Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Odpady drewniane Bydgoszcz

Odbiór odpadów drewnianych - ceny w Bydgoszczy - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za odbiór odpadów drewnianych w mieście Bydgoszcz.


Rodzaj odpadu:
Cena (w zł/tonę):
Drewno z produkcji mebli, przetwórstwaod 20
Drewno opakowanioweod 35
Drewno z budownictwaod 20
Drewno z sortowniod 15
Drewno zbierane selektywnieod 20
Drewno lite, sklejka, płyta OSB, płyta wiórowa z produktów pozbawionych cech użytkowych i handlowychod 15
Drewno lite oraz płyta wiórowa w postaci naturalnej i rozdrobnionejod 20

Gdzie oddać odpady drewniane w Bydgoszczy? Jak znaleźć opłacalny skup?

Szukasz skupu odpadów drewnianych w Bydgoszczy, ale nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania? Zgłoś się do nas i z naszym wsparciem odszukaj najkorzystniejszą ofertę w kujawsko-pomorskim! Dzięki nam zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a także dotrzesz do zaskakująco opłacalnych ofert! Zaufaj naszym doświadczonym pracownikom i pozwól nam działać!
A w jaki sposób działamy? Przede wszystkim zbieramy od Ciebie najważniejsze informacje na temat twoich odpadów drewnianych. O co nam chodzi? Przede wszystkim musimy wiedzieć:

 • ile odpady drewnianego posiadasz,
 • jakiego rodzaju jest to pozostałość,
 • jakiej jest jakości,
 • czy jest zanieczyszczona/niebezpieczna.

Oprócz tego, niezwykle ważne jest to, abyś podał lub podała nam maila kontaktowego. To na tę skrzynkę mailową będziemy dostarczać Ci najkorzystniejsze opcje skupów odpadów drewnianych w Bydgoszczy. Jeżeli posiadasz numer NIP, również warto go podać. Podobnie w przypadku, kiedy dysponujesz zdjęciami swoich pozostałości.
Na podstawie otrzymanych danych, nasi wykwalifikowani eksperci dokonają wyceny odpadów drewnianych. Następnie ta wycena zostanie zestawiona z realiami rynku odpadowego w Bydgoszczy. Następnie na tej podstawie będziemy realizować poszukiwania najbardziej odpowiedniej firmy, która zajmie się odbiorem odpadów drewnianych w Bydgoszczy.
Przeanalizujemy rynek, uruchomimy nasze kontakty, a także w razie potrzeby rozpoczniemy negocjacje w Twoim imieniu. Dzięki tym działaniom będziemy mogli przesłać Ci (w relatywnie krótkim czasie) najbardziej opłacalny dla Twojej firmy skup odpadów drewnianych. Oczywiście będziemy się opierać na Twoich wskazówkach i preferencjach, a także na danych, które zostały nam udzielone. W ten sposób szybko się dowiesz, gdzie oddać odpady drewniane i gdzie poniesiesz za to najniższy koszt! Jeżeli nasze sugestie nie spodobają Ci się – skontaktuj się z nami raz jeszcze. Wspólnie wypracujemy porozumienie, a następnie ponowimy dla Ciebie poszukiwania.

Ile zapłacimy za odbiór odpadów drewnianych w Bydgoszczy?

Ceny skupu odpadów drewnianych w Bydgoszczy mogą być bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od tego, z jakimi pozostałości zjawimy się w skupie. Oprócz tego koszt wywózki i odzysku jest zależny od wielu zewnętrznych czynników, chociażby gospodarczych. Oczywiście moglibyśmy podać konkretne kwoty z cenników skupu odpadów drewnianych w Bydgoszczy, jednak w związku z wyżej wymienionymi zależnościami, mogłyby one okazać się bardzo szybko nieaktualne.
Zatem co wpływa na cenę skupu odpadów drewnianych? Przede wszystkim Twój odpad. Ważne jest to, ile go posiadasz, jakiej jakości jest to pozostałość. Jeśli jest ona zabrudzona jakimikolwiek substancjami, czy też niebezpiecznymi cieczami – za oczyszczanie należy dodatkowo zapłacić. Jeśli chodzi o koszt odbioru odpadów drewnianych w Bydgoszczy – pamiętajmy o tym, że im dalej się znajdujesz od siedziby skupu, tym rośnie szansa na podwyższenie się kosztów usługi.
Czy jeszcze coś ma wpływ na wysokość cen skupu odpadów drewnianych? Wiele zależy od obecnej sytuacji gospodarczej, poziomu inflacji, cen za energię, a także polityki państwa wobec wycinek lasów w Polsce. Dodatkowo jeżeli zdecydujemy się na usługę dodatkową – np. wynajem kontenera na odpady drewniane – koszty automatycznie wzrosną. Jednak sam kontener na odpady drewniane może nam paradoksalnie pomóc zaoszczędzić. Dzięki niemu nie musimy wielokrotnie wzywać firm, które zajmują się odbiorem odpadów drewnianych w Bydgoszczy. Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejszą placówkę udostępniającą kontenery – zgłoś się do nas! W tym także możemy Ci pomóc!

Jak się przygotować do odbioru odpadów drewnianych w Bydgoszczy?

Co trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na odbiór odpadów drewnianych w Bydgoszczy? Przede wszystkim należy zadbać o kwestie bezpieczeństwa. Jeśli posiadamy deski, w których są jeszcze gwoździe – w miarę możliwości powinniśmy je powyjmować lub też zabezpieczyć, tak aby nikogo nie skaleczyły. Jeśli posiadamy duże ilości sypkich odpadów drewnianych – koniecznie włóżmy je do pojemników, czy w inny sposób przygotujmy je do odbioru.
Zanim dokona się odbiór odpadów drewnianych w Bydgoszczy, musimy uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu, która umożliwi firmie zewnętrznej transport naszych pozostałości. Taki formularz należy wypełnić, zmieścić w nim kody odpadów drewnianych (np. 17 02 01) oraz numer rejestracyjny pojazdu, który zabiera nasz ładunek. W ten sposób legalnie możemy się pozbyć naszych pozostałości.

Przykładowe odpady drewniane w Bydgoszczy

Jakie mamy przykładowe odpady drewniane? Są nimi, chociażby:

 • trociny,
 • płyty wiórowe i pilśniowe,
 • sklejka,
 • odpady z mebli drewnianych,
 • opakowania,
 • drewno pokryte impregnatem,
 • palety, drzwi,
 • ramy okienne,
 • drewno lite,
 • płyty OSB,
 • rozdrobnione płyty wiórowe etc.

Takie materiały powstają m.in. w stolarniach, tartakach, zakładach meblarskich, fabrykach opakowań, czy też na budowach lub po remontach. Jednak nie tylko w tych miejscach możemy się spotkać z odpadami drewnianymi – w końcu drewno to surowiec, który wykorzystujemy jako cywilizacja od lat!

Formalności a skup odpadów drewnianych w Bydgoszczy

O jakich formalnościach nie możesz zapomnieć podczas organizacji odbioru odpadów drewnianych w Bydgoszczy? Aby mieć pewność, wystarczy zajrzeć do Ustawy o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku. W tym dokumencie przede wszystkim znajdziemy informacje na temat podmiotów, które powinny uzupełniać BDO. Jest to jeden z najważniejszych organów do kontroli ilości produkowanych np. odpadów drewnianych. Za brak uzupełniania sprawozdań w tym systemie grożą nam bardzo wysokie kary finansowe.
Jeśli chodzi o pozostałe dokumenty, są nimi wyżej wymienione KPO oraz Karta Ewidencji Odpadów, czy też Karta Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych. Są to deklaracje dotyczące ilości wyprodukowanych przez nas pozostałości. One również korzystają z systemu kodów odpadów.
Jeśli chcesz jak najszybciej zrealizować odbiór odpadów drewnianych w Bydgoszczy – skontaktuj się z nami! Wyszukamy dla Ciebie najlepsze skupu i najbardziej opłacalne firmy wywozowe. Co więcej – pomożemy Ci również w kwestiach formalnych i organizacyjnych. Zaufaj nam i pozbądź się z naszym wsparciem swoich odpadów drewnianych już dziś!

Zobacz nasze inne miasta:

Odpady drewna w Aleksandrowie Kujawskim
Odpady drewna w Bochni
Odpady drewna w Wojcieszowie
Odpady drewna w Gdyni
Odpady drewna w Janowie Lubelskim

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.