Bezpłatna wycena

Skup metali kolorowych

Nasza firma specjalizuje się w hurtowym handlu metalami kolorowymi. Oferujemy profesjonalizm, ekologiczne podejście, legalność działania i skupienie na potrzebach klienta. Współpracujemy tylko z ekologicznymi i legalnie działającymi placówkami skupu metali kolorowych. Obsługujemy głównie podmioty gospodarcze z minimalną ilością 300-500 kg metali. Metale powinny być oczyszczone z niemetalowych materiałów i nie mogą być skażone niebezpiecznymi substancjami. Oferujemy darmową wycenę i wsparcie w formalnościach. Proces skupu obejmuje pięć etapów: kontakt, charakterystykę odpadu, przygotowanie wyceny, negocjacje lub poszukiwanie innych ofert, i finalizację usługi, w tym kwestie formalne i rozliczeniowe. Metale kolorowe, czyli nieżelazne, mają wiele zastosowań dzięki swoim właściwościom, jak dobra przewodność, plastyczność, odporność na warunki atmosferyczne i możliwość wielokrotnego recyklingu. W skupie metale są sortowane, oczyszczane i przetwarzane na nowe produkty. Ceny zależą od rodzaju metalu, stanu rynku i innych czynników.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
METALE KOLOROWE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Metale kolorowe, jak wszystkie rodzaje metali, są bardzo cennymi materiałami, które nie tylko nadają się do sprzedaży na skupie, lecz także mogą zostać wielokrotnie recyklingowane, dzięki czemu przyczyniają się do redukcji wydobycia surowców. To z kolei przyczynia się do chronienia zasobów planety. W jaki sposób możesz trafić na najkorzystniejsze placówki skupu metali kolorowych? Nasza firma specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych propozycji z zakresu gospodarowania pozostałościami. Wystarczy się z nami skontaktować, a zajmiemy się hurtowymi ilościami metali kolorowych. Szczegóły naszej usługi znajdują się poniżej. Zachęcamy do szczegółowego zaznajomienia się z nimi.

Dlaczego warto wybrać akurat naszą firmę?

Gdyż nasza firma jest przede wszystkim:
profesjonalna – od lat działamy na rynku, a handel złomem kolorowym znajduje się w obszarze naszych szczególnych specjalizacji. W związku z naszym doświadczeniem i zbudowanymi kontaktami na rynku, mamy możliwość udostępnienia naszym klientom najkorzystniejszych skupów metali kolorowych, które oferują solidne usługi oraz opłacalne stawki.
proekologiczna – współpracujemy jedynie z podmiotami, które działają w myśl zasad ekologii i dbania o środowisko. Działamy w ramach zrównoważonego rozwoju i przekazujemy odpady do placówek, które efektywnie je wykorzystają lub zutylizują je w neutralny dla środowiska sposób.
legalna – posiadamy wszystkie certyfikaty i szkolenia, a nasi pracownicy są na bieżąco z aktualnymi przepisami dotyczącymi obrotu pozostałościami. Nie współpracujemy z podmiotami, które nie przestrzegają przepisów lub nie mają wpisu do KRS czy BDO. Co więcej, sami wspieramy naszych klientów w realizacji obowiązków prawnych. Realizujemy m.in. wystawianie Kart Przekazania Odpadu.
prokonsumencka – nasza działalność skupia się na jak najlepszym spełnieniu oczekiwań klienta wobec usługi związanej ze sprzedażą złomu kolorowego. Odbieramy od klienta indywidualne zlecenie, dopasowujemy poszukiwane oferty do jego preferencji, a następnie personalizujemy zlecenie tak, aby nasz zleceniodawca mógł otrzymać najkorzystniejszą ofertę od skupu w okolicy.
skupiona na prostych rozwiązaniach – opracowaliśmy 5-etapowy proces zamawiania usługi, który w minimalnym stopniu angażuje klienta. Dzięki temu oszczędza on mnóstwo czasu, a także dociera do rzetelnych podmiotów. Aby zgłosić chęć skorzystania z naszej pomocy, wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy lub zadzwonić na naszą infolinię, aby porozmawiać z konsultantami.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Realizacja wywozu do skupu metali kolorowych – o czym trzeba pamiętać?

Szczegóły zamawiania i realizowania usługi wyszukiwania skupu metali kolorowych:
obsługujemy osoby fizyczne, ale tylko jeśli spełniają one nasze minima logistyczne,
• skupiamy się przede wszystkim na współpracy z podmiotami gospodarczymi – firmami produkcyjnymi, motoryzacyjnymi, budowlanymi, elektronicznym,
• od przedsiębiorców wymagamy ukazania wpisu do systemu BDO (jeżeli rocznie produkują oni powyżej określonej ilości odpadów w postaci metali kolorowych),
minimum logistyczne wynosi ok. 300-500 kg dobrej jakości złomu kolorowego (w zależności od jego konkretnego rodzaju i dokładnej lokalizacji),
• przed złożeniem zamówienia usługi należy podać jakim rodzajem metalu kolorowego dysponujemy,
realizujemy także odbiór metali kolorowych od klienta – dzięki temu szybko pozbędziesz się odpadów i nie będziesz musiał posiadać specjalistycznych pojazdów, które je przetransportują,
• metale kolorowe powinny zostać oczyszczone z folii, plastików, papierów i innych niemetalowych materiałów,
nie skupuje się metali kolorowych skażonych niebezpiecznymi substancjami – takie odpady powinny trafić do specjalnych placówek, które zajmują się neutralizacją tychże materiałów niebezpiecznych,
• składowanie metali kolorowych na świeżym powietrzu powinno odbywać się wraz z zabezpieczeniem odpadów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi,
oferujemy naszym klientom darmową wycenę odpadów metali kolorowych – wystarczy uzupełnić formularz wycenowy, a nawet w 15 minut otrzymasz wiadomość zwrotną na temat stawek.

Skup metali kolorowych w pięciu prostych krokach!

Skupiamy się na prostych rozwiązaniach, dlatego nasza usługa może zostać sprowadzona do pięciu prostych kroków:
  1. Na początku skontaktuj się z nami i zgłoś chęć współpracy. Możesz to zrobić za pośrednictwem infolinii, formularza zgłoszeniowego lub adresu e-mail biuro@wastemaster.pl.
  2. Następnie krótko scharakteryzuj posiadane przez Ciebie odpady. Jest to ważne z perspektywy wyceny, dlatego zdradź nam, ile złomu kolorowego posiadasz, jakiego jest on rodzaju, pod jaką postacią, czy jest oczyszczony z odpadów niemetalowych, jaki jest jego skład chemiczny oraz w jakiej lokalizacji jest on składowany. Jeżeli samodzielnie planujesz zrealizować wywózkę, daj nam o tym znać. Możemy również w Twoim imieniu zaplanować transport do skupu specjalnymi pojazdami ciężarowymi (jest to powszechniejsza i dużo częściej wybierana opcja). Prześlij nam także zdjęcie pozostałości oraz dodaj wszelkie inne, ale ważne Twoim zdaniem, informacje. Na tym etapie doprecyzujemy z Tobą kwestię rozliczenia oraz sprawy dotyczące BDO.
  3. Kolejny etap to przygotowanie wyceny metali kolorowych i poszukiwanie odpowiedniej placówki, która będzie spełniać Twoje wymagania. W razie pytań, będziemy się z Tobą kontaktować, a wszystkie efekty naszych działań zostaną Ci przekazane na skrzynkę e-mailową.
  4. W przypadku, gdyby przedstawiona przez nas oferta nie spełniała Twoich oczekiwań, z przyjemnością podejmiemy dalsze negocjacje cenowe, aby zapewnić najkorzystniejsze warunki. Alternatywnie, z zaangażowaniem wznowimy proces poszukiwania innych propozycji, które będą w pełni odpowiadać Twoim wymaganiom. Jednak w sytuacji, gdy nasza propozycja okaże się dla Ciebie satysfakcjonująca, poprosimy Cię o jej zaakceptowanie poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku w wiadomości e-mail, którą od nas otrzymasz. Będzie to dla nas jednoznacznym sygnałem akceptacji zaproponowanych warunków.
  5. Na końcu jest czas na ustalanie terminu wywozu do konkretnej placówki skupu metali kolorowych oraz właściwy odbiór odpadów. Wspieramy naszych klientów również w kwestiach formalnych – świadczymy usługi koordynujące działania wokół BDO oraz pomagamy w wystawianiu Karty Przekazania Odpadu. Na tym etapie dochodzą również kwestie właściwego rozliczenia się oraz wystawienia faktur.

Metale kolorowe – charakterystyka i rodzaje

Metale kolorowe są to inaczej metale nieżelazne. Jak sama nazwa wskazuje, nie zawierają one w sobie stopów żelaznych, zatem mają one odmienne od stali i żeliwa właściwości. Do skupów metali nieżelaznych możemy dostarczać następujące rodzaje metali (zgodnie z ich podziałem):
miedź (wyróżniamy miedź millbera, płaską miedź millbera, płaskowniki, niesort, pobiał, wióry, granulaty A1, A2 i A3, cewki, preszpan, offset),
• aluminium (chłodnice, sektor, linka, profile białe, offset, wióry, odlewy poprodukcyjne czyste, puszki, blachy, zbrojone felgi),
• mosiądz (armatura, dekoracje, zawiasy, instrumenty muzyczne),
• brąz (siatki, elementy spawane, sprężyste, odporne na ścieranie, wykorzystywane w przemyśle chemicznym),
• ołów (akumulatory, rury, urządzenia odporne na promieniowanie),
• tytan (urządzenia wykorzystywane w przemyśle lotniczym, medycznym),
• cynk (odpady budowlane, baterie),
• cyna (produkcja lutów spawalniczych, cynowanie innych metali, produkcja szkła typu float, produkcja stopów miedzi i ołowiu, wykorzystywana w medycynie),
• stal nierdzewna (tzw. kwasówka lub stal kwasoodporna).
Ta ostatnia jako jedyna posiada w sobie stopy żelaza. Jest to tzw. kwasówka, czyli stal kwasoodporna, która oprócz żelaza zawiera stop chromu i niklu. Wykorzystywana jest w produkcji sprzętu kuchennego, medycznego i przemysłowego. Takie metale kolorowe mają najróżniejsze zastosowania. Ze względu na swoje unikatowe właściwości:
są dobrymi przewodnikami ciepła i elektryczności,
• są plastyczne,
• mogą ulegać wielokrotnemu recyklingowi bez większego wpływu na swoją wydajność,
• są odporne na agresywne warunki atmosferyczne,
• nie korodują jak stal,
• są ciągliwe i kowalne.
Dzięki temu możemy je stosować w produkcji kabli, blach, puszek, profili, maszyn, instalacji, procesorów, wodociągów, części maszyn przemysłowych, części samochodowych i nie tylko. W związku z tymi cechami są to niezwykle cenne odpady. W skupie metali kolorowych możemy za nie uzyskać satysfakcjonujące stawki, a co najważniejsze – jednocześnie przyczyniamy się do ochrony środowiska. Dlaczego? Co się dzieje w skupie metali kolorowych?

Niezależnie od tego, jakie odpady dostarczamy do placówki skupującej, są one najpierw sortowane, a następnie oczyszczane. Większe kawałki są cięte w specjalnych instalacjach na kawałki, a następnie usuwa się z nich elementy niemetalowe lub inne rodzaje metali. Tak przygotowane materiały trafiają do hut, gdzie są przetapiane na nowe produkty. Miedziane druty, żyły do kabli, aluminiowe pręty, ołowiane rury etc. W ten sposób przyczyniamy się do zmniejszania ilości wydobycia miedzi czy boksytu, oraz redukujemy zanieczyszczenia związane z oczyszczaniem metali.

Przygotowanie i kody odpadów metali kolorowych

Aby usprawnić proces realizowania formalności związanych z BDO, warto znać kilka podstawowych kodów odpadów, które są przyjmowane w skupach metali kolorowych:
12 01 03 – odpady z toczenia i piłowania metali nieżelaznych,
• 12 01 04 – cząstki i pyły metali nieżelaznych,
• 12 01 99 – inne niewymienione odpady,
• 16 01 18 – metale nieżelazne,
• 17 04 01 – miedź, brąz, mosiądz,
• 17 04 02 – aluminium,
• 17 04 04 – cynk,
• 17 04 07 – mieszaniny metali,
• 17 04 11 – kable inne niż wymienione w 17 04 10,
• 19 10 02 – odpady metali nieżelaznych,
• 19 12 03 – metale nieżelazne (inna kategoria odpadowa niż nr 16).
W jaki sposób należy przygotować metale nieżelazne do wywózki do skupu metali kolorowych? Przede wszystkim należy je posortować zgodnie z ich rodzajem – miedź oddzielić od aluminium itd. Następnie trzeba usunąć wszelkie niemetalowe pozostałości – etykiety, elementy plastikowe, drewniane etc. Tak przygotowane pozostałości należy umieścić w miejscu, gdzie maszyny do wywózki będą się mogły swobodnie poruszać. Warto także ostrzec ekipę wywozową przed ewentualnym zagrożeniem lub zabezpieczyć wyjątkowo ostre krawędzie odpadu. Taki odpad zostanie odebrany. Pamiętajmy jednak, że nie odbieramy metali kolorowych zanieczyszczonych niebezpiecznymi substancjami.

Ile możemy zarobić w skupie metali kolorowych?

W cenach sprzedaży złomu kolorowego, podobnie jak w przypadku metali żelaznych, dużą rolę odgrywa obecna sytuacja gospodarcza oraz Londyńska Giełda Metali. Oprócz tego bardzo ważny jest rodzaj metalu, który wywozimy do skupu. Najwyższe stawki zawsze będzie osiągać miedź millbera, która jest w 99,9% czysta, a także wszelkie jej stopy – mosiądz czy brąz osiągają wysokie ceny na skupach.

Stosunkowo cenne jest aluminium, jednak i tutaj ważną rolę gra rodzaj odpadu, który dostarczamy do skupu. Aby dowiedzieć się, ile realnie uda nam się zyskać na transakcji ze skupem metali kolorowych, warto skorzystać z formularza do darmowej wyceny. Nasi pracownicy nawet w 15 minut oszacują wysokość Twojego zarobku w oparciu o wyżej wymienione czynniki. Możesz również zajrzeć na naszą stronę z cennikami, gdzie znajdziesz na bieżąco aktualizowany cennik skupu złomu kolorowego.

Podsumowanie usługi

Nasza firma specjalizuje się w hurtowym handlu metalami kolorowymi. Oferujemy profesjonalizm, ekologiczne podejście, legalność działania i skupienie na potrzebach klienta. Współpracujemy tylko z ekologicznymi i legalnie działającymi placówkami skupu metali kolorowych. Obsługujemy głównie podmioty gospodarcze z minimalną ilością 300-500 kg metali. Metale powinny być oczyszczone z niemetalowych materiałów i nie mogą być skażone niebezpiecznymi substancjami. Oferujemy darmową wycenę i wsparcie w formalnościach. Proces skupu obejmuje pięć etapów: kontakt, charakterystykę odpadu, przygotowanie wyceny, negocjacje lub poszukiwanie innych ofert, i finalizację usługi, w tym kwestie formalne i rozliczeniowe.

Metale kolorowe, czyli nieżelazne, mają wiele zastosowań dzięki swoim właściwościom, jak dobra przewodność, plastyczność, odporność na warunki atmosferyczne i możliwość wielokrotnego recyklingu. W skupie metale są sortowane, oczyszczane i przetwarzane na nowe produkty. Ceny zależą od rodzaju metalu, stanu rynku i innych czynników.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Złom stalowy
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Elektrośmieci
Więcej 🡢
Odpady poprodukcyjne
Odpady poprodukcyjne
Więcej 🡢
Auto złom
Auto-złom
Więcej 🡢
Akumulatory
Akumulatory
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Skup metali kolorowych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące skupu metali kolorowych oraz samych metali kolorowych.
FAQ

Co to są metale kolorowe?

Metale kolorowe to metale, które nie zawierają żelaza i nie są stalowe. W tej kategorii można znaleźć takie metale jak: miedź, aluminium, mosiądz, brąz, cynk i inne.

Jakie metale kolorowe można przynieść do skupu?

W skupie metali kolorowych zazwyczaj przyjmowane są różne rodzaje metali, takie jak miedź, aluminium, mosiądz, brąz, cynk, stal nierdzewna i inne. Przyjmowane mogą być również elementy wykonane z tych metali, takie jak przewody, rury, kable, okucia, profile, puszki, zawiasy, silniki etc.

Jakie są korzyści z recyklingu metali kolorowych?

Recykling metali kolorowych ma wiele korzyści, takich jak oszczędność zasobów naturalnych, zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko, ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz ekonomiczne korzyści z ponownego wykorzystania surowców wtórnych. Co więcej, na sprzedaży metali kolorowych możemy nieźle zarobić. Jest to związane z ich szerokim zastosowaniem w przemyśle.

Jak przygotować metale kolorowe do przynoszenia do skupu?

Aby przygotować metale kolorowe do przynoszenia do skupu, warto oddzielić je od innych materiałów, takich jak drewno, plastik czy papier. Metale powinny być czyste, bez zanieczyszczeń, takich jak farba czy olej. Należy oddzielić od siebie różne rodzaje metali, a jeśli to możliwe, warto również skrócić lub rozłożyć elementy, aby ułatwić transport.

Czy przyjmowane są również metale nieszlachetne?

Skupy metali kolorowych zajmują się odkupywaniem substancji, które nie zawierają żelaza – takich jak miedź, aluminium, mosiądz, brąz, tytan, cynk, cyna etc. Skupem metali szlachetnych zajmują się inne wyspecjalizowane jednostki. Najczęściej skupują one te metale wraz z produktami, w których się znajdują. Przykładem może być skup katalizatorów.

Czy przyjmuje się elementy z metali kolorowych w każdym stanie?

W skupie metali kolorowych przyjmuje się elementy z metali w różnym stanie, ale warto pamiętać, że czystsze i lepiej przygotowane metale mogą często być lepiej wyceniane. Nie skupuje się odpadów zanieczyszczonych niebezpiecznymi substancjami, które muszą się znaleźć w odpowiedniej placówce zajmującej się neutralizacją takich materiałów niebezpiecznych.

Czy przyjmowane są również elementy z demontażu instalacji sanitarnych i elektrycznych?

Skupy metalów kolorowych nie zajmują się skupowaniem zużytego sprzętu elektrycznego ani sanitarnego. Jednak jeśli do placówki dostarczymy czyste materiały miedziane, mosiężne lub aluminiowe pochodzące z instalacji – skup jak najbardziej przyjmie taki odpad. W innym wypadku nieobdarte z izolacji i plastikowych powłok odpady należy kierować do specjalnych punktów zbiórek ZSEiE itp.

Czym różni się miedź od mosiądzu?

Miedź to metal o charakterystycznym czerwonym kolorze, natomiast mosiądz to stop miedzi z cynkiem, który może mieć żółto-brązowy kolor. W skupie metali kolorowych miedź i mosiądz są wyceniane osobno ze względu na różnicę w ich składzie chemicznym.

Czy przyjmowane są również elementy ze stali nierdzewnej?

Skupy metali kolorowych przyjmują elementy ze stali nierdzewnej, ale zazwyczaj są one wyceniane osobno od metali kolorowych. Stal nierdzewna to inny rodzaj metalu, który zawiera chrom i nikiel, jednak ze względu na swoje właściwości i elementy zawarte w stopie jest zaliczana do metali kolorowych.

WasteMaster
Skup metali kolorowych
Nasza firma specjalizuje się w hurtowym handlu metalami kolorowymi. Oferujemy profesjonalizm, ekologiczne podejście, legalność działania i skupienie na potrzebach klienta. Współpracujemy tylko z ekologicznymi i legalnie działającymi placówkami skupu metali kolorowych. Obsługujemy głównie podmioty gospodarcze z minimalną ilością 300-500 kg metali. Metale powinny być oczyszczone z niemetalowych materiałów i nie mogą być skażone niebezpiecznymi substancjami. Oferujemy darmową wycenę i wsparcie w formalnościach. Proces skupu obejmuje pięć etapów: kontakt, charakterystykę odpadu, przygotowanie wyceny, negocjacje lub poszukiwanie innych ofert, i finalizację usługi, w tym kwestie formalne i rozliczeniowe. Metale kolorowe, czyli nieżelazne, mają wiele zastosowań dzięki swoim właściwościom, jak dobra przewodność, plastyczność, odporność na warunki atmosferyczne i możliwość wielokrotnego recyklingu. W skupie metale są sortowane, oczyszczane i przetwarzane na nowe produkty. Ceny zależą od rodzaju metalu, stanu rynku i innych czynników.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross