Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Odpady drewniane Gdynia

Odbiór odpadów drewnianych - ceny w Gdyni - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Gdynia.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

Gdzie najlepiej oddać odpady drewniane w Gdyni?

Nie marnuj czasu na poszukiwania odpowiedniego skupu odpadów drewnianych w Gdyni – zgłoś się do nas! Zrealizujemy dla Ciebie rzetelny research na gdyńskim rynku odpadowym – dzięki nam nie zmarnujesz czasu na szukanie i dotrzesz do najlepszych firm realizujących odbiór odpadów drewnianych w okolicy!
Nie jesteś pewien, gdzie oddać odpady drewniane? Już śpieszymy z pomocą! Wystarczy, że się do nas zgłosisz i udzielisz nam najważniejszych danych o swoich odpadach drewnianych. Dzięki podanym przez Ciebie informacjom uda się nam opracować wycenę, a z jej pomocą znaleźć najkorzystniejszy (w Twoim przypadku) skup odpadów drewnianych w Gdyni.
Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie w zakładce dotyczącej odpadów drewnianych właśnie. Za pomocą wybranego środka komunikacji, udziel nam następujących informacji:

 • dotyczących ilości posiadanych przez Ciebie odpadów drewnianych,
 • ich rodzaju,
 • jakości,
 • dodatkowych właściwości (koniecznie daj nam znać, jeśli są one niebezpieczne),
 • gabarytu,
 • a także podaj swój numer NIP (jeśli go masz) oraz kontaktowy adres e-mail.

Na podstawie tych danych realizujemy wycenę pozostałości lub całej usługi odbioru odpadów drewnianych w Gdyni. Jeśli posiadasz zdjęcie swojego odpadu – również przyda się ono podczas wyceny. Całość zostanie zestawiona z realiami pomorskiego rynku, dzięki czemu na Twojego maila spłynie adekwatna i użyteczna wycena.
Następie przeanalizujemy rynek pod kątem korzystnych skupów odpadów drewnianych i przeprowadzimy działania negocjacyjne w razie potrzeby. W razie potrzeby skorzystamy z pomocy naszych zaprzyjaźnionych firm, które zajmują się wywozem odpadów. Wszystko po to, abyś na swojego maila otrzymał najkorzystniejszą opcję skupowania odpadów drewnianych. Gdyby nasza propozycja Ci się nie spodobała – skontaktuj się z nami. Zależy nam na kontakcie z klientem – wierzymy, że dzięki Twoim wskazówkom, uda się nam znaleźć dla Ciebie odpowiadający podmiot zajmujący się odbiorem odpadów drewnianych w Gdyni.

Co warto wiedzieć o odpadach drewnianych przed realizacją wywózki?

Odpady drewniane – jak sama nazwa wskazuje – składają się z drewna. Jako że jest to surowiec powszechnie używany, możemy się z nim zetknąć w bardzo wielu przypadkach. W stolarniach, na budowach, przy remontach, w fabrykach mebli, czy też zakładach, które produkują opakowania (skrzynie, pudełka etc.)
Zatem do przykładowych odpadów drewnianych możemy zaliczyć:

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Oczywiście oprócz tego do tej grupy możemy zaliczyć bardzo wiele substancji. Warto wiedzieć, że w skupach odpadów drewnianych odbywa się bardzo pożyteczny zabieg recyklingu tychże pozostałości. Zatem z niepotrzebnego nam materiału, możemy wyprodukować trociny, podściółkę dla zwierząt, a także płyty pilśniowe i wiórowe. Zdecydowanie warto korzystać z usług skupów odpadów drewnianych – dzięki nim takie materiały się nie marnują!

Ile wynoszą ceny skupu odpadów drewnianych w Gdyni?

Co trzeba wiedzieć o cenie skupu odpadów drewnianych w Gdyni? Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że bardzo wiele czynników wpływa na wysokość kosztów skupu i odbioru odpadów drewnianych. Przede wszystkim warunki gospodarcze mają znaczenie. To, jaka jest inflacja, ceny energii, jak obecnie kształtuje się podaż i popyt na materiały drewniane etc. Ważny jest również kontekst międzynarodowy – przerwane łańcuchy dostaw mogą wpłynąć również na ceny skupu odpadów drewnianych w Gdyni.
Oprócz tego ważne są także cechy Twojego odpadu drewnianego. Jeśli posiadasz dużo pozostałości, które są pokryte toksycznymi substancjami – musisz się liczyć ze wzrostem kosztów przewozu i skupu. Ilość, jakość, rodzaj, gabaryty – to wszystko wpływa na cenę skupu odpadów drewnianych w Gdyni<.strong>. Dodatkowo, jeśli zamierzasz zrealizować odbiór odpadów drewnianych – musisz się liczyć z tym, że im dalej od placówki skupującej się znajdujesz, tym drożej wyjdzie Cię tego typu usługa. Jednak jeśli wejdziesz we współpracę z nami, z pewnością znajdziemy dla Ciebie coś odpowiedniego. Zadzwoń do nas już dziś i odszukaj najkorzystniejsze ceny skupu odpadów drewnianych w Gdyni! Czy wynajem kontenerów na odpady drewniane ma sens? Jak najbardziej! Wynajęcie kontenera na odpady drewniane bardzo często jest dobrą opcją – zwłaszcza jeśli nie posiadamy dużych ilości pozostałości od razu. Taka usługa umożliwia nam stopniowe gromadzenie odpadów drewnianych i tym samym możemy podwyższyć poziom bezpieczeństwa w naszym zakładzie pracy.
Wystarczy, że ustalimy z podmiotem wynajmującym kontener na odpady drewniane przewidywaną ilość odpadu, jakim chcemy załadować zbiornik oraz czas postojowy. Zazwyczaj wynosi on siedem dni, jednak w wielu przypadkach jest to dość elastyczny termin. Po upływie umówionego czasu firma odbierająca odpady drewniane w Gdyni zabierze od nas kontener – i to tyle!
Jeśli potrzebujesz pomocy w wyszukiwaniu firm, które wynajmą Ci kontener na odpady drewniane – śmiało zgłaszaj się do nas! Nie tylko pomagamy w wyszukiwaniu skupów, ale również jesteśmy wsparciem w kwestiach formalnych, a także wyszukujemy dla naszych klientów tzw. usługi pomocnicze – takie jak wynajem kontenera właśnie.

Formalności ważne podczas odbioru odpadów drewnianych

O tych formalnościach nie wolno nam zapomnieć! W przeciwnym razie może się okazać, że zostaną nam naliczone wysokie kary finansowe – a tego przecież nikt nie chce. Niestety formalności w kontekście odbioru odpadów drewnianych w Gdyni są bardzo istotne. Tylko w ten sposób możemy realnie udowodnić, że przestrzegamy prawa i legalnie zutylizowaliśmy nasze odpady drewniane.
Zatem przed wywózką pozostałości do skupu odpadów drewnianych, warto zapoznać się z Ustawą o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku. W tejże ustawie ustalono, jakie podmioty muszą zdawać sprawozdania odpadowe w BDO. Są to przedsiębiorstwa, które wytwarzają określone masy pozostałości niebezpiecznych i neutralnych. Warto zapoznać się z tym dokumentem, ponieważ za nieprzestrzeganie nakazu uzupełniania BDO mogą grozić kary nawet do 1 mln złotych!
Oprócz BDO, musimy wypełniać Kartę Przekazania Odpadu. Jest to dokument, który upoważnia firmy odbierające odpady drewniane w Gdyni, do legalnej wywózki nie swoich pozostałości. KPO oddaje się przedstawicielowi firmy zewnętrznej. Kolejnym dokumentem, o którym trzeba pamiętać, jest KEO(N). Jest to Karta Ewidencji Odpadów (Niebezpiecznych), która jest deklaracją ilości wyprodukowanych przez nas odpadów drewnianych. Bardzo przydatna podczas kontroli zewnętrznej.
Zgłoś się do nas i miej problem odpadów drewnianych z głowy! Zajmiemy się wszystkim – nie tylko wycenimy pozostałość i znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Gdyni, ale także wesprzemy Cię na polu kwestii prawnych oraz formalnych. jesteśmy specjalistami w dziedzinie handlu odpadami – już setki klientów nam zaufało. Dołącz do nas i znajdź najlepszą firmę odbierającą odpady drewniane w Gdyni!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewna w Pogorzeli
Odpady drewna w Kłobucku
Odpady drewna w Stargardzie
Odpady drewna w Bojanowie
Odpady drewna w Kamieńcu Ząbkowickim

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.