Bezpłatna wycena

Auto złom i kasacja pojazdów

Oferujemy kasację pojazdów, zapewniając kompleksową obsługę procesu złomowania aut – od wyceny aż po odbiór. Specjalizujemy się w ekologicznym recyklingu różnych typów odpadów i współpracujemy tylko z legalnie działającymi podmiotami. Proces złomowania obejmuje usunięcie szkodliwych substancji i recykling pozostałych części. Oferujemy spersonalizowaną obsługę, wymagamy podstawowych dokumentów pojazdu od klientów i ułatwiamy cały proces, minimalizując zaangażowanie klienta do niezbędnych kroków.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
AUTO ZŁOM
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceniam teraz” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Złomowanie pojazdów to trudna, a niekiedy i skomplikowana sprawa. Utrzymywanie na podwórku lub firmowym placu aut, które już nie nadają się do jeżdżenia ani serwisowania jest bardzo kłopotliwe, a porzucenie takich wraków jest prawnie zabronione. Jednak nawet powypadkowe samochody mają szansę na kolejne wykorzystanie i drugie życie. Dzięki usłudze kasacji pojazdów możesz nie tylko pozbyć się kłopotliwych pojazdów, lecz także zarobić na sprzedaży takiego auta. Jeśli nie zamierzasz tracić czasu na szukanie odpowiedniej placówki, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Działamy na rynku zarządzania i gospodarowania odpadami od lat, w związku z czym mamy niezbędne doświadczenie w wyszukiwaniu korzystnych punktów auto złomu i kasacji pojazdów w Polsce.

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia podczas realizacji kasacji pojazdów?

Warto skorzystać z naszej pomocy podczas poszukiwania usługi auto złomowania, ponieważ nasza firma jest:
rzetelna – współpracujemy tylko z podmiotami, które są zarejestrowane w KRS-ie oraz posiadają wpis do systemu BDO. Nie narażamy naszych klientów na kontakt z firmami, które są nieprofesjonalne i nie działają w zgodzie z prawem.
skoncentrowana na kliencie – nasza usługa jest spersonalizowana, a każde zamówienie jest przyjmowane osobno wraz z indywidualnymi preferencjami naszych zleceniodawców. Szukamy ofert, które będą spełniały wszystkie Twoje wymagania. Zależy nam na tym, abyś na swój adres e-mail otrzymał wyjątkową ofertę, dzięki której korzystnie przeprowadzisz auto złom, a w rezultacie i kasację pojazdu (pojazdów).
legalna – przestrzegamy regulacji prawnych dotyczących obrotu odpadami, a także współpracujemy z podmiotami, które działają legalnie – posiadają wymagane certyfikaty pozwalające na kasację pojazdów oraz mają aktualny wpis do systemu BDO.
proekologiczna – działania i usługi naszej firmy mają realny wpływ na ochronę środowiska oraz gospodarkę odpadami w Polsce. Zmniejszamy ilość odpadów, które zalegają bezużytecznie na wysypiskach, a w zamian za to skupiamy się na współpracy z podmiotami, które nie składują pozostałości, tylko efektywnie je wykorzystują lub w ekologiczny i bezpieczny sposób neutralizują. Zależy nam na przestrzeganiu zasad zrównoważonego rozwoju oraz założeń gospodarki o obiegu zamkniętym.
transparentna – proces zamawiania usługi auto złomowania i kasacji pojazdów jest przejrzysty oraz maksymalnie uproszczony po to, aby klienci nie musieli się angażować w proces poszukiwań, oraz aby mogli szybko zamówić potrzebną usługę. Dlatego aby się z nami skontaktować, możesz skorzystać z infolinii lub też formularza zgłoszeniowego.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły oferty auto złomowania i kasacji pojazdów – co jeszcze warto wiedzieć?

Zanim zlecisz nam poszukiwania odpowiedniego punktu kasacji pojazdów, musisz wiedzieć, że:
obsługujemy zarówno osoby fizyczne, jak i firmy – wystarczy tylko posiadać odpowiednią ilość odpadu, która spełnia nasze minimum logistyczne;
nie ma minimum logistycznego podanego w kilogramach lub tonach – jednak należy posiadać przynajmniej jeden samochód do zezłomowania;
zajmujemy się organizacją kasacji różnych pojazdów – nie tylko aut osobowych, lecz także busów, aut ciężarowych, przemysłowych, rolniczych;
skupowane są pojazdy zniszczone, zepsute, nienadające się do użytku – nie realizujemy skupu samochodów, tylko gromadzimy pojazdy przeznaczone do kasacji, tj. nienadające się do serwisowania i powrotu na drogi;
• od właściciela wymagamy dowodu zakupu pojazdu, kartę pojazdu oraz dowód rejestracyjny – jest to warunek, który ma na celu wykluczenie możliwości złomowania auta pochodzącego z kradzieży;
warto zadbać o to, aby pojazd przeznaczany do kasacji miał spuszczone wszystkie płyny – dodatkowa usługa usuwania paliw i olejów obniży wartość rynkową złomowanego pojazdu;
• oferujemy naszym klientom darmową usługę wyceniania pojazdów, wystarczy tylko wypełnić formularz zamieszczony w naszej witrynie lub skontaktować się z nami telefonicznie – wtedy zlecenie zostanie odebrane przez jednego z naszych pracowników.

Jak możesz zamówić u nas usługę auto złomowania i kasacji?

Nasz usługa została opracowana w taki sposób, aby w minimalnym stopniu angażowała klienta i jego czas. Stworzyliśmy szybki system zgłaszania zlecenia, które jest następnie przekazywane do naszych pracowników. Obsługa klienta zajmuje się szybką wyceną auta do kasacji oraz wyszukiwaniem potencjalnych usług. Całość możemy skrócić do 5. etapów:
 1. Złożenia zlecenia. Możesz zgłosić chęć skorzystania z naszej usługi za pomocą:
  • adres e-mail – biuro@wastemaster.pl
  • kontaktu telefonicznego znajdującego się na stronach internetowych,
  • wypełnienia i przesłania formularza zgłoszeniowego (wagę odpadu możesz podać w przybliżeniu).
 2. Kolejny etap to scharakteryzowanie posiadanego odpadu. Abyśmy mogli opracować wycenę i znaleźć właściwy punkt kasacji samochodów, musisz zdradzić nam przede wszystkim:
  • ilość odpadu (ile samochodów chcesz oddać na złom, ile mniej więcej ważą),
  • modele aut i ich roczniki,
  • czy do transportu będzie potrzebna laweta,
  • aktualny stan techniczny (powypadkowy, stary, nienadający się do użytkowania),
  • czy auto jest kompletne – jeśli nie, to czego w nim brakuje,
  • czy z auta są spuszczone płyny,
  • lokalizację, w której znajduje się odpad.
  Ostatnia z wymienionych informacji jest o tyle istotna, o ile będziesz chciał szukać najbliższego auto złomu w swojej okolicy. Jeżeli zamierzasz samodzielnie dostarczyć pojazd do wskazanego przez nas punktu kasacji, daj nam o tym znać w trakcie składania zlecenia. Taka opcja nie jest oczywiście obowiązkowa dla wszystkich. Możesz postawić na nasz transport i organizację odpowiedniej lawety, która przewiezie szrot w miejsce jego bezpiecznego i efektywnego złomowania.
  Na tym etapie ustalimy także kwestie związane z płatnościami oraz BDO (jeżeli jest ona wymagana). Podczas wyceny bardzo przydatne może okazać się zdjęcie samochodu do kasacji. Dzięki fotografii, naszym specjalistom łatwiej będzie ocenić, w jakim stanie technicznym faktycznie się ono znajduje.
 3. Kolejny krok należy już do naszych pracowników. Oszacują oni wartość Twojego pojazdu i rozpoczną poszukiwania odpowiednich placówek auto szrotów i stacji kasacji pojazdów. Będziemy korzystać z pomocy naszych partnerów i zaprzyjaźnionych placówek, a wyniki naszych prac przekażemy Ci na wcześniej podany przez Ciebie adres e-mail.
 4. Jeżeli nasza propozycja nie będzie Cię zadowalać, rozpoczniemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu. Jednak jeśli przesłana oferta będzie dla Ciebie odpowiednia i satysfakcjonująca – kliknij przycisk, który znajdziesz w naszej wiadomości mailowej. Jest to dla nas sygnał, że zaakceptowałeś ofertę. Odpowiednią informację otrzymamy w naszym panelu przyjmowania zamówień.
 5. Na końcu czas na właściwą finalizację usługi. Ustalimy termin odbioru kasowanego auta, a jeżeli wybrałeś opcję samodzielnego transportu, wspólnie znajdziemy datę, w której możesz dostarczyć pojazd na plac. W razie potrzeby, jesteśmy wsparciem w kwestiach dokumentacji i wszelkich formalności. Na końcu dochodzi do uregulowania płatności.

Jak wygląda złomowanie auta? Charakterystyka odpadów na auto szrocie

Kasacja pojazdów to ostateczne rozwiązanie dla aut, które ze względu na swoje uszkodzenia lub wiek nie nadają się do serwisowania ani do sprzedaży. Aby nie pozostawiać takich pojazdów na własnym podwórku czy firmowym parkingu, zdecydowanie warto zdecydować się na współpracę ze skupami aut do kasacji. W tego typu placówkach odbywa się przegląd pojazdu. Wszystkie cenne podzespoły (w szczególności katalizatory) zostają wyjęte i, jeśli nadają się do dalszego użytkowania, sprzedane, a karoseria zmiażdżona. Jak zezłomować auto? I jak dokładnie wygląda proces działania auto złomu? Zazwyczaj następująco:
 1. Auto do kasacji trafia na złom. Jako właściciele starego pojazdu musimy okazać dowód zakupu, dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu. Wypełnia się również specjalny formularz o kasacji auta, który umożliwia wyrejestrowanie pojazdu i zakończenie ubezpieczenia – nie będziemy już więcej płacić składki OC.
 2. Pojazd zostaje pozbawiony niebezpiecznych elementów, takich jak płyny chłodnicze, płyny z akumulatora, paliwo czy płyny hamulcowe. Są one klasyfikowane jako odpady niebezpieczne, które należy składować i utylizować osobno.
 3. Po usunięciu płynów, wyrywa się koła, silnik oraz siedzenia, kokpit i elementy plastikowe.
 4. Na końcu auto jest sprasowane tak, aby zmniejszyło swoją objętość. Elementy stalowe są sprzedawane do hut i stalowni, ewentualnie składowane na osobne skupy złomu.
 5. Elementy cenne i sprawne, takie jak katalizatory lub silniki, zostają sprzedane lub również przekazane do recyklingu.
Możemy złomować nie tylko auta osobowe, lecz także jednoślady, pojazdy ciężarowe, rolnicze oraz przemysłowe. Musimy jednak pamiętać, żeby nie wymontowywać z pojazdów cennych materiałów, ponieważ to one sprawiają, że sprzedaż auta na złom się opłaca. Można jedynie wykręcić elementy plastikowe i detale z wnętrza pojazdu. O czym musimy pamiętać przed zgłoszeniem się do punktu kasacji pojazdów? Między innymi o tym, aby:
wyjąć z auta wszystkie rzeczy osobiste,
• do punktu kasacji przyjechać z dowodem rejestracyjnym, kartą pojazdu oraz dowodem umowy kupna-sprzedaży,
• wziąć ze sobą dowód osobisty, aby potwierdzić swoją tożsamość,
• w miarę możliwości spuścić wszelkie płyny z pojazdu,
• nie robić dodatkowego przeglądu technicznego – nie jest on konieczny, aby przeprowadzić taką usługę – w końcu samochód kończy swoje funkcjonowanie,
• dostarczać samochód, który naprawdę nie nadaje się do sprzedaży ani serwisu. Nie należy mylić auto szrotów ze skupem aut używanych!
Jeżeli dostarczamy pojazd niekompletny, np. niezawierający silnika lub katalizatora, automatycznie cena, którą zaproponuje punkt kasacji pojazdów, będzie o niższa. Szacuje się, że w auto złomie możemy zarobić od 300 do nawet 1000 złotych. Dużo zależy od bardzo wielu czynników, np.: modelu auta, jego stanu, kompletności, a także rocznika i lokalizacji (regionu, w którym znajduje się szrot). Zdecydowanie lepiej nie opierać się na wątpliwych szacunkach, a skupić na indywidualnej i profesjonalnej wycenie, którą oferujemy naszym klientom zupełnie za darmo. Wystarczy uzupełnić formularz wycenowy lub zgłosić się do działu obsługi klienta. Dział ten przyjmuje zlecenie przez specjalną infolinię.

Podsumowanie usługi

Oferujemy kasację pojazdów, zapewniając kompleksową obsługę procesu złomowania aut – od wyceny aż po odbiór. Specjalizujemy się w ekologicznym recyklingu różnych typów odpadów i współpracujemy tylko z legalnie działającymi podmiotami. Proces złomowania obejmuje usunięcie szkodliwych substancji i recykling pozostałych części. Oferujemy spersonalizowaną obsługę, wymagamy podstawowych dokumentów pojazdu od klientów i ułatwiamy cały proces, minimalizując zaangażowanie klienta do niezbędnych kroków.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Filtry
Filtry oleju i powietrza
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Akumulatory
Więcej 🡢
Złom stalowy
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Auto złomowanie i kasacja pojazdów – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące auto złomu i kasacji pojazdów.
FAQ

Jak oddać auto na złom?

Aby oddać auto na złom, można wykonać kilka kroków. Przede wszystkim należy znaleźć lokalny punkt, w którym możemy przeprowadzić kasację pojazdu. Możesz to zrobić poprzez Internet, kontaktując się z lokalnymi firmami, lub skorzystać z naszego wsparcia w wyszukiwaniu placówek tego rodzaju. Dzięki temu unikniesz wykonywania wielu telefonów do różnych firm i zaoszczędzisz czas.
Skontaktuj się z wybranym skupem lub firmą, poproś o wycenę i umów się na dostarczenie pojazdu. Możesz także skorzystać z opcji podstawienia lawety – wtedy nie musisz martwić się o transport szrota do kasacji. Po ustaleniu terminu przyjazdu i dostawy (lub podstawienia lawety przez auto złom), przygotuj potrzebne dokumenty, w tym dowód rejestracyjny, dowód własności pojazdu i kartę pojazdu (jeśli została wydana). Nie zapomnij o dowodzie osobistym – bez niego nie uda się potwierdzić Twojej tożsamości. W ten sposób możesz zrealizować usługę kasacji samochodu.

Co trzeba mieć, aby oddać samochód na złom?

Aby oddać samochód na złom, należy mieć przy sobie niezbędne dokumenty do przeprowadzenia legalnej kasacji pojazdu. Jest to:

 • dowód rejestracyjny,
 • umowa kupna-sprzedaży (chodzi o udowodnienie, że jesteśmy prawnymi właścicielami pojazdu i że nie pochodzi ono z kradzieży),
 • kartę pojazdu,
 • dowód osobisty do potwierdzenia tożsamości.

Czy można oddać auto na złom bez przeglądu?

Tak, na auto złom można oddać auto bez przeglądu. Aktualny przegląd techniczny samochodu nie jest wymagany przy realizacji autozłomowania. Jest to pojazd przeznaczony do kasacji, a więc nie potrzebuje mieć aktualnych badań, które zakwalifikują go jako zdolnego do powrotu na drogi.

Czy można oddać auto na złom bez silnika?

Tak, można oddać na złom auto bez silnika, jednak w związku z tym, że jest to bardzo cenny element pojazdu, wpłynie to na obniżenie finalnej ceny, którą możemy uzyskać w placówce skupu. Podobnie z katalizatorami – każdy brak lub zniszczenie cennego urządzenia wewnątrz pojazdu skutkuje obniżeniem zysku ze sprzedaży auta na złom.

Na czym polega kasacja auta?

Kasacja auta polega na tym, że pojazd niezdolny do jazdy i funkcjonowania na drodze trafia do punktu, gdzie ulega zezłomowaniu. Najpierw usuwa się z niego wszystkie szkodliwe i niebezpieczne substancje (głównie oleje i paliwa), następnie wyrywa się koła, silnik, siedzenia i inne cenne urządzenia nadające się do sprzedaży, a następnie pozostałą karoserię miażdży się w specjalnej prasce. Elementy stalowe sprzedaje się do hut lub stalowni. W ten sposób na pozór niepotrzebny odpad zmienia się w surowiec, który da się w efektywny sposób wykorzystać. W połączeniu z zyskiem ze sprzedaży auta do kasacji, warto oddawać stare i zepsute pojazdu na złom.

WasteMaster
Auto złom
Oferujemy kasację pojazdów, zapewniając kompleksową obsługę procesu złomowania aut – od wyceny aż po odbiór. Specjalizujemy się w ekologicznym recyklingu różnych typów odpadów i współpracujemy tylko z legalnie działającymi podmiotami. Proces złomowania obejmuje usunięcie szkodliwych substancji i recykling pozostałych części. Oferujemy spersonalizowaną obsługę, wymagamy podstawowych dokumentów pojazdu od klientów i ułatwiamy cały proces, minimalizując zaangażowanie klienta do niezbędnych kroków.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross