Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Odpady drewniane Katowice

Odbiór odpadów drewnianych - ceny w Katowicach - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Katowice.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

Czy da się szybko zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Katowicach?

Zdecyduj się na współprace z nami i znajdź w krótkim czasie korzystne firmy odbierające odpady drewniane w Katowicach – z nami to możliwe bez uciążliwych poszukiwań w sieci. Skontaktuj się z nami i nie martw się o to, gdzie oddać odpady drewniane.
Zadzwoń na naszą infolinię lub też uzupełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na naszej witrynie w segmencie poświęconym odpadom drewnianym. W ten sposób możesz się z nami skontaktować – obie drogi komunikacji są równie skuteczne. Udziel nam informacji o tym, ile posiadasz odpadów drewnianych, jakiego są rodzaju, w jakiej postaci, jak duże są oraz, czy są niebezpieczne lub też zabrudzone. Oprócz tego podaj nam swój NIP, jeśli go masz, a także kontakt e-mail. Jeżeli posiadasz zdjęcie swoich odpadów drewnianych – również będą one mile widziane.
Dzięki uzyskanym od Ciebie informacjom uda się nam opracować wycenę np. usługi odbioru odpadów drewnianych w Katowicach lub też opcję skupu odpadów drewnianych w tym mieście. Dodatkowo zestawimy naszą wycenę z cenami, jakie można zaobserwować w stolicy Zagłębia. Dzięki temu uda się nam ustalić miarodajną i realną wycenę.
Następnie nasi eksperci skupią się na poszukiwaniach odpowiedniej opcji odbioru odpadów drewnianych w Katowicach. Wezmą pod uwagę charakterystykę Twoich pozostałości oraz preferencje dotyczące wywózki z Twojej firmy. W razie potrzeby przeprowadzimy negocjacje w Twoim imieniu. W ten sposób ustalimy, z jakiej firmy odbierającej odpady drewniane w Katowicach, najlepiej byłoby Ci skorzystać. Jeśli będziesz mieć obiekcje co do naszej propozycji – skontaktuj się z nami. Ponowimy research i znajdziemy dla Ciebie najlepsze skupy odpadów drewnianych w Katowicach.

Pamiętaj o tym przed odbiorem odpadów drewnianych!

Zanim zdecydujesz się na konkretny skup odpadów drewnianych – zadbaj o kwestie bezpieczeństwa w miejscu pracy! Jeśli gromadzisz stopniowo swoje pozostałości, dla uporządkowania przestrzeni przyda Ci się kontener na odpady drewniane. Dzięki niemu uda Ci się zachować bezpieczeństwo w Twoim miejscu pracy!
Co więcej, dzięki takiemu kontenerowi na odpady drewniane nie trzeba będzie zamawiać po kilka razy usługi odbioru mniejszych ilości odpadów drewnianych. Wystarczy tylko raz zrealizować odbiór większego ładunku. Trzeba jedynie podać szacunkową pojemność kontenera na odpady drewniane oraz czas postoju, jaki nas interesuje. Z pełnym zaangażowaniem zaaranżujemy dla Twojej firmy taką usługę.
Oprócz tego należy również pamiętać o istotnych kwestiach formalnych. Zajrzyj do Ustawy o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku lub też skontaktuj się z nami w tej kwestii – i nie miej wątpliwości, co trzeba wypełnić przed wywozem do skupu odpadów drewnianych w Katowicach. Przede wszystkim mowa tutaj o następujących dokumentach:

 • sprawozdania w Bazie danych Odpadowych (wybrane podmioty określone w ustawie),
 • Karcie Przekazania Odpadu,
 • Karcie Ewidencji Odpadowej,
 • lub Karcie Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych – jeśli posiadasz odpady drewniane pokryte szkodliwymi substancjami.

Pamiętaj, że jeśli obejmuje Cię obowiązek wypełniania sprawozdań w BDO – musisz przestrzegać terminów. W przeciwnym razie może się okazać, że otrzymasz wysoką grzywnę (górna granica to aż milion złotych). KPO jest bardzo ważne w kontekście odbioru odpadów drewnianych w Katowicach i nie tylko – jest to dokument zapewniający legalny przewóz substancji niepotrzebnych. Z kolei KEO(N) służy udokumentowaniu mas odpadów drewnianych, jakie produkujemy. Jest to druk, niezbędny podczas kontroli.

Co zalicza się do odpadów drewnianych?

Odpady drewniane to po prostu niepotrzebne pozostałości, które składają się z drewna. Możemy do nich zaliczyć odpadki z tartaków, stolarni, zakładów meblarskich, czy też odpady drewniane wytwarza się w toku budowy, remontu, czy produkcji opakowań, skrzyń etc. Co zaliczamy do przykładów takich substancji? Np.: :

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Warto także wiedzieć, że w skupie odpadów drewnianych w Katowicach nie zawsze możemy zostawić materiały zanieczyszczone metalami, minerałami, odpadami komunalnymi, tworzywami sztucznymi, czy po prostu trującymi chemikaliami. Odpady drewniane, które są pokryte farbą, impregnatem, lakierem etc. – będą musiały zostać oczyszczone przed odzyskiem. Nie wszystkie skupy odpadów drewnianych posiadają odpowiedni sprzęt. Dlatego dokładne poinformowanie nas o Twoim odpadzie jest tak istotne.
Trzeba również wiedzieć, że w wyniku utylizacji i odzysku odpadów drewnianych w Katowicach, możemy otrzymać bardzo wiele przydatnych substancji. Np. płyty wiórowe, pilśniowe, trociny, podściółkę etc. Skorzystaj z ekologicznego skupu odpadów drewnianych w Katowicach i zadbaj o polskie lasy!

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Katowicach?

Ile zapłacisz za odbiór odpadów drewnianych w Katowicach? Jak wyglądają ceny skupu odpadów drewnianych? Jeśli chodzi o te dwie kwestie – najbardziej wiarygodne zawsze będą indywidualne wyceny. Na koszty wywozu i skupu wpływa bardzo wiele czynników oraz indywidualne cechy Twoich pozostałości. Zatem najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z nami i ustalenie konkretnej wartości odpadów drewnianych.
Ceny skupu odpadów drewnianych w Katowicach są uzależnione od tego, jaki odpad posiadasz, ile go masz, czy jest czysty, czy może niebezpieczny. A sama usługa odbioru odpadów drewnianych zależy od Twojej odległości od miejsca skupu oraz od gabarytów pozostałości. Jednak jeśli brać pod uwagę nieco bardziej zewnętrzne czynniki, to na cenę skupu odpadów drewnianych wpływa m.in.: podaż oraz popyt na produkty z drewna, poziom inflacji, ceny energii oraz skuteczność wypracowanych łańcuchów dostaw.
Zatem, jeśli nie chcesz zawracać sobie głowy kwestiami formalnymi lub chcesz wiedzieć na pewno, ile są warte Twoje odpady drewniane – skontaktuj się z nami! Dzięki naszym ekspertom otrzymasz rzetelną wycenę oraz znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Katowicach! Zadbaj o polskie lasy i zutylizuj z nami swoje pozostałości!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewna w Wodzisławiu Śląskim
Odpady drewna w Łukowie
Odpady drewna w Łochowie
Odpady drewna w Węgrowie
Odpady drewna w Lipianach

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.