Bezpłatna wycena

Odbiór i wywóz gruzu

Zajmujemy się wywozem i utylizacją gruzu, zapewniając kompleksową obsługę zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Dzięki doświadczeniu w sektorze odpadowym, oferujemy usługi na najwyższym poziomie, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Rozumiemy, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego oferujemy spersonalizowane usługi, począwszy od bezpłatnej wyceny, poprzez wybór odpowiedniego kontenera lub torby typu Big-Bag, aż po finalizację usługi, w tym pomoc w kwestiach związanych z BDO. Naszym celem jest uproszczenie całego procesu, aby nasi klienci mogli łatwo i szybko wywieźć gruz bez zbędnych formalności. Oferujemy pełen zakres usług związanych z wywozem i utylizacją gruzu, zapewniając przy tym profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
GRUZ
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Wywóz gruzu to ważny element zachowywania porządku na placu budowy i podczas każdego remontu. Gruz zazwyczaj powstaje na skutek wyburzania ścian, ale także i całych domów lub innego rodzaju budynków. Jest to dość użyteczny odpad – jednak nie możemy go porzucać w losowych miejscach, gdyż może to zaszkodzić środowisku i otoczeniu. W związku z tym należy zrealizować profesjonalną firmę odbierającą gruz. Aby dotrzeć do najkorzystniejszej opcji – wystarczy się z nami skontaktować! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą poniżej.

Z jakiego powodu opłaca się korzystać z naszej pomocy przy wywozie gruzu?

Dlaczego współpraca z nami podczas organizacji wywozu gruzu jest korzystna? Ponieważ:
jesteśmy profesjonalistami – nasza spółka od lat działa w sektorze odpadowym, dzięki czemu mamy wypracowane metody działania i posiadamy liczne kontakty, które umożliwiają dostarczenie klientom właściwej usługi wykonanej przez solidne podmioty,
działamy zgodnie z prawem – jesteśmy zarejestrowanym podmiotem, posiadamy wszelkie szkolenia i certyfikaty dotyczące zarządzania odpadami, a także współpracujemy tylko z podmiotami, które są zarejestrowane w KRS oraz BDO. Co więcej, sami pomagamy naszym klientom w uzupełnianiu np. Karty Przekazania Odpadu,
jesteśmy proekologiczni – skupiamy się na tym, aby odpad, który nam przekazujesz, nie trafiał na wysypiska do składowania, ale został efektywnie wykorzystany. Bliskie są dla nas założenia gospodarki o obiegu zamkniętym,
skupiamy się na pomocy klientowi – jesteśmy elastyczni, gdyż każdy przypadek naszych klientów jest inny. Dlatego zbieramy indywidualne zlecenie i rozpatrujemy je pod kątem konkretnej sprawy. Dzięki temu nadesłana oferta na wywóz i odbiór gruzu będzie spersonalizowana,
działamy według zasady „im prościej, tym lepiej” – w związku z tym maksymalnie uprościliśmy proces zamawiania i zlecania nam wyszukiwania usług. Aby się z nami skontaktować, możesz zadzwonić na naszą infolinię lub też uzupełnić formularz zgłoszeniowy.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegółowe wytyczne dotyczące współpracy przy odbiorze i wywozie gruzu

O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na współpracę przy utylizacji gruzu? Między innymi o tym, że:
obsługujemy zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne – jednak muszą one dysponować odpowiednią ilością gruzu (należy dokonać konsultacji z naszymi pracownikami); jeśli posiadamy niewielkie ilości gruzu, można je wywieźć do PSZOK-u,
skupiamy się na współpracy z podmiotami gospodarczymi – głównie mowa tutaj o firmach budowlanych, remontowych, rozbiórkowych czy demontażowych; od placówek tego rodzaju wymagamy wpisu do BDO, jednak warto w tej sprawie się z nami skonsultować,
nie ma minimum logistycznego – nasza usługa polega na dopasowaniu do Twojej ilości gruzu odpowiedniego kontenera lub torby typu Big-Bag, które następnie podstawiamy we wskazaną przez Ciebie lokalizację,
• jeżeli nie posiadasz wpisu do BDO, a powinieneś, skontaktuj się z nami,
• warto pamiętać o tym, że wywóz gruzu to wywóz tylko gruzu, a nie wszystkich pozostałych odpadów z budowy, w związku z nowymi sposobami segregacji takich budowlanych odpadów, musimy pamiętać o tym, aby do konkretnego kontenera wrzucać sam gruz,
• ekipa zajmująca się utylizacją gruzu nie podejmie się wywózki, jeśli w kontenerze znajdą się substancje niebezpieczne, rozpuszczalniki, chemikalia, azbest czy eternit,
oferujemy darmową wycenę gruzu – wystarczy tylko uzupełnić formularz wycenowy znajdujący się na stronie.

Szybkie i łatwe zamawianie utylizacji gruzu

Nasza usługa organizacji wywozu i odbioru gruzu zamyka się w następujących pięciu puntach:
  1. Najpierw należy zgłosić nam chęć skorzystania z naszej usługi. Możesz to zrobić za pośrednictwem infolinii, formularza zgłoszeniowy lub maila (adres biuro@wastemaster.pl).
  2. Kolejny krok to charakterystyka odpadu. Podaj nam szacunkową ilość gruzu (najlepiej w m3 lub kilogramach), z jakich prac pochodzi, jaki kontener potrzebujesz, na ile dni oraz gdzie chcesz go podstawić. Lokalizacja jest niezwykle ważna, ponieważ to dzięki niej będziemy szukać najbliższej usługi utylizacji gruzu. Na tym etapie będziemy także ustalać kwestię płatności, a także sprawy dotyczące BDO.
  3. Następnie nasi pracownicy zajmą się wyceną gruzu i całej usługi. Na jej podstawie sporządzimy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Wszystkie wyniki naszych działań zostaną Ci przekazane na maila.
  4. Po tym, jak już wyślemy Ci ofertę – czas na Twój ruch. Jeśli nasza propozycja wyda Ci się interesująca, kliknij przycisk, który znajdziesz w wiadomości od nas. Jest to równoznaczne ze zgodą na wykonanie konkretnej usługi. Jeśli jednak uznasz, że nasza oferta nie jest wystarczająca, wtedy rozpoczniemy renegocjacje w Twoim imieniu. W ten sposób otrzymasz najkorzystniejszą opcję z możliwych dostępnych. Tę ofertę również prześlemy Ci mailowo do akceptacji.
  5. Na końcu czas na finalizację usługi. Na tym etapie dopasowywany jest termin realizacji usługi oraz realizowane są płatności. Po określonym czasie postoju gruz jest wywożony, a Ty pozbyłeś się problemu! Jeśli posiadasz pytania – zwłaszcza dotyczące kwestii BDO – skontaktuj się z nami.

Wywóz i utylizacja gruzu – co warto wiedzieć?

Czym jest gruz? Jest to pozostałość budowlana lub remontowa, która składa się z: cegieł, tynków, piasku, betonu, kamieni, resztek ceramiki, dachówek, kafli. Do czystego gruzu zaś zalicza się ziemię, piach oraz kamienie. Najczęściej właśnie z takim podziałem się spotkamy – choć nie jest on istotny w kontekście wywozu gruzu. Wyróżnia się następujący podział na:
gruz ceglany,
• gruz betonowy,
• gruz ceglano-betonowy,
• gruz zanieczyszczony (zawierający zmieszane odpady z budowy),
• tynk.
Najczęściej są to resztki po wyburzaniu ścian, zrywaniu kafelek w łazience lub wyburzaniu całych elewacji, stropów czy budowli. Zabrania się porzucania gruzu w losowych miejscach, ponieważ może on przyczynić się do wypadków lub po prostu zanieczyszczania środowiska. Karą za takie działania jest grzywna w wysokości od 500 zł.

Najlepszym rozwiązaniem dotyczącym odbioru gruzu jest wynajem kontenera na odpady budowlane. Możemy się zdecydować na kontener otwarty, zamknięty, hakowy, wysypowy, zbiorczy lub można także wynająć torbę typu Big-Bag. Ma ona pojemność ok. 1 m3 i idealnie nadaje się do gromadzenia niewielkich ilości pozostałości. Jeśli chodzi o wymiary dużych kontenerów – mogą one osiągać od 2 m3 do nawet 20-36 m3.

Skąd masz wiedzieć, jak duży kontener przyda Ci się podczas remontu lub budowy? Jak oblicza się objętość gruzu? Szacuje się, że gruz z wyburzania domu to około 30% kubatury całej nieruchomości. Najmniejszą objętość ma gruz betonowy i taki, który zawiera głównie cegły. Z kolei największą objętością cechują się gruzy zmieszane oraz zawierające duże ilości kamieni.

Co się dzieje po odbiorze gruzu?

Po tym, jak już odbierzemy i wywieziemy odpad, odpowiednie firmy zajmują się recyklingiem gruzu. Polega on na umieszczeniu materiałów w przesiewarkach, które pozbywają się drewna, metali i innych zanieczyszczeń, które nie wchodzą w skład gruzu. Następnie materiały typu beton, cegły, tynki są kruszone na żwir lub też drobniejsze elementy. Tak przygotowany surowiec nadaje się do utwardzania dróg i fundamentów, a także do posypek pod bruk lub utwardzeń pod wylewkę. W ten sposób wykorzystuje się praktycznie 90% gruzu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile trzeba będzie zapłacić za utylizację gruzu, zachęcamy do skorzystania z naszej bezpłatnej wyceny online. Wystarczy, że uzupełnisz jeden formularz i gotowe! Jeżeli jednak potrzebujesz dodatkowego wsparcia w organizacji wywozu gruzu lub też sprawach dotyczących BDO – zachęcamy do kontaktu.

Podsumowanie usługi

Nasza firma specjalizuje się w profesjonalnym wywozie i utylizacji gruzu, zapewniając kompleksową obsługę zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w sektorze odpadowym, oferujemy usługi na najwyższym poziomie, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Nasze podejście opiera się na zasadach gospodarki o obiegu zamkniętym, mając na celu maksymalne wykorzystanie odpadów, a tym samym ochronę środowiska przed nadmiernym zanieczyszczeniem. Rozumiemy, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego oferujemy spersonalizowane usługi, począwszy od bezpłatnej wyceny, poprzez wybór odpowiedniego kontenera lub torby typu Big-Bag, aż po finalizację usługi, w tym pomoc w kwestiach związanych z BDO. Naszym celem jest uproszczenie całego procesu, aby nasi klienci mogli łatwo i szybko pozbyć się gruzu bez zbędnych formalności.

Nasza firma oferuje pełen zakres usług związanych z wywozem i utylizacją gruzu, zapewniając przy tym profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu w ochronę środowiska, klienci mogą liczyć na szybką, wygodną i ekologiczną obsługę.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Wynajem kontenerów
Wynajem kontenerów
Więcej 🡢
makulatura
Makulatura
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
odpady budowlane i poremontowe
Budowlane i poremontowe
Więcej 🡢
styropian
Styropian
Więcej 🡢
elektrośmieci
Elektrośmieci
Więcej 🡢

Wywóz i odbiór gruzu – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące odbioru i wywozu gruzu.
FAQ

Ile gruzu można oddać do PSZOK-u?

Limit ilości gruzu, który można oddać do PSZOK-u, różni się w zależności od gminy. Zazwyczaj jest to od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów na osobę rocznie, ale zalecamy sprawdzenie lokalnych przepisów lub bezpośredni kontakt z PSZOK-iem w Twojej gminie.

Co grozi za wyrzucenie gruzu?

Wyrzucenie gruzu w miejscu do tego nieprzeznaczonym może skutkować mandatem karnym od 500 zł w górę lub innymi sankcjami prawnymi. W Polsce obowiązują ścisłe przepisy dotyczące utylizacji odpadów, w tym gruzu.

Co zrobić z dużą ilością gruzu?

W przypadku dużych ilości gruzu, np. po remoncie, warto rozważyć wynajęcie kontenera na gruz lub skorzystanie z usług firmy zajmującej się jego wywozem i utylizacją. Kontener jest bardzo korzystną opcją, gdyż możemy wybrać jego rozmiar. W zależności od tego, ile gruzu posiadamy, można wybrać kontener o wielkości 2 m3 lub nawet 20-36 m3.

Co zrobić z małą ilością gruzu?

Małe ilości gruzu można zwykle oddać do PSZOK-u. Alternatywnie, można zapytać firmę remontową lub budowlaną o możliwość pozbycia się niewielkich ilości gruzu. Istnieje również opcja wykupienia torby typu Big-Bag o pojemności 1-1,5 m3 – wówczas mamy ułatwione gromadzenie pozostałości, a także możemy sprawniej je przekazać do PSZOK-u lub firmy remontowo-budowlanej.

Gdzie wyrzucić wiadro gruzu?

Wiadro gruzu można najczęściej oddać do PSZOK-u. Warto jednak uprzednio sprawdzić lokalne przepisy lub zasady panujące w konkretnym punkcie.

Do jakich śmieci wyrzucamy gruz?

Gruz nie jest odpadem komunalnym, dlatego nie powinien być wyrzucany do żadnego z domowych pojemników na śmieci. Należy go oddać do PSZOK-u lub skorzystać z usług firmy zajmującej się wywozem gruzu.

Jak obliczyć wywóz gruzu?

Koszt wywozu gruzu zależy od wielu czynników, takich jak ilość, rodzaj gruzu oraz odległość od miejsca wywozu. Firmy oferujące te usługi zazwyczaj kalkulują koszty indywidualnie. Szacuje się jednak, że podczas wyburzania domu, wyprodukujemy o 30% więcej gruzu niż wynosi kubatura budynku.

Czy można samemu wywieźć gruz?

Można samemu wywieźć gruz, o ile dysponuje się odpowiednim środkiem transportu i gruz jest przewożony do miejsca legalnie przyjmującego tego typu odpady (np. PSZOK, firma gromadząca gruz, kupiec, któremu oddaliśmy materiał np. pod budowę fundamentów).

Ile gruzu jest z łazienki?

Jest to dość indywidualna kwestia, która zależy od grubości ścian oraz wielkości łazienki, jednak szacuje się, że wytworzymy o 3 m3 więcej gruzu niż mamy powierzchni skuwanej.

WasteMaster
Odbiór i utylizacja gruzu
Zajmujemy się wywozem i utylizacją gruzu, zapewniając kompleksową obsługę zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Dzięki doświadczeniu w sektorze odpadowym, oferujemy usługi na najwyższym poziomie, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Rozumiemy, że każdy przypadek jest unikalny, dlatego oferujemy spersonalizowane usługi, począwszy od bezpłatnej wyceny, poprzez wybór odpowiedniego kontenera lub torby typu Big-Bag, aż po finalizację usługi, w tym pomoc w kwestiach związanych z BDO. Naszym celem jest uproszczenie całego procesu, aby nasi klienci mogli łatwo i szybko wywieźć gruz bez zbędnych formalności. Oferujemy pełen zakres usług związanych z wywozem i utylizacją gruzu, zapewniając przy tym profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie współpracy.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross