Bezpłatna wycena

Skup tworzyw sztucznych i utylizacja plastiku

Usługa skupu i utylizacji tworzyw sztucznych oferowana przez naszą firmę to kompleksowe rozwiązanie dla firm i osób prywatnych poszukujących efektywnego sposobu na pozbycie się odpadów plastikowych. Specjalizujemy się w przetwarzaniu szerokiej gamy tworzyw, w tym PET, PE, PS, PVC, PMMA, PC, ABS, PSU, PEEK, PEI oraz nylonu. Oferujemy darmową wycenę odpadów, a nasz proces obejmuje pełną obsługę, od zgłoszenia chęci współpracy, przez ocenę i wycenę tworzyw, aż po finalizację usługi z uwzględnieniem wszystkich formalności. Nasza oferta skierowana jest głównie do podmiotów gospodarczych, ale obsługujemy również osoby fizyczne w zależności od ilości posiadanych tworzyw sztucznych. Zapewniamy wsparcie w obszarze spełniania wymogów prawnych, w tym w zakresie dokumentacji i kodów odpadów.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
TWORZYWA SZTUCZNE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Posiadasz sporo plastików lub różnego rodzaju tworzyw sztucznych? Są to jedne z najpowszechniej występujących odpadów, które produkujemy. Najwięcej tworzyw sztucznych znajduje się w opakowaniach. Tego rodzaju pozostałości są objęte specjalnymi ustawami unijnymi, które mają na celu ograniczenie produkcji opakowań z plastików, przy równoczesnym wzmożeniu procesów recyklingu i odzyskiwania tworzyw. Gdzie musimy przekazać taki odpad? Najlepiej do skupów tworzyw sztucznych. Dzięki naszej firmie uda Ci się trafić na najkorzystniejsze propozycje w Twojej okolicy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jakie argumenty przemawiają za skorzystaniem z naszych usług?

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Między innymi dlatego, że:
• jesteśmy specjalistami w swojej branży – od lat działamy w branży odpadowej i posiadamy sporą grupę zaprzyjaźnionych skupów oraz partnerów, którym przekazujemy zlecenia od naszych klientów. Współpracujemy jedynie z podmiotami solidnymi, legalnymi i nastawionymi na efektywne przekształcanie pozostałości w surowce.
jesteśmy legalnym biznesem – nasza spółka działa w zgodzie z aktualnymi przepisami i regulacjami prawymi, posiadamy aktualne szkolenia i certyfikaty z zakresu gospodarowania odpadami. Pomagamy naszym klientom np. w wystawianiu Karty Przekazania Odpadów. Co więcej, nie działamy w kooperatywie z firmami bez wpisu do BDO czy KRS.
jesteśmy proekologiczni – nasza firma stara się działać w myśl zrównoważonego rozwoju. Współpracujemy tylko z partnerami, którzy po odbiorze pozostałości zajmują się ich efektywnym wykorzystaniem – przetworzeniem na plastikowy granulat, energię etc. Zależy nam na tym, aby odpady nie były składowane na wysypiskach, tylko przyczyniły się dla dobra gospodarki i wróciły do obiegu.
jesteśmy skoncentrowani na kliencie – w naszej usłudze skupiamy się na tym, aby jak najbardziej dopasować się do oczekiwań klientów. Odbieramy od Ciebie zlecenie i dopasowujemy szukanie ofert do Twoich personalnych wymagań. Wiemy, że każdy przypadek jest inny, dlatego chcemy podejść do realizacji zamówienia indywidualnie.
mamy nieskomplikowany proces składania zamówień – uprościliśmy proces zamawiania usługi w taki sposób, aby udało się go jak najszybciej zrealizować. Możesz się z nami skontaktować za pomocą formularza lub infolinii.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

O czym pamiętać przed skorzystaniem z naszych usług?

Zanim zdecydujesz się na realizację skupu i utylizacji tworzyw sztucznych z naszym wsparciem, zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami usługi:
skupiamy się na obsłudze głównie podmiotów gospodarczych takich jak firmy budowlane, remontowe, produkcyjne, produkujące opakowania z tworzyw sztucznych, gospodarstwa rolne czy punkty makulatury, które owijają bele papieru w folie;
• zdarza nam się obsługiwać osoby fizyczne – wszystko zależy od tego, jakie ilości tworzyw sztucznych one posiadają;
• od podmiotów gospodarczych wymagamy wpisu do BDO;
• minimum logistyczne wynosi ok. 1 tony, jednak wszystko zależy od rodzaju i typu odpadu oraz jego jakości;
• jeśli zamawiamy odbiór odpadu to ważne jest, aby wstępnie przygotować odpady do wywózki;
• skupujemy następujące tworzywa sztuczne: PET, PE, PS, PVC, PMMA, PC, ABS, PSU, PEEK, PEI czy nylon;
• oferujemy naszym klientom opcję darmowej wyceny odpadów – nawet w 15 minut po wypełnieniu formularza wycenowego możesz otrzymać szacunkową wycenę na swój adres e-mail;
• można się z nami skontaktować za pośrednictwem formularza lub infolinii – numer do konsultantów znajduje się na naszej stronie.

Jak zamówić utylizację tworzyw sztucznych?

  1. Na początku zgłoś chęć współpracy z nami. Możesz to zrobić za pośrednictwem wiadomości e-mailowej (nasz adres to biuro@wastemaster.pl, uzupełnienia formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej z naszymi konsultantami.
  2. Za pomocą wybranego środka komunikacji skontaktuj się z nami i opisz posiadane przez Ciebie tworzywa sztuczne. Zdradź nam, ile ich posiadasz, jakiego są rodzaju, jeśli są to opakowania – po czym są? Ważna jest również Twoja lokalizacja i informacja o tym, czy tworzywa są zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi. Te wszystkie dane posłużą nam do wyceny – podobnie jak fotografia odpadu. Każda dodatkowa informacja jest cenna. Na tym etapie ustalimy również kwestię płatności oraz sprawy dotyczące BDO.
  3. Kolejny krok należy już do nas. Na podstawie tych danych nasi pracownicy opracują wycenę, a także przygotują odpowiednią ofertę, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Wyniki naszych prac zostaną przesłane na Twój adres e-mail.
  4. Jeżeli uznasz, że przesłana oferta Ci nie odpowiada, rozpoczniemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu lub też sporządzimy kolejną ofertę, która będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia. Jeżeli nasza propozycja od razu przypadnie Ci do gustu, kliknij przycisk, który znajdziesz w wiadomości e-mailowej od nas. Jest to równoznaczne ze zgodą na warunki naszej propozycji ofertowej.
  5. Finalizacja usługi to czas ustalania terminów realizacji wywozu do skupu tworzyw sztucznych. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie przetransportować plastiki, pomożemy Ci umówić się na konkretny termin spotkania w skupie. Na tym etapie pomagamy również w wypełnianiu spraw formalnych, wystawiamy faktury oraz pomagamy w wypisie Kart Przekazania Odpadu. Na końcu rozliczamy się, wystawiając odpowiednie faktury i dokumenty.

Tworzywa sztuczne – rodzaje i charakterystyka

Tworzywa sztuczne są to materiały wyprodukowane z polimerów syntetycznych lub naturalnych, a także substancji modyfikujących ostateczny produkt. Są to długie i skomplikowane łańcuchy polimerów, które zyskują użyteczne cechy w miarę komplikowania procesu produkcji plastików. Jest to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów produkowanych przez człowieka. Produkowane są z niego m.in. opakowania, elementy konstrukcji, wkłady do drukarek 3D, elementy karoserii samochodów, strzykawki, maseczki, ubrania czy też elementy budowy gadżetów elektronicznych.

Jednocześnie tworzywa sztuczne są niezwykle szkodliwe dla środowiska. Znane „wyspy śmieci” na Pacyfiku są w dużej mierze zbudowane na fundamencie plastikowych opakowań. W związku z tym, i rosnącymi wskaźnikami produkcji, wprowadzono obowiązek przeprowadzania utylizacji tworzyw sztucznych. Nie wszystkie materiały nadają się do recyklingu, jednak wszystkie muszą ulegać utylizowaniu. Wyróżnia się podstawowe rodzaje recyklingu plastików:
recykling mechaniczny – polega na fizycznym rozdrabnianiu, rozpuszczaniu lub topieniu odpadów tworzyw sztucznych, aby uzyskać surowce wtórne. Te surowce mogą być następnie wykorzystane do produkcji nowych produktów z plastiku,
recykling chemiczny – w tym procesie odpady plastikowe są rozkładane na składniki chemiczne za pomocą różnych reakcji chemicznych; następnie te rozłożone składniki mogą być wykorzystane do produkcji nowych tworzyw sztucznych lub innych produktów chemicznych,
recykling energetyczny – niektóre odpady plastikowe, które nie nadają się do tradycyjnego recyklingu, mogą być spalane w celu produkcji energii; proces ten jest nazywany termiczną utylizacją odpadów.
Jakie rodzaje plastików możemy wywozić do skupu odpadów tworzyw sztucznych? Między innymi:
polietlen (PE): Jest to najczęściej używany rodzaj plastiku. Znajduje zastosowanie w produkcji toreb na zakupy, butelek, zabawek i wielu innych przedmiotów. Można go podzielić na niskociśnieniowy polietylen (LDPE) i wysokociśnieniowy polietylen (HDPE).
polipropylen (PP): Charakteryzuje się wysoką odpornością na ciepło i chemikalia. Jest często używany do produkcji opakowań żywnościowych, zbiorników, części samochodowych i włókien.
polichlorek winylu (PVC): Znajduje zastosowanie w rurach, oknach, elementach wyposażenia wnętrz oraz w medycynie (np. węże do kroplówek). PVC może być zarówno elastyczny, jak i sztywny.
politereftalan etylenu (PET): Jest to rodzaj plastiku często używany do produkcji butelek na napoje, pojemników na żywność i włókien syntetycznych.
polistyren (PS): Znany z zastosowań w produkcji opakowań jednorazowych, izolacji, a także jako „styropian” używany w budownictwie.
polimetakrylan metylu (PMMA): Często określany jako akryl lub pleksi, jest przezroczystym plastikiem używanym jako zamiennik szkła.
polikarbonat (PC): Jest to mocny i przezroczysty plastik, często używany w produkcji soczewek okularów, płyt CD i DVD oraz w konstrukcjach odpornych na uderzenia.
nylon (poliamid): Wykorzystywany głównie w produkcji tkanin, nylon jest również stosowany w produkcji różnych części maszyn i urządzeń.
akrylonitrylo-butadien-styren (ABS): Jest to tworzywo sztuczne o dużej wytrzymałości, często stosowane w produkcji obudów urządzeń elektronicznych, zabawek (np. klocków LEGO) i w motoryzacji.
polisulfon (PSU), polietereterketon (PEEK), polieterimid (PEI): To przykłady wysokowydajnych plastików inżynieryjnych używanych w zaawansowanych zastosowaniach, takich jak elementy lotnicze, medyczne i w ekstremalnych warunkach termicznych i chemicznych.

Koszty i kody odpadów – co warto wiedzieć przed utylizacją odpadów z tworzyw sztucznych?

Jeśli chodzi o koszt utylizacji plastików, jest to ściśle zależne od tego, jakie konkretnie materiały chcemy oddać do placówki skupu oraz w jakiej ilości. Pamiętajmy, że jeśli posiadamy zanieczyszczone tworzywa sztuczne, pokryte niebezpiecznymi substancjami, to cena za ich utylizację będzie wzrastać. Aby dowiedzieć się, ile realnie trzeba będzie zapłacić za utylizację tego rodzaju odpadów, uzupełnij formularz do darmowej wyceny. Nawet w 15 minut dowiesz się, ile są warte posiadane przez Ciebie plastiki na skup, lub ile należy zapłacić za ich bezpieczną i legalną utylizację.

W kontekście wypełniania kwestii formalnych nie możemy zapomnieć o ewidencjonowaniu plastików w systemie BDO, a także o wystawieniu Karty Przekazania Odpadu, jeśli realizujemy odbiór tworzyw sztucznych i ich wywóz do skupu. Aby we właściwy sposób uzupełnić dokumenty, należy pamiętać o następujących przykładowych kodach odpadów na tworzywa sztuczne:
15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych,
• 02 01 04 – odpady z tworzyw sztucznych (z działalności rolniczej),
• 12 01 05 – odpady z tworzyw sztucznych (z obróbki mechanicznej),
• 19 12 04 – tworzywa sztuczne i guma,
• 16 01 19 – plastiki z demontażu pojazdów (inne niż te wymienione w 16 01 17),
• 17 02 03 – plastiki (z działalności budowlanej i rozbiórkowej),
• 15 01 10* lub 16 01 10* – odpady opakowaniowe zawierające resztki substancji niebezpiecznych lub zanieczyszczone nimi,
• 16 02 13* – odpady z tworzyw sztucznych zawierające substancje niebezpieczne z wyposażenia elektrycznego i elektronicznego.
Utylizacja plastików i ich recykling są bardzo ważne w kontekście ochrony środowiska. Tworzywa sztuczne są produkowane na masową skalę na całym świecie, a do ich produkcji zużywa się duże ilości wody, ropy oraz gazu ziemnego. Szacuje się, że 4-5% światowego wydobycia ropy naftowej jest zużywane właśnie na produkcję tworzyw sztucznych. Skontaktuj się z nami, aby znaleźć najdogodniejszą dla siebie opcję pozbycia się zalegających odpadów ze swojej firmy.

Podsumowanie usługi

Usługa skupu i utylizacji tworzyw sztucznych oferowana przez naszą firmę to kompleksowe rozwiązanie dla firm i osób prywatnych poszukujących efektywnego sposobu na pozbycie się odpadów plastikowych. Specjalizujemy się w przetwarzaniu szerokiej gamy tworzyw, w tym PET, PE, PS, PVC, PMMA, PC, ABS, PSU, PEEK, PEI oraz nylonu. Dzięki bogatemu doświadczeniu w branży odpadowej i współpracy z zaufanymi partnerami, zapewniamy profesjonalną i zgodną z prawem obsługę.

Nasze podejście do recyklingu kładzie nacisk na proekologiczne działania i efektywne wykorzystanie odpadów, które są przetwarzane na granulat plastikowy, energię lub inne surowce wtórne. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego klienta, dopasowując ofertę do jego specyficznych potrzeb. Proces zamówienia usługi jest uproszczony, a klient może łatwo skontaktować się z nami za pomocą formularza online lub infolinii.

Oferujemy darmową wycenę odpadów, a nasz proces obejmuje pełną obsługę, od zgłoszenia chęci współpracy, przez ocenę i wycenę tworzyw, aż po finalizację usługi z uwzględnieniem wszystkich formalności. Dbamy o to, aby odpady nie trafiały na wysypiska, lecz były odpowiednio wykorzystane, przyczyniając się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Nasza oferta skierowana jest głównie do podmiotów gospodarczych, ale obsługujemy również osoby fizyczne w zależności od ilości posiadanych tworzyw sztucznych. Zapewniamy wsparcie w obszarze spełniania wymogów prawnych, w tym w zakresie dokumentacji i kodów odpadów.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Surowce wtórne
Więcej 🡢
Akumulatory
Akumulatory
Więcej 🡢
Elektrośmieci
Więcej 🡢
Odpady opakowaniowe
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Skup tworzyw sztucznych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące skupu i utylizacji tworzyw sztucznych.
FAQ

Jak utylizować tworzywa sztuczne?

Utylizacja tworzyw sztucznych obejmuje proces przetwarzania odpadów plastikowych w taki sposób, aby zmniejszyć ich negatywny wpływ na środowisko. Można to osiągnąć poprzez sortowanie, czyszczenie i przetwarzanie plastików w różne produkty lub surowce wtórne. Ważne jest również unikanie wyrzucania tworzyw sztucznych do śmieci i skupianie się na ich recyklingu lub utylizacji. Firmy produkujące spore ilości tworzyw sztucznych muszą realizować ich specjalistyczną utylizację przy wsparciu odpowiednich podmiotów prywatnych.

Na czym polega utylizacja plastiku?

Utylizacja plastiku to proces eliminacji odpadów plastikowych w sposób przyjazny dla środowiska. Może to obejmować różne metody, takie jak przetwarzanie termiczne, przetwarzanie chemiczne lub mechaniczne, które zmniejszają odpady do bardziej bezpiecznych produktów lub produkowana jest z nich energia.

Czy PCV podlega recyklingowi?

Tak, PCV (polichlorek winylu), znany także jako winyl, może być poddawany recyklingowi. Istnieją firmy zajmujące się recyklingiem PCV, które przetwarzają go na nowe produkty lub surowce wtórne. Recykling PCV pomaga ograniczyć zużycie surowców naturalnych, a także umożliwia neutralizację odpadu. Jest to jeden z najbardziej szkodliwych plastików, ponieważ zawiera sporą domieszkę chloru. Nie zaleca się przebywania w zamkniętych pomieszczeniach z dużą ilością tego typu tworzywa sztucznego.

Czy tworzywa sztuczne to plastiki?

Tak, terminy „tworzywa sztuczne” i „plastiki” są często używane zamiennie. Oba określenia odnoszą się do materiałów sztucznych produkowanych z różnych polimerów, takich jak polietylen, polipropylen, polichlorek winylu (PCV), polistyren i wiele innych.

Czy ktoś skupuje plastik?

Tak, wiele firm zajmuje się skupem tworzyw sztucznych, zwłaszcza tych, które można poddać recyklingowi. Skup plastików jest ważny dla procesu recyklingu i może pomóc w ograniczeniu ilości plastikowych odpadów, które trafiają na wysypiska.

Czy recykling plastiku jest opłacalny?

Opłacalność recyklingu plastiku może zależeć od kilku czynników, takich jak rodzaj plastiku, cena surowców wtórnych na rynku, koszty procesu recyklingu i dostępność infrastruktury recyklingowej. W wielu przypadkach recykling plastiku może być opłacalny, zwłaszcza jeśli istnieje popyt na surowce wtórne plastikowe. Jednak każdy przypadek może być inny, więc warto dokładnie ocenić opłacalność recyklingu. Należy mieć świadomość, że skupy tworzyw sztucznych nie płacą za przekazanie materiałów do utylizowania – to do obowiązków wytwórcy odpadu należy obowiązek opłacenia utylizowania plastiku (z pewnymi wyjątkami).

WasteMaster
Skup tworzyw sztucznych
Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie odbioru i utylizacji odpadów warsztatowych dla branży motoryzacyjnej, w tym serwisów samochodowych i stacji demontażu pojazdów. Specjalizujemy się w odbieraniu i utylizowaniu odpadów takich jak zużyte oleje przepracowane, sorbenty, chłodziwa czy czyściwa. Oferujemy indywidualnie dopasowane usługi obejmującej analizę potrzeb klienta, wycenę oraz organizację odbioru odpadów warsztatowych. Nasze usługi są skierowane głównie do firm z sektora motoryzacyjnego, zapewniając im dostęp do najlepszych dostępnych ofert i współpracę tylko z certyfikowanymi firmami. Proces współpracy jest prosty i przejrzysty – obejmuje zgłoszenie, wycenę, akceptację oferty i finalizację usługi. Zachęcamy warsztaty samochodowe i inne podmioty z branży do skorzystania z naszych usług, aby w sposób odpowiedzialny i ekologiczny zarządzać odpadami warsztatowymi w swojej firmie.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross