Bezpłatna wycena

Utylizacja i odbiór odpadów warsztatowych

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie odbioru i utylizacji odpadów warsztatowych dla branży motoryzacyjnej, w tym serwisów samochodowych i stacji demontażu pojazdów. Specjalizujemy się w odbieraniu i utylizowaniu odpadów takich jak zużyte oleje przepracowane, sorbenty, chłodziwa czy czyściwa. Oferujemy indywidualnie dopasowane usługi obejmującej analizę potrzeb klienta, wycenę oraz organizację odbioru odpadów warsztatowych. Nasze usługi są skierowane głównie do firm z sektora motoryzacyjnego, zapewniając im dostęp do najlepszych dostępnych ofert i współpracę tylko z certyfikowanymi firmami. Proces współpracy jest prosty i przejrzysty – obejmuje zgłoszenie, wycenę, akceptację oferty i finalizację usługi. Zachęcamy warsztaty samochodowe i inne podmioty z branży do skorzystania z naszych usług, aby w sposób odpowiedzialny i ekologiczny zarządzać odpadami warsztatowymi w swojej firmie.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY WARSZTATOWE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Odpady warsztatowe to jedna z większych bolączek serwisów samochodowych, mechaników, stacji demontażu pojazdów czy też punktów zajmujących się przeglądem samochodów. Odpady warsztatowe to zróżnicowane pozostałości, jednak za każdym razem musimy je oddawać odpowiednim podmiotom do utylizacji. Mechanizmy zanieczyszczone olejami, akumulatory, czyściwa itp. stanowią poważne zagrożenie dla naszego środowiska i zdrowia. Skorzystaj z firm odbierających odpady warsztatowe i legalnie pozbądź się tego typu pozostałości! Nasze usługi pozwolą Ci przyspieszyć cały proces. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zamieszczoną poniżej.

Co oferujemy?

Nasza usługa polega na analizie rynku pod kątem preferencji klienta, a następnie wyszukiwaniu odpowiednich i korzystnych ofert od firm odbierających odpady warsztatowe w Twojej okolicy. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
jesteśmy profesjonalistami – działamy na polskim rynku od lat, dzięki czemu udało nam się stworzyć system obsługi, który zapewnia klientowi dotarcie do najlepszych ofert w okolicy. Udało nam się także stworzyć wiele relacji biznesowych, które umożliwiają dostarczenie naszym klientom kontaktu do solidnych firm odbierających odpady warsztatowe.
działamy w myśl ekologii – nasze działania są ukierunkowane na gospodarkę o obiegu zamkniętym, dzięki czemu naszym priorytetem staje się przekazywanie odpadu firmom, które efektywnie wykorzystają pozostałości. Zależy nam na tym, aby pozostałość została potraktowana jako potencjalny surowiec do produkcji nowych materiałów, energii etc.,
jesteśmy skupieni na kliencie – najpierw zajmujemy się odebraniem spersonalizowanego zlecenia usługi, a następnie, dzięki kryteriom zleceniodawcy, dopasowujemy odpowiednie oferty wywozu odpadów warsztatowych. Naszym celem jest maksymalne ułatwienie naszym klientom realizacji usługi, która jest spersonalizowana.
działamy legalnie – posiadamy wszelkie certyfikaty i szkolenia z zakresu gospodarowania odpadami. Od naszych partnerów wymagamy odpowiednich dokumentacji, a także obowiązkowego wpisu do BDO oraz KRS.
Nasza usługa polega na analizie rynku pod kątem preferencji klienta, a następnie wyszukiwaniu odpowiednich i korzystnych ofert od firm odbierających odpady warsztatowe w Twojej okolicy. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?Aby skontaktować się z nami i nawiązać współpracę – wystarczy tylko uzupełnić formularz zgłoszeniowy lub zadzwonić na infolinię.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Wytyczne dotyczące usługi odbioru odpadów warsztatowych

W trosce o opłacalność usługi opracowaliśmy system wymagań dotyczących realizacji utylizacji odpadów warsztatowych. Między innymi współpraca z nami zakłada, że:
nie obsługujemy osób fizycznych – można oddawać odpady warsztatowe do PSZOK-ów lub innych lokalnych miejsc zbiórek; dla osób fizycznych przewidziana jest płatna usługa sprzątania odpadów z posesji,
• obsługujemy głównie warsztaty samochodowe i podmioty gospodarcze,
• minimum logistyczne wynosi ok. 100 kg, jednak jest ono uzależnione od konkretnego rodzaju dostarczanych odpadów, a także od ich postaci (jeśli chodzi o skup olejów przepracowanych, tam mamy inne minima logistyczne),
• przed realizacją odbioru odpadów warsztatowych musimy zadbać o zabezpieczenie ładunku lub umożliwienie firmie wywozowej manewrów autami ciężarowymi,
oferujemy darmową usługę wyceny odpadów warsztatowych – można ją zrealizować dzięki wypełnieniu formularza.

Zamawianie i proces realizacji odbioru odpadów warsztatowych

 1. Na początku należy wyrazić chęć skorzystania z naszej usługi i wybrać preferowany sposób kontaktu. Możesz się z nami skontaktować na trzy sposoby – poprzez adres e-mail biuro@wastemaster.pl, formularz zgłoszeniowy lub telefonicznie. Za każdym razem będziemy Cię prosić o podanie Twojego adresu e-mail do kontaktu, ponieważ tą drogą będziemy przesyłać informacje na temat dalszych postępów prac i oferty.
 2. Kolejny z kroków dotyczy charakterystyki odpadów – należy podać ich ilość, rodzaj, postać, stopień zanieczyszczenia. Oprócz tego ważna jest ich lokalizacja. Co więcej, na tym etapie doprecyzujemy także kwestie związane z BDO oraz płatnościami. Warto podzielić się z nami fotografią odpadu, która przyda się podczas wyceny.
 3. Kolejny krok należy do nas! Po otrzymaniu od Ciebie niezbędnych informacji nasi pracownicy rozpoczną opracowywanie wyceny i oferty. Wszystko będzie dopasowane do Twoich potrzeb, a wyniki naszych prac znajdziesz na swojej skrzynce e-mailowej.
 4. Po otrzymaniu wiadomości z ofertą musisz podjąć decyzję, czy jest ona dla Ciebie akceptowalna. Jeśli tak – kliknij przycisk znajdujący się w e-mailu oznaczający akceptację warunków oferty. Jeśli nie – rozpoczniemy w Twoim imieniu negocjacje cenowe. Następnie zaktualizowaną ofertę przekażemy Ci ponownie do akceptacji.
 5. Na końcu czas na finalizację usługi. Ustalimy termin realizacji odbioru odpadów warsztatowych oraz dopniemy sprawy związane z BDO. Na końcu rozliczymy się na podstawie uzyskanej wagi odpadów, która zostanie dokładnie sprawdzona podczas odbioru.

Utylizacja odpadów warsztatowych – podstawowa wiedza

Odpady warsztatowe, jak sama nazwa podpowiada, to odpady powstałe w wyniku funkcjonowania warsztatów, serwisów samochodowych, stacji demontażu pojazdów i innych związanych z motoryzacją placówek. W skład tej grupy pozostałości wchodzi wiele elementów – nie tylko oleje silnikowe, lecz także zanieczyszczone czyściwa czy sorbenty. Jakie przykłady odpadów warsztatowych możemy wyszczególnić? Chociażby:
oleje silnikowe, przekładniowe, smarowe, chłodnicze,
• opakowania zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi,
• sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania,
• ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, olejami, smarami,
• zużyte opony,
• puszki po farbach i lakierach do karoserii,
• filtry olejowe,
• metale żelazne,
• gazy w pojemnikach zawierające substancje niebezpieczne,
• baterie i akumulatory ołowiane,
• katalizatory,
• kable,
• zepsute silniki.
Zatem są to nie tylko ciecze i ciała stałe, lecz także gazy. Do odpadów warsztatowych zaliczymy nie tylko metale i plastiki, lecz także tekstylia oraz odpady gumowe. Jak widać, jest to zróżnicowana kategoria odpadów, które najłatwiej jest przekazać jednemu podmiotowi tj. firmie odbierającej odpady warsztatowe. W ten sposób szybko pozbędziemy się kłopotliwych pozostałości, które zaburzają rytm pracy naszego autoserwisu, a także stanowią często poważne niebezpieczeństwo. Głównymi materiałami niebezpiecznymi w warsztacie są oleje przepracowane, smary czy lakiery, ale też niektóre rodzaje akumulatorów (niektóre akumulatory posiadają wewnątrz żrący kwas, który odpowiada za przewodnictwo prądu). Zatem w naszym warsztacie najlepiej posegregować pozostałości ze względu na następujące rodzaje:
odpady olejowe,
• odpady płynów eksploatacyjnych (np. zużyte płyny hamulcowe, płyny chłodnicze, płyny do spryskiwaczy),
• odpady gumowe,
• odpady z akumulatorów,
• odpady z filtrów,
• odpady metalowe (np. zużyte części samochodowe, takie jak tłumiki, katalizatory, elementy karoserii),
• odpady chemiczne (np. różne środki czyszczące, rozpuszczalniki, farby),
• odpady elektroniczne (np. kable, elementy komputerowe, które znajdziemy w kokpicie auta).

Jak należy postępować z odpadami warsztatowymi?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, żeby nie mieszać ze sobą poszczególnych rodzajów odpadów warsztatowych. Muszą one znaleźć się w odpowiednim wydzielonym miejscu. Odpady niebezpieczne powinny znajdować się w osobnych pomieszczeniach, gdzie nie będą zaburzać pracy i zagrażać zdrowiu pracowników. Jeśli składujemy odpady na zewnątrz, to należy upewnić się, że są one zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych.

Oleje muszą znaleźć się w szczelnych beczkach – najlepiej dwupłaszczowych. Z kolei akumulatory muszą zostać zabezpieczone przed wyciekiem, a sorbenty zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi muszą znaleźć się w szczelnych pojemnikach lub wytrzymałych workach. Pamiętajmy o tym, że odpady warsztatowe są bardzo szkodliwe dla środowiska. Przechowując je w odpowiedni sposób, i przekazując je właściwym podmiotom, nie tylko dbamy o legalność biznesu, lecz także o planetę.

Recykling niektórych odpadów warsztatowych jest całkowicie realny! Akumulatory są rozbierane na części i przerabiane na nowy produkt, podobnie dzieje się z katalizatorami. Z kolei oleje silnikowe, jeśli są dobrej jakości, mogą zostać przefiltrowane i wykorzystane raz jeszcze!

Kody odpadów warsztatowych

W kontekście formalności warto pamiętać o kodach odpadów warsztatowych. Nasza spółka pomaga klientom w uzupełnianiu dokumentacji, jednak warto wiedzieć, że wyróżniamy między innymi następujące kody odpadów dla warsztatów samochodowych:
16 01 03 – zużyte opony,
• 16 01 07* – filtry olejowe,
• 16 01 11* i 12 – okładziny hamulcowe,
• 16 01 13* – płyny hamulcowe,
• 16 01 14* i 15 – płyny zapobiegające zamarzaniu,
• 16 06 01* – baterie i akumulatory ołowiowe,
• 13 02 08* – inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe – do 20 kg,
• 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych – do 500 kg,
• 15 01 10* – opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone – do 200 kg,
• 15 02 03 – sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02 do – 200 kg.

Podsumowanie usługi

Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę w zakresie legalnego odbioru i utylizacji odpadów warsztatowych dla branży motoryzacyjnej, w tym serwisów samochodowych i stacji demontażu pojazdów. Specjalizujemy się w przekazywaniu odpadów, takich jak zużyte oleje przepracowane, sorbenty, chłodziwa czy czyściwa, firmom recyklingowym, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Oferujemy indywidualnie dopasowane usługi obejmującej analizę potrzeb klienta, wycenę oraz organizację odbioru odpadów, kładąc nacisk na ekologię i legalność działania. Nasze usługi są skierowane głównie do podmiotów gospodarczych z sektora motoryzacyjnego, zapewniając im dostęp do najlepszych dostępnych ofert i współpracę tylko z certyfikowanymi firmami. Proces współpracy jest prosty i przejrzysty, obejmujący zgłoszenie, wycenę, akceptację oferty, i finalizację usługi z uwzględnieniem wszystkich wymaganych przepisów.

Zachęcamy wszystkie warsztaty samochodowe i inne podmioty z branży do skorzystania z naszych usług, aby w sposób odpowiedzialny i ekologiczny zarządzać odpadami warsztatowymi, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Akumulatory
Akumulatory
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Filtry
Filtry oleju i powietrza
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Utylizowanie odpadów warsztatowych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące odpadów warsztatowych.
FAQ

Jakie odpady powstają w warsztacie samochodowym?

W warsztatach samochodowych powstaje wiele różnych rodzajów odpadów, w tym:

 • odpady olejowe – zużyty olej silnikowy i przekładniowy,
 • odpady płynów eksploatacyjnych – zużyte płyny hamulcowe, płyny chłodnicze, płyny do spryskiwaczy,
 • odpady gumowe – zużyte opony,
 • odpady z akumulatorów – zużyte akumulatory kwasowo-ołowiowe,
 • odpady z filtrów – zużyte filtry oleju, powietrza, paliwa,
 • odpady metalowe – zużyte części samochodowe, takie jak tłumiki, katalizatory, elementy karoserii,
 • odpady chemiczne – różne środki czyszczące, rozpuszczalniki, farby,
 • odpady elektroniczne – zużyte części elektroniczne, takie jak sterowniki silnika, moduły elektroniczne.

Jakie są kody odpadów warsztatowych?

System Baz Danych o Odpadach (BDO) w Polsce używa specjalnych kodów do klasyfikacji odpadów. Oto przykłady niektórych kodów odpadów warsztatowych:

 • 16 01 03 – zużyte opony,
 • 16 01 07* – filtry olejowe,
 • 16 01 11* i 12 – okładziny hamulcowe,
 • 16 01 13* – płyny hamulcowe,
 • 16 01 14* i 15 – płyny zapobiegające zamarzaniu,
 • 16 06 01* – baterie i akumulatory ołowiowe.
 • 13 02 08* – inne oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe – do 20 kg,
 • 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych – do 500 kg,
 • 15 01 10* – opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone – do 200 kg,
 • 15 02 03 – sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02 do – 200 kg.

WasteMaster
Utylizacja odpadów warsztatowych
Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie odbioru i utylizacji odpadów warsztatowych dla branży motoryzacyjnej, w tym serwisów samochodowych i stacji demontażu pojazdów. Specjalizujemy się w odbieraniu i utylizowaniu odpadów takich jak zużyte oleje przepracowane, sorbenty, chłodziwa czy czyściwa. Oferujemy indywidualnie dopasowane usługi obejmującej analizę potrzeb klienta, wycenę oraz organizację odbioru odpadów warsztatowych. Nasze usługi są skierowane głównie do firm z sektora motoryzacyjnego, zapewniając im dostęp do najlepszych dostępnych ofert i współpracę tylko z certyfikowanymi firmami. Proces współpracy jest prosty i przejrzysty – obejmuje zgłoszenie, wycenę, akceptację oferty i finalizację usługi. Zachęcamy warsztaty samochodowe i inne podmioty z branży do skorzystania z naszych usług, aby w sposób odpowiedzialny i ekologiczny zarządzać odpadami warsztatowymi w swojej firmie.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross