Przykładowa strona
Bezpłatna wycena

Skup oleju przepracowanego w Gdyni

Oferowana przez nas usługa skupu oleju przepracowanego skupia się na optymalnym zarządzaniu odpadami, które mogą negatywnie wpływać na środowisko. Współpracujemy z różnymi podmiotami, w tym warsztatami samochodowymi, stacjami demontażu pojazdów, gospodarstwami rolnymi, a także indywidualnymi producentami odpadów olejowych. Naszym celem jest zapewnienie legalnej i ekologicznej utylizacji oleju przepracowanego. Usługa obejmuje wstępną, darmową wycenę, negocjacje cenowe oraz wsparcie w logistyce i formalnościach związanych z odbiorem oleju. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług dla odpowiedzialnego zarządzania odpadami oleju przepracowanego.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
OLEJ PRZEPRACOWANY
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?

Profesjonalny skup przepracowanego oleju w Gdyni

Potrzebujesz skorzystać z usług skupu przepracowanego oleju? Gdynia jest dużym miastem, w którym możemy znaleźć naprawdę wiele różnych propozycji, jednak skąd możesz mieć pewność, że wybrałeś najlepiej? Wystarczy skorzystać z naszych usług! Jesteśmy na rynku od lat i dzięki temu udało nam się zgromadzić wielu partnerów, którzy zajmują się obsługa naszych klientów. W ten sposób możemy udostępnić naszym zleceniodawcom wartościowe usługi utylizacji olejów przepracowanych w Gdyni.
Jak działamy? Najpierw musisz się do nas zgłosić. Możesz się z nami skontaktować za pomocą maila (nasz adres to biuro@wastemaster.pl), rozmowy telefonicznej (numer na infolinię znajduje się powyżej) lub też za pomocą formularza zgłoszeniowego. Następnie opisz nam swoją sytuację – jeśli potrzebujesz dodatkowych usług takich jak czyszczenie zbiornika, czy odbiór zużytych olejów w Gdyni – daj nam o tym znać.
Jednak podczas składania zlecenia należy opisać nam swoje odpady – ile ich masz (w kilogramach), do czego służyły, jakiej są jakości, a także skąd chcesz je wywieźć. Na podstawie tych informacji przygotujemy wycenę, a dzięki niej uda nam się znaleźć odpowiednie propozycje ofertowe, które będą dopasowane do Twoich preferencji. Dzięki tej metodzie znajdziemy dla Ciebie odpowiedni skup olejów przepracowanych w Gdyni.
Następnie podeślemy Ci mailem naszą propozycję ofertową – jeśli odpowiada Ci nasza oferta – kliknij zielony przycisk w naszym mailu. Jeśli z kolei uznasz, że nasza propozycja jest niewystarczająca – rozpoczniemy negocjacje w Twoim imieniu. Dzięki temu uda Ci się trafić na wyjątkową ofertę. Z naszą pomocą uda Ci się zaoszczędzić mnóstwo czasu i trafisz na najciekawsze opcje utylizacji olejów przepracowanych w Gdyni.

Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Jakie rodzaje olejów dostarczamy do skupów?

Do placówek skupu olejów przepracowanych w Gdyni możemy dostarczać najróżniejsze substancje oleiste. Są to materiały niebezpieczne, dlatego podczas obchodzenia się z nimi musimy zachować najwyższą ostrożność. W skupach nastąpi odpowiedni proces neutralizacji i zagospodarowania. Do takich firm możemy wywozić następujące substancje:

 • oleje silnikowe – służą do smarowania silnika, chronią przed korozją, wykorzystywane głównie w pojazdach i maszynach,
 • oleje smarowe – wykorzystywane w łożyskach, przekładniach, maszynach do obróbki metali,
 • oleje przekładniowe – znajdziemy je głównie w skrzyniach biegów, przekładniach,
 • oleje hydrauliczne – znajdują się w podnośnikach, prasach i maszynach budowlanych, zapewniają płynne działania maszyn,
 • oleje turbinowe – wykorzystywane w turbinach parowych i gazowych w elektrowniach, służą do smarowania i chłodzenia,
 • oleje transformatorowe – znajdziemy je w transformatorach elektrycznych, izolują i odprowadzają ciepło,
 • oleje zęzowe – służą do smarowania pewnych elementów w łodziach, maszynowniach, są odporne na trudne warunki atmosferyczne, z którymi stykamy się na morzu.

Ile trzeba będzie zapłacić za utylizację zużytych olejów w Gdyni?

Jeśli mowa o cenie skupu olejów przepracowanych w Gdyni – najbardziej adekwatna będzie indywidualna wycena, ponieważ na cenę skupu wpływa bardzo wiele różnych czynników – nie tylko wewnętrznych. Także sytuacja na lokalnych rynkach oraz na międzynarodowych giełdach może mieć wpływ na wysokość cen oleju w Gdyni, która jest przecież miastem portowym. W związku z tym należy pamiętać o zmieniających się cennikach, które nie zawsze w placówce skupu zużytych olejów są zaktualizowane.
W związku z tym, warto skorzystać z naszej unikatowej opcji darmowej wyceny olejów. Jedyne, co trzeba zrobić to uzupełnić nasz formularz wycenowy, który natychmiast powędruje do naszych pracowników. Dzięki ich doświadczeniu, a także dzięki temu, że posiadamy wszystkie aktualne informacje płynące z rynków, nawet w 15 minut możesz otrzymać swoją wycenę na maila. Zachęcamy do korzystania!
Od czego jeszcze może zależeć cena za litr oleju przepracowanego w Gdyni? Przede wszystkim od jakości. Jeśli do skupu dostarczamy odpady przekraczające np. parametry dotyczące poziomu chloru lub wody w cieczy – pozostałość nadaje się tylko do utylizacji. Z kolei, jeśli do punktu utylizacji olejów silnikowych w Gdyni dostarczymy wartościowy materiał – skup może chcieć go odkupić. Podobnie wygląda sprawa dotycząca rodzajów substancji. Im rzadszy odpad – tym droższa utylizacja. Zatem najmniej zapłacimy za utylizowanie olejów silnikowych, hydraulicznych i przekładniowych. W razie kolejnych pytań – zachęcamy do kontaktu!

Jak wygląda proces odbioru zużytych olejów?

Przed samym odbiorem olejów przepracowanych w Gdyni musimy zadbać o kwestie bezpieczeństwa – wszystkie mauzery, beczki i zbiorniki muszą być kompletnie szczelne. Co więcej, muszą posiadać oznaczenie kodami odpadów, a także oznaczenie odpadu niebezpiecznego (jest to zazwyczaj tabliczka z dokładnie takim napisem). W razie wykrycia nieszczelności – firma zajmująca się odbiorem zużytych olejów nie odbierze od nas naszych odpadów. Jeśli w Twojej firmie nastąpił wyciek – należy natychmiast przelać ciecze do szczelnych opakowań, a uszkodzoną beczkę umyć i oddać do serwisowania. Zanieczyszczone powierzchnie najlepiej umyć odtłuszczaczem.
Każdy proces odbioru olejów przepracowanych w Gdyni, jaki organizujemy, jest dopasowany do Twoich potrzeb – jeśli posiadasz zbiornik z odpadem, zorganizujemy cysternę, a jeśli posiadasz kilka beczek – załatwimy dla Ciebie odpowiedni pojazd ciężarowy. Zazwyczaj minimum logistyczne podczas odbioru olejów przepracowanych wynosi 500 l, czyli 400 kg (przelicznik 1 litra to 0,8 kilograma), jednak jeśli posiadasz mniejszy ładunek – i tak się do nas zgłoś. Często zlecenia są przyjmowane na podstawie lokalizacji lub posiadanej substancji, dlatego i tak warto zlecać nam poszukiwania odpowiednich skupów olejów przepracowanych.

O jakich formalnościach nie możemy zapomnieć?

Jeśli zamierzasz zorganizować legalny odbiór i utylizację olejów przepracowanych w Gdyni – koniecznie musisz pamiętać o uzupełnieniu wszystkich wymaganych kwestii formalnych. To dzięki nim możemy podczas kontroli udowodnić, że jesteśmy legalnie działającym przedsiębiorstwem, które funkcjonuje w zgodzie z przepisami odpadowymi. O jakich formalnościach mowa? Przede wszystkim należy dopasować poziom złożenia ewidencji do typu naszej firmy. W Ustawie o Odpadach z 14 grudnia 2012 i późniejszych nowelizacji zostały zawarte kryteria, których spełnienie nakazuje przedsiębiorstwom wypełnianie pełnej ewidencji.
A do pełnej ewidencji zalicza się: regularne uzupełnianie ewidencji w BDO, wystawianie KPO ( Karta Przekazania Odpadu jest niezbędna dla legalnego odbioru zużytych olejów), a także wypełnianie Karty Ewidencji Odpadów Niebezpiecznych. Aby właściwie uzupełnić całość dokumentów, należy posługiwać się następującymi kodami na zużyte oleje:

 • 13 01* – odpadowe oleje hydrauliczne,
 • 13 02* – odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe,
 • 13 03* – odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła,
 • 13 04* – oleje zęzowe,
 • 13 05* – odpady z odwadniania olejów w separatorach,
 • 13 07* – odpady paliw ciekłych,
 • 13 08* – odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

Zamierzasz szybko zrealizować skup olejów przepracowanych w Gdyni? Nie marnuj czasu na samodzielne poszukiwania w sieci i skontaktuj się z nami! Dzięki naszemu doświadczeniu możemy zagwarantować, że szybko znajdziesz odpowiednią placówkę, a także trafisz na naprawdę wyjątkowe oferty odbioru i utylizacji olejów przepracowanych w województwie pomorskim!

Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Akumulatory
Więcej 🡢
Filtry
Filtry oleju i powietrza
Więcej 🡢
Katalizatory
Więcej 🡢
Złom stalowy
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢
WasteMaster
Skup oleju przepracowanego
Oferowana przez nas usługa skupu oleju przepracowanego skupia się na optymalnym zarządzaniu odpadami, które mogą negatywnie wpływać na środowisko. Współpracujemy z różnymi podmiotami, w tym warsztatami samochodowymi, stacjami demontażu pojazdów, gospodarstwami rolnymi, a także indywidualnymi producentami odpadów olejowych. Naszym celem jest zapewnienie legalnej i ekologicznej utylizacji oleju przepracowanego. Usługa obejmuje wstępną, darmową wycenę, negocjacje cenowe oraz wsparcie w logistyce i formalnościach związanych z odbiorem oleju. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług dla odpowiedzialnego zarządzania odpadami oleju przepracowanego.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross