Bezpłatna wycena

Odbiór odpadów poprodukcyjnych

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie odbioru i utylizacji odpadów poprodukcyjnych, dedykowane dla przedsiębiorstw produkcyjnych w całej Polsce. Specjalizujemy się w koordynacji gospodarki odpadowej, współpracując z siecią zaufanych partnerów, aby zapewnić efektywne i zgodne z oczekiwaniami klienta rozwiązania w zakresie wywozu i utylizacji odpadów. Oferujemy darmową wycenę i dostosowujemy oferty do specyficznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, gwarantując kompleksową obsługę od konsultacji, przez wycenę, aż po odbiór i właściwe zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy lub infolinię, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i rozpocząć współpracę.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY POPRODUKCYJNE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Szukasz odpowiedniego sposobu na pozbycie się odpadów poprodukcyjnych? A może Twoja firma regularnie wytwarza tego typu pozostałości i potrzebujesz comiesięcznych wywózek odpadu? Jeśli tak, to z pewnością przyda Ci się usługą, którą pragniemy przedstawić. Nasza firma od lat działa na rynku i koordynuje gospodarkę odpadową w przeróżnych polskich przedsiębiorstwach. Zajmujemy się wyszukiwaniem dla klientów odpowiednich firm odbierających odpady poprodukcyjne, które wpasowują się w oczekiwania danego zleceniodawcy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą zamieszczoną poniżej!

Profesjonalny odbiór odpadów poprodukcyjnych

Nasza firma zajmuje się koordynowaniem i optymalizacją gospodarki odpadowej w polskich przedsiębiorstwach. Aby to osiągnąć, współpracujemy z licznymi partnerami z najróżniejszych branż, którzy dostarczają konkretnych usług naszym klientom. Dlaczego warto skorzystać z naszego wsparcia podczas wyszukiwania firm odbierających odpady poprodukcyjne? Między innymi dlatego, że:
jesteśmy profesjonalistami – działamy na rynku od lat, w związku z czym wypracowaliśmy sprawdzone metody działania, które pozwalają nam na efektywne przedstawianie klientowi oferty dopasowanej do jego oczekiwań. Co więcej, posiadamy rozbudowaną sieć kontaktów w całej Polsce – współpracujemy jedynie z odpowiedzialnymi podmiotami.
działamy w trosce o środowisko – pracujemy zgodnie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym, a także jesteśmy na bieżąco z wszystkimi przepisami dotyczącymi ekologii. Nie współpracujemy z partnerami, którzy zajmują się tylko składowaniem pozostałości – zależy nam na tym, aby odpady zostały efektywnie wykorzystane lub zutylizowane.
jesteśmy legalnie działającą firmą – współpracujemy tylko z partnerami, którzy posiadają wszystkie aktualne certyfikaty, posiadają wpis do BDO i KRS, a także dbają o przestrzeganie regulacji prawnych dotyczących utylizowania odpadów. Co więcej, pomagamy naszym klientom w kwestii wpisu do BDO lub wystawienia Karty Przekazania Odpadu.
skupiamy się na zadowoleniu klienta – nasza usługa jest w pełni spersonalizowana i skoncentrowana na tym, aby sprostać indywidualnym oczekiwaniom klientów. Zbieramy od zleceniodawców konkretne dane, na podstawie których przygotowujemy odpowiednie oferty. W ten sposób każdy otrzymuje wyjątkową propozycję odbioru odpadów poprodukcyjnych!
Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta – skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego lub zadzwoń do naszych konsultantów.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

O czym musisz pamiętać przed skupem odpadów poprodukcyjnych?

Zanim zdecydujesz się wejść z nami we współpracę, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach:
nie obsługujemy osób fizycznych – termin „odpady poprodukcyjne” odnosi się ściśle do działania przedsiębiorstw, a nie osób prywatnych – jeśli posiadasz odpady z tej grupy, oddaj je albo do PSZOK-u, albo do specjalnych placówek zajmujących się skupem takich pozostałości,
• od podmiotów gospodarczych wymagamy wpisu do BDO – w razie pytań lub też chęci zrealizowania takiego wpisu, zapraszamy do kontaktu,
minimum logistyczne jest inne dla każdego rodzaju pozostałości – inne wartości będą obowiązywały na odpady drewniane, inne na elektrośmieci, a jeszcze inne na tworzywa sztuczne, dlatego w tej sprawie zachęcamy do indywidualnego kontaktu,
• bardzo ważne jest, aby podać rodzaj odpadu poprodukcyjnego,
jeśli posiadasz płynny odpad, który przechowujesz w zbiornikach, możesz zamówić czyszczenie zbiornika po odpadach ciekłych,
• przygotowaliśmy usługę darmowej wyceny odpadów poprodukcyjnych – jedyne, co trzeba zrobić, to uzupełnić formularz, a nawet do 15 minut możesz otrzymać odpowiedź.

Tylko 5 kroków i zrealizujesz odbiór odpadów poprodukcyjnych!

Naszą usługę można streścić w 5 prostych krokach:
 1. Wybierz sposób kontaktu. Możesz się do nas zgłosić za pomocą infolinii, formularza lub napisać wiadomość e-mail na adres biuro@wastemaster.pl.
 2. Scharakteryzuj posiadane odpady. Są to informacje niezbędne do dalszej wyceny odpadów poprodukcyjnych oraz sporządzania konkretnych ofert. Podaj nam informacje o tym, ile orientacyjnie posiadasz odpadu, jaki to odpad, jaka jest jego charakterystyka i specyfika, po jakich procesach produkcyjnych został wytworzony, a także skąd chcesz go wywieźć. Jeśli posiadasz niebezpieczne substancje – koniecznie nas o tym poinformuj. Dodatkowo zamieść fotografię odpadu. Na tym etapie doprecyzujemy kwestię BDO oraz płatności za usługę.
 3. Kolejnym etapem jest zrealizowanie przez nas wyceny odpadów poprodukcyjnych. Na podstawie wyników wyceny rozpoczniemy sporządznie oferty, która będzie pasowała do Twoich oczekiwań. Wyniki naszych działań przekażemy Ci na podany adres e-mail.
 4. Następnie, po odebraniu naszych propozycji ofertowych, możesz zadecydować, czy chcesz z nich skorzystać, czy też nie. Jeśli nasza propozycja Ci się spodobała – kliknij przycisk w wiadomości. Oznacza on akceptację oferty. Jeśli jednak nie zadowalają Cię nasze warunki, wtedy zrealizujemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu. Po ustaleniu nowych warunków współpracy ponownie prześlemy Ci ofertę do akceptacji.
 5. Ostatnim etapem jest finalizacja usługi. Na tym etapie ustalimy termin realizacji odbioru. W dogadanym czasie przyjedziemy po odpad, a następnie zważymy go na miejscu. Rozliczymy się na podstawie ostatecznej wagi odpadu oraz wcześniej ustalonych i zaakceptowanych przez Ciebie warunków handlowych.

Odpady poprodukcyjne – definicja, przykłady, kody

Odpady poprodukcyjne to wszelkie rodzaje odpadów, które powstają w wyniku procesów produkcyjnych w różnych branżach przemysłowych. Mogą to być materiały, które nie są już użyteczne, resztki surowców, produkty błędnie wyprodukowane, opakowania, a także inne substancje i materiały powstałe podczas produkcji. Odpady te różnią się w zależności od rodzaju działalności i procesów produkcyjnych i mogą zawierać zarówno odpady niebezpieczne, jak i te nieszkodliwe dla środowiska.

Warto podkreślić, że jest to szeroka grupa pozostałości, do której zalicza się zarówno pozostałości z produkcji paliw kopalnych, jak i z produkcji żywności. Jakie możemy wyróżnić przykłady odpadów poprodukcyjnych? Między innymi:
przeterminowane produkty spożywcze, leki,
• wybrakowane kosmetyki, mechanizmy i inne,
• zwroty próbek,
• wybrakowane partie leków i farmaceutyków,
• wybrakowane partie produktów np. płyty CD, materiały reklamowe, urządzenia,
• inne odpady powstające w firmach produkcyjnych i przedsiębiorstwach,
• odpady tworzyw sztucznych,
• odpady mineralne i metaliczne,
• chemia laboratoryjna,
• środki ochrony roślin,
• artykuły farmaceutyczne,
• odpady tekstylne czy opakowaniowe.
Są to zatem nie tylko materiały z tworzyw sztucznych czy metali – nawet żywność jest kwalifikowana do grupy odpadów poprodukcyjnych. Jeśli gromadzimy takie pozostałości, to musimy pamiętać o tym, żeby ich nie mieszać, a także, aby przechowywać je w specjalnie do tego przystosowanych pojemnikach. Odpady niebezpieczne muszą znajdować się w odosobnieniu od pozostałości o charakterze neutralnym. Jednak co się dzieje później z takimi pozostałościami?

W zależności od tego, jaki rodzaj materiału dostarczamy, możliwy jest recykling odpadów poprodukcyjnych. Jest to związane oczywiście ze składem chemicznym i właściwościami substancji, jednak w większości przypadków możliwy jest odzysk cennych substancji i przetworzenie ich na kolejny produkt. Możemy zatem z pozostałych ulotek wytworzyć makulaturę i nowe bele papieru, z opakowaniowych tworzyw sztucznych produkuje się granulat przydatny w wielu branżach, a z elektroodpadów odzyskuje się metale, które wykorzystuje się np. w kablach i procesorach.

Recykling odpadów poprodukcyjnych jest bardzo efektywny i potrzebny. Zdecydowanie warto przekazywać odpady do placówek zajmujących się utylizowaniem pozostałości. Co jeszcze warto wiedzieć o odpadach poprodukcyjnych? Warto wiedzieć, jakie kody odpadów dotyczą właśnie tej grupy. Można tutaj wymienić między innymi:
15 01 01 – opakowania z papieru i tektury,
• 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych,
• 15 01 03 – opakowania z drewna,
• 15 01 04 – opakowania z metali,
• 15 01 05 – opakowania wielomateriałowe,
• 15 01 06 – zmieszane odpady opakowaniowe,
• 16 03 – partie produktów nieodpowiadające wymaganiom oraz produkty przeterminowane lub nieprzydatne do użytku,
• 16 03 80 – produkty spożywcze przeterminowane lub nieprzydatne do spożycia,
• 02 03 04 – surowce i produkty nienadające się do spożycia i przetwórstwa,
• 02 03 81 – odpady z produkcji pasz roślinnych,
• 02 07 01 – odpady z mycia, oczyszczania i mechanicznego rozdrabniania surowców,
• 02 06 02 – odpady z mycia, oczyszczania i mechanicznego rozdrabniania surowców.
Są to oczywiście tylko nieliczne przykłady kodów odpadów poprodukcyjnych, jednak są one niezbędne podczas wypełniania formalności w BDO oraz wystawiania Karty Przekazania Odpadu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile realnie trzeba będzie zapłacić za usługę odbioru odpadów poprodukcyjnych – skontaktuj się z nami!

Podsumowanie usługi

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi w zakresie odbioru i utylizacji odpadów poprodukcyjnych, dedykowane dla przedsiębiorstw produkcyjnych w całej Polsce. Specjalizujemy się w koordynacji gospodarki odpadowej, współpracując z siecią zaufanych partnerów, aby zapewnić efektywne i zgodne z oczekiwaniami klienta rozwiązania w zakresie wywozu i utylizacji odpadów.

Nasza działalność charakteryzuje się profesjonalizmem, dbałością o środowisko, legalnością oraz indywidualnym podejściem do każdego zlecenia. Pomagamy również w kwestiach formalnych, takich jak wpis do BDO czy wystawienie Karty Przekazania Odpadu. Oferujemy darmową wycenę odpadów i dostosowujemy oferty do specyficznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, gwarantując kompleksową obsługę od konsultacji, przez wycenę, aż po odbiór i właściwe zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy lub infolinię, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i rozpocząć współpracę.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Odpady medyczne
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Utylizacja odpadów poprodukcyjnych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące zarówno odbioru i utylizacji odpadów poprodukcyjnych, jak i samych odpadów poprodukcyjnych.
FAQ

Co to są odpady poprodukcyjne?

Odpady poprodukcyjne to wszelkie rodzaje odpadów, które powstają w wyniku procesów produkcyjnych w różnych branżach przemysłowych. Mogą to być materiały, które nie są już użyteczne, resztki surowców, produkty błędnie wyprodukowane, opakowania, a także inne substancje i materiały powstałe podczas produkcji. Odpady te różnią się w zależności od rodzaju działalności i procesów produkcyjnych i mogą zawierać zarówno odpady niebezpieczne, jak i te nieszkodliwe dla środowiska.

Jakie są przykłady odpadów poprodukcyjnych?

Do przykładów odpadów poprodukcyjnych możemy zaliczyć między innymi:

 • przeterminowane produkty spożywcze, leki,
 • wybrakowane kosmetyki, mechanizmy i inne,
 • zwroty próbek,
 • wybrakowane partie leków i farmaceutyków,
 • wybrakowane partie produktów np.: płyty CD, materiały reklamowe, urządzenia,
 • inne odpady powstające w firmach produkcyjnych i przedsiębiorstwach,
 • odpady tworzyw sztucznych,
 • odpady mineralne i metaliczne,
 • chemia laboratoryjna,
 • środki ochrony roślin,
 • artykuły farmaceutyczne,
 • odpady tekstylne czy opakowaniowe.

Odpady poprodukcyjne to bardzo szeroka grupa odpadów, w związku z czym możemy do niej zaliczyć również odpady z przemysłu motoryzacyjnego, petrochemicznego, metalurgicznego itp.

WasteMaster
Utylizacja odpadów poprodukcyjnych
Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie odbioru i utylizacji odpadów poprodukcyjnych, dedykowane dla przedsiębiorstw produkcyjnych w całej Polsce. Specjalizujemy się w koordynacji gospodarki odpadowej, współpracując z siecią zaufanych partnerów, aby zapewnić efektywne i zgodne z oczekiwaniami klienta rozwiązania w zakresie wywozu i utylizacji odpadów. Oferujemy darmową wycenę i dostosowujemy oferty do specyficznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa, gwarantując kompleksową obsługę od konsultacji, przez wycenę, aż po odbiór i właściwe zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy lub infolinię, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i rozpocząć współpracę.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross