Bezpłatna wycena

Skup folli odpadowej

Oferowana usługa skupu folii jest dedykowana głównie rolnikom i przedsiębiorcom. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu odpowiednich podmiotów, które zajmują się skupowaniem różnych rodzajów folii, takich jak folia stretch, rolnicza, po sianokiszonce, kolorowa czy ta używana w magazynach i produkcji. Nasze doświadczenie na polskim rynku pozwala na efektywne zarządzanie odpadami z myślą o ochronie środowiska i zgodności z obowiązującymi przepisami. Oferujemy usługę darmowej wyceny odpadu. Skupujemy folie odpadowe przy zachowaniu minimum logistycznego (500-1000 kg, w zależności od regionu i jakości folii) oraz zapewniamy organizację odpowiedniego transportu. Nasi klienci mogą łatwo skontaktować się z nami poprzez formularz lub infolinię, aby zgłosić chęć skorzystania z naszych usług.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
FOLIA
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Nasza firma specjalizuje się w wyszukiwaniu rozwiązań odpadowych dla rolników i przedsiębiorców. Od lat działamy na polskim rynku i pomagamy w zarządzaniu gospodarką odpadową, której odpowiednie funkcjonowanie jest ważne z kilku powodów: m.in. ekologicznych, prawnych oraz wydajnościowych. Jednym z bardziej powszechnie występujących odpadów są właśnie folie wykorzystywane w rolnictwie, produkcji czy magazynach. Po stronie producenta odpadu leży obowiązek odpowiedniej utylizacji pozostałości, a więc należy przekazać ją do właściwego skupu folii odpadowej. Jak znajdziesz odpowiednią placówkę? Zajmiemy się wyszukiwaniem korzystnych podmiotów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zamieszczoną poniżej.

Z jakiego powodu warto z nami znaleźć skup folii odpadowej?

Nasza firma stawia na proste rozwiązania oraz maksymalizację wydajności procesów. Dlatego na co dzień staramy kierować się:
profesjonalizmem – dzięki naszemu doświadczeniu opracowaliśmy szereg działań, które sprawdzają się w niemal każdym przypadku. Współpracujemy jedynie z podmiotami, które są solidne, legalne oraz działają w zgodzie z ekologią. Naszym klientom gwarantujemy zindywidualizowanie usługi oraz wsparcie w wypełnianiu formalności.
troską o środowisko – przy doborze naszych partnerów kierujemy się tym, aby działali oni w zgodzie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym. Zależy nam na tym, aby odpady zostały wykorzystane albo do produkcji nowych materiałów, albo do produkcji energii.
potrzebami klienta – nasza usługa jest spersonalizowana. Odbieramy od Ciebie indywidualne zlecenie, na podstawie którego szukamy konkretnej oferty dopasowanej do Twoich preferencji. Co więcej, samo zamawianie usługi jest uproszczone w taki sposób, aby zająć klientowi jak najmniej czasu i minimalnie angażować go w cały proces.
zgodnością z prawem – jesteśmy legalnym przedsiębiorstwem, które posiada wszystkie potrzebne certyfikaty i szkolenia z zarządzania odpadami w Polsce. Co więcej, od naszych partnerów wymagamy wpisu do BDO oraz KRS, a także przestrzegania wszelkich bieżących formalności związanych z ewidencjonowaniem odpadów.
Jeżeli zamierzasz wejść z nami we współpracę, skontaktuj się z naszymi konsultantami lub wypełnij, i prześlij, formularz kontaktowy. Zachęcamy także do skorzystania z naszej darmowej wyceny odpadu, która jest niezobowiązująca.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły skupu folii rolniczej i odpadowej

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z naszej opcji wyszukiwania skupów folii odpadowych i rolniczych, musisz wiedzieć, że:
nie obsługujemy osób fizycznych,
• skupiamy się na współpracy z podmiotami gospodarczymi, firmami produkcyjnymi, magazynami, centrami spedycyjnymi, a także gospodarstwami rolniczymi,
• zajmujemy się skupowaniem folii odpadowej, folii typu stretch, folii rolniczych czy też folii po sianokiszonce, lub folii kolorowej – jest to odłam naszej usługi organizującej skup tworzyw sztucznych,
minimum logistyczne to ok. 500-1000 kg (jest ono uzależnione od regionu, w którym planujemy skup, a także jakości samej folii),
• zajmujemy się organizacją transportu folii – dostarczamy specjalne pojazdy oraz zbiorniki do zgromadzenia pozostałości z tworzyw sztucznych,
• naszym klientom oferujemy usługę darmowej wyceny – dzięki niej w krótkim czasie otrzymasz rzetelne i realne szacunki dotyczące kosztów,
• zachęcamy do kontaktowania się z nami za pośrednictwem formularza lub infolinii.

Jak zamówić usługę wyszukiwania skupu folii rolniczej?

  1. Przede wszystkim musisz wyrazić chęć skorzystania z naszych usług. Możesz to zrobić za pomocą wysłania nam wiadomości e-mail na adres biuro@wastemaster.pl, skontaktowania się z naszymi konsultantami lub formularza kontaktowego.
  2. Następnie, za pomocą wybranego środka komunikacji, scharakteryzuj posiadane przez siebie odpady. Podaj ich orientalną ilość, rodzaj, stan, a także lokalizację, w której są one przechowywane. Ważne są również informacje o tym, do czego folia była używana oraz czy jest zanieczyszczona (np. substancjami niebezpiecznymi). Prześlij nam także fotografie folii oraz dodaj wszelkie istotne informacje, które Twoim zdaniem przydadzą się przy jej wycenie. Na tym etapie ustalimy również kwestię płatności oraz wszystkich wymagań związanych z BDO.
  3. Kolejnym krokiem jest wycena folii. Następnie nasi pracownicy zajmą się poszukiwaniem odpowiednich ofert. Wszystkie propozycje zostaną dopasowane do Twoich preferencji – wyniki naszej pracy zostaną przesłane Ci na Twój adres e-mail.
  4. Jeśli nasza propozycja wyda Ci się odpowiednia, kliknij przycisk, który znajdziesz w naszej wiadomości elektronicznej. Jest to dla nas informacja, że zaakceptowałeś warunki przedstawionej oferty. Jeżeli z kolei nasza propozycja wyda Ci się nieodpowiednia, rozpoczniemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu lub też zajmiemy się wyszukiwaniem kolejnej oferty.
  5. Na końcu czas na finalizację usługi. Na tym etapie ustalamy przewidywany termin odbioru folii. Będzie on dopasowany do Twoich preferencji oraz ustalany na podstawie dostępności naszego partnera. Świadczymy również usługę wsparcia w kwestiach formalnych – zajmujemy się wystawianiem Karty Przekazania Odpadu. Na końcu nie zapominamy o rozliczeniu całej transakcji. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z naszego wsparcia.

Co warto wiedzieć przed skupem folii odpadowej?

Folie odpadowe służą przede wszystkim do pakowania produktów oraz zabezpieczania materiałów wykorzystywanych w produkcji lub rolnictwie. Folie składają się z tworzyw sztucznych o różnym stopniu elastyczności i wytrzymałości. Folie typu stretch są zbudowane z liniowego polietylenu o niskiej gęstości (LDPE), a folie po sianokiszonce wykonuje się z HDPE – polietylenu o wysokiej gęstości. W związku z tym każda folia ma inne właściwości. Folie stretchowe są elastyczne, cienkie i rozciągliwe, a folie po sianokiszonce – wytrzymałe, odporne na promieniowanie UV, trudne do rozerwania oraz odporne na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Z jakimi rodzajami folii w skupie możemy się zetknąć? Między innymi z:
folią polietylenową (z pianki PE),
• folią po sianokiszonce,
• folią bąbelkową,
• folią stretch,
• folią spożywczą,
• folią PA/PE (do pakowania próżniowego),
• folią do maszyn pakujących,
• folią kolorową/białą/bezbarwną.
Warto pamiętać, że do skupu folii odpadowych musimy dostarczyć w miarę posegregowane pozostałości (chociażby oddzielić kolorowe folie od przeźroczystych). W ten sposób ułatwimy proces utylizacji oraz recyklingu. Należy także oddzielić folie czyste od zanieczyszczonych oraz osobno zapakować materiały zanieczyszczone nieusuwalnymi substancjami. Folię po sianokiszonce należy oczyścić z resztek paszy oraz osuszyć. Tylko w takiej formie skupy przyjmują pozostałości.

Z kolei folie, w które pakuje się środki owadobójcze, chemikalia itp., muszą być składowane osobno. Przekazujemy je do placówek zajmujących się prawidłową utylizacją odpadów niebezpiecznych. Warto także zwrócić uwagę na odpowiednie zapakowanie i przygotowanie odpadu do wywózki do skupu folii odpadowych. Oprócz segregacji czy oczyszczenia, należy zadbać o to, aby materiał został odpowiednio sprasowany i spłaszczony. W ten sposób zajmie on mniej miejsca w transporcie oraz w placówce skupującej.

Czy w skupie folii rolniczej przeprowadza się efektywny recykling? Oczywiście, że tak! Nie tylko folie rolnicze, lecz także stretch, bąbelkowe, polietylenowe i spożywcze nadają się do przeprowadzania na nich wydajnych procesów recyklingowych. Po otrzymaniu ładunku, skup ponownie segreguje, oczyszcza i rozdrabnia materiały, a następnie wykorzystuje specjalne maszyny do produkcji regranulatu. W ten sposób powstaje surowiec tworzywa sztucznego, który może zostać wykorzystany do produkcji mebli ogrodowych, jednorazowych przedmiotów, worków, a nawet nowych folii.

Jeżeli materiał nie nadaje się do przetworzenia, jest on wykorzystywany do produkcji energii. Warto pamiętać, że tak wysoko przetworzone polimery, z jakich składają się np. folie stretch czy folie po sianokiszonkach, mogą rozkładać się setki lat. W związku z tym przekazanie ich do utylizacji w skupie folii stretch jest bardzo korzystne dla środowiska.

Cena skupu folii rolniczej lub odpadowej jest bardzo zmienna, ponieważ zależy głównie od tego, ile odpadu posiadamy, jakiego jest on rodzaju, czy jest zanieczyszczony, oraz w jakiej lokalizacji zamierzamy go zutylizować. Ten ostatnie aspekt jest niezwykle istotny, ponieważ nie w każdym polskim mieście funkcjonuje skup folii kolorowej czy odpadowej.

Najbardziej adekwatnym rozwiązaniem będzie indywidualna wycena pozostałości. Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza do darmowej wyceny. W kontekście BDO warto także wspomnieć o tym, jakie kody odpadów będą odbierane i skupowane w ramach naszej usługi. Są to pozostałości z grupy nr 2, która obejmuje odpady pochodzące z rolnictwa, choć w większości odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oznacza się kodem 15 01 02.

Podsumowanie usługi

Usługa skupu folii, oferowana przez naszą firmę, jest dedykowana głównie rolnikom i przedsiębiorcom, którzy poszukują efektywnych rozwiązań odpadowych. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu odpowiednich podmiotów, które zajmują się skupowaniem różnych rodzajów folii, takich jak folia stretch, rolnicza, po sianokiszonce, kolorowa czy ta używana w magazynach i produkcji. Nasze doświadczenie na polskim rynku pozwala na efektywne zarządzanie odpadami z myślą o ochronie środowiska i zgodności z obowiązującymi przepisami.

Oferujemy usługę darmowej wyceny odpadu oraz pełną obsługę w zakresie formalności prawnych. Skupujemy folie odpadowe przy zachowaniu minimum logistycznego (500-1000 kg, w zależności od regionu i jakości folii) oraz zapewniamy organizację odpowiedniego transportu. Nasi klienci mogą łatwo skontaktować się z nami poprzez formularz lub infolinię, aby zgłosić chęć skorzystania z naszych usług.

Przed skorzystaniem z naszej usługi, warto wiedzieć, że skupujemy różne rodzaje folii, które muszą być w miarę posegregowane, aby ułatwić proces ich utylizacji i recyklingu. Folie, które są zanieczyszczone nieusuwalnymi substancjami, muszą być oddzielone i przygotowane do wywózki w odpowiedni sposób.

Cena skupu folii jest zmienna i zależy od ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia folii oraz lokalizacji skupu. Nasza usługa obejmuje również wsparcie w kwestiach formalnych, takich jak ewidencjonowanie w systemie BDO oraz wystawianie Karty Przekazania Odpadu. Zachęcamy do kontaktu z nami, aby uzyskać więcej informacji i skorzystać z naszych usług w zakresie skupu folii odpadowej i rolniczej.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Odpady medyczne
Więcej 🡢
olej przepracowany w beczkach
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Skup folii odpadowej – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące skupu folii odpadowej i rolniczej.
FAQ

Co rolnik ma zrobić z folią?

Rolnik może przekazać takie odpady na skup folii rolniczej, przestrzegając lokalnych regulacji dotyczących zarządzania odpadami. Obowiązkiem wytwórcy odpadu jest zrealizowanie odpowiedniego recyklingu bądź utylizacji. Tego rodzaju odpady potrafią się rozkładać przez setki lat, w związku z czym musimy przekazać je podmiotom, które zajmują się odzyskiem surowców z folii.

Jak zutylizować folię?

Utylizacja ma miejsce w skupach folii odpadowych. W tego typu placówkach pozostałości są składowane, segregowane i dokładnie oczyszczane. Następnie, w zależności od rodzaju materiału, odbywa się rozdrabnianie oraz przetwarzanie pozostałości na regranulat. Taki surowiec służy następnie do produkcji nowych materiałów z tworzyw sztucznych. Jeśli jakiegoś odpadu nie da się przetworzyć w ten sposób, jest on przetwarzany na energię cieplną w specjalnie do tego przystosowanych piecach.

Czy folia jest do recyklingu?

Tak, wiele rodzajów folii można poddać recyklingowi. Jednak możliwość recyklingowania zależy od rodzaju folii oraz dostępności lokalnych zakładów recyklingu. Folia, która jest czysta i wolna od zanieczyszczeń, ma większe szanse na recykling.

Czy folia zalicza się do plastiku?

Tak, folia zalicza się do rodzaju tworzyw sztucznych, które ogólnie określa się jako plastik. Jest to materiał wyprodukowany z polimerów plastikowych i stosowany do różnych celów np. w rolnictwie, w tym do owijania bel słomy czy izolacji gleby.

WasteMaster
Utylizacja Folii
Oferowana usługa skupu folii jest dedykowana głównie rolnikom i przedsiębiorcom. Specjalizujemy się w wyszukiwaniu odpowiednich podmiotów, które zajmują się skupowaniem różnych rodzajów folii, takich jak folia stretch, rolnicza, po sianokiszonce, kolorowa czy ta używana w magazynach i produkcji. Nasze doświadczenie na polskim rynku pozwala na efektywne zarządzanie odpadami z myślą o ochronie środowiska i zgodności z obowiązującymi przepisami. Oferujemy usługę darmowej wyceny odpadu. Skupujemy folie odpadowe przy zachowaniu minimum logistycznego (500-1000 kg, w zależności od regionu i jakości folii) oraz zapewniamy organizację odpowiedniego transportu. Nasi klienci mogą łatwo skontaktować się z nami poprzez formularz lub infolinię, aby zgłosić chęć skorzystania z naszych usług.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross