Bezpłatna wycena

Skup kabli w izolacji

Oferujemy skup kabli elektrycznych w izolacji, zapewniając korzystną współpracę. Nasza usługa jest prosta i intuicyjna, umożliwia szybkie zgłoszenie wyceny oraz finalizację usługi przy minimalnym zaangażowaniu klienta. Działamy proekologicznie, przekazując kable do recyklingu. Obsługujemy głównie podmioty gospodarcze, ale pomagamy również osobom fizycznym z większymi ilościami kabli. Wyceniamy kable, biorąc pod uwagę ich masę, rodzaj metalu, typ otuliny i ewentualne zanieczyszczenia. Minimum logistyczne to 100-300 kg. Oferujemy darmową wycenę online. Zapraszamy do skorzystania z naszej indywidualnej wyceny, aby szybko i efektywnie sprzedać zużyte kable elektryczne.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
TONERY
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Szukasz odpowiedniego skupu kabli elektrycznych w izolacji? A może nie wiesz, co zrobić z kablami, które zalegają po remoncie czy wymianie sprzętu w biurze? Pamiętaj, że zawarte w kablach metale kolorowe są bardzo cenne, a za konkretne rodzaje okablowania możesz otrzymać satysfakcjonujący zarobek. Chcesz trafić na skup kabli elektrycznych, który zaoferuje Ci korzystne stawki? Dzięki naszej pomocy szybko dotrzesz do opłacalnych ofert skupu!

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Z jakich przyczyn warto nawiązać z nami współpracę? Przede wszystkim, ponieważ:
jesteśmy zawodowcami – nasza firma działa na rynku odpadowym od lat, dzięki czemu udało się nam zebrać odpowiednie doświadczenie umożliwiające szybkie dotarcie do korzystnych ofert. Nawiązaliśmy liczne kontakty partnerskie, a sama firma rozpoczynała działalność od handlu złomem, dzięki czemu możemy Ci zagwarantować dotarcie do odpowiednich skupów kabli.
• działamy zgodnie z prawem – jesteśmy legalnym, zarejestrowanym biznesem, który zajmuje się pośredniczeniem między podmiotami szukającymi usług związanych z zarządzaniem odpadami a podmiotami, które świadczą te usługi. Znajdziesz nas zarówno w BDO, jak i w KRS, a nasi pracownicy posiadają odpowiednie szkolenia, aby efektywnie działać w branży odpadowej.
• skupiamy się na wygodzie klienta – nasza usługa została skonstruowana w taki sposób, aby klienci szybko i intuicyjnie mogli zgłosić wycenę skupu kabli elektrycznych, a także aby całość usługi została sfinalizowana z jak najmniejszym zaangażowaniem zleceniodawcy. Każde zamówienie jest przyjmowane i analizowane osobno, dzięki czemu możemy lepiej dopasować oferty do potrzeb klienta. Szybko znajdziemy placówki, które będą Ci odpowiadać!
• działamy proekologicznie – choć jesteśmy podmiotem pośredniczącym między wytwórcami odpadu a wykonawcami ich utylizacji, zależy nam na tym, aby przekazać odpady do placówek, które zaangażują się w ich odpowiedni recykling i przetwarzanie. W przypadku skupu kabli elektrycznych, niemal każda firma zajmuje się przygotowaniem odpadu do ponownego użytku.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Wytyczne dotyczące skupu kabli

Zanim zlecisz nam skup kabli w otulinie, musisz pamiętać o tym, że:
obsługujemy głównie podmioty gospodarcze, jednak jeśli jako osoba fizyczna posiadasz spore ilości okablowania, które spełnia nasze minimum logistyczne odbioru, jesteśmy w stanie nawiązać współpracę – skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej szczegółów,
• przy zlecaniu nam wyceny, musisz podać najważniejsze informacje dotyczące okablowania – nie tylko jego łączną masę, lecz także rodzaj metalu kolorowego, z którego zbudowana jest żyła, czy kabel jest w otulinie, ile żyła ma wiązek, z czego składa się otulina etc.,
• minimum logistyczne odbioru wynosi 100-300 kg – jeżeli posiadasz mniejszą ilość odpadu, skontaktuj się z nami, a postaramy się znaleźć dla Ciebie jakieś rozwiązanie,
• dla posiadaczy niewielkich, detalicznych ilości kabli dobrą opcją jest ich sprzedaż do najbliższego stacjonarnego skup złomu w okolicy lub oddanie ich do PSZOK-u,
• kable, przed wywozem do skupu, dobrze jakby zostały posegregowane ze względu na rodzaj metali, z których się składają (miedź, aluminium, stal),
• jeżeli posiadamy okablowanie zanieczyszczone materiałami niebezpiecznymi, należy poinformować nas o tym jeszcze w trakcie składania wyceny i zamówienia – wówczas należy uiścić opłatę związaną z utylizacją,
• przed wywiezieniem kabli do skupu, zadbaj o ich odpowiednie składowanie z dala od wilgoci i szkodliwych materiałów – w ten sposób nie stracą one na wartości,
• jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile realnie warte są zużyte kable na skupie, skorzystaj z naszej opcji darmowej wyceny online i uzupełnij formularz wycenowy zamieszczony na stronie – nawet w kilkanaście minut otrzymasz wiadomość zwrotną!
• aby wejść z nami we współpracę wystarczy się skontaktować – możesz to zrobić mailowo, telefonicznie czy też poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie.

Jak zamówić u nas skup kabli w izolacji?

Skupiliśmy się na maksymalnym uproszeniu zamawiania skupu kabli, ponieważ doskonale wiemy, że proste rozwiązania są najskuteczniejsze. Z tego powodu całość usługi można skrócić do następujących 5 punktów:
  1. Skontaktuj się z nami. Zgłoś nam chęć skorzystania z naszej usługi. Możesz to zrobić poprzez zgłoszenie się mailowo, telefonicznie czy też uzupełnienie zamieszczonego na stronie formularza zgłoszeniowego. Uzupełnij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub napisz, a rozpoczniemy współpracę.
  2. Opisz posiadane kable na skup. Zależy nam na tym, aby otrzymać rzetelne informacje, które następnie będziemy mogli wykorzystać przy wycenie. Podaj nam masę kabli, ich rodzaj, czy są w otulinie, jeśli posiadają izolację, to jaki rodzaj, ile w kablu zawiera się wiązek i czy jest on zanieczyszczony substancjami toksycznymi (rozpuszczalnikami, chemikaliami etc.) Dodatkowo prześlij nam zdjęcie kabla (najlepiej w przekroju). W ten sposób potencjalne zainteresowane skupy będą od razu wiedzieć, z jakim okablowaniem mają do czynienia. Na tym etapie ustalimy kwestie dotyczące BDO oraz ewentualnego sposobu płatności.
  3. Wyceniamy zużyte kable elektryczne. Dzięki wcześniej uzyskanym informacjom możemy ustalić wycenę, a dzięki niej namierzyć podmioty, które oferują najkorzystniejsze stawki w Twojej okolicy. Ofertę prześlemy Ci na maila, którego podałeś podczas zgłoszenia.
  4. Składamy ofertę. Po tym, jak już prześlemy Ci ofertę, sam zdecyduj, czy jest ona dla Ciebie satysfakcjonująca. Jeżeli tak – zaakceptuj ją. Jeśli jednak uznasz, że nasza propozycja ceny skupu kabli jest niewystarczająca, daj nam o tym znać, a rozpoczniemy negocjacje warunków cenowych w Twoim imieniu. Następnie ponownie prześlemy nową ofertę do akceptacji.
  5. Finalizacja współpracy. Na samym końcu pomożemy Ci w kontakcie ze skupem kabli elektrycznych, doradzimy Ci, jak przygotować się do wywozu i wesprzemy Cię w ustaleniu terminu realizacji usługi. W razie potrzeby zajmiemy się koordynacją BDO i wystawieniem KPO. W ten sposób szybko domkniemy usługę sprzedaży starych kabli elektrycznych.

Skup kabli – co warto wiedzieć?

Możemy wyróżnić wiele rodzajów kabli – czy to ze względu na rodzaj metalu kolorowego, jaki znajduje się w żyle okablowania, czy to ze względu na rodzaje otuliny, czy też ich zastosowanie. Nieważne jednak, jakim rodzajem zużytych kabli dysponujesz, prawie każdy z nich nadaje się do sprzedaży i recyklingu. Dlaczego w ogóle funkcjonują skupy kabli elektrycznych? Ponieważ odzyskiwanie metali i przetwarzanie izolacji jest korzystne i ekologiczne. 

Dzięki przetwarzaniu okablowania w skupie kabli w otulinie możemy odzyskać wiązki metali – czy to miedzi, czy aluminium, a także izolację, która najczęściej jest cennym źródłem gumy i innych tworzyw sztucznych. Dzięki funkcjonowaniu skupów kabli elektrycznych możemy pozyskać surowce, które przydadzą się do wytłaczania kolejnych żył i przewodów, a także produkcji nowych warstw izolacyjnych. W związku z tym, że skup kabli przetwarza odpady i sprzedaje je jako surowce np. do hut, w tego rodzaju placówkach możemy nieźle zarobić. To jednak zależy od rodzaju i ilości dostarczanego okablowania.

Rodzaje kabli elektrycznych w skupie

Jakie możemy wyróżnić rodzaje kabli elektrycznych na złomie? Ze względu na jego zawartość możemy wyróżnić:
kable elektryczne miedziane – odznaczają się dużą wydajnością i szybkim przesyłem energii, wykorzystuje się je zarówno w przedmiotach codziennego użytku, elektronice, jak i w przemyśle,
• kable elektryczne aluminiowe – są mniej wydajne niż kable miedziane, jednak dzięki lekkości i plastyczności nadają się do wykorzystywania w przesyłaniu energii na dalekie odległości,
• kable elektryczne stalowe – wykorzystuje się je zazwyczaj w przemyśle, a dzięki masywnej budowie żyły, stalowe kable stosuje się w hutach czy stalowniach, gdzie istnieje spore ryzyko uszkodzenia okablowania.ch, detalicznych ilości kabli dobrą opcją jest ich sprzedaż do najbliższego stacjonarnego skup złomu w okolicy lub oddanie ich do PSZOK-u,
Warto również wiedzieć, jak zbudowane są materiały dostarczane do skupów kabli w otulinie. Składają się one z izolacji zewnętrznej, ekranu, izolacji wewnętrznej i przewodu, czyli żyły. Warstwa izolacji zewnętrznej składa się najczęściej z termokurczliwych tworzyw sztucznych takich jak polichlorek winylu (PVC/PCV), polietylen (PE) czy też polipropylen (PP). Każdy z plastików, z których wytwarza się izolacje, jest odporny na zmianę temperatur. Z kolei ekran, czyli oplot, jest warstwą ochraniającą poszczególne żyły. Umożliwione jest w ten sposób wydajne działanie i zapobiega on porażeniu prądem. 

Z kolei izolacja wewnętrzna gwarantuje odpowiednią separację elektryczną pomiędzy poszczególnymi wiązkami żył w przewodzie. Ogranicza ona przepływ ładunku i dodatkowo zabezpiecza przed przepływem energii elektrycznej na zewnątrz okablowania. Są one zbudowane najczęściej z włókien ołowiowych, stalowych taśm czy innych metalowych włóknin. Z kolei sam przewód to żyły kabli zbudowane, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, z miedzi, aluminium i/lub stali. Są to ciasno pozwijane wiązki, dzięki którym prąd może przepływać. 

Kable elektryczne w otulinie znajdują wykorzystanie w telekomunikacji, elektronice, sygnalizacji, w branżach wykorzystujących impulsy elektromagnetyczne, a także w przesyle światłowodowym. Możemy się z nimi zetknąć praktycznie wszędzie. Ze względu na ich powszechność, tym bardziej warto sprzedawać je do skupu kabli elektrycznych.

Ceny skupu kabli elektrycznych – jak się kształtują i od czego zależą?

Ile może wynieść cena skupu kabli? Jest to pytanie, na które odpowiedź jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakimi kablami dysponujemy, w jakim są one stanie, a także jaką wiązkę znajdziemy pod warstwami izolacji i otuliny. 

Należy pamiętać również o tym, że na cenę sprzedaży złomu – a co za tym idzie także ceny skupu kabli – wpływa wiele czynników zewnętrznych. Nie tylko zmiany gospodarcze i lokalna specyfika rynku, lecz także wahania na globalnych giełdach (m.in. na Londyńskiej Giełdzie Metali). Z tego powodu cenniki skupu kabli nie zawsze pokazują dokładne stawki za kable. Wobec tego bardziej opłaca się skorzystać z indywidualnej wyceny, która precyzyjnie wskaże wartość odpadu w danym momencie.
Dodatkowo pamiętajmy, że miedź osiąga wyższe stawki na złomie niż stal i aluminium. W związku z tym to elektryczne okablowanie z miedzianymi żyłami będzie osiągać lepsze ceny skupu kabli, jednak to też zależy od procentowej zawartości miedzi w przewodzie. Co więcej, im więcej wiązek, im grubsza żyła w kablu, tym wyższe stawki skupu. Jeżeli posiadasz zniszczone okablowanie lub zawierające cienkie żyły z aluminium – zgodnie z cennikiem skupu kabli elektrycznych, zarobimy symboliczną kwotę. 

Szacuje się, że za kable na skupie można otrzymać od 6 zł/kg do nawet 13,50 zł/kg – jednak wciąż te stawki zależą od wyżej wymienionych czynników. Jeżeli nie chcesz polegać na cennikach skupu kabli elektrycznych – skorzystaj z naszej indywidualnej darmowej wyceny online. Wystarczy, że uzupełnisz pojedynczy formularz, a nawet w kwadrans otrzymasz wiadomość zwrotną z wyceną. Zachęcamy do korzystania z naszej usługi!

Podsumowanie usługi

Oferujemy skup kabli elektrycznych w izolacji, zapewniając korzystne stawki i wygodną współpracę. Nasza firma, działająca od lat, dzięki doświadczeniu i licznym kontaktom partnerskim, gwarantuje szybkie i opłacalne oferty. Nasza usługa jest prosta i intuicyjna, umożliwia szybkie zgłoszenie wyceny oraz finalizację usługi przy minimalnym zaangażowaniu klienta. Działamy proekologicznie, przekazując kable do recyklingu. Obsługujemy głównie podmioty gospodarcze, ale pomagamy również osobom fizycznym z większymi ilościami kabli. Wyceniamy kable, biorąc pod uwagę ich masę, rodzaj metalu, typ otuliny i ewentualne zanieczyszczenia. Minimum logistyczne to 100-300 kg. Oferujemy darmową wycenę online. Zapraszamy do skorzystania z naszej indywidualnej wyceny, aby szybko i efektywnie sprzedać zużyte kable elektryczne.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Złom stalowy
Więcej 🡢
Akumulatory
Akumulatory
Więcej 🡢
odpady na paliwa alternatywne
Odpady na paliwo alternatywne
Więcej 🡢
Odpady poprodukcyjne
Odpady poprodukcyjne
Więcej 🡢
Elektrośmieci
Więcej 🡢
metale kolorowe
Metale kolorowe
Więcej 🡢
tworzywa sztuczne
Surowce wtórne
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Skup kabli elektrycznych w izolacji – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania o skup kabli elektrycznych w izolacji.
FAQ

Czy na złomie przyjmują kable?

Tak, w wielu przypadkach na złomie można sprzedać także zużyte kable. Jednak zdarzają się placówki, które specjalizują się w skupowaniu konkretnych elementów np. ze stali, z tego powodu bezpieczniejszą i bardziej niezawodną metodą, jest dostarczenie okablowania do skupu kabli. Są to wyspecjalizowane placówki, które przyjmą każdy typ okablowania.

Ile kosztuje 1 kg kabli?

Szacuje się, że za 1 kg kabli na skupie możemy otrzymać od 6 zł/kg do nawet 13,50 zł/kg. Jednak ten przedział cenowy jest uzależniony od rodzaju posiadanego kabla, zawartości metali w żyle oraz jego jakości, a także aktualnej koniunktury gospodarczej. Może się zatem okazać, że za cienkie kable aluminiowe otrzymamy kilkadziesiąt groszy za kilogram.

Co zrobić ze starymi kablami?

Stare kable możemy sprzedać do skupu kabli w izolacji. W tych placówkach możemy spieniężyć posiadany odpad. Pamiętajmy jednak, żeby nie wyrzucać kabli do zwyczajnych śmieci komunalnych. Jeżeli posiadamy niewielkie ilości, zdecydowanie lepiej jest je wywieźć do najbliższej placówki PSZOK lub stacjonarnego punktu skupu złomu.

Gdzie sprzedać kable elektryczne?

Kable elektryczne można sprzedać do skupu kabli elektrycznych w Twojej okolicy. Są to placówki, które specjalizują się w przetwarzaniu i gromadzeniu konkretnych rodzajów okablowania. Dzięki skupom możesz nie tylko właściwie zutylizować odpad, lecz także na nim zarobić!

Ile kosztuje kilogram kabli w otulinie?

Ciężko dokładnie określić, ile może kosztować kilogram kabli w otulinie. Zazwyczaj ceny wahają się od kilkudziesięciu groszy do nawet 13,50 zł/kg. Wszystko zależy od tego, jakim typem okablowania dysponujemy. Im cenniejsza i grubsza jest jego żyła – tym wyższa cena skupu kabla.

Co zrobić z izolacją z kabli?

Izolacja z kabli może zostać oddana bezpłatnie do niektórych punktów skupu kabli w izolacji. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Jeśli posiadasz izolację oddzieloną od żył kabla, możesz także umieścić ją w kuble na odpady zmieszane.

Czy kable to też elektrośmieci?

Tak, kable zalicza się do elektrośmieci w związku z tym, że służą one do przewodzenia prądu i są nierzadko przytwierdzone do urządzeń elektronicznych. Z tego powodu nie można ich umieszczać w kuble na odpady komunalne, a za taką czynność grozi kara grzywny.

WasteMaster
Skup kabli
Oferujemy skup kabli elektrycznych w izolacji, zapewniając korzystną współpracę. Nasza usługa jest prosta i intuicyjna, umożliwia szybkie zgłoszenie wyceny oraz finalizację usługi przy minimalnym zaangażowaniu klienta. Działamy proekologicznie, przekazując kable do recyklingu. Obsługujemy głównie podmioty gospodarcze, ale pomagamy również osobom fizycznym z większymi ilościami kabli. Wyceniamy kable, biorąc pod uwagę ich masę, rodzaj metalu, typ otuliny i ewentualne zanieczyszczenia. Minimum logistyczne to 100-300 kg. Oferujemy darmową wycenę online. Zapraszamy do skorzystania z naszej indywidualnej wyceny, aby szybko i efektywnie sprzedać zużyte kable elektryczne.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross