Bezpłatna wycena

Skup makulatury

Usługa skupu makulatury od firm jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw produkujących duże ilości papierowych odpadów, takich jak zużyte papiery, kartony, czy tektury. Specjalizujemy się w optymalizacji zarządzania odpadami papierowymi, zapewniając profesjonalną obsługę i organizując cały proces odbioru oraz wywozu makulatury do odpowiednich podmiotów takich jak papiernie czy skupy. Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy skontaktować się z nami poprzez infolinię lub wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej. Oferujemy również darmową wycenę odpadów makulatury. Warto pamiętać, że nasze usługi skierowane są wyłącznie do podmiotów gospodarczych, takich jak przedsiębiorstwa handlowe, magazyny, placówki edukacyjne (szkoły, uczelnie wyższe), biura, sklepy, zakłady przemysłowe oraz firmy transportowe i logistyczne. Odbieramy makulaturę o min. wadze 1 tony.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
MAKULATURA
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Posiadasz duże ilości zużytych papierów? A może zarządzasz magazynem lub placówką spedycyjną, która produkuje odpady z kartonów lub tektury? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię opcja odbioru makulatury od firm i wywozu tychże odpadów do odpowiedniego skupu. Polecamy skorzystanie z naszych usług, aby szybko i efektywnie zamówić i zorganizować cały proces. Zajmujemy się optymalizowaniem zarządzania odpadami w polskich przedsiębiorstwach. Z pewnością znajdziemy odpowiednie skupy makulatury dopasowane do Twoich potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, której szczegóły znajdziesz poniżej.

Zalety korzystania z naszych usług

Nasza firma to nie tylko doświadczenie i solidność, lecz także:
profesjonalizm – dzięki naszemu doświadczeniu na rynku udało nam się opracować system działania, który zapewnia naszym klientom profesjonalną usługę odbioru makulatury z Twojej firmy. Współpracujemy jedynie z podmiotami, które są solidne, działają w sposób ekologiczny, a także legalny.
elastyczność – klienci mogą liczyć na spersonalizowaną usługę. Nasze poszukiwania odpowiednich ofert odbioru i skupu makulatury odbywają się w zgodzie z Twoimi preferencjami oraz wymaganiami. Mamy świadomość tego, że każdy przypadek jest inny, w związku z tym gwarantujemy, że znajdziemy propozycje ofertowe, które będą odpowiadać Twoim indywidualnym preferencjom.
legalność – jesteśmy legalnie działającym przedsiębiorstwem posiadającym wymagane szkolenia i certyfikaty z zakresu zarządzania odpadami. Nie współpracujemy z partnerami skupującymi makulaturę, którzy nie posiadają wpisu do BDO ani KRS. Dodatkowo zajmujemy się wspieraniem naszych klientów w wypełnianiu kwestii formalnych. Zorganizujemy dla Twojej firmy wypis Karty Przekazania Odpadu i nie tylko.
troska o środowisko – działamy w myśl zrównoważonego rozwoju i staramy się wypełniać założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Zależy nam na tym, aby odpady zostały w efektywny sposób przetworzone i zagospodarowane. Dzięki oddawaniu makulatury na skup nie tylko zadbamy o zaoszczędzenie surowców, lecz także obniżymy ilość wycinanych w Polsce drzew.
Aby skontaktować się z naszymi pracownikami w sprawie wyszukiwania skupu makulatury, należy zadzwonić na infolinię lub uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystko dostępne jest na naszej stronie internetowej.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły dotyczące skupowania makulatury

Zanim zdecydujesz się zrealizować odbiór i skup makulatury, pamiętaj o kliku ważnych kwestiach:
nie skupujemy makulatury od osób fizycznych – jeśli posiadasz na prywatny użytek spore ilości papierów, zdecydowanie warto oddać je do lokalnego skupu makulatury lub też skorzystać z okolicznych akcji organizowanych w Twojej gminie, które przyjmują odpady w detalu,
skupiamy się na współpracy z przedsiębiorstwami handlowymi, magazynami, placówkami edukacyjnymi, biurami, sklepami, zakładami przemysłowymi czy też firmami transportowymi i logistycznymi,
od podmiotów gospodarczych wymagamy wpisu do systemu BDO – w razie pytań w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami,
minimum logistyczne odbioru to 1 tona odpadów makulatury,
• skupujemy odpady o następujących kodach: 15 01 01 oraz 15 01 06,
przed odbiorem makulatury należy ja właściwie przygotować – sprasować, oczyścić, zapakować w folie,
nie przyjmujemy zanieczyszczonych, zawilgoconych i zapleśniałych materiałów,
• naszym klientom oferujemy darmową wycenę odpadów makulatury – wystarczy uzupełnić formularz wycenowy, a nawet w 15 minut na Twój adres e-mail spłynie sporządzona przez nas wycena.

Zamów z nami skup makulatury w kilku prostych krokach

Aby maksymalnie przyśpieszyć proces zamawiania odbioru i utylizacji odpadów chemicznych, opracowaliśmy 5 kroków, w których zawiera się cała nasza usługa:
 1. Na początku zgłoś się do nas. Możesz to zrobić mailowo, na adres biuro@wastemaster.pl, lub telefonicznie. Inną formą kontaktu jest także udostępniany przez nas formularz.
 2. Następnie należy scharakteryzować posiadany odpad, który chce się skupić. Jest to ważny etap, ponieważ na jego podstawie będziemy realizować wycenę całej usługi. Podaj nam przede wszystkim ilość makulatury, jej rodzaj, stan, postać, a także lokalizację, w której jest ona składowana (kod pocztowy). Te dane są tam potrzebne, ponieważ dzięki nim będziemy mogli znaleźć podmioty, które znajdują się w Twojej bliskiej okolicy i oferują preferencyjne stawki. Oprócz tego prosimy o zamieszczenie fotografii odpadów papierowych, która również będzie dla nas użyteczna podczas wyceniania. Dodatkowo na tym etapie ustalimy kwestie płatności, a także BDO (np. wystawiania Karty Przekazania Odpadu).
 3. Tutaj niejako kończą się zadania klienta. Po uzyskaniu wszystkich informacji nasi pracownicy przygotują wycenę skupu makulatury. Na jej podstawie sporządzą ofertę, która będzie pasowała do Twoich wymagań. Wszystko prześlemy na wcześniej podany adres e-mail służący do kontaktu.
 4. Jeśli otrzymana propozycja wyda Ci się interesująca, kliknij przycisk w otrzymanej od nas wiadomości mailowej. Będzie to równoznaczne z akceptacją zaproponowanych warunków. Z kolei jeśli uznasz, że nasza propozycja jest niewystarczająca, rozpoczniemy negocjacje w Twoim imieniu. Jeśli nie przyniosą pożądanych skutków, znajdziemy inną ofertę dedykowaną specjalnie dla Ciebie.
 5. Na końcu czas na sfinalizowanie usługi. Pomożemy Ci w ustaleniu dogodnego terminu dostarczenia odpadu do skupu makulatury na plac lub wesprzemy Cię w dopasowaniu odpowiedniego terminu odbioru makulatury przez naszego partnera. Na tym etapie należy także sfinalizować sprawy dotyczące BDO oraz wystawić Kartę Przekazania Odpadu. Tutaj również można liczyć na nasze wsparcie. Oczywiście do tego dochodzi kwestia rozliczeń finansowych i wystawienia faktur.

Skup makulatury – rodzaje i charakterystyka odpadu

Makulatura, zgodnie z definicją, to stare gazety, niepotrzebne papiery, kartony i inne materiały, które nadają się do przetworzenia i wyprodukowania surowca wtórnego. Tego rodzaju odpady wytwarza się zarówno w sektorze komercyjnym, jak i prywatnym. Są to zatem pozostałości takie jak:
dokumenty,
• tektury,
• kartony,
• stare książki i czasopisma,
• ścinki z drukarni,
• opakowania papierowe,
• tektura falista,
• ulotki,
• materiały izolacyjne z papieru,
• akta białe,
• papier pakowy.
Możemy wyróżnić aż 54 odmiany makulatury, jednak oddając papiery do skupu, nie musimy aż tak dokładnie jej klasyfikować. Tradycyjnie wyróżnia się następujący podział:
makulatura typu A – jest to tak zwana odmiana „słaba”, stanowi mieszankę różnych papierów i tektur,
makulatura typu B – to głównie gazety, książki i czasopisma,
makulatura typu C – to głównie ścinki i odpady z białego papieru, pozostałości z drukarni,
• makulatura typu D – jest to tak zwana odmiana „mocna”, zalicza się do niej tekturę falistą, ścinki, odpady kraftowe, wytwory z siarczanowej masy celulozowej.
Warto pamiętać o tym, że recykling makulatury jest niezwykle ważny w kontekście ochrony środowiska. Szacuje się, że tona odzyskanego z makulatury papieru pozwala na oszczędzenie około 14 drzew. Co więcej, produkcja nowego papieru pochłania niezwykle dużo energii, prądu, gazu, a także ogromne ilości wody. Odzyskując papier z makulatury, oszczędzamy surowce, choć nie możemy odzyskiwać papieru w nieskończoność (średnio można wykorzystać go ponownie około 5-7-krotnie).

Na ogół skupy makulatury przekazują zgromadzone odpady do papierni. Materiały są sortowane – oddzielane od papierów są tworzywa sztuczne i metale. Do uzyskanego papieru dodaje się w specjalnych mieszarkach mydło oraz wodę, dzięki czemu możliwe jest wypłukanie farby drukarskiej. Zanieczyszczenia zawierające farbę drukarską są kondensowane, aż do postaci stałej, a następnie są przekazywane do recyklingu. Na linii produkcyjnej formowana jest masa papierowa, która następnie przechodzi przez liczne walce, które mają odcisnąć wodę z pulpy. Po tym procesie odbywa się bielenie papieru i suszenie masy, która szybko zastyga i przekształca się w cienką warstwę bibuły. Ta zostanie nawinięta na duże szpule, które trafiają do np. drukarni. W taki właśnie sposób wygląda proces recyklingu odpadów papierowych.

Przygotowanie makulatury do odbioru – kody odpadów

A co zanim zdecydujemy się na realizację odbioru makulatury od firm? Nim cały proces zostanie sfinalizowany, trzeba we właściwy sposób przygotować pozostałości do bezpiecznej wywózki. Można to wszystko zawrzeć w kilku krokach:
 1. Przed jakimikolwiek działaniami należy pamiętać, że makulaturę należy skupować w suchym i zamkniętym pomieszczeniu. Odpady wilgotne, zgniłe, zanieczyszczone lub pokryte pleśnią nie zostaną przyjęte w skupie makulatury.
 2. Następnie należy posegregować materiały ze względu na rodzaje makulatury, np. osobno tektury, a osobno ulotki etc.
 3. Należy oddzielić od odpadów papierowych wszelkie elementy niepapierowe – metale, plastiki, folie (powinny one zostać usunięte).
 4. Po oczyszczeniu i segregacji trzeba poskładać kartony i rozpłaszczyć papiery, a następnie wszystko powiązać w bele lub sześciany. Tak przygotowane materiały zostaną odebrane przez firmę wywożącą odpady do skupu makulatury.
Warto pamiętać również o tym, że papiery zanieczyszczone niebezpiecznymi substancjami nie zostaną odebrane przez skup makulatury. Takie materiały trzeba utylizować osobno w specjalnych placówkach. Makulatura to odpady, które najczęściej oznaczamy kodami 15 01 01 oraz 15 01 06.

Ile możemy zarobić na współpracy ze skupem? Jak wyglądają kwestie kosztów wywozu? Są to bardzo indywidualne kwestie, które zależą nie tylko od jakości makulatury, lecz także od obecnej sytuacji gospodarczej i warunków na rynku. Z tego powodu polecamy skorzystać z naszej usługi darmowej wyceny makulatury – wystarczy tylko wypełnić jeden formularz i gotowe! Inną opcją jest zajrzenie do naszego aktualnego cennika skupu makulatury.

Podsumowanie usługi

Nasza usługa skupu makulatury od firm jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw produkujących duże ilości papierowych odpadów, takich jak zużyte papiery, kartony, czy tektury. Specjalizujemy się w optymalizacji zarządzania odpadami papierowymi, zapewniając profesjonalną obsługę i organizując cały proces odbioru oraz wywozu makulatury do odpowiednich skupów.

Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy skontaktować się z nami poprzez infolinię lub wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej. Oferujemy również darmową wycenę odpadów makulatury.

Warto pamiętać, że nasze usługi skierowane są wyłącznie do podmiotów gospodarczych, takich jak przedsiębiorstwa handlowe, magazyny, placówki edukacyjne (szkoły, uczelnie wyższe), biura, sklepy, zakłady przemysłowe oraz firmy transportowe i logistyczne. Odbieramy makulaturę o minimalnej wadze 1 tony i skupujemy odpady o kodach 15 01 01 oraz 15 01 06. Nie przyjmujemy zanieczyszczonych, zawilgoconych, czy zapleśniałych materiałów.

Proces zamówienia skupu makulatury jest prosty i składa się z kilku kroków, począwszy od zgłoszenia się do nas, poprzez scharakteryzowanie posiadanych odpadów, aż po finalizację usługi, w tym ustalenie terminu dostarczenia odpadu do skupu oraz wsparcie w kwestiach formalnych.

Podkreślamy znaczenie recyklingu makulatury w kontekście ochrony środowiska, jak również oszczędzania surowców i energii. Zachęcamy do współpracy z nami w celu efektywnego zarządzania papierowymi odpadami w Twoim przedsiębiorstwie.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Surowce wtórne
Więcej 🡢
Niszczenie dokumentów
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Budowlane i poremontowe
Więcej 🡢

Skup makulatury od firm – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące odbioru i skupu makulatury od firm przez profesjonalne przedsiębiorstwa zajmujące się gospodarką tego typu odpadami.
FAQ

Czy opłaca się zbierać makulaturę?

Tak, zbieranie makulatury może być opłacalne zarówno dla środowiska, jak i dla Twojego portfela. Makulatura jest cennym surowcem wtórnym, który można poddać recyklingowi i przekształcić w nowy papier lub karton. W wielu miejscach istnieją punkty skupu makulatury, które płacą za dostarczenie tego surowca. Ponadto, recykling makulatury pomaga w oszczędzaniu drzew i zasobów naturalnych.

Jak sprzedać makulaturę?

Odpłatne skupowanie makulatury odbywa się w lokalnych skupach makulatury. W tych miejscach realizuje się wycenę odpadu oraz jego późniejsze przetwarzanie. Cena zależy zawsze od rodzaju pozostałości oraz jego jakości – zawilgocone papiery czy tektury nie będą skupowane za gotówkę.

Czego nie wrzucać do makulatury?

Do makulatury nie należy wrzucać:

 • mokrej makulatury, która została zalana lub zniszczona przez wodę,
 • makulatury zanieczyszczonej olejem, farbami lub innymi substancjami, które mogą utrudniać proces recyklingu, i które są uważane za niebezpieczne,
 • opakowań jednorazowych, takich jak kubki papierowe lub torby papierowe, które są traktowane jako odpady nienadające się na skup makulatury.

Co zrobić z dużą ilością makulatury?

Jeśli masz dużą ilość makulatury do utylizacji, najlepiej jest skontaktować się z lokalnymi skupami makulatury lub firmami zajmującymi się recyklingiem, które mogą zaoferować usługi odbioru lub przewozu makulatury. W niektórych przypadkach, organizacje charytatywne również prowadzą zbiórki makulatury, więc możesz rozważyć wsparcie takiej inicjatywy. Ważne jest, aby dbać o środowisko i przyczyniać się do recyklingu makulatury w odpowiedni sposób. Warto wiedzieć, że sprzedaż makulatury przeprowadza się jedynie w specjalnych skupach.

WasteMaster
Skup makulatury
Usługa skupu makulatury od firm jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw produkujących duże ilości papierowych odpadów, takich jak zużyte papiery, kartony, czy tektury. Specjalizujemy się w optymalizacji zarządzania odpadami papierowymi, zapewniając profesjonalną obsługę i organizując cały proces odbioru oraz wywozu makulatury do odpowiednich podmiotów takich jak papiernie czy skupy. Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy skontaktować się z nami poprzez infolinię lub wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej. Oferujemy również darmową wycenę odpadów makulatury. Warto pamiętać, że nasze usługi skierowane są wyłącznie do podmiotów gospodarczych, takich jak przedsiębiorstwa handlowe, magazyny, placówki edukacyjne (szkoły, uczelnie wyższe), biura, sklepy, zakłady przemysłowe oraz firmy transportowe i logistyczne. Odbieramy makulaturę o min. wadze 1 tony.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross