Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 102 948

Odpady drewniane Gdańsk

Odbiór odpadów drewnianych - ceny w Gdańsku - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Gdańsk.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Z nami znajdziesz najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych Gdańsku!

Jak możesz znaleźć najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Gdańsku? Z naszą pomocą! Nasza firma oferuje kompleksową usługę wyceniania odpadów drewnianych, pomocy w ogarnianiu kwestii formalnych oraz wyszukiwania najkorzystniejszych firm, które odbiorą odpady drewniane z Twojego zakładu pracy.
Nie da się ukryć, że odpady drewniane są nieco kłopotliwe – w końcu są organiczne, ale nie możemy ich spalić. W dodatku często zajmują wiele miejsca w naszych zakładach pracy, tym samym generując niebezpieczne incydenty. Nie czekaj na wypadek w miejscu pracy! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub infolinii i pozwól dla siebie znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Gdańsku!
Po tym, jak już wybierzesz formę kontaktu – zdradź nam najważniejsze informacje dotyczące Twojego odpadu drewnianego i ewentualnych preferencji co do konkretnej usługi odbioru odpadów drewnianych w Gdańsku. Co nas interesuje? Przede wszystkim opisz odpad (możesz również dodać jego zdjęcie): ile go posiadasz, jakiego jest rodzaju, w jakiej formie i w jakim gabarycie. Dodatkowo jeżeli nasza pozostałość jest niebezpieczna – warto dodać tę informację. Koniecznie podaj nam swój numer NIP (jeśli go posiadasz), a także e-mail kontaktowy. To na podany przez Ciebie adres będziemy podsyłać nasze postępy pracy w wyszukiwaniu korzystnych skupów odpadów drewnianych w Gdańsku.
Co dalej? Po uzyskaniu potrzebnych danych skoncentrujemy się na wycenianiu Twoich odpadów drewnianych, a także na zestawieniu ich z gdańskimi realiami. Dzięki tej technice na swojego maila otrzymasz realną wycenę, która będzie adekwatna i przyda Ci się w przyszłości. Następnie przejdziemy do realnego poszukiwania skupów odpadów drewnianych, w oparciu o powyższą wycenę.
Jak będziemy szukać najkorzystniejszej opcji odbioru odpadów drewnianych? Przede wszystkim skupimy się na analizie rynku, ale także uruchomimy nasze kontakty w województwie pomorskim. Dzięki temu dotrzemy do niewidocznych w sieci na pierwszy rzut oka ofert. Jeśli zajdzie taka konieczność – wykonamy działania negocjacyjne w Twoim imieniu. Propozycję najkorzystniejszego skupu odpadów drewnianych w Gdańsku, przekażemy Ci na maila. Gdyby nasza propozycja nie w pełni odpowiadała Twoim potrzebom – daj nam o tym znać. Wspólnie wypracujemy rozwiązanie i znajdziemy najkorzystniejszą opcję odbioru odpadów drewnianych.

Jakie możemy wyróżnić odpady drewniane?

Jeśli chodzi o konkretne odpady drewniane, to możemy wyróżnić, chociażby:

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Te przykłady oczywiście nie wyczerpują różnorodności, jaką stanowią odpady drewniane. Jest to przecież budulec, który towarzyszy nam od tysięcy lat – zatem ma równie wile zastosować. Nie tylko w budownictwie, czy przemyśle meblarskim, ale także drewno przydaje się podczas produkcji opakowań. W związku z tym, że żadna linia produkcyjna nie jest idealna – zawsze będą się pojawiać mniejsze lub większe odpady drewniane.
Pamiętajmy jednak, żeby nie wyrzucać w losowe miejsca takich materiałów – w ten sposób potrzebny surowiec tylko by się zmarnował. Co więcej, nielegalne spalanie odpadów drewnianych jest obciążone wysokimi karami finansowymi. Warto także podkreślić, że do skupów odpadów drewnianych, powinniśmy dostarczać materiały, które nie są pokryte impregnatami, zanieczyszczeniami z tworzyw sztucznych, metali, czy minerałów. Za oczyszczanie powierzchni drewna, trzeba dodatkowo zapłacić.

Co się dzieje w skupie odpadów drewnianych w Gdańsku?

Po ty, jak już zdecydujemy się na odbiór odpadów drewnianych w Gdańsku – nasze odpady wędrują do specjalnych placówek, które przygotowują je do przetwarzania i ponownego użycia. Jak odbywa się ten proces? Najpierw pracownicy oceniają jakość drewna – w zależności od jakości, do produkcji takiego materiały się nadaje. Następnie odpady drewniane są oczyszczane z gwoździ, farb etc. i przygotowywane do przetworzenia
Z dostarczonych do skupu odpadów drewnianych materiałów może powstać naprawdę wiele przydatnych przedmiotów. Np. płyty wiórowe, pilśniowe, podściółka dla zwierząt, trociny, kora, czy też odpady drewniane po odpowiednim oczyszczeniu, mogą stać się paliwem energetycznym. Spalane są jednak tylko w specjalnych piecach, które redukują ilość wytwarzanych zanieczyszczeń.
Aby sobie ułatwić pracę lub po prostu zaoszczędzić, niekiedy warto zainwestować w wynajem kontenera na odpady drewniane. Wówczas możemy przez określony czas gromadzić pozostałości, a także utrzymać łatwiej porządek w miejscu pracy. Pomożemy Ci także w wyszukaniu najkorzystniejszej opcji wynajmu kontenera na odpady drewniane w Gdańsku!

Ceny skupu odpadów w Gdańsku

Ile może kosztować odbiór odpadów drewnianych w Gdańsku? Bez konkretnego przykładu – ciężko stwierdzić. Wiele zależy od indywidualnych cech pozostałości oraz okresu, w których decydujemy się na przeprowadzenie wywózki. Warto jednak zadać sobie pytanie: co kształtuje ceny skupu odpadów drewnianych w Gdańsku?
Przede wszystkim na ceny skupu odpadów drewnianych wpływają czynniki zewnętrzne. Są to np.: wysoka inflacja, ceny energii, ogólne tendencje na rynkach światowych, czy ewentualny wpływ wojny na Ukrainie na podaż oraz popyt na produkty wytworzone z odpadów drewnianych.
Jeśli chodzi o bardziej wewnętrzne elementy, które wpływają na ceny skupu odpadów drewnianych – są to na pewno właściwości posiadanego przez Ciebie odpadu. Ważne jest, ile go posiadasz, jakiej jest jakości oraz postaci – a także, czy jest zanieczyszczony lub pokryty niebezpiecznymi substancjami. Dodatkowo ma znaczenie Twoja lokalizacja – im dalej od skupu odpadów drewnianych w Gdańsku się znajdujesz, tym rośnie prawdopodobieństwo, że cena na rachunku wzrośnie (chyba że samodzielnie realizujesz wywóz pozostałości). Nie martw się o ceny skupu odpadów drewnianych i zadzwoń do nas już dziś!

Formalności – ważna rzecz – nawet podczas odbioru odpadów drewnianych!

Zanim zdecydujesz się na to, gdzie oddać odpady drewniane w Gdańsku, zajrzyj do Ustawy o Odpadach z 14 grudnia 2012. W tym dokumencie znajdziesz informacje na temat BDO i tego, kto powinien umieszczać w tym systemie sprawozdania. Jest to bardzo ważny organ, który kontroluje m.in. produkcję odpadów drewnianych przez polskich przedsiębiorców. Za zaniedbanie tego obowiązku grożą nam bardzo wysokie kary finansowe.
Kolejnym ważnym dokumentem, który musisz wypełnić, jeśli realizujesz odbiór odpadów drewnianych, jest Karta Przekazania Odpadu. Umożliwia ona legalne przewiezienie Twoich pozostałości do placówki, w której będą one przetwarzane. Warto pamiętać także o Karcie Ewidencji Odpadów (Niebezpiecznych), która jest niezwykle ważna podczas kontroli.
Nie marnuj czasu i skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w ogarnianiu kwestii formalnych, a także znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Gdańsku! Jesteśmy profesjonalistami – tylko z profesjonalistami współpracujemy. Jesteśmy od lat na rynku – możesz nam zaufać!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewniane w Chojnowie
Odpady drewniane w Dąbrowie Tarnowskiej
Odpady drewniane w Pyzdrach
Odpady drewniane w Kępnie
Odpady drewniane w Nowym Tomyślu

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.