Bezpłatna wycena

Utylizacja i odbiór odpadów niebezpiecznych

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnej utylizacji i odbiorze odpadów niebezpiecznych, takich jak chemikalia, szlamy, lakiery, azbest i inne. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i rozbudowanej sieci kontaktów, jesteśmy w stanie efektywnie zorganizować odbiór. Proces korzystania z naszych usług jest prosty i przejrzysty, zaczynając od bezpłatnej wyceny, poprzez scharakteryzowanie odpadów, aż po finalizację usługi i ustalenie terminu wywozu. Zachęcamy wszystkie podmioty, które muszą poradzić sobie z utylizacją odpadów niebezpiecznych, do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy profesjonalizm, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami, minimalizując tym samym negatywny wpływ odpadów niebezpiecznych na środowisko.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY NIEBEZPIECZNE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Usługi z kategorii odpady niebezpieczne
Utylizacja odpaów lakierniczych
Więcej 🡢
Utylizacja odpadów ropopochodnych
Więcej 🡢
Utylizacja podkładów kolejowych
Więcej 🡢
Utylizacja emulsji
Więcej 🡢
Utylizacja aerozoli
Więcej 🡢
Utylizacja rozpuszczalników
Więcej 🡢
Odpady niebezpieczne to wyjątkowo kłopotliwe pozostałości, które realnie zagrażają życiu i zdrowiu człowieka, a także wpływają niszcząco na środowisko. Są to najróżniejsze odpady – chemikalia, szlamy, lakiery, azbest, inne stałe odpady niebezpieczne. Zgodnie z przepisami producent jest odpowiedzialny za zorganizowanie odpowiedniej utylizacji odpadów niebezpiecznych. Jeśli wytwarza ich więcej niż 100 kg rocznie, musi ewidencjonować odpady w systemie BDO. W jaki sposób pozbyć się pozostałości zagrażających człowiekowi i przyrodzie? Należy je oddać odpowiednim służbom. Możemy zrealizować odbiór i utylizację takich materiałów w specjalnych placówkach. Aby je znaleźć, wystarczy skorzystać z naszych usług. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą wyszukiwania placówek neutralizujących odpady niebezpieczne.

Z nami uda Ci się korzystnie zrealizować utylizację odpadów niebezpiecznych!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Ponieważ:
posiadamy wieloletnie doświadczenie – dzięki temu udało nam się zbudować sporą sieć kontaktów, a także opracować metody działania, które są stabilne i prowadzą naszych klientów do znalezienia odpowiednich specjalistów od np. odbioru pozostałości. Nie decydujemy się na współpracę z podmiotami, które nie posiadają wpisu do BDO lub KRS.
działamy w zgodzie z ekologią – nasze działania opieramy na założeniach gospodarki o obiegu zamkniętym. Staramy się przede wszystkim przekazywać odpady podmiotom, które nie będą skupowały pozostałości, ale wykorzystają je do produkcji nowych elementów.
jesteśmy legalnie działającą firmą – posiadamy wszystkie niezbędne szkolenia i certyfikaty, a od naszych partnerów wymagamy przestrzegania wszystkich aktualnych formalności. Nie współpracujemy z podmiotami bez wpisu do BDO. Co więcej, naszym klientom pomagamy w np. wystawianiu Karty Przekazania Odpadu.
ściśle skupiamy się na współpracy z klientem – nie tylko odbieramy indywidualne zamówienia i personalizujemy każde zlecenie, lecz także uprościliśmy proces zamawiania oraz realizowania usługi. Wszystko po to, aby nasz zleceniodawca jak najmniej czasu poświęcił na zajmowanie się odpadami. Jak się możesz do nas zgłosić? Za pośrednictwem infolinii lub też formularza zgłoszeniowego.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły usługi odbioru odpadów niebezpiecznych

Przed zrealizowaniem z nami odbioru odpadów niebezpiecznych, warto wiedzieć, że:
obsługujemy wszystkie podmioty posiadające odpady niebezpieczne – jest to związane przede wszystkim z tym, że takie materiały muszą być utylizowane, gdyż w innym wypadku będą zagrażać człowiekowi i środowisku,
• na ogół zajmujemy się współpracą z laboratoriami, zakładami przemysłowymi, gabinetami lekarskimi i weterynaryjnymi, szkołami, placówkami oświaty, a także warsztatami samochodowymi,
nie ma ustalonego minimum logistycznego, ponieważ jest to ściśle związane z rodzajem dostarczanego odpadu – odpady chemiczne są odbierane nawet w ilości 0,1 kg,
• w ramach naszej usługi oferujemy klientom również czyszczenie zbiorników po chemikaliach – jest to nie tylko wymóg z zakresu organizacji pracy, lecz także obowiązek związany z BHP, dlatego warto zadbać o swoje rezerwuary,
• zajmujemy się wywożeniem pozostałości, które w katalogu odpadów są oznaczane gwiazdką (*), zatem zutylizujemy dla Ciebie zarówno eternit, jak i kwasy solne,
• wymaga się od klienta odpowiedniego zabezpieczenia odpadów; nie mogą one stanowić bezpośredniego zagrożenia dla ekipy wywozowej,
oferujemy darmową wycenę – wystarczy tylko uzupełnić nasz formularz, a nawet w kwadrans na skrzynce pocztowej znajdziesz szacunkowy koszt usługi.

Zamów z naszym wsparciem odbiór odpadów niebezpiecznych!

Po to, aby maksymalnie uprościć klientom korzystanie z naszych usług, całość działań streściliśmy do 5 prostych kroków:
  1. Na samym początku klient musi się z nami skontaktować. Można to zrobić telefoniczne, mailowo na adres biuro@wastemaster.pl, lub wysłać zapytanie za pośrednictwem formularza do wycen.
  2. Kolejny krok to scharakteryzowanie posiadanych odpadów. Podaj nam ilość odpadu niebezpiecznego, jego rodzaj, specyfikę, sposób przechowywania, a także lokalizację. Na tej podstawie zaczniemy szukać pasujących do Ciebie ofert. Jeśli jesteś w stanie samodzielnie przetransportować odpady, poinformuj nas o tym. Może mieć to wpływ na finalny koszt usługi. Warto również zamieścić zdjęcie odpadu, a także dodać wszelkie dodatkowe informacje. Na tym etapie ustalimy kwestię płatności za odbiór i utylizację odpadów niebezpiecznych oraz sprawy powiązane z BDO.
  3. W trzecim etapie nasi eksperci rozpoczną wycenę odpadu oraz poszukiwania ofert, które będą odpowiadały Twoim preferencjom. Wszystkie wyniki naszych działań zostaną przekazane na Twoją skrzynkę mailową.
  4. Jeśli nasza propozycja wyda Ci się korzystna i interesująca, kliknij przycisk znajdujący się w wiadomości e-mailowej od nas. Jest to równoznaczne z zaakceptowaniem warunków i oferty. Z kolei jeśli uznasz, że nie jest ona wystarczająca, rozpoczniemy w Twoim imieniu negocjacje cenowe, dzięki którym zaprezentujemy Ci wyjątkową ofertę w atrakcyjnej cenie.
  5. Ostatnim etapem jest finalizacja usługi. Na tym etapie ustalany jest termin wywózki. Pomożemy Ci go doprecyzować, nawet jeśli samodzielnie chcesz przewozić pozostałości. Tutaj również pomagamy w kwestii dotyczącej BDO, KEON i KPO.

Odpady niebezpieczne – przykłady i sposób postępowania

Jaka jest definicja odpadów niebezpiecznych? Są to pozostałości po działalności człowieka, które w sposób bezpośredni zagrażają zdrowiu bądź życiu człowieka oraz środowisku. Zgodnie z dyrektywami unijnymi, odpady niebezpieczne mogą być:
łatwopalne,
• żrące,
• łatwo się utleniają,
• wybuchowe,
• rakotwórcze,
• ekotoksyczne,
• toksyczne,
• zakaźne,
• mutogenne,
• teratogenne,
• toksyczne,
• drażniące,
• trujące.
Przedostanie się chemikaliów, materiałów zawierających metale ciężkie czy innych toksycznych substancji może spowodować zatrucie gleby, wód czy atmosfery. Zetknięcie się z takimi odpadami może spowodować nieodwracalne szkody w naszym organizmie lub, w przypadku ciężarnych, w organizmie płodu. Dopuszczenie do wycieku chemikaliów może być bardzo brzemienne w skutkach, w związku z tym należy za każdym razem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie substancji. Sposób zabezpieczenia odpadów należy dostosować do posiadanych odpadów niebezpiecznych, a następnie przekazać je służbom, które neutralizują takie pozostałości.

Możemy wyróżnić następujące przykłady odpadów niebezpiecznych:
• odpady medyczne (strzykawki, narzędzia chirurgiczne, pozostałości po posiłkach osób z oddziałów zakaźnych, amputowane kończyny, pozostałości po leczeniu zwierzaków),
• odpady chemiczne (substancje kwasowe, zasadowe, rozpuszczalniki, barwniki, chlor),
• oleje przepracowane (silnikowe, turbinowe, zęzowe, przekładniowe, hydrauliczne),
• azbest/eternit,
• papa,
• lakiery, rozpuszczalniki, farby, smoły, żywice, lepiszcza,
• materiały wybuchowe,
• szlamy i ścieki po płukaniu rud metali,
• odpady zawierające metale ciężkie.
Przykłady odpadów niebezpiecznych można mnożyć, jednak należy pamiętać, aby zawsze przy obchodzeniu się z nimi zachowywać szczególną ostrożność. Zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi składowania odpadów niebezpiecznych, na tego rodzaju materiały musimy wydzielić odpowiedni magazyn lub zamkniętą przestrzeń dopasowaną do warunków, w jakich należy trzymać taki odpad. Takie przestrzenie muszą zostać oznaczone w odpowiedni sposób, a każdy pojemnik, beczka lub zbiornik musi mieć oznaczenie kodem odpadu.

Kody odpadów niebezpiecznych

Jeśli chodzi o kody odpadów niebezpiecznych, w katalogu odpadów są one oznaczane symbolem gwiazdki (*) i możemy wyróżnić ich aż kilkaset. W związku z tym warto samodzielnie zajrzeć do ustawy lub też skontaktować się z naszymi pracownikami, którzy chętnie podpowiedzą Ci, jakiego kodu użyć. Poniżej zamieszczamy kilka przykładów z katalogu odpadów niebezpiecznych:
01 03 04* – odpady z przeróbki rud siarczkowych powodujące samoczynne zakwaszenie środowiska w czasie składowania,
• 01 04 84* – odpady z flotacyjnego wzbogacania rud fosforowych (fosforytów, apatytów) zawierające substancje niebezpieczne,
• 01 05 05* – płuczki i odpady wiertnicze zawierające ropę naftową,
• 02 01 80* – zwierzęta padłe i ubite z konieczności oraz odpadowa tkanka zwierzęca, wykazujące właściwości niebezpieczne,
• 03 01 80* – odpady z chemicznej przeróbki drewna zawierające substancje niebezpieczne,
• 03 02 04* – nieorganiczne środki do konserwacji i impregnacji drewna,
• 04 02 16* – barwniki i pigmenty zawierające substancje niebezpieczne,
• 05 01 04* – kwaśne szlamy z procesów alkilowania,
• 05 01 12* – ropa naftowa zawierająca kwasy,
• 06 01 01* – kwas siarkowy i siarkawy,
• 06 04 05* – odpady zawierające inne metale ciężkie,
• 07 04 13* – odpady stałe zawierające substancje niebezpieczne,
• 08 03 16* – zużyte roztwory trawiące,
• 12 01 08* – odpadowe emulsje i roztwory olejowe z obróbki metali zawierające chlorowce,
• 13 04 03* – oleje zęzowe ze statków morskich,
• 15 01 10* – opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone (np. środkami ochrony roślin I i II klasy toksyczności bardzo toksyczne i toksyczne),
• 16 01 07* – filtry olejowe,
• 16 04 01* – odpadowa amunicja,
• 16 06 03* – baterie zawierające rtęć,
• 17 09 02* – odpady z budowy, remontów i demontażu zawierające PCB.
Są to jedynie wybrane kody odpadów niebezpiecznych. Warto pamiętać o tym, aby właściwie je oznaczać przed wywózką do placówki neutralizującej odpady. Warto wiedzieć, że część z odpadów niebezpiecznych (a zwłaszcza chemikalia) mogą ulec przefiltrowaniu, neutralizacji, a następnie część z ich zawartości może zostać wykorzystana np. do produkcji leków. Zużyte rozpuszczalniki możemy wykorzystać przy produkcji farb, a glikole do produkcji chłodziw. Podobnie jest z katalizatorami zanieczyszczonymi substancjami niebezpiecznymi. Po ich oczyszczeniu można z nich wytworzyć nowy produkt! Oprócz tego stosuje się metodę odzysku energetycznego z pozostałości lub neutralizacji i składowania na wysypiskach. Zatem nie warto zwlekać – zrealizuj darmową wycenę odpadów niebezpiecznych i pozbądź się odpadów bezpiecznie i efektywnie!

Podsumowanie usługi

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnej utylizacji i odbiorze odpadów niebezpiecznych, takich jak chemikalia, szlamy, lakiery, azbest i inne. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i rozbudowanej sieci kontaktów, jesteśmy w stanie efektywnie zorganizować odbiór i odpowiednie przetworzenie tych odpadów, minimalizując ryzyko dla zdrowia i środowiska.

Nasze usługi obejmują pełen zakres obsługi – od identyfikacji i kategoryzacji odpadów, przez ich zabezpieczenie, aż po ich bezpieczny odbiór i utylizację. Stawiamy na ekologię, legalność i bezpieczeństwo, posiadając wszystkie niezbędne pozwolenia i dbając o zgodność z obowiązującymi przepisami.

Proces korzystania z naszych usług jest prosty i przejrzysty, zaczynając od bezpłatnej wyceny, poprzez scharakteryzowanie odpadów, aż po finalizację usługi i ustalenie terminu wywozu. Dążymy do tego, aby nasze działania były maksymalnie efektywne i przyjazne dla klienta.

Zachęcamy wszystkie podmioty, które muszą poradzić sobie z utylizacją odpadów niebezpiecznych, do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy profesjonalizm, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami, minimalizując tym samym negatywny wpływ odpadów niebezpiecznych na środowisko.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady chemiczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Odpady medyczne
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Odbiór i utylizacja odpadów niebezpiecznych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące zarówno odbioru i utylizacji odpadów niebezpiecznych, jak i samych odpadów niebezpiecznych.
FAQ

Co to są odpady niebezpieczne?

Odpady niebezpieczne to materiały lub substancje, które ze względu na swoje właściwości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzi lub środowiska. Mogą być toksyczne, łatwopalne, reaktywne, korozyjne, zakaźne, radiologiczne lub wykazywać inne niebezpieczne cechy.

Jakie są przykłady odpadów niebezpiecznych?

Przykładów odpadów niebezpiecznych możemy mnożyć bardzo wiele – tę grupę pozostałości charakteryzuje przede wszystkim różnorodność. Możemy zatem podać następujące przykłady:

  • odpady medyczne (strzykawki, narzędzia chirurgiczne, pozostałości po posiłkach osób z oddziałów zakaźnych, amputowane kończyny, pozostałości po leczeniu zwierzaków),
  • odpady chemiczne (substancje kwasowe, zasadowe, rozpuszczalniki, barwniki, chlor),
  • oleje przepracowane (silnikowe, turbinowe, zęzowe, przekładniowe, hydrauliczne),
  • azbest/eternit,
  • papa,
  • lakiery, rozpuszczalniki, farby, smoły, żywice, lepiszcza,
  • materiały wybuchowe,
  • szlamy i ścieki po płukaniu rud metali,
  • odpady zawierające metale ciężkie, etc.

Jakie są kody odpadów niebezpiecznych?

Kody odpadów niebezpiecznych są oznaczane w katalogu odpadów gwiazdką (*). W związku z tym, że jest ich dużo i są one różnorodne, możemy wymienić bardzo wiele przykładowych kodów pozostałości tego rodzaju. Zalicza się do nich m.in.:

  • 03 02 04* – nieorganiczne środki do konserwacji i impregnacji drewna,
  • 04 02 16* – barwniki i pigmenty zawierające substancje niebezpieczne,
  • 05 01 04* – kwaśne szlamy z procesów alkilowania,
  • 05 01 12* – ropa naftowa zawierająca kwasy,
  • 06 01 01* – kwas siarkowy i siarkawy,
  • 06 04 05* – odpady zawierające inne metale ciężkie,
  • 07 04 13* – odpady stałe zawierające substancje niebezpieczne,
  • 08 03 16* – zużyte roztwory trawiące.

Aby dowiedzieć się więcej o kodach odpadów, polecamy zapoznać się z katalogiem odpadów, w którym zawarte są wszystkie oznaczenia pozostałości, nie tylko tych niebezpiecznych.

Jakie są metody utylizacji odpadów niebezpiecznych?

Metody utylizacji odpadów niebezpiecznych mogą być różnorodne. Wyróżniamy utylizację termiczną odpadów niebezpiecznych, która polega na spalaniu odpadu w wysokotemperaturowych piecach i produkcji energii. Możemy również zastosować chemiczne neutralizowanie, które opiera się na przetwarzaniu w celu zneutralizowania szkodliwych składników. Ostatecznym rozwiązaniem jest składowanie na specjalnych wysypiskach – tam kieruje się odpady, których nie można przetworzyć i są one składowane w kontrolowany sposób. Najbardziej efektywny jest jednak recykling, który wykorzystuje niektóre materiały, np. metale ciężkie, do ponownego użycia.

Dlaczego utylizacja odpadów niebezpiecznych jest ważna?

Utylizacja odpadów niebezpiecznych jest ważna, aby zapobiec szkodliwym skutkom dla środowiska i zdrowia ludzi. Niewłaściwe zarządzanie takimi odpadami może prowadzić do zanieczyszczenia wody, gleby, powietrza, a także do bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Czy istnieją specjalne regulacje dotyczące odpadów niebezpiecznych?

Tak, istnieją specjalne regulacje i przepisy dotyczące zarządzania odpadami niebezpiecznymi. Obejmują one zasady dotyczące ich zbierania, transportu, przetwarzania i składowania. Przepisy te znajdują się w ustawie o odpadach oraz w dyrektywach UE dotyczących gospodarowania odpadami niebezpiecznymi.

Jak mogę dowiedzieć się więcej o usługach utylizacji odpadów niebezpiecznych?

Aby dowiedzieć się więcej, można skontaktować się z lokalnymi urzędami środowiska lub firmami utylizującymi odpady niebezpieczne. Można także szukać informacji na stronach internetowych rządowych agencji ochrony środowiska lub organizacji zajmujących się gospodarką odpadami. Można również skontaktować się z nami, aby dowiedzieć się, jak oznaczać, składować i utylizować taki odpad.

WasteMaster
Utylizacja odpadów niebezpiecznych
Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnej utylizacji i odbiorze odpadów niebezpiecznych, takich jak chemikalia, szlamy, lakiery, azbest i inne. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu i rozbudowanej sieci kontaktów, jesteśmy w stanie efektywnie zorganizować odbiór. Proces korzystania z naszych usług jest prosty i przejrzysty, zaczynając od bezpłatnej wyceny, poprzez scharakteryzowanie odpadów, aż po finalizację usługi i ustalenie terminu wywozu. Zachęcamy wszystkie podmioty, które muszą poradzić sobie z utylizacją odpadów niebezpiecznych, do skorzystania z naszych usług. Zapewniamy profesjonalizm, bezpieczeństwo i zgodność z przepisami, minimalizując tym samym negatywny wpływ odpadów niebezpiecznych na środowisko.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross