Bezpłatna wycena

Utylizacja i odbiór styropianu

Nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie utylizacji i odbioru odpadów styropianowych, skierowane głównie do podmiotów gospodarczych. Specjalizujemy się w efektywnym i ekologicznym zarządzaniu odpadami styropianowymi, gwarantując legalność, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta. W ramach naszej oferty, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne mogą liczyć na kompleksową obsługę, począwszy od bezpłatnej wyceny, poprzez doradztwo w zakresie segregacji i przygotowania odpadów, aż po organizację odbioru i właściwej utylizacji styropianu. Dostosowujemy się do różnych ilości odpadów, przyjmując zarówno niewielkie, jak i duże partie styropianu, w zależności od ich lokalizacji. Zapraszamy do kontaktu!
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
STYROPIAN
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Styropian to kłopotliwy odpad. Najczęściej pozostaje on po remontach, budowach, a także wykorzystuje się go przy zabezpieczaniu paczek. I choć to tworzywo sztuczne, nie powinien on trafiać do żółtych kubłów na odpady komunalne, zwłaszcza jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. W związku z tym należy zrealizować odpowiednią utylizację styropianu, którą zajmą się wyspecjalizowane podmioty. Aby je znaleźć, wystarczy skontaktować się z nami. Nasi eksperci zajmą się wyszukaniem właściwych firm odbierających i utylizujących odpady styropianowe. Zapoznaj się z naszą ofertą zamieszczoną poniżej!

Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia?

Nasz firma cechuje się:
profesjonalizmem – dzięki naszemu doświadczeniu w obrocie odpadami, posiadamy rozbudowaną sieć kontaktów do firm zarządzających pozostałościami w całej Polsce. Działamy we współpracy z odpowiedzialnymi partnerami, którzy nie tylko posiadają wszystkie aktualne wpisy do BDO, lecz także wykorzystują odpady w efektywny sposób.
troską o środowisko – dbamy nie tylko o to, aby odpad legalnie został zutylizowany, lecz także staramy się realizować założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. W związku z tym przekazujemy odpady nie do składowania na wysypisku, a do przetworzenia na nowe produkty.
legalnością – przestrzegamy wszystkich obowiązujących przepisów oraz dbamy o to, aby się doszkalać i posiadać aktualne certyfikaty związane z zarządzaniem odpadami. Od naszych partnerów wymagamy przestrzegania kwestii formalnych, posiadania aktualnego wpisu do BDO oraz KRS. Co więcej, naszym klientom również pomagamy na tym polu (m.in. w uzupełnianiu Karty Przekazania Odpadu).
elastycznością – mamy świadomość tego, że każde zlecenie jest inne i wymaga innego rodzaju działań. Z naszą pomocą nie tylko zrealizujesz odbiór odpadów styropianowych, lecz także ich utylizację. Każde zgłoszenie traktowane jest indywidualnie. Staramy się za każdym razem dopasować do oczekiwań klienta.
prostotą – nasza usługa została uproszczona w taki sposób, aby klient nie musiał uzupełniać wielu formularzy, czy odpowiadać na kilkanaście e-maili. Stawiamy na proste rozwiązania, które pomagają klientowi zaoszczędzić czas i poświęconą sprawie uwagę.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły dotyczące utylizacji styropianu dla firm

O czym trzeba pamiętać przed naszą wspólną realizacją odbioru i utylizacji odpadów styropianowych? Między innymi o tym, aby:
zgłaszać się do nas tylko, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą – osoby fizyczne, które posiadają styropian na własny użytek, powinny go oddawać do placówek typu PSZOK lub też przekazywać je gminie podczas specjalnych zbiórek (ewentualnie dla osób fizycznych istnieje opcja podstawienia kontenera na odpady styropianowe),
• jeśli posiadasz firmę remontową, budowlaną, zarządzasz magazynem lub posiadasz innego typu przedsiębiorstwo produkujące odpady styropianowe, musisz mieć aktualny wpis do BDO,
• nie ma minimum logistycznego, jeśli chodzi o odpady styropianowe – w związku z tym, że jest on bardzo lekki, trudno określić jego ilość w kilogramach, jednak przy korzystaniu z naszych usług należy podać ilość np. w workach, kontenerach lub innych pojemnikach, w których  styropian jest składowany,
• skupujemy czysty styropian – zanieczyszczone odpady będą obciążane dodatkowymi opłatami,
• oferujemy również wynajem kontenera i toreb Big-Bag na styropian, czy też pojemników innego rodzaju, które pomogą w przetransportowaniu pozostałości,
• organizujemy odbiór odpadów styropianowych własnym transportem – wystarczy podać ilość pozostałości oraz ich lokalizację,
• pośredniczymy także z placówkami skupu tworzyw sztucznych – jeśli posiadasz oprócz styropianu np. materiały polipropylenowe lub inne odpady, zgłoś je do nas,
• przygotowaliśmy usługę darmowej wyceny styropianu – wystarczy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, aby otrzymać szacunkowy koszt usługi na swoją skrzynkę mailową.

Zamów z nami usługę odbioru odpadów styropianowych!

Nasza usługa zamawiania odbioru i utylizacji odpadów styropianowych wygląda następująco:
  1. Skontaktuj się z nami! Aby wyrazić chęć skorzystania z naszej pomocy, wystarczy zgłosić się do nas telefonicznie, e-mailowo, na adres biuro@wastemaster.pl, lub też poprzez formularz zgłoszeniowy.
  2. Kolejny krok to scharakteryzowanie odpadu. Ważne jest podanie ilości styropianu, jego postaci, lokalizacji, do czego był wykorzystywany, czy jest zanieczyszczony. Na podstawie tych informacji przygotujemy wycenę. Jeśli masz dodatkowe informacje, które mogą się przydać przy szacowaniu kosztów usługi, warto je uwzględnić, a także załączyć zdjęcie styropianu. Pozwoli to na szybsze znalezienie skupu odpadów tego typu. Na tym etapie ustalimy kwestię płatności, BDO oraz ewentualnego wsparcia w kwestiach formalnych.
  3. Następnie rozpoczniemy wycenę odpadów styropianowych oraz poszukiwania właściwej usługi, która będzie odpowiadała Twoim preferencjom. Wyniki naszych działań zostaną przekazane na Twoją skrzynkę e-mailową.
  4. Kolejnym etapem jest negocjacja cenowa. Jeśli nasza propozycja nie będzie Ci odpowiadała, rozpoczniemy ustalanie korzystniejszych warunków cenowych z naszymi partnerami. A jeżeli zatwierdzasz nadesłaną ofertę, kliknij przycisk akceptujący jej warunki.
  5. Na samym końcu czas właściwy odbiór odpadów oraz uregulowanie płatności za wywóz, utylizację lub też za wynajem zbiornika na odpady styropianowe. Na tym etapie należy także zadbać o sprawy dotyczące BDO oraz np. Karty Przekazania Odpadu. Pomagamy naszym klientom nie tylko w znajdywaniu odpowiednich placówek, lecz także dopasowaniu terminu realizacji usług.

Styropian – co warto wiedzieć o odpadzie?

Styropian to polistyren ekspandowany. Jest to rodzaj tworzywa sztucznego zbudowanego z wielu skomplikowanych łańcuchów polimerowych. Sama produkcja styropianu polega na spienianiu polistyrenu najczęściej za pomocą gorącej wody, a także poprzez dodanie poroforu, czyli czynnika spieniającego. Co ciekawe, w większości styropian składa się z powietrza. Tak przygotowywany materiał najczęściej wykorzystuje się do ocieplania budynków, elewacji, podłóg, fundamentów, miejsc zawilgoconych, a także jest idealny do produkowania opakowań. Wyróżniamy wiele podziałów styropianu, głównie ze względu na jego zastosowanie. Najpowszechniej występujący to podział na:
styropian EPS (ekspandowany polistyren),
• styropian XPS (ekstrudowany polistyren),
• styropian grafitowy,
• styropian wysokoudarnościowy (HIPS),
• polistyren spieniony (MEPS),
• styropian specjalistyczny (np. odpowiednio wyprofilowany, posiadający dodatkowe substancje antypożarowe etc.)
Styropian EPS jest najpowszechniejszym typem styropianu. Posiada właściwości izolacyjne oraz porowatą strukturę. Z kolei XPS ma lepsze właściwości zatrzymujące ciepło, w związku z czym wykorzystuje się go do ocieplania dachów, fundamentów i innych elementów wystawionych na działania warunków atmosferycznych. Grafitowy styropian posiada dodatek grafitu, dzięki czemu lepiej trzyma ciepło i ma ciemniejszy kolor. HIPS wykorzystuje się na powierzchniach, które są narażone na uderzenia oraz mechaniczne uszkodzenia, a MEPS często stosuje się do opakowań – ma strukturę podobną do EPS.

Takie materiały idealnie nadają się do przekazania ich firmom odbierającym i utylizującym odpady styropianowe. Placówki te zajmują się segregacją, rozdrabnianiem i oczyszczaniem odpadów, a następnie ich granulacją. Skruszony na drobniutkie granulki materiał idealnie nadaje się jako surowiec do produkcji kolejnych płyt styropianowych. Granulat umieszcza się w specjalnych formach, a następnie poddaje się je obróbce termicznej. Dzięki temu z pozostałości styropianowej możemy wyprodukować kolejne opakowania lub też materiały izolacyjne.

Ile kosztuje utylizacja i odbiór odpadów styropianowych?

Ile może kosztować utylizacja i odbiór odpadów styropianowych? Jest to bardzo zróżnicowany koszt, który w dużej mierze zależy od ilości pozostałości, a także jakości dostarczanych odpadów. Zanieczyszczone styropiany są droższe w utylizacji, a organizacja ich odbioru za pomocą wywózki kontenera również kosztuje. W związku z tym warto określić dokładnie, jakie odpady posiadamy (styropiany oznacza się symbolami FS i liczbami 12, 15, 20, 30, 40 – jest to oznaczenie styropianu samogasnącego oraz jego gęstości na metr sześcienny).

Na podstawie tych danych przygotujemy darmową wycenę odbioru odpadów styropianowych w Twojej okolicy. Warto również pamiętać o tym, że takie pozostałości są oznaczane następującym kodem odpadów: 15 01 02. Jest to kod na odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, natomiast, jeśli posiadamy styropiany z budowy lub remontu to należy użyć kodu 17 02 03. W razie pytań lub wątpliwości – zachęcamy do kontaktu.

Podsumowanie usługi

Nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie utylizacji i odbioru odpadów styropianowych, skierowane głównie do podmiotów gospodarczych. Specjalizujemy się w efektywnym i ekologicznym zarządzaniu odpadami styropianowymi, gwarantując legalność, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta.

W ramach naszej oferty, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne mogą liczyć na kompleksową obsługę, począwszy od bezpłatnej wyceny, poprzez doradztwo w zakresie segregacji i przygotowania odpadów, aż po organizację odbioru i właściwej utylizacji styropianu. Dostosowujemy się do różnych ilości odpadów, przyjmując zarówno niewielkie, jak i duże partie styropianu. Zapraszamy do kontaktu!
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Tworzywa sztuczne
Więcej 🡢
Odpady budowlane
Więcej 🡢
Surowce wtórne
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Odbiór i utylizacja styropianu – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące odbioru i utylizacji styropianu, oraz samych odpadów styropianowych
FAQ

Co zrobić z odpadami ze styropianu?

Odpady ze styropianu, zwłaszcza te z budowy lub opakowań, najlepiej jest oddać do recyklingu. Wiele miejsc posiada specjalne punkty recyklingowe, które przyjmują styropian. Znajdziesz je z naszą pomocą. Jednak jeżeli posiadasz niewielkie ilości styropianu, możesz wyrzucić go do żółtego pojemnika na metale i plastik. Warunkiem jednak jest to, aby odpad był czysty (np. styropianowe opakowania po żywności na wynos, ubrudzone sosami i innymi resztkami powinny być wyrzucane do odpadów zmieszanych).

Gdzie oddać stary styropian?

Stary styropian można oddać w punktach recyklingu lub w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Niektóre gminy organizują również zbiórki odpadów wielkogabarytowych, gdzie można oddać stary styropian. Jeżeli z kolei posiadasz duże ilości starego styropianu, których nie jesteś w stanie samodzielnie przewieźć, zdecyduj się na usługi specjalistycznych firm utylizujących odpady styropianowe.

Gdzie wyrzucić stary styropian po meblach?

Stary styropian po meblach można oddać do PSZOK-u lub podczas zbiórek odpadów wielkogabarytowych. W niektórych gminach taki styropian można wyrzucić również do przydomowych żółtych kubłów na metale i plastik.

Czy styropian wyrzuca się do plastiku?

Styropian jest wykonany z polistyrenu i na ogół może być wyrzucany do pojemników na plastik. Warunkiem jest jednak to, żeby odpady styropianowe były czyste. Niekiedy jednak styropian jest traktowany jako odpad wielkogabarytowy lub budowlany, i wymaga oddzielnego przetwarzania. Warto zapoznać się z lokalnymi przepisami na ten temat, gdyż w każdej gminie regulacje mogą się między sobą różnić.

Kto odbiera styropian?

Odbiorem styropianu zajmują się firmy zajmujące się recyklingiem lub utylizacją właśnie takich odpadów. Można również skontaktować się z lokalnym PSZOK-ami, aby dowiedzieć się, czy przyjmują one styropian.

Do jakich śmieci wyrzuca się styropian?

Styropian zazwyczaj wyrzuca się do plastików (o ile styropian jest czysty), śmieci wielkogabarytowych lub budowlanych (w zależności od jego źródła). Należy sprawdzić lokalne przepisy dotyczące segregacji odpadów, gdyż w każdym mieście mogą one się nieco różnić.

Gdzie wyrzucić styropian od sprzętu AGD?

Styropian od sprzętu AGD najlepiej oddać do PSZOK-u lub podczas zbiórek odpadów wielkogabarytowych. Niektóre sklepy oferujące sprzęt AGD mogą również przyjmować opakowania zwrotne, w tym styropian. Niewielkie ilości styropianu po meblach AGD można również wyrzucić do przydomowych śmietników na plastik i metale, o ile wcześniej upewnimy się, że odpady styropianowe są czyste (niezawilgocone, niezatłuszczone itp.)

Co zrobić z resztkami styropianu z budowy?

Resztki styropianu z budowy można oddać w miejscach przyjmujących odpady budowlane. Wiele firm zajmujących się budową lub remontami oferuje również usługi ich wywozu i utylizacji. Ważne jest, aby nie wyrzucać styropianu z budowy do zwykłych kontenerów na śmieci.

WasteMaster
Odbiór i utylizacja styropianu
Nasza firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie utylizacji i odbioru odpadów styropianowych, skierowane głównie do podmiotów gospodarczych. Specjalizujemy się w efektywnym i ekologicznym zarządzaniu odpadami styropianowymi, gwarantując legalność, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta. W ramach naszej oferty, przedsiębiorstwa i osoby fizyczne mogą liczyć na kompleksową obsługę, począwszy od bezpłatnej wyceny, poprzez doradztwo w zakresie segregacji i przygotowania odpadów, aż po organizację odbioru i właściwej utylizacji styropianu. Dostosowujemy się do różnych ilości odpadów, przyjmując zarówno niewielkie, jak i duże partie styropianu, w zależności od ich lokalizacji. Zapraszamy do kontaktu!
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross