Bezpłatna wycena

Skup złomu stalowego

Nasza firma zajmuje się hurtowym handlem złomem, oferując profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta, przestrzeganie przepisów prawnych i ekologiczne działanie. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu i weryfikacji sprawdzonych skupów złomu. Usługi skierowane są głównie do firm i podmiotów gospodarczych z minimalną ilością złomu wynoszącą 5 ton odpadu. Oferujemy pomoc w formalnościach i darmową wycenę złomu. Proces skupu złomu jest uproszczony i składa się z kilku etapów, począwszy od zgłoszenia, przez opisanie odpadu, wycenę, poszukiwanie ofert, aż po finalizację transakcji i organizację odbioru. Oferujemy darmową wycenę złomu i możliwość kontaktu poprzez formularz lub infolinię.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ZŁOM STALOWY
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Złom to niezwykle cenny odpad, który możemy wielokrotnie przetwarzać i odzyskiwać. Najczęściej odpady stalowe produkują warsztaty samochodowe, zakłady produkcyjne, placówki przetwarzające rudy metali, a także podmioty z branż lotniczych, stoczniowych, budowniczych, energetycznych, wojskowych i chemicznych. Stal ze względu na swoje właściwości ma wiele zastosowań, choć przede wszystkim wykorzystuje się ją w budowie konstrukcji oraz maszyn. Złom, który nie nadaje się już do użytkowania, staje się cennym i kosztownym surowcem. W związku z tym warto sprzedać go na skup złomu. Jak znaleźć ten najkorzystniejszy? Nasza firma od lat zajmuje się handlem hurtowymi ilościami złomu, dzięki czemu znamy się na rzeczy. Dla naszych klientów wyszukujemy oraz sprawdzamy najlepsze placówki skupu w okolicy i nie tylko. Zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się więcej!

Z nami znajdziesz najlepsze skupy złomu w okolicy!

Nasza firma specjalizuje się w handlu złomem. Po naszych działaniach możesz spodziewać się:
• profesjonalizmu,
dopasowania do Twoich indywidualnych potrzeb,
przestrzegania regulacji prawnych,
• proekologicznych postaw.
Dzięki temu, że złomem handlujemy hurtowo od lat, udało nam się zebrać siatkę partnerskich skupów w całej Polsce. Dzięki temu udostępniamy naszym klientom kontakty tylko do sprawdzonych i legalnie działających podmiotów. Nasze doświadczenie pozwoliło nam opracować sprawdzone sposoby przeprowadzania usług wyszukiwania skupów złomu stalowego. Naszym celem zawsze było i będzie zadowolenie klienta, wobec tego staramy się zawsze na czas dostarczać odpowiednią usługę związaną z zagospodarowaniem odpadu.

Wiemy dobrze o tym, że każde zlecenie jest inne, dlatego do każdego z nich staramy się podchodzić indywidualnie. Podczas przekazywania zlecenia zbieramy wszystkie najważniejsze informacje o odpadzie i preferencjach klienta. Na tej podstawie dobieramy odpowiednią placówkę i skup. Po przygotowaniu oferty, trafia ona do klienta, który może ocenić, w jakim stopniu udało nam się spełnić jego wymagania. W razie zastrzeżeń wyszukujemy kolejne skupu złomu i kolejne podmioty mogącą spełnić daną usługę.

Jesteśmy zarejestrowanym i legalnym przedsiębiorstwem. Posiadamy wszystkie niezbędne szkolenia i certyfikaty z zakresu zarządzania odpadami. Działamy w myśl zasady zrównoważonego rozwoju, a od naszych partnerów wymagamy tego samego. Nie współpracujemy z przedsiębiorstwami, które nie spełniają naszych wymagań. Od każdego skupu złomu wymagamy wpisu do BDO i przestrzegania aktualnych regulacji prawnych. Pomagamy również naszym klientom w formalnościach – zajmujemy się wystawianiem np. Kart Przekazania Odpadów czy ewidencjonowaniem odpadów w systemie BDO.

Działamy w zgodzie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym, dlatego współpracujemy z podmiotami, które przestrzegają aktualnych wytycznych europejskich z zakresu ekologii oraz dbania o środowisko. Zależy nam na tym, aby przekazywane nam odpady zostały jeszcze raz wykorzystane i odzyskane. Pozostawianie ich na wysypisku odpadów jest marnowaniem cennego surowca – zwłaszcza metali. W ten sposób działamy na rzecz podnoszenia efektywności odpadów oraz proekologicznych postaw.

Można się z nami skontaktować za pomocą zamieszczonego na stronie formularza lub naszej infolinii. Jest to najłatwiejszy sposób zlecania nam wyszukiwania odpowiednich skupów złomu (i nie tylko). Cała usługa została skonstruowana w taki sposób, aby zająć klientowi jak najmniej czasu, a także, aby zmaksymalizować efektywność działań po obu stronach.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

O czym warto pamiętać przed skorzystaniem z naszych usług?

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, warto poznać szczegóły wyszukiwania skupu złomu z odbiorem od klienta:
najczęściej obsługujemy firmy i podmioty gospodarcze – jeśli jesteś osobą fizyczną posiadającą spore ilości złomu, również pomożemy Ci w sprzedaży, jednak nie zajmujemy się skupem pojedynczych elementów konstrukcji czy maszyn,
• od podmiotów gospodarczych dostarczających złom stalowy wymagamy wpisu do BDO i spełnienia kwestii formalnych (jeżeli przekraczają dopuszczalne ilości generowania odpadów złomu przewidziane we właściwych przepisach o odpadach),
minimum logistyczne dla złomu stalowego to 1 tona – interesuje nas głównie hurtowy skup złomu,
• dostarczane surowce muszą być pozbawione elementów niemetalowych, etykiet, drewna, zanieczyszczeń,
odbieramy złom stalowy własnym transportem – organizujemy podstawianie pod wyznaczoną przez klienta lokalizację pojazdów z HDS,
• podczas składania zamówienia należy podać stan, rodzaj i klasę posiadanego złomu bądź żeliwa (czy są to materiały wsadowe, czy też niewsadowe),
• jeśli zamierzamy oddać na złom stal wsadową, to musi ona mieć minimalną grubość 4 mm, a pozostałe wymiary: 1500 × 500 × 500 mm; złom niewsadowy przekracza wymienione wyżej parametry,
• oferujemy naszym klientom darmową wycenę złomu stalowego, którą można zrealizować po uzupełnieniu formularza znajdującego się na stronie – w nawet 15 minut możesz dowiedzieć się, ile warty jest Twój złom,
• można się z nami skontaktować za pośrednictwem formularza oraz infolinii.

Tak najszybciej zamówisz skup złomu!

Aby maksymalnie przyśpieszyć proces zamawiania odbioru i utylizacji odpadów chemicznych, opracowaliśmy 5 kroków, w których zawiera się cała nasza usługa:
  1. Najpierw należy wyrazić chęć skorzystania z naszej usługi. Można to zrobić poprzez skorzystanie z naszej infolinii (numery do konsultantów znajdziesz na stronie), uzupełnienie formularza zgłoszeniowego czy też poprzez wysłanie nam wiadomości na nasz adres e-mail (biuro@wastemaster.pl).
  2. Kolejnym krokiem jest opisanie posiadanego przez Ciebie odpadu. Wszystkie informacje, które nam na tym etapie zdradzisz, będą przydatne podczas realizowania wyceny pozostałości. Podaj ilość odpadu, jego rodzaj, klasę, postać, stan, a także lokalizację, w której jest składowany. Na jej podstawie będziemy szukać najbliższych placówek w Twojej okolicy. Jeżeli jesteś zainteresowany zamówieniem odbioru za pomocą naszego transportu i pojazdów z HDS, zgłoś nam ten zamiar wcześniej. Zamieść również fotografię odpadu oraz dodaj wszelkie inne istotne Twoim zdaniem informacje. Na tym etapie doprecyzujemy kwestie rozliczenia i płatności, oraz BDO.
  3. Trzeci krok należy już do nas. Ty możesz spokojnie zająć się dalszym prowadzeniem firmy, a nasi pracownicy opracują wycenę złomu stalowego oraz rozpoczną poszukiwania ofert, które będą spełniały Twoje wymagania. Całość naszej pracy zostanie przesłana na wcześniej podany przez Ciebie e-mail kontaktowy.
  4. Jeżeli warunki, które Ci zaproponujemy, będą dla Ciebie korzystne, naciśnij przycisk, który znajdziesz w naszej wiadomości e-mailowej. Będzie to równoznaczne ze zgodą i akceptacją zaoferowanych warunków. Jeśli jednak będziesz mieć wątpliwości, zrealizujemy dla Ciebie renegocjacje cenowe lub ponowimy poszukiwania właściwego skupu. Wszystko trafi na Twój adres e-mail (do zaakceptowania).
  5. Finalizacja usługi to przede wszystkim dopasowanie terminu realizacji odbioru oraz właściwy odbiór. Na tym etapie domykamy również sprawy związane z BDO, kwestiami formalnymi oraz płatnościami.

Złom stalowy – co warto wiedzieć?

Skup złomu to placówka, która zajmuje się gromadzeniem odpadów ze stali oraz żeliwa. Tego typu podmioty zajmują się na ogół skupowaniem również tzw. metali nieżelaznych, czyli kolorowych, niezawierających stali. Sama stal to nic innego, jak stop żelaza z węglem (maksymalnie w stali możemy znaleźć 2,11% węgla), a żeliwo składa się z tych samych materiałów, jednak posiada o wiele więcej węgla (do 6,67% węgla pod postacią grafitu lub cementytu). W związku z tym składem chemicznym metale żelazne odznaczają się następującymi cechami:
• są wytrzymałe na rozciąganie,
• są sprężyste,
• są plastyczne,
• są ciągliwe,
• są udarne,
• są odporne na niskie i wysokie temperatury,
• są spawalne,
• są twarde.
Dzięki tym cechom są to idealne materiały do produkcji konstrukcji, rur, zbrojeń, silników, profili, blach, łożysk, śrub, nakrętek, kształtowników, łożysk, resorów, prętów czy kotłów przemysłowych lub aparatury w przemyśle chemicznym. Możliwy jest ich efektywny odzysk. Na skupach złomu odbywa się oczyszczanie metali i cięcie ich na mniejsze elementy. Odbywa się również proces odcynowania – cyna nie jest materiałem istotnym w tym procesie, co więcej przeszkadza w przeprowadzeniu właściwego recyklingu. Następnie wszystko trafia do hut i stalowni, gdzie formowane są nowe materiały z raz już zużytej stali. W ten sposób ogranicza się wydobycie oraz zanieczyszczenie środowiska spowodowane oczyszczaniem rud żelaza czy węgla.

Rodzaje i klasy złomu

Przed realizacją skupu złomu z odbiorem należy pamiętać, że możemy wyróżnić kilka jego rodzajów i klas:
metale żelazne (złom stalowy) – tj. stal i żeliwo,
• metale nieżelazne (złom kolorowy) – tj. miedź, aluminium, mosiądz, brąz, itd..
Dla skupu złomu stalowego bardzo istotne jest, jaki typ stali dostarczasz. Czy jest ona wsadowa, czy niewsadowa? Pierwszy rodzaj to metale od razu dostosowane do przeróbki w piecach hutniczych. Mają one odpowiednie parametry, zawartość chemiczną oraz są niezanieczyszczone, w związku z tym osiągają wyższe stawki na skupie. Z kolei złom niewsadowy to taki, który przed wywiezieniem do hut i stalowni, musi zostać poddany odpowiedniej obróbce termiczno-chemicznej i rozcinaniu. Złom wsadowy dzielimy na 17 klas z symbolem „W”, a niewsadowy na 10 klas z symbolem „N”. Oto przykłady klas przyjmowane przez skupy złomu:
złom stalowy W2 – złom kawałkowy poamortyzacyjny (taśmy, druty, pręty),
• złom stalowy W5 – złom kawałkowy jednolity,
• złom stalowy W7 – złom kawałkowy bez drutów,
• złom stalowy W8 – złom kawałkowy krótko cięty z odcinkami rur,
• złom stalowy N1 – blachy, rury, taśmy i inne,
• złom stalowy N4 – wióry długie i skłębione,
• złom stalowy N6 – szyny,
• złom stalowy N10 – niesort.

Kody odpadów złomu stalowego BDO

Z kolei kody odpadów potrzebne do wypełnienia BDO oraz Karty Przekazania Odpadu to m.in. odpady z grupy nr 10, kod 17 04 05, oznaczający żelazo i stal oraz 19 12 02, który odnosi się do metali żelaznych z mechanicznej obróbki odpadów, które nie zostały ujęte w innych grupach. Pamiętajmy jednak o tym, żeby przed skupem złomu z odbiorem zadbać o to, aby maszyny transportowe miały łatwy dostęp do pozostałości. Można również zabezpieczyć odpady w taki sposób, aby nie zagrażały ostrymi krawędziami ekipie wywozowej. W miarę możliwości należy zgniatać blachy czy elementy, które możemy sprasować, aby ułatwić transport. Oprócz tego należy chronić złom przed ewentualnym skorodowaniem (tyczy się to odpadów trzymanych na świeżym powietrzu).

Ile możemy zarobić na hurtowym skupie złomu?

Zarobki na hurtowej sprzedaży złomu to kwestia dość skomplikowana, ponieważ jest ona zależna od wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Ogólna cena złomu jest związana z aktualną sytuacją na Londyńskiej Giełdzie Metali, która wpływa na stawki w całej Europie. Także obecna sytuacja gospodarcza w Polsce wpływa na to, jakie stawki osiągnie złom stalowy.

Oprócz tego ważna jest jakość stali bądź żeliwa, to, jaki skład chemiczny ma odpad, ile go posiadamy, czy jest on wysokiej klasy, czy jest wsadowy lub niewsadowy. Również lokalizacja nie jest bez znaczenia. Nie wszędzie w Polsce mamy jednolity poziom nasycenia rynku handlu złomem. W mniejszych miejscowościach może się okazać, że na złomie zarobimy mniej. Z tego powodu warto zerknąć do naszego cennika skupu złomu, który jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o wszystkie wyżej wymienione czynniki. A jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile wart jest Twój konkretny odpad – uzupełnij nasz darmowy formularz wycenowy.

Podsumowanie usługi

Nasza firma zajmuje się hurtowym handlem złomem, oferując profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta, przestrzeganie przepisów prawnych i ekologiczne działanie. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu i weryfikacji sprawdzonych skupów złomu. Usługi skierowane są głównie do firm i podmiotów gospodarczych z minimalną ilością złomu wynoszącą jedną (1.) tonę odpadu.

Oferujemy pomoc w formalnościach i darmową wycenę złomu. Proces skupu złomu jest uproszczony i składa się z kilku etapów, począwszy od zgłoszenia, przez opisanie odpadu, wycenę, poszukiwanie ofert, aż po finalizację transakcji i organizację odbioru. Oferujemy darmową wycenę złomu i możliwość kontaktu poprzez formularz lub infolinię.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Metale kolorowe
Więcej 🡢
Odpady poprodukcyjne
Odpady poprodukcyjne
Więcej 🡢
Wynajem kontenerów
Kontenery budowlane
Więcej 🡢
Akumulatory
Akumulatory
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Elektrośmieci
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Sprzedaż i skup złomu stalowego – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące skupu i sprzedaży złomu stalowego na złomowiskach.
FAQ

Czym dokładnie jest skup złomu?

Skup złomu to działalność gospodarcza, w ramach której przedsiębiorstwa lub punkty skupu zbierają i odkupują materiały, które mogą być poddane recyklingowi lub przetworzeniu na surowce wtórne. Skup złomu obejmuje różne rodzaje metali, takie jak stal, aluminium, miedź, a także inne materiały jak papier czy plastik. Wyróżniamy również skupy, które zajmują się jedynie odkupywaniem materiałów stalowych i żeliwnych.

Jakie rodzaje metali są przyjmowane w punktach skupu złomu?

W zależności od tego, z jakim skupem złomu mamy do czynienia, taki odpad zostanie przyjęty. W większości przypadków skupy zbierają zarówno metale żelazne (czyli stal i żeliwo), jak i nieżelazne (miedź, aluminium, mosiądz, brąz etc.) Są to zatem odpady takie jak: blacha, stalowe rury, elementy konstrukcyjne, pręty, łożyska, kształtowniki i wiele, wiele innych.

Jakie są korzyści z recyklingu złomu?

Oddając odpady na skup złomu, nie tylko wspierasz środowisko naturalne, lecz także masz szansę na zarobienie na takiej transakcji. Jest to związane z tym, że stal i żeliwo świetnie nadaje się do recyklingu, co wpływa na redukcję zapotrzebowania na ich wydobycie. W związku z tym są to niezwykle cenne materiały, które są skupowane za gotówkę na złomowiskach.

Czy skup złomu jest ekologiczny?

Tak, skup złomu jest ekologiczny, ponieważ przyczynia się do ograniczenia ilości odpadów, oszczędności zasobów naturalnych i zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Dzięki recyklingowi złomu stalowego można zmniejszyć zapotrzebowanie na nowe surowce, co ma korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży złomu?

Do sprzedaży złomu wymagane jest posiadanie dowodu tożsamości. Dodatkowo, jeśli posiadasz firmę lub działalność gospodarczą, wymagany jest wpis do BDO (w przypadku produkowania powyżej 5 ton odpadu złomu stalowego rocznie). Wówczas to już po stronie skupu leży sprawdzenie, czy nasza firma figuruje w bazie odpadowej.

Czy skup złomu przyjmuje urządzenia elektroniczne?

W większości przypadków skupy złomu nie przyjmują urządzeń elektronicznych, ponieważ nie mają warunków na pozyskiwanie metali z komputerów czy sprzętów RTV i AGD. Jeżeli dostarczymy rozebrane już elementy, zawierające tylko stal lub tylko miedź, odpad może zostać przyjęty. Jednak w większości przypadków zostaniemy skierowani do PSZOK-u lub placówki zajmującej się skupem ZSEiE.

Jak mogę znaleźć punkt skupu złomu w mojej okolicy?

Najczęściej poszukujemy punktów skupu złomu przez Internet – i to jest najskuteczniejszą opcją. Jednak jest to bardzo rozbudowana gałąź zarządzania odpadami, w związku z czym warto skorzystać z naszych usług. Oferujemy wyszukiwanie dla naszych klientów najkorzystniejszych skupów złomu w okolicy – wszystko w oparciu o preferencje i wymagania zleceniodawcy.

Czy skup złomu przyjmuje samochody na złom?

Najczęściej skupy złomu przyjmują same karoserie pojazdów lub oddzielone już elementy stalowe bądź żeliwne. Zdarza się jednak, że taka placówka jest połączona z punktem auto złomu – wówczas stare pojazdy na złom również są wtedy przyjmowane. Jednak przed zdecydowaniem się na konkretny skup, należy się zorientować, czy na pewno przyjmie on nasz odpad.

Jakich rzeczy nie przyjmą na skupie złomu?

Na skupie złomu zazwyczaj nieprzyjmowane są materiały niebezpieczne, takie jak chemikalia, baterie, odpady medyczne, radioaktywne substancje oraz inne materiały, które mogą stanowić ryzyko dla zdrowia lub środowiska. Ponadto, często nie przyjmuje się odpadów organicznych ani materiałów, które nie nadają się do recyklingu lub przetwarzania na surowce wtórne. Przed odwiedzeniem punktu skupu warto dowiedzieć się, jakie materiały i przedmioty są akceptowane, oraz jakie są zasady ich przyjmowania. Najczęściej do zasad zalicza się oczyszczenie stalowych elementów z wszelkich niemetalowych odpadów, które przeszkadzają w przeprowadzeniu szybkiego i efektywnego recyklingu.

WasteMaster
Skup złomu stalowego
Nasza firma zajmuje się hurtowym handlem złomem, oferując profesjonalizm, indywidualne podejście do klienta, przestrzeganie przepisów prawnych i ekologiczne działanie. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu i weryfikacji sprawdzonych skupów złomu. Usługi skierowane są głównie do firm i podmiotów gospodarczych z minimalną ilością złomu wynoszącą 5 ton odpadu. Oferujemy pomoc w formalnościach i darmową wycenę złomu. Proces skupu złomu jest uproszczony i składa się z kilku etapów, począwszy od zgłoszenia, przez opisanie odpadu, wycenę, poszukiwanie ofert, aż po finalizację transakcji i organizację odbioru. Oferujemy darmową wycenę złomu i możliwość kontaktu poprzez formularz lub infolinię.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross