Bezpłatna wycena

Skup surowców wtórnych

Nasza firma specjalizuje się w skupie surowców wtórnych, oferując przy tym profesjonalizm, elastyczność, legalność działania i troskę o środowisko. Działamy na polskim rynku, współpracując z solidnymi partnerami i przestrzegając przepisów prawnych. Skupujemy różne rodzaje surowców wtórnych, takie jak papier, tworzywa sztuczne, metale i szkło. Nasza oferta obejmuje indywidualne podejście do klienta, darmową wycenę surowców, pomoc w formalnościach oraz organizację odbioru surowców.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
SUROWCE WTÓRNE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Surowce wtórne to bardzo użyteczny rodzaj pozostałości. Dzięki temu, że są „wtórne” możemy je ponownie wykorzystywać na różne wydajne sposoby. W ten sposób możemy przetworzyć odpad z korzyścią dla środowiska i nie marnować surowca zawartego w kartonach czy aluminiowych puszkach. Wystarczy, że oddamy pozostałości do specjalnych punktów skupu surowców wtórnych i zrealizujemy recykling. Jak możemy znaleźć takie podmioty? Nasza spółka specjalizuje się w wyszukiwaniu placówek tego rodzaju – skupiamy się głównie na współpracy z przedsiębiorstwami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zamieszczoną poniżej.

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Ponieważ nasze usługi charakteryzują się:
profesjonalizmem – od lat działamy na polskim rynku i mamy wypracowane metody współpracy z naszymi partnerami. Przez ten czas udało nam się nawiązać sieć kontaktów, a także wyselekcjonować podmioty, które są najsolidniejsze i z którymi współpraca układa się najlepiej.
elastycznością – żaden przypadek nie jest taki sam, dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Zbieramy informacje na temat odpadu, a także preferencje klientów i to właśnie pod tym kątem szukamy odpowiednich propozycji ofertowych, które następnie przekazujemy do akceptacji.
• legalnością – każda nasza transakcja odbywa się za pośrednictwem legalnie działających podmiotów, które przestrzegają regulacji prawnych związanych m.in. z BDO. Są one także zarejestrowane w KRS-ie. Nasza spółka również przestrzega wszystkich aktualnych przepisów. Dodatkowo realizujemy pomoc w wystawianiu np. Karty Przekazania Odpadów dla naszych klientów, jeżeli zachodzi taka potrzeba.
troską o środowisko – nasze działania opierają się na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym, a zatem na maksymalnym wykorzystaniu odpadów. Nasi partnerzy to podmioty wyspecjalizowane w recyklingu surowców wtórnych. Papiery, szkło i inne odpady/surowce wtórne zostaną przetworzone w zupełnie nowe produkty!

Co więcej, zależy nam na tym, aby dostęp do naszych usług był jak najbardziej uproszczony w taki sposób, aby żaden z naszych klientów nie miał trudności ze złożeniem zamówienia. Można się do nas zgłosić telefonicznie, dzwoniąc na infolinię, lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronach.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły usługi odbioru i skupu surowców wtórnych

O czym powinniśmy pamiętać, zanim zdecydujemy się na realizację skupu surowców wtórnych? Między innymi o tym, że:
koncentrujemy się na współpracy z firmami i gospodarstwami rolnymi (bez względu na ich powierzchnię,
• od firm wymagamy wpisu do systemu BDO,
minimum logistyczne jest zależne od rodzaju surowca – w przypadku np. odpadów z tworzyw sztucznych jest to 1 tona, a dla złomu metali kolorowych to już 300-500 kg; więcej szczegółów można uzyskać bezpośrednio na infolinii,
przed zrealizowaniem odbioru, pozostałości należy posegregować na poszczególne frakcje, a także zabezpieczyć w taki sposób, aby ułatwić transport do skupu,
• nie możemy umieszczać w kontenerach na surowce wtórne tłustych papierów lub plastików, lakierowanych czy kredowanych papierów, materiałów pokrytych lakierami i substancjami niebezpiecznymi, opakowań wielomateriałowych (kartonów, tubek po kosmetykach, saszetek po przyprawach etc.) czy też ceramiki,
dla naszych klientów przygotowaliśmy usługę darmowej wyceny surowców wtórnych – jedyne, co trzeba zrobić, to uzupełnić formularz wycenowy, który można znaleźć na naszej stronie,
• po usługę realizacji odbioru surowców wtórnych lub poszukiwania odpowiedniego punktu skupu surowców wtórnych można się do nas zgłosić również za pomocą infolinii.

Jak zamówisz usługę skupu surowców wtórnych?

Najprostsze rozwiązania są najlepsze – w imię tej zasady, opracowaliśmy klarowny schemat procesu przeprowadzania usługi skupu surowców wtórnych.
  1. Po pierwsze, należy zgłosić się do nas. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia możemy rozpocząć działanie. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, infolinii lub adresu e-mail – wiadomości należy wysyłać pod nasz adres: biuro@wastemaster.pl, lub też za pomocą formularza zgłoszeniowego.
  2. Po wybraniu środka komunikacyjnego, za pomocą którego się z nami porozumiesz, scharakteryzuj posiadane przez siebie odpady. Zdradź nam przede wszystkim, jakiego rodzaju odpadami dysponujesz, ile ich masz, do jakiej frakcji one należą, czy są zanieczyszczone, czy są posegregowane, a także w jakiej lokalizacji są one składowane. Lokalizacja jest ważna, jeżeli interesuje Cię usługa odbioru i naszego transportu surowców wtórnych. Jeśli samodzielnie chcesz przewieźć pozostałości do punktu, warto nas o tym poinformować wcześniej (najlepiej na etapie rozmów i negocjowania warunków). Oprócz tego, do wyceny przydadzą się wszelkie inne, szczegółowe informacje oraz zdjęcia odpadu. Na tym etapie doprecyzujemy również kwestie płatności oraz spraw dotyczących BDO.
  3. Następnie nasi pracownicy przygotują wycenę surowców wtórnych i rozpoczną poszukiwania odpowiednich placówek, które będą potencjalnie zainteresowane posiadanym przez Ciebie odpadem. Podmioty te zostaną dobrane tak, aby były dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Wyniki naszych działań i poszukiwań zostaną przekazane Tobie na wcześniej podany adres e-mail, w postaci oferty.
  4. Jeżeli nasza oferta będzie Ci odpowiadała, kliknij przycisk, który znajdziesz w naszej wiadomości e-mail. Będzie to równoznaczne z zaakceptowaniem warunków, które zostały Ci przedstawione. Jeżeli z kolei uznasz, że nasza oferta nie jest dla Ciebie korzystna, możemy zaproponować Ci negocjacje cenowe w Twoim imieniu. Dzięki takiemu sposobowi działania, otrzymasz najbardziej opłacalne stawki na rynku.
  5. Na końcu przychodzi czas na finalizację usługi. Po tym, jak już znajdziemy dla Ciebie odpowiedni punkt skupu surowców wtórnych, skontaktuje się z Tobą nasz odbiorca. Ustali on dogodny dla Ciebie termin, w którym będziesz mógł oczekiwać na transport lub zorganizować wywóz surowców wtórnych do punktu we własnym zakresie (w zależności od przyjętych wcześniej ustaleń i warunków handlowych). Na tym etapie sfinalizujemy również płatności oraz ustalimy kwestie związane z BDO.

Skup surowców wtórnych – najważniejsze informacje

Surowce wtórne to materiały, które, jak sama nazwa sugeruje, można wykorzystać powtórnie. Najczęściej takie odpady zostały już ponownie przekształcone w produkt i po kolejnym wykorzystaniu nadają się do ponownego recyklingu. Jakie możemy wyróżnić rodzaje surowców wtórnych? Są to oczywiście:
makulatura, papier
• tworzywa sztuczne, w tym folia odpadowa (tzw. plastiki),
• metale szlachetne,
• złom stalowy i kolorowy,
• szkło.
Surowce wtórne to nie tylko kartki papieru, stare gazety czy plastikowe butelki PET.Do tej grupy zalicza się również drewno, kartony, ulotki, kauczuk naturalny i syntetyczny, tworzywa poliamidowe, nylonowe, gumę, stalowe pręty czy sklejki. Co ważne z perspektywy przedsiębiorcy – niektóre z punktów skupów realizują również sprzedaż surowców wtórnych. Chodzi tutaj głównie o najcenniejsze pozostałości, takie jak metale. Są one najbardziej wartościowe z punktu widzenia produkcji nowych materiałów, w związku z tym warto zainteresować się sprzedawaniem surowców wtórnych.

Jakie mamy przykłady surowców wtórnych?
surowce papierowe – drewno, kartony, tektury, ulotki, gazety, zeszyty, niezanieczyszczone opakowania papierowe,
surowce szklane – słoiki, butelki różnokolorowe i przeźroczyste, naczynia szklane, miski, szklanki, pojemniki, stłuczki szklane,
tworzywa sztuczne – butelki PET, twarde opakowania z HDPE, folie LDPE, jednorazówki, grube worki z LDPE, torby wielorazowe, opakowania spożywcze,
surowce metalowe – puszki aluminiowe, stalowe konserwy, kapsle metalowe, żyły z kabli, stalowe pręty i niewielkie elementy konstrukcyjne.
Jakie materiały nie mogą zostać zaliczane do surowców wtórnych? Jest ich bardzo wiele, ponieważ skupy zastrzegają sobie konkretne elementy, które przeszkadzają w recyklingu pozostałości. Między innymi tego rodzaju odpady nie powinny znajdować się w pojemnikach wiezionych do punktu skupu surowców wtórnych:
leki,
• kawałki luster,
• ceramika,
• zatłuszczone opakowania papierowe lub plastikowe,
• zawilgocone, zgniłe materiały papierowe,
• polakierowane lub nawoskowane papiery,
• pojemniki po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach lub innych substancjach chemicznych,
• odpady z remontu, budowy i rozbiórki,
• substancji i odpadów zanieczyszczonych niebezpiecznymi substancjami.
W kontekście uzupełniania formalności ważnym aspektem są oznaczenia kodami odpadów. Dla surowców wtórnych trudno jest wymienić je wszystkie, ponieważ surowce wtórne to określenie szerokie, w którym możemy zawrzeć wiele różnorodnych rodzajów konkretnych odpadów. Najczęściej firmy pozbywają się odpadów opakowaniowych (złożonych z surowców wtórnych), a dla nich mamy następujące kody:
15 01 01 – opakowania z papieru i tektury,
• 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych,
• 15 01 03 – opakowania z drewna,
• 15 01 04 – opakowania z metali,
• 15 01 07 – opakowania ze szkła,
• 15 01 09 – opakowania z tekstyliów (tekstylia są przerabiane na surowce wtórne).
W jaki sposób musimy przygotować odpady przed wywozem do punktu skupu surowców wtórnych? Przede wszystkim należy posegregować pozostałości na poszczególne frakcje. Kartony należy spłaszczyć, usunąć wszelkie niepapierowe substancje. Podobnie jest w przypadku puszek czy butelek PET – należy je oczyścić z niemetalowych lub nieplastikowych elementów, a następnie zgnieść. Tak przygotowane surowce wtórne mogą zostać przekazane do skupu.

Podsumowanie usługi

Nasza firma specjalizuje się w skupie surowców wtórnych, oferując przy tym profesjonalizm, elastyczność, legalność działania i troskę o środowisko. Działamy na polskim rynku, współpracując z solidnymi partnerami i przestrzegając przepisów prawnych. Skupujemy różne rodzaje surowców wtórnych, takie jak papier, tworzywa sztuczne, metale i szkło. Nasza oferta obejmuje indywidualne podejście do klienta, darmową wycenę surowców, pomoc w formalnościach oraz organizację odbioru surowców.
Proces skupu jest uproszczony i składa się z kilku etapów, zaczynając od zgłoszenia się do nas przez klienta. Przyjmujemy surowce wtórne od firm i gospodarstw rolnych, wymagając przy tym spełnienia określonych warunków, takich jak wpis do systemu BDO i minimalne ilości surowca (spełnienia określonego minimum logistycznego). Surowce muszą być również odpowiednio przygotowane do transportu. Nasze usługi są dostępne telefonicznie lub przez formularz kontaktowy na stronie.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Odpady medyczne
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Skup surowców wtórnych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące zarówno skupu surowców wtórnych, jak i samych surowców wtórnych.
FAQ

Co zalicza się do surowców wtórnych?

Surowce wtórne to materiały, które zostały już użyte i przetworzone, a następnie poddane recyklingowi w celu ponownego wykorzystania. Przykłady surowców wtórnych to plastiki, szkła, metale, papier czy drewno.

Jak właściwie przygotować surowce wtórne?

Aby właściwie przygotować surowce wtórne do recyklingu, należy oddzielać surowce wtórne od innych odpadów i segregować je. Następnie upewnić się, że surowce wtórne są czyste, pozbawione zanieczyszczeń takich jak jedzenie, oleje, farby. Na końcu przygotowywać surowce wtórne zgodnie z lokalnymi przepisami i wytycznymi dotyczącymi recyklingu – kartony sprasować, butelki zgnieść, puszki pozbawić etykiet etc.

Jak można wykorzystać surowce wtórne?

Surowce wtórne mogą być wykorzystywane do produkcji nowych produktów lub materiałów. Na przykład:

  • plastik – może być wykorzystywany do produkcji opakowań, mebli, ubrań,
  • szkło – może być przetwarzane w nowe butelki, słoiki, okna,
  • papier – może być wykorzystywany do produkcji nowych opakowań, gazet, kartonów,
  • drewno (traktowane jako osobne od papieru) – może być używane do produkcji mebli, konstrukcji budowlanych, opakowań.

Czy plastik jest surowcem wtórnym?

Tak, plastik może być surowcem wtórnym, jeśli zostanie poddany recyklingowi i przetworzony na nowe produkty lub materiały.

Czy drewno jest surowcem wtórnym?

Tak, drewno może być surowcem wtórnym, jeśli zostanie poddane recyklingowi i przetworzone na nowe produkty, takie jak meble, opakowania czy materiały budowlane.

Czy metalowe puszki są surowcem wtórnym?

Tak, metalowe puszki, takie jak puszki aluminiowe lub stalowe, mogą być surowcem wtórnym, gdy są recyklingowane i przetwarzane na nowe produkty lub opakowania.

Czy folia jest surowcem wtórnym?

Tak, folia plastikowa (odpadowa) może być surowcem wtórnym, jeśli zostanie poddana recyklingowi i przetworzona na nowe produkty, takie jak torby, opakowania czy elementy wyposażenia.

Czy szkło jest surowcem wtórnym?

Tak, szkło może być surowcem wtórnym, gdy jest recyklingowane i używane do produkcji nowych butelek, słoików, okien czy innych wyrobów szklanych.

WasteMaster
Skup surowców wtórnych
Nasza firma specjalizuje się w skupie surowców wtórnych, oferując przy tym profesjonalizm, elastyczność, legalność działania i troskę o środowisko. Działamy na polskim rynku, współpracując z solidnymi partnerami i przestrzegając przepisów prawnych. Skupujemy różne rodzaje surowców wtórnych, takie jak papier, tworzywa sztuczne, metale i szkło. Nasza oferta obejmuje indywidualne podejście do klienta, darmową wycenę surowców, pomoc w formalnościach oraz organizację odbioru surowców.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross