Bezpłatna wycena

Utylizacja odpadów chemicznych 

Nasza firma specjalizuje się w wyszukiwaniu placówek utylizujących odpady chemiczne, oferując profesjonalne wsparcie dla przedsiębiorców. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku odpadowym, posiadamy sprawdzone metody działania i dostęp do zaufanych partnerów. Nasza oferta jest skierowana głównie do podmiotów gospodarczych z różnych branż, przy czym nie ma minimalnego limitu wagowego dla odbieranych odpadów. Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wycenowego dla uzyskania bezpłatnej wyceny utylizacji odpadów chemicznych, co jest pierwszym krokiem do współpracy z nami i zapewnienia odpowiedzialnego zarządzania odpadami chemicznymi w Państwa firmie.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY CHEMICZNE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceniam teraz” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Jeśli posiadasz odpady chemiczne, koniecznie musisz zrealizować ich prawidłową i odpowiedzialną utylizację w profesjonalnych placówkach utylizacyjnych. Odpady chemiczne to najczęściej odpady silnie toksyczne oraz zagrażające równowadze środowiskowej, w związku z czym konieczne jest ich neutralizowanie. W jaki sposób możemy to zrobić? Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie pozostałości do punktów utylizacji odpadów chemicznych. Jeżeli chcesz jak najszybciej znaleźć tego rodzaju placówkę – skontaktuj się z nami. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej ofertą.

Nasze wsparcie w wyszukiwaniu utylizacji odpadów chemicznych

W jaki sposób wspieramy przedsiębiorców w wyszukiwaniu placówek odbierających i utylizujących odpady chemiczne? Użyczamy naszym klientom doświadczenia i staramy się jak najdokładniej dopasować propozycje ofertowe do ich wymagań oraz preferencji. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z naszej pomocy? 
• Warto z nami współpracować, ponieważ jesteśmy profesjonalistami w tej dziedzinie. Od lat działamy na rynku odpadowym, dzięki czemu udało nam się wypracować sprawdzone metody działania i wyszukiwania właściwych ofert. Działamy tylko z podmiotami zarejestrowanymi w BDO oraz KRS, a także przestrzegającymi aktualnych przepisów dotyczących zarządzania odpadami.
Nasze wsparcie jest legalne – posiadamy wszelkie wymagane szkolenia i certyfikaty związane z zarządzaniem odpadami, a od naszych partnerów wymagamy przestrzegania przepisów oraz wpisu do BDO. Nasi klienci z kolei mogą liczyć na wsparcie w zakresie wystawiania Karty Przekazania Odpadu. Organizujemy także usługę wypisu do systemu BDO.
Działamy w zgodzie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym – ekologia jest dla nas bardzo ważna. W związku z tym opieramy się na zasadach zrównoważonego rozwoju oraz współpracujemy z podmiotami, które nie tylko neutralizują chemikalia, lecz także starają się odzyskiwać z nich cenne materiały.
• Warto z nami współpracować, gdyż do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Zbieramy zlecenia osobno i na podstawie określonych preferencji klienta będziemy szukać ofert, które wpasują się w jego oczekiwania. Każdy przypadek jest inny, a dzięki tej świadomości podchodzimy do każdego klienta indywidualnie i tworzymy spersonalizowane propozycje ofertowe.
Stawiamy na prostotę i jak najmniejsze zaangażowanie klienta w proces organizacji odbioru odpadów. Ideą przewodnią jest zaoszczędzenie czasu zleceniodawcy oraz znalezienie pasującej oferty odbioru i utylizacji odpadów chemicznych. Z tego powodu uprościliśmy system składania zamówień. Możesz się do nas zgłosić za pomocą infolinii czy też formularza zgłoszeniowego.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły odbioru odpadów chemicznych

Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na odbiór odpadów chemicznych z naszą pomocą? Między innymi warto wiedzieć, że:
obsługujemy głównie podmioty gospodarcze – osoby fizyczne powinny przekazywać odpady chemiczne do PSZOK-ów,
• skupiamy się na obsłudze aptek, laboratoriów, placówek oświatowych, uczelni wyższych, gospodarstw rolnych, salonów kosmetycznych, szpitali, placówek leczniczych, zakładów przemysłowych, ale nie tylko – ważne jest to, aby firmy (zwłaszcza te wytwarzające odpady niebezpieczne) posiadały wpis do BDO,
nie ma minimum logistycznego – odbieramy odpady nawet o wadze zaledwie 0,1 kg,
wagę szacunkową należy podać wraz z wagą opakowania, w którym znajdują się chemikalia, ponieważ opakowanie także musi ulec utylizacji,
• wymagamy właściwego zabezpieczenia pozostałości w taki sposób, aby nie zagrażały one ekipie wywozowej oraz nie spowodowały zanieczyszczenia środowiska,
nasza firma oferuje również usługę czyszczenia zbiornika po odpadach chemicznych – jest to niezwykle ważny element utrzymywania porządku oraz przestrzegania zasad BHP,
• jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile wyniesie koszt utylizacji odpadów chemicznych, zalecamy skorzystanie z naszego formularza wycenowego – sama wycena jest darmowa,
• aby skorzystać z naszych usług, wystarczy się do nas zgłosić – można to zrobić za pośrednictwem formularza lub infolinii.

Jak możesz z nami zutylizować odpady chemiczne?

Aby maksymalnie przyśpieszyć proces zamawiania odbioru i utylizacji odpadów chemicznych, opracowaliśmy 5 kroków, w których zawiera się cała nasza usługa:
 1. Skontaktuj się z nami i wyraź chęć skorzystania z naszej usługi. Możesz to zrobić telefonicznie, e-mailowo, na adres biuro@wastemaster.pl, lub też za pomocą formularza zgłoszeniowego.
 2. Następnie opisz nam posiadane odpady chemiczne. Pamiętaj, aby podać nam szacunkową ilość pozostałości wraz z wagą ich opakowania, które także trafi do utylizacji. Ważny jest także rodzaj chemikaliów, ich postać oraz lokalizacja. Na tej podstawie będziemy realizować wycenę odpadów chemicznych. Warto także dodać zdjęcie pozostałości oraz ewentualne informacje dodatkowe, przydatne podczas wyceniania. Na tym etapie doprecyzowane zostaną sprawy dotyczące płatności oraz BDO.
 3. Teraz czas na nasz ruch! Nasi pracownicy rozpoczną przygotowanie wyceny odpadów chemicznych oraz zajmą się wyszukiwaniem odpowiednich ofert, które będą współgrały z Twoimi potrzebami. Wszystkie nasze propozycje prześlemy Ci na podany wcześniej adres e-mail.
 4. Następnie, jeśli zaakceptujesz naszą ofertę, kliknij przycisk, który znajdziesz w wiadomości mailowej. Będzie to równoznaczne z akceptacją warunków oraz całej oferty. Jeżeli uznasz, że nasza propozycja jest niewystarczająca, wtedy rozpoczniemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu, aby ustalić nowe szczegóły oferty.
 5. Ostatnim z kroków jest finalizacja usługi. Czas na ustalenie przewidywanego terminu odbioru oraz właściwą realizację zlecenia. Na miejscu odpad zostanie zważony i na podstawie uzyskanej wagi, i wcześniej ustalonych stawek, zostanie wystawiona faktura VAT do zapłaty. Oczywiście wesprzemy naszych klientów w kwestii BDO oraz wystawiania Karty Przekazania Odpadu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Odpady chemiczne – koszt utylizacji, rodzaje, sposób postępowania

Odpady chemiczne to, innymi słowy, pozostałości po produkcji powstające w wyniku działań laboratoriów, placówek edukacyjnych czy zakładów przemysłowych. Są to najczęściej materiały, które realnie zagrażają środowisku naturalnemu lub też zdrowiu, a nawet życiu człowieka. W związku z tym należy zadbać o właściwą i bezpieczną utylizację odpadów chemicznych.

Jednak jakie substancje możemy zaliczyć do odpadów chemicznych? To między innymi:
odpady nieorganiczne zawierające metale ciężkie (np. rtęć, ołów, kadm), kwasy, zasady, sole i inne substancje nieorganiczne (baterie, akumulatory, odpady z procesów galwanicznych),
• odpady organiczne zawierające związki organiczne, takie jak rozpuszczalniki, pestycydy, herbicydy i inne produkty chemiczne na bazie węgla (farby, kleje, środki ochrony roślin),
leki, środki czyszczące, rozpuszczalniki,
odpady powstające w laboratoriach badawczych, w tym wykorzystane odczynniki, próbki, szkło laboratoryjne.
• odpady z procesów produkcyjnych, które mogą zawierać różnorodne substancje chemiczne (resztki kopalin, szlamy, ścieki, impregnaty),
odczynniki chemiczne,
• resztki ropy naftowej, produktów ropopochodnych, środki smarujące, paliwa.
W jaki sposób możemy postępować z takimi pozostałościami? Warto pamiętać, że są to odpady, które możemy określać jako trujące, żrące, wybuchowe, palne oraz toksyczne. GHS – Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów – stanowi adekwatną klasyfikację pomagającą w identyfikacji zagrożeń. Warto z niej skorzystać podczas ustalania odpowiedniej strategii utylizacyjnej. Jakie są podstawowe zasady postępowania z odpadami chemicznymi?

Przede wszystkim nie możemy wylewać chemikaliów do zlewu! Może to spowodować awarię instalacji i zatrucie komunalnych ścieków. Odpady chemiczne należy składować w odpowiednio do tego przystosowanych beczkach, zbiornikach i pojemnikach. Oprócz tego należy je właściwie oznakować – jeśli to substancje niebezpieczne, informacja o tym (wraz z kodem) powinna znaleźć się na etykietce. Jeżeli posiadamy większe ilości odpadów chemicznych, należy je składować w wydzielonym magazynie, w którym będą panować warunki neutralne dla odpadu.

Nie można mieszać ze sobą różnych odpadów chemicznych! Jest to dopuszczalne tylko w momencie, kiedy mamy na celu rozcieńczenie substancji np. kwasowych. Takie działanie jednak wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności oraz sprzętu. Nie zaleca się takich działań, jeśli nie posiadamy sprawdzonych informacji.

Ile może kosztować utylizacja odpadów chemicznych? Koszt utylizacji odpadów chemicznych może znacznie różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak rodzaj i ilość odpadów, lokalne przepisy dotyczące utylizacji, wymagane metody obróbki, a także lokalizacja. Jest to bardzo trudna do oceny sprawa z uwagi na wielką różnorodność substancji w tej kategorii. Nie wszystkie mają taki sam potencjał do recyklingu. W kontekście kosztu utylizacji odpadów chemicznych warto pamiętać również o czynniku rynkowym oraz różnych metodach utylizacji pozostałości. Aby uzyskać dokładniejszą wycenę, najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z naszą firmą. Oferujemy spersonalizowaną wycenę opartą na konkretnych potrzebach i wymaganiach. Wycena jest darmowa.

Kody odpadów chemicznych

W kontekście kodów odpadów chemicznych warto wspomnieć o tym, że elementy wchodzące w skład tej grupy odpadowej są obecne prawie w każdej z 20 podkategorii. Dlatego też podamy kilkanaście przykładowych kodów na odpady chemiczne. Wyróżnić możemy m.in.:
03 02 02* – środki do konserwacji i impregnacji drewna zawierające związki chlorowcoorganiczne,
• 06 01 02* – kwas chlorowodorowy,
• 06 02 04* - wodorotlenek sodowy i potasowy,
• 06 03 13* - sole i roztwory zawierające metale ciężkie,
• 10 01 09* - kwas siarkowy,
• 01 03 04* - odpady z przeróbki rud siarczkowych powodujące samoczynne zakwaszenie środowiska w czasie składowania,
• 01 03 07* - inne odpady zawierające substancje niebezpieczne z fizycznej i chemicznej przeróbki rud metali.
Warto również pamiętać, że możliwy jest recykling i odzysk odpadów chemicznych, który polega na oczyszczaniu, filtrowaniu i przetwarzaniu pozostałości tego typu. Co zaskakujące, żrące kwasy siarkowe czy solne mogą zostać przetworzone i wykorzystane ponownie. Niektóre odpady chemiczne, które zawierające fosfor są przetwarzane, a ów cenny związek jest odzyskiwany i wykorzystywany np. przy produkcji niektórych leków. Wiele kalorycznych substancji chemicznych wykorzystuje się w termicznej obróbce – przez ich spalanie produkowana jest energia.

W większości jednak odpady chemiczne nadają się tylko do neutralizacji i utylizacji. Pamiętajmy, że te procesy są podstawą dbania o środowisko. Nie warto porzucać takich pozostałości w losowych miejscach – nie dość, że grożą za to wysokie grzywny, to jeszcze możemy realnie zaszkodzić florze i faunie. Dlatego należy przekazać zużyte chemikalia do odpowiednich placówek zajmujących się utylizacją odpadów chemicznych.

Podsumowanie

Nasza firma specjalizuje się w wyszukiwaniu placówek utylizujących odpady chemiczne, oferując profesjonalne wsparcie dla przedsiębiorców. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku odpadowym, posiadamy sprawdzone metody działania i dostęp do zaufanych partnerów zarejestrowanych w BDO oraz KRS, co gwarantuje legalność i bezpieczeństwo naszych usług. Przykładamy dużą wagę do przestrzegania aktualnych przepisów zarządzania odpadami i promujemy zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, współpracując z podmiotami dążącymi do minimalizacji wpływu na środowisko i odzyskiwania cennych materiałów z odpadów. Nasze indywidualne podejście do każdego klienta pozwala na stworzenie spersonalizowanych ofert, dopasowanych do specyficznych potrzeb i oczekiwań.

Proces organizacji odbioru odpadów jest maksymalnie uproszczony, aby zaoszczędzić czas zleceniodawcy i zapewnić efektywne znalezienie odpowiedniej oferty utylizacji. Świadczymy również usługi dodatkowe, takie jak czyszczenie zbiorników po odpadach chemicznych oraz wsparcie w zakresie BDO i wystawiania Karty Przekazania Odpadu. Nasza oferta jest skierowana głównie do podmiotów gospodarczych z różnych branż, przy czym nie ma minimalnego limitu wagowego dla odbieranych odpadów. Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wycenowego dla uzyskania bezpłatnej wyceny utylizacji odpadów chemicznych, co jest pierwszym krokiem do współpracy z nami i zapewnienia odpowiedzialnego zarządzania odpadami chemicznymi w Państwa firmie.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
odpady medyczne
Odpady medyczne
Więcej 🡢
olej przepracowany w beczkach
Olej przepracowany
Więcej 🡢
styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

FAQ – najczęściej zadawane pytania o utylizację odpadów chemicznych

FAQ

Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne, ze względu na ich potencjalnie szkodliwe właściwości, powinny być oddawane do PSZOK-ów lub do specjalistycznych firm zajmujących się utylizacją odpadów chemicznych. Niektóre firmy oferują usługi odbioru i utylizacji chemikaliów, szczególnie tych o dużym stopniu ryzyka. Można również skorzystać ze zbiórek odpadów niebezpiecznych lub aptek i punktów zbiórki odpadów farmaceutycznych (dotyczy to m.in. przeterminowanych leków).

Gdzie wyrzucać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne można zawozić i wyrzucać do placówek typu PSZOK, do specjalnych firm zajmujących się utylizowaniem odpadów chemicznych lub też możemy je oddawać podczas lokalnych zbiórek takich pozostałości.

Jak utylizuje się odpady chemiczne?

Utylizacja odpadów chemicznych zależy od ich rodzaju i właściwości. Oto kilka ze sposobów na ich utylizację:

 • neutralizacja – przekształceniu chemikaliów w mniej szkodliwe substancje,
 • spalanie w specjalistycznych piecach (utylizacja termiczna) – wysokotemperaturowe spalanie, które niszczy szkodliwe chemikalia i służy do produkcji energii,
 • składowanie na wysypiskach dla odpadów niebezpiecznych – dotyczy to materiałów, których nie można bezpiecznie przetworzyć. Wtedy są składowane w kontrolowany sposób.

Jak utylizuje się chemikalia?

Proces utylizacji chemikaliów jest podobny do utylizacji innych odpadów chemicznych i zależy od ich właściwości. Do metod utylizacji chemikaliów należą:

 • neutralizacja – przekształcanie chemikaliów w mniej szkodliwe substancje,
 • recykling – niektóre chemikalia mogą być odzyskiwane i ponownie wykorzystane, przefiltrowane; stosuje się również odzyskiwanie cennych substancji, które wykorzystuje się w produkcji nowych materiałów,
 • składowanie – w przypadku substancji, których nie można bezpiecznie zneutralizować lub przetworzyć,
 • spalanie w kontrolowanych warunkach – dla substancji, które mogą być bezpiecznie zniszczone poprzez spalanie.

WasteMaster
Utylizacja odpadów chemicznych
Nasza firma specjalizuje się w wyszukiwaniu placówek utylizujących odpady chemiczne, oferując profesjonalne wsparcie dla przedsiębiorców. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku odpadowym, posiadamy sprawdzone metody działania i dostęp do zaufanych partnerów. Nasza oferta jest skierowana głównie do podmiotów gospodarczych z różnych branż, przy czym nie ma minimalnego limitu wagowego dla odbieranych odpadów. Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wycenowego dla uzyskania bezpłatnej wyceny utylizacji odpadów chemicznych, co jest pierwszym krokiem do współpracy z nami i zapewnienia odpowiedzialnego zarządzania odpadami chemicznymi w Państwa firmie.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross