Bezpłatna wycena

Odpady opakowaniowe – odbiór i utylizacja

Zajmujemy się świadczeniem usług związanych z odbiorem odpadów opakowaniowych dla przedsiębiorstw, ułatwiając im proces pozbycia się zbędnych odpadów. Nasza firma, dzięki rozbudowanej sieci kontaktów, jest w stanie szybko łączyć klientów biznesowych z zaufanymi podmiotami oferującymi odbiór i przetwarzanie odpadów opakowaniowych. Działamy z myślą o potrzebach klientów, personalizując usługi tak, aby odpowiadały one na specyficzne wymagania każdego zlecenia. Wystarczy kontakt telefoniczny, wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub e-mail, aby rozpocząć współpracę. Oferujemy również darmową wycenę odpadów, co pozwala naszym klientom na szybką i wygodną ocenę kosztów i/lub zysków. Nasz zespół wesprze Państwa również w kwestiach formalnych, w tym w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i wpisach do BDO, co czyni nas kompleksowym partnerem w zarządzaniu odpadami opakowaniowymi dla firm. Zapraszamy do kontaktu!
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY OPAKOWANIOWE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Od lat zajmujemy się wyszukiwaniem dla naszych klientów odpowiednich usług z zakresu gospodarowania odpadami. Doskonale wiemy, że zajmowanie się pozostałościami w firmie nie należy do chętnie wykonywanych obowiązków, dlatego wychodzimy naprzeciw naszym klientom. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, opiszesz swoją sytuację, a my rozpoczniemy wyszukiwanie odpowiednich usług m.in. odbioru odpadów opakowaniowych. Dzięki tej usłudze zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a także uzyskasz dostęp do unikatowych ofert. Dlaczego warto z nami współpracować?

Z jakich powodów warto z nami współpracować?

Nasz firma od dawna funkcjonuje na rynku odpadowym, dzięki czemu udało nam się opracować sprawdzony system umożliwiający naszym klientom dostęp do konkretnych usług. W naszych działaniach kierujemy się przede wszystkim:
profesjonalizmem – dzięki naszemu doświadczeniu udało nam się zbudować obszerną sieć kontaktów wśród firm zajmujących się odpadami, dzięki czemu możemy szybko połączyć naszych klientów z podmiotami oferującymi usługi na najwyższym poziomie,
koncentracją na potrzebach klienta – zdajemy sobie sprawę z wysiłku, jaki trzeba włożyć w prowadzenie przedsiębiorstwa, dlatego maksymalnie upraszczamy proces składania zamówień i zleceń – wystarczy uzupełnienie jednego formularza zgłoszeniowego lub jeden telefon na infolinię, aby zlecić nam wyszukiwanie konkretnej usługi,
dopasowaniem do potrzeb konsumenta – podczas składania zamówienia na wyszukiwanie np. usługi utylizacji odpadów opakowaniowych, za każdym razem personalizujemy zlecenie, gdyż wiemy, że potrzeby klienta różnią się w zależności od wielu czynników; z tego powodu zlecenia są odbierane osobno i specjalnie pod nie wyszukujemy konkretne oferty,
troską o środowisko – skupiamy się na przekazywaniu odpadów tylko do podmiotów, które kierują się założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym, dzięki czemu odpady mogą zostać efektywnie zagospodarowane,
legalnością – jesteśmy zarejestrowaną i legalnie działającą firmą, która podejmuje współpracę tylko z podmiotami, które posiadają wszelkie uprawnienia do recyklingu odpadów opakowaniowych, a także są widoczne dla systemu BDO oraz są zarejestrowane w KRS.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Odbiór odpadów opakowaniowych – wymagania

Przed zamówieniem usługi odbioru odpadów opakowaniowych należy pamiętać, że:
skupiamy się na obsłudze przedsiębiorstw – najczęściej są to duże zakłady produkcyjne, ale także biura i fabryki,
nie obsługujemy osób fizycznych – jeśli posiadasz spore ilości odpadów opakowaniowych, które zostały wyprodukowane na użytek własny, możesz je wywieźć do najbliższego PSZOK-u czy też umieścić w odpowiednich pojemnikach na odpady komunalne,
nie ma stałego minimum logistycznego – jest to kwestia do oceny indywidualnej, jednak, aby odbiór był opłacalny dla obu stron transakcji, klient musi dysponować większymi ilościami odpadu,
• poszczególne odpady opakowaniowe muszą być posegregowane ze względu na rodzaje, a jeśli są pozostałości z tworzyw sztucznych – warto je podzielić ze względu na różne materiały (np. PE oddzielić od PP),
• odpad musi być odpowiednio zapakowany przed transportem – najczęściej mowa tutaj o kontenerze czy pojemnikach,
opakowania zanieczyszczone materiałami niebezpiecznymi, muszą zostać odebrane w ramach odbioru i utylizacji odpadów niebezpiecznych,
• jeżeli nie posiadasz wpisu do BDO, a zgodnie z Ustawą o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku i późniejszych nowelizacji, powinieneś – organizujemy również wpisy do BDO dla przedsiębiorców,
• w razie potrzeby wyceny odpadu, zachęcamy do skorzystania z naszej darmowej wyceny,
• aby wejść z nami we współpracę, należy skontaktować się z nami poprzez e-maila, infolinię czy też formularz zgłoszeniowy.

Kilka kroków i zamówisz odbiór odpadów opakowaniowych!

Aby zrealizować odbiór odpadów opakowaniowych, wystarczy tylko kilka kroków! Dzięki naszemu wewnętrznemu systemowi z łatwością złożysz zamówienie i szybciej otrzymasz usługę związaną z utylizacją odpadów opakowaniowych. Jak wygląda nasza usługa?
  1. Po pierwsze należy się do nas zgłosić z zamiarem skorzystania z usługi. Możesz to zrobić za pomocą naszej skrzynki mailowej – adres to biuro@wastemaster.pl – infolinii lub formularza zgłoszeniowego. Wybierz najbardziej odpowiadający Ci sposób kontaktu i zleć nam poszukiwania odbioru odpadów opakowaniowych.
  2. Po wybraniu konkretnego środka kontaktu, udziel nam najważniejszych danych na temat posiadanych odpadów. Zdradź nam, ile ich masz, jakiego rodzaju są to odpady opakowaniowe, w jakiej postaci występują oraz czy są pokryte substancjami niebezpiecznymi. Bardzo ważne jest, abyś podał lokalizację, z której odpad trzeba będzie odebrać. Te dane przydadzą się nam przy wycenie. Na tym etapie ustalimy także kwestie dotyczące BDO oraz płatności za usługę.
  3. Na podstawie podanych informacji nasi pracownicy wycenią odpad oraz przygotują stosowną ofertę. Wszystko zostanie przekazane na podany przez Ciebie wcześniej adres e-mail.
  4. Kolejny etap to podjęcie decyzji, co leży po stronie klienta. Po otrzymaniu e-maila z naszą propozycją ofertową możesz zadecydować, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia, czy też nie. Jeśli spełnia ona Twoje preferencje, wtedy kliknij przycisk znajdujący się w naszym e-mailu. Jest to jednoznaczne z akceptacją warunków współpracy i przejściem do finalizacji zlecenia. Z kolei, jeśli nasza propozycja będzie Twoim zdaniem niewystarczająca, rozpoczniemy negocjacje warunków w Twoim imieniu. Dzięki takiemu działaniu otrzymasz najkorzystniejszą ofertę!
  5. Na samym końcu czas na właściwą finalizację zlecenia. Na tym etapie będziemy ustalać kwestię płatności, czas realizacji usługi oraz pomożemy w dopasowaniu odpowiedniego terminu odbioru odpadów opakowaniowych. Oprócz tego wspieramy naszych klientów w kwestiach formalnych dotyczących BDO oraz wystawiamy Kartę Przekazania Odpadu.

Zagospodarowanie odpadów opakowaniowych – co warto wiedzieć?

Jak brzmi definicja odpadów opakowaniowych? Zgodnie z ustawą o gospodarowaniu opakowaniami i odpadami opakowaniowymi z 13 czerwca 2013 roku, za opakowania uważa się wyrób, w tym wyrób bezzwrotny, wykonany z jakiegokolwiek materiału, przeznaczony do przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania lub prezentacji produktów, od surowców do towarów przetworzonych. Zatem odpadem opakowaniowym są zużyte i nienadające się do użycia opakowania.

Jednak czym konkretnie są odpady opakowaniowe? Są to zużyte opakowania takie jak butelki, kartony, plastikowe worki czy też metalowe puszki. Służą one do zachowywania świeżości produktu, przedłużenia jego terminu przydatności, a także chronią go przed środowiskiem zewnętrznym. Handel internetowy wciąż się rozwija, kupujemy coraz więcej jedzenia na dowóz, a konsumpcja cały czas jest na fali wznoszącej. Dlatego odpady opakowaniowe są realnym problemem. Szacuje się, że przeciętny Europejczyk produkuje 170-180 kg odpadów opakowaniowych rocznie. Warto tutaj dodać, że Europę zamieszkuje ok. 784 mln osób.

Z tego powodu wprowadzono opłaty środowiskowe i ograniczenia z zakresu produkcji odpadów opakowaniowych. Bardzo ważne w tym kontekście jest odpowiednie zagospodarowanie odpadów opakowaniowych, które nie mogą zostać pozostawione same sobie. Składają się one z cennych materiałów, które można recyklingować. W związku z tym prawo narzuca producentom takich pozostałości organizację odzysku opakowań. Wymaga się opłacania utylizacji i recyklingu odpadów opakowaniowych. Każdy producent musi osiągnąć określony poziom odzysku, który oblicza się poprzez podzielenie masy odpadów poddanych recyklingowi przez masę wszystkich odpadów opakowaniowych. Szczegółowe wytyczne znajdziemy we wcześniej wymienionej ustawie.

Rodzaje, utylizacja, kody – najważniejsze informacje o odpadach opakowaniowych

Jak jednak wygląda utylizacja odpadów opakowaniowych? To zależy od rodzaju posiadanej substancji. Jakie zatem mamy podziały odpadów opakowaniowych? Wyróżniamy następujące frakcje:
metale (aluminium, stal),
• tworzywa sztuczne (politereftalan etylenu, polietylen dużej gęstości,
• polichlorek winylu, polietylen małej gęstości, polipropulen, polistyren, czyli styropian),
• papier (tektura falista, tektura płaska, papier, drewno),
• szkło (bezbarwne, zielone, brązowe).
W zależności od tego, z jakimi odpadami mamy do czynienia – tak będzie wyglądała utylizacja. Jeśli przykładowym odpadem opakowaniowym jest aluminiowa puszka, wtedy jest ona oczyszczana w zakładzie, następnie mielona, oczyszczana z wszelkich elementów niemetalowych, a na końcu rozdrobniona trafia do huty lub stalowni. Analogicznie sprawa wygląda z odpadami papierowymi, szklanymi i plastikowym – materiały są oczyszczane, rozdrabniane, skanowane pod kątem elementów obcych, a następnie przerabiane na masę, pulpę, tłuczkę lub granulat, który służy do produkcji nowych materiałów.

Oprócz zwyczajnych pozostałości tego typu możemy się spotkać z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi oraz z odpadami opakowaniowymi ulegającymi biodegradacji. Pierwszy typ pozostałości jest odpadem złożonym z wielu surowców. Przykładem może być karton soku, saszetka na przyprawy, tubka po paście do zębów czy opakowania na kosmetyki. Składają się one najczęściej z aluminium, tworzyw sztucznych oraz papieru. Utylizacja i recykling takich substancji jest o wiele trudniejszy niż zwyczajnych odpadów, jednak nie jest to całkiem niemożliwe.

Z kolei odpady opakowaniowe ulegające biodegradacji są zbudowane z elementów, które bez ingerencji człowieka, bez zaangażowania technologii rozłożą się do postaci kompostu lub nawozu. Zbudowane są z materiałów organicznych takich jak celuloza, rośliny strączkowe czy liście bananów. Są to odpady, które po latach staną się naturalną częścią biomasy.

Warto również wiedzieć, że do placówek zajmujących się utylizowaniem odpadów opakowaniowych najczęściej dostarcza się posegregowane pozostałości. Jednak jeśli nie mamy takiej możliwości – można dostarczyć zmieszane odpady opakowaniowe. Wówczas należy liczyć się ze wzrostem ceny za usługę utylizacji, ponieważ placówka skupująca będzie musiała poświęcić dodatkowy czas i środki na segregację odpadów.

O czym jeszcze warto pamiętać? Podczas uzupełniania BDO czy wystawiania KPO koniecznie musimy posługiwać się kodami odpadów opakowaniowych. Ta grupa pozostałości znajduje się w kategorii odpadów o numerze 15 01. Przykładem mogą być odpady z papieru o kodzie 15 01 01. Jeśli potrzebujesz wsparcia w kwestiach formalnych lub chcesz jak najszybciej wyszukać odpowiednie placówki utylizujące odpady opakowaniowe – skontaktuj się z nami!

Podsumowanie usługi

Specjalizujemy się w świadczeniu usług związanych z zarządzaniem odpadami opakowaniowymi dla przedsiębiorstw, ułatwiając im proces pozbycia się zbędnych odpadów. Nasza firma, dzięki bogatemu doświadczeniu i rozbudowanej sieci kontaktów, jest w stanie szybko łączyć klientów biznesowych z zaufanymi podmiotami oferującymi odbiór i przetwarzanie odpadów opakowaniowych. Działamy z myślą o potrzebach klientów, personalizując usługi tak, aby odpowiadały one na specyficzne wymagania każdego zlecenia.

Proces zamówienia usługi jest maksymalnie uproszczony – wystarczy kontakt telefoniczny, wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub e-mail, aby rozpocząć współpracę. Oferujemy również darmową wycenę odpadów, co pozwala naszym klientom na szybką i wygodną ocenę kosztów usług. Nasz zespół jest gotowy wesprzeć Państwa również w kwestiach formalnych, w tym w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i wpisach do BDO, co czyni nas kompleksowym partnerem w zarządzaniu odpadami opakowaniowymi dla firm. Zapraszamy do kontaktu!
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Surowce wtórne
Więcej 🡢
Tworzywa sztuczne
Więcej 🡢
Odpady drewniane
Więcej 🡢
Skup makulatury
Makulatura
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Odpady opakowaniowe – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące odbioru i utylizacji odpadów opakowaniowych.
FAQ

Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju materiały używane do pakowania i zabezpieczania towarów, które stają się odpadami po zużyciu produktów. Mogą to być materiały takie jak plastik, papier, tektura, metal, szkło, drewno oraz różne materiały wielomateriałowe.

Jakie są rodzaje odpadów opakowaniowych?

Wyróżniamy następujące rodzaje odpadów opakowaniowych:

  • metale (aluminium, stal),
  • tworzywa sztuczne (politereftalan etylenu, polietylen dużej gęstości, polichlorek winylu, polietylen małej gęstości, polipropulen, polistyren, czyli styropian),
  • papier (tektura falista, tektura płaska, papier, drewno),
  • szkło (bezbarwne, zielone, brązowe).

Oprócz tego możemy wymienić odpady wielomateriałowe, składające się z kilku surowców oraz biodegradowalne, które samoistnie ulegają rozkładowi, ze względu na materiał, z którego są zbudowane.

Czym są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to odpady zbudowane z różnych materiałów opakowaniowych, które nie zostały oddzielone według rodzaju materiału. Zmieszanie różnych typów odpadów opakowaniowych może utrudniać ich recykling i ponowne wykorzystanie.

Jakie są przykłady odpadów opakowaniowych wielomateriałowych?

Przykładami odpadów opakowaniowych wielomateriałowych mogą być kartony po sokach, saszetki na przyprawy, torebki po chipsach, tubki po pastach czy też opakowania na kosmetyki. Składają się one najczęściej z aluminium, papieru oraz tworzyw sztucznych.

Jak dokonywany jest podział odpadów opakowaniowych?

Podział odpadów opakowaniowych dokonywany jest na podstawie materiału, z którego są wykonane. Najczęściej wyróżnia się kategorie takie jak plastik, papier, metal, szkło, drewno oraz materiały wielomateriałowe, co ułatwia ich segregację i recykling.

Jakie są przykłady odpadów opakowaniowych?

Do przykładów odpadów opakowaniowych można zaliczyć plastikowe butelki typu PET, kartony po soku, drewniane skrzynki, papierowe koperty, jednorazowe plastikowe torby, szklane słoiki czy też aluminiowe puszki na napoje.

Jak odbywa się odzysk odpadów opakowaniowych?

Odzysk odpadów opakowaniowych odbywa się poprzez ich segregację i recykling. Odpady są zbierane, a następnie przekazywane do odpowiednich zakładów recyklingu, gdzie są przetwarzane na nowe produkty. Odzysk może obejmować również kompostowanie odpadów organicznych, co dotyczy raczej biodegradowalnych odpadów opakowaniowych.

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych?

Odbiór odpadów opakowaniowych należy zorganizować za pomocą skontaktowania się z odpowiednimi firmami zajmującymi się ich wywozem. Aby jednak zaoszczędzić czas, można skorzystać z naszej usługi wyszukiwania konkretnych firm zajmujących się np. odbiorem odpadów opakowaniowych. Można się z nami skontaktować za pomocą e-maila, infolinii czy też formularza zgłoszeniowego.

Jakie kody są przypisane do różnych typów odpadów opakowaniowych?

Odpady opakowaniowe mieszczą się w grupie kodów nr 15. Kody zawarte w katalogu odpadów pozwalają na jednoznaczną identyfikację typu odpadu opakowaniowego, co ułatwia jego segregację i recykling. Przykłady kodów to 15 01 01 (opakowania papierowe i tekturowe), 15 01 02 (opakowania plastikowe) czy 15 01 06 (opakowania mieszane).

WasteMaster
Odbiór odpadów opakowaniowych
Zajmujemy się świadczeniem usług związanych z odbiorem odpadów opakowaniowych dla przedsiębiorstw, ułatwiając im proces pozbycia się zbędnych odpadów. Nasza firma, dzięki rozbudowanej sieci kontaktów, jest w stanie szybko łączyć klientów biznesowych z zaufanymi podmiotami oferującymi odbiór i przetwarzanie odpadów opakowaniowych. Działamy z myślą o potrzebach klientów, personalizując usługi tak, aby odpowiadały one na specyficzne wymagania każdego zlecenia. Wystarczy kontakt telefoniczny, wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub e-mail, aby rozpocząć współpracę. Oferujemy również darmową wycenę odpadów, co pozwala naszym klientom na szybką i wygodną ocenę kosztów i/lub zysków. Nasz zespół wesprze Państwa również w kwestiach formalnych, w tym w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i wpisach do BDO, co czyni nas kompleksowym partnerem w zarządzaniu odpadami opakowaniowymi dla firm. Zapraszamy do kontaktu!
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross