpływającą na koszty usługi.

Jednak jeśli nie chcesz się martwić czynnikami wpływającymi na ceny skupu odpadów drewnianych w Lublinie i po prostu chcesz szybko zrealizować usługę – skontaktuj się z nami! Nie tylko pomożemy w formalnościach, ale także zrealizujemy wycenę Twoich odpadów drewnianych, a także znajdziemy dla Ciebie wymarzony skup w Lublinie. Nie czekaj i skontaktuj się z nami już teraz!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewniane w Wejherowie
Odpady drewniane w Łomiankach
Odpady drewniane w Siemianowicach Śląskich
Odpady drewniane w Lądku-Zdroju
Odpady drewniane w Prabutach

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.