Bezpłatna wycena

Odbiór i wywóz odpadów budowlanych i poremontowych

Zajmujemy się odbiorem i utylizacją odpadów budwolanych i remontowych, oferując kompleksowe usługi zarówno dla firm remontowo-budowlanych, jak i osób prywatnych zajmujących się odnową swoich wnętrz. Rozumiemy, że każdy remont wiąże się z powstaniem odpadów budowlanych, które wymagają odpowiedniego zagospodarowania. W przypadku mniejszych ilości odpadów możliwe jest ich oddanie do lokalnego PSZOK-u, natomiast w przypadku większych ilości zapewniamy wsparcie w profesjonalnym ich utylizowaniu. Nasza oferta obejmuje nie tylko usługi utylizacji odpadów poremontowych, lecz także darmową wycenę. Współpracujemy zarówno z firmami budowlanymi, remontowymi jak i z osobami fizycznymi, zapewniając odpowiednie pojemniki i worki do składowania odpadów.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY BUDOWLANE I POREMONTOWE
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Posiadasz firmę remontowo-budowlaną? A może ostatnio odświeżałeś wnętrza w swoim domu? Remontowałaś salon? Jeśli tak, to z pewnością potrzebujesz pozbyć się odpadów poremontowych. Oczywiście, jeśli nie posiadasz firmy i prywatnie wytworzyłeś trochę gruzu, odpadów ze sklejki, czy płyt wiórowych – możesz oddać takie odpady do lokalnego PSZOK-u. Jednak w przypadku ich większych ilości należy zrealizować profesjonalne utylizowanie odpadów poremontowych. Zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się, jak możemy Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej placówki!

Nasze usługi są dopasowane do Twoich potrzeb!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Nasza pomoc to przede wszystkim gwarancja oszczędności czasu. Co więcej, realizujemy dla naszych klientów specjalne działania z zakresu negocjacji cenowej. Oprócz tego jesteśmy:
profesjonalni,
• dopasowani do potrzeb naszego klienta,
• skoncentrowani na ekologii,
• działający w zgodzie z aktualnymi przepisami.
Działamy na rynku odpadowym od lat. Posiadamy liczne sieci kontaktów oraz partnerów biznesowych w całej Polsce. Nasze działania są sprawdzone i przemyślane. Dzięki naszemu doświadczeniu pomożemy Ci w szybkim znalezieniu odpowiedniej usługi, która Cię interesuje. Współpracujemy jedynie z podmiotami, które są sprawdzone i działają zgodne z obowiązującymi przepisami odpadowymi.

Nasze wsparcie jest dopasowane do potrzeb klienta. Wiemy, że każde zlecenie jest inne, w związku z czym za każdym razem podporządkowujemy wyszukiwanie ofert pod Twoje preferencje oraz wymagania. Dzięki temu otrzymasz spersonalizowaną propozycję ofertową, która będzie spełniać wszystkie Twoje oczekiwania.

Ekologia jest niezwykle ważnym elementem naszej strategii rynkowej. Działamy tylko we współpracy z podmiotami, które spełniają wymagania dotyczące efektywnego zarządzania odpadami oraz stosują się do założeń gospodarki o obiegu zamkniętym. Chcemy, aby odpady nie zalegały na wysypiskach, tylko zostały w odpowiedni sposób wykorzystane.

Nasze działania są w 100% legalne – jesteśmy na bieżąco z aktualnymi regulacjami prawnymi oraz nie współpracujemy z podmiotami, które nie spełniają podstawowych wymagań (takich jak np. wpis do systemu BDO). Pomagamy naszym klientom również w wypełnianiu dokumentacji, takich jak Karta Przekazania Odpadu. Aby uzyskać naszą pomoc, zachęcamy do skorzystania z formularza zgłoszeniowego lub też kontaktowania się telefonicznie.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegółowe wytyczne dotyczące wywozu odpadów poremontowych

Zanim zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą przy utylizacji odpadów budowlanych i poremontowych, pamiętaj o tym, że:
skupiamy się na współpracy z firmami budowlanymi, remontowymi, montażowymi i rozbiórkowymi, od takich podmiotów wymagamy posiadania wpisu do systemu BDO,
współpracujemy także z osobami fizycznymi, które potrzebują wywózki odpadów budowlanych i remontowych; zapewniamy odpowiednio przystosowane do tych celów kontenery, pojemniki i worki,
• warto zadbać o to, aby odpady budowlane przed wywozem zostały posegregowane i porozdzielane na poszczególne frakcje – może to obniżyć koszty usługi,
• organizujemy również usługę wynajmu kontenerów na odpady budowlane – posiadanie takiego zbiornika niezwykle ułatwia odbiór i składowanie pozostałości,
oferujemy darmową opcję wyceny – wystarczy uzupełnić jeden formularz zgłoszeniowy, a nasi pracownicy nawet w 15 minut zrealizują wycenę odpadów,
• jeśli chcesz zrealizować z naszą pomocą wywózkę i utylizację odpadów budowlanych i poremontowych, zadzwoń na naszą infolinię lub uzupełnij formularz.

Jak wygląda usługa realizacji utylizacji odpadów poremontowych?

 1. Zamówienie usługi. Aby wejść z nami we współpracę, musisz się z nami skontaktować. Możesz to zrobić za pośrednictwem formularza, infolinii lub też poniższego e-maila biuro@wastemaster.pl.
 2. Scharakteryzowanie odpadu. Za pomocą wybranej drogi kontaktu, zdradź nam więcej na temat posiadanych odpadów. Ile ich masz, jakiego są rodzaju, do jakich frakcji się je zalicza, a także czy interesuje Cię wynajem zbiornika na pozostałości (jeśli tak, to jakiej wielkości). Twoja lokalizacja także jest ważna w kontekście szukania odpowiednich ofert. Jeśli posiadasz informacje istotne dla wyszukiwania ofert – warto się nimi z nami podzielić. Na tym etapie będziemy ustalać kwestie płatności oraz BDO.
 3. Następnie nasi pracownicy opracują wycenę usługi utylizacji odpadów budowlanych i poremontowych. Po ustaleniu szacunkowego kosztu usługi, rozpoczną się poszukiwania konkretnych ofert. Zostaną Ci one przekazane drogą e-mailową na podany przez Ciebie adres.
 4. Jeśli nasze propozycje będą dla Ciebie satysfakcjonujące, kliknij przycisk w nadesłanym e-mailu. Będzie to równoznaczne z akceptacją usługi i jej warunków. Z kolei jeśli nie zaakceptujesz naszej propozycji, zrealizujemy w Twoim imieniu negocjacje cenowe. W ten sposób uzyskasz ofertę, która będzie w satysfakcjonującej dla Ciebie cenie.
 5. Na końcu czeka nas finalizacja usługi. Po uiszczeniu płatności zostanie ustalony termin realizacji usługi. Na tym etapie udzielamy również wsparcia z zakresu BDO oraz pomagamy w wystawianiu Karty Przekazania Odpadu (jeżeli zlecenie dotyczy firmy).

Utylizacja i odbiór odpadów remontowych – co warto wiedzieć?

Odpady poremontowe i budowlane to pozostałości pochodzące z placów budowy, remontów, rozbiórek i nie tylko. Mogą je wyprodukować wszyscy – zarówno podmioty fizyczne, jak i wyspecjalizowane firmy remontowe, które zajmują się odświeżaniem mieszkań. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usługi, warto wiedzieć, co podlega odbiorowi odpadów remontowych. W wyniku tego rodzaju prac wytwarzamy dużo różnych odpadów. Najczęściej są to:
resztki cegieł, betonu i innych materiałów murowych,
• płyty kartonowo-gipsowe,
• fragmenty tynku, zaprawy, gipsu, odpady ceramiczne, takie jak rozbite płytki czy fragmenty umywalek i toalet,
• nieużywane kawałki drewna (np. deski, listwy, panele podłogowe),
• drewniane elementy meblowe, drzwi, ramy okienne,
• materiały izolacyjne w postaci starej wełny mineralnej, styropianu, pianki izolacyjnej,
• odpady metalowe (fragmenty rur, kawałki armatury, metalowe profile),
• resztki z tworzyw sztucznych w tym PCV, fragmenty rur i kształtek,
• puste lub częściowo puste puszki po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach,
• stare instalacje elektryczne, wyłączniki, gniazdka, przewody, zbite szyby, fragmenty luster, szklane płytki,
• zniszczone tapety, pozostałości po materiałach wykończeniowych,
• uszczelki i silikony.
Oczywiście nie są to wszystkie możliwe odpady budowlane, jednak w większości firmy remontowe wytwarzają właśnie tego rodzaju pozostałości. Niekiedy są one toksyczne, tak jak w przypadku azbestu, eternitu czy świetlówek. Z tego powodu należy zachować szczególną ostrożność przy obchodzeniu się z takimi pozostałościami. Podczas organizacji odbioru odpadów budowlanych i remontowych należy pamiętać, że odpady niebezpieczne są traktowane osobno.

Do 2025 roku obowiązuje prosty podział odpadów budowlanych na gruz czysty i zmieszany oraz na odpady budowlane zmieszane. Od stycznia 2025 roku wejdzie w życie nowy podział na co najmniej 6 frakcji odpadowych. Każdą frakcję skupujemy osobno, w związku z czym przyda się worek typu Big-Bag lub też odpowiedni zbiornik, kontener. Jakie to frakcje? Między innymi:
drewno,
• metal,
• szkło,
• tworzywa sztuczne,
• odpady mineralne (beton, elementy ceramiki, kamienie, gruzy, kafelki itp.),
• gips.
Dzięki selektywnemu zbieraniu odpadów poremontowych możemy zorganizować efektywny recykling pozostałości. Z gipsu i gruzu można stworzyć materiał pod wylewkę, czy też podłoże pod budowę domów lub dróg. Z tworzyw sztucznych, metali i szkła możemy wyprodukować całkiem nowe materiały, a z drewna wytwarza się biomasę, a także trociny lub sklejki, czy płyty wiórowe.

Ile kosztuje wynajem zbiornika lub sama utylizacja odpadów budowlanych i remontowych? Jest to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ wiele zależy od ilości odpadu oraz frakcji, które posiadamy, a także od tego, czy posiadasz odpady niebezpieczne. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem będzie darmowa wycena, którą oferujemy naszym klientom. Wówczas dowiesz się, ile realnie może kosztować zagospodarowanie posiadanych przez Ciebie odpadów.

Pamiętajmy jednak, aby w ramach odbioru i utylizacji odpadów poremontowych i budowlanych nie dostarczać ekipie wywozowej odpadów niebezpiecznych. Eternit, papę, azbest, resztki farby, czy lakierów, materiały zanieczyszczone metalami ciężkimi lub świetlówki muszą trafić do specjalistycznych placówek, które skutecznie zneutralizują pozostałości. Warto wiedzieć, jakie kody odpadów kwalifikują się do wywozu odpadów remontowych, a są to między innymi:
grupa nr 17 – odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (włączając glebę i ziemię z terenów zanieczyszczonych),
• 17 01 - odpady materiałów i elementów budowlanych oraz infrastruktury drogowej (np. beton, cegły, płyty, ceramika),
• 17 01 01 – beton i gruz betonowy,
• 17 01 02 – cegły i gruz ceglany,
• 17 01 03 – płytki i ceramika,
• 17 01 06* – zmieszane lub wysegregowane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia zawierające substancje niebezpieczne,
• 17 01 80 - usunięte tynki, tapety, okleiny itp.,
• 17 02 01 – drewno,
• 17 02 02 – szkło,
• 17 02 03 – plastik,
• 17 04 01 – miedź, brąz, mosiądz,
• 17 04 02 – aluminium,
• 17 04 05 – żelazo i stal,
• 17 04 06 – metale kolorowe,
• 17 05 04 – ziemia i kamienie inne niż te wymienione w 17 05 03.
To tylko wybrane przykłady kodów odpadów budowlanych i remontowych. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w identyfikacji pozostałości lub zrealizowaniu odpowiednich formalności, skontaktuj się z nami.

Podsumowanie usługi

Nasza firma specjalizuje się w utylizacji odpadów poremontowych, oferując kompleksowe usługi zarówno dla firm remontowo-budowlanych, jak i osób prywatnych zajmujących się odnową swoich wnętrz. Rozumiemy, że każdy remont wiąże się z powstaniem odpadów budowlanych, które wymagają odpowiedniego zagospodarowania. W przypadku mniejszych ilości odpadów możliwe jest ich oddanie do lokalnego PSZOK-u, natomiast w przypadku większych ilości zapewniamy wsparcie w profesjonalnym ich utylizowaniu.

Działając na rynku odpadowym od wielu lat, wykorzystujemy nasze doświadczenie, rozbudowaną sieć kontaktów oraz sprawdzone metody działania, aby zapewnić naszym klientom szybką i efektywną pomoc. Nasze usługi są w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego zlecenia, co umożliwia nam oferowanie spersonalizowanych rozwiązań. Dzięki współpracy z nami, klienci oszczędzają czas.

Nasza oferta obejmuje nie tylko usługi utylizacji odpadów poremontowych, lecz także darmową wycenę. Współpracujemy zarówno z firmami budowlanymi, remontowymi jak i z osobami fizycznymi, zapewniając odpowiednie pojemniki i worki do składowania odpadów. Podkreślamy znaczenie segregacji odpadów przed wywozem, co może znacząco obniżyć koszty usługi.

Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
makulatura
Makulatura
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Wynajem kontenerów
Wynajem kontenerów
Więcej 🡢
styropian
Styropian
Więcej 🡢
elektrośmieci
Elektrośmieci
Więcej 🡢

Utylizowanie odpadów budowlanych i poremontowych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące utylizacji odpadów budowlanych i poremontowych.
FAQ

Jak utylizować odpady budowlane?

Utylizacja odpadów budowlanych w Polsce powinna odbywać się zgodnie z przepisami prawa ochrony środowiska. Odpady te należy segregować i przekazywać do odpowiednich punktów zbiórki (osoby fizyczne mogą oddawać takie odpady do PSZOK-ów) lub firm zajmujących odbiorem i utylizacją odpadów budowlanych. Niektóre materiały, jak beton, cegły czy ceramika, mogą być poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane. Z kolei odpady niebezpieczne, takie jak azbest, wymagają szczególnej ostrożności i muszą być usuwane przez specjalistyczne firmy.

Co należy do odpadów poremontowych?

Odpady poremontowe to między innymi:

 • płyty kartonowo-gipsowe,
 • pianki montażowe,
 • gruz,
 • pozostałości kafelek, boazerii,
 • zużyte farby,
 • wełna mineralna,
 • tworzywa sztuczne,
 • deski, belki konstrukcyjne,
 • folie,
 • rury,
 • okablowanie,
 • i wiele innych,

Możemy wymienić wiele różnych odpadów poremontowych, jednak należy pamiętać o podziale pozostałości na frakcje. Dzielimy pozostałości poremontowe na drewno, szkło, tworzywa sztuczne, metale, gips oraz odpady mineralne (od stycznia 2025 r.).
Oprócz tego odpady poremontowe obejmują resztki cegieł, betonu i innych materiałów murowych, fragmenty tynku, zaprawy, gipsu, odpady ceramiczne takie jak rozbite płytki czy fragmenty umywalek i toalet, nieużywane kawałki drewna (np. deski, listwy, panele podłogowe), drewniane elementy meblowe, drzwi, ramy okienne, materiały izolacyjne w postaci starej wełny mineralnej, styropianu, pianki izolacyjnej, odpady metalowe (fragmenty rur, kawałki armatury, metalowe profile), resztki z tworzyw sztucznych w tym PCV, fragmenty rur i kształtek, puste lub częściowo puste puszki po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach, stare instalacje elektryczne, wyłączniki, gniazdka, przewody, zbite szyby, fragmenty luster, szklane płytki, a także zniszczone tapety, pozostałości po materiałach wykończeniowych, uszczelki i silikony.

Co to są odpady poremontowe?

Odpady poremontowe to pozostałości po przeprowadzanych remontach. Do tej grupy odpadów możemy zaliczyć: resztki cegieł, betonu i innych materiałów murowych, fragmenty tynku, zaprawy, gipsu, odpady ceramiczne takie jak rozbite płytki czy fragmenty umywalek i toalet, ale i pozostałości po meblach ze sklejki, wełnę mineralną, czy też kable lub zerwane tapety.

Co zrobić z odpadami po remoncie?

Po remoncie należy posegregować odpady i przekazać je do odpowiednich punktów zbiórki (PSZOK-ów) lub firm zajmujących się utylizacją odpadów poremontowych. W przypadku większych remontów warto skorzystać z usług firm oferujących wynajem kontenerów na odpady poremontowe. Niektóre materiały, jak drewno czy metal, można oddać do skupu surowców wtórnych lub wykorzystać do innych celów, np. gruz często służy do utwardzania fundamentów.

WasteMaster
Odbiór i wywóz odpadów budowlanych i poremontowych
Zajmujemy się odbiorem i utylizacją odpadów budwolanych i remontowych, oferując kompleksowe usługi zarówno dla firm remontowo-budowlanych, jak i osób prywatnych zajmujących się odnową swoich wnętrz. Rozumiemy, że każdy remont wiąże się z powstaniem odpadów budowlanych, które wymagają odpowiedniego zagospodarowania. W przypadku mniejszych ilości odpadów możliwe jest ich oddanie do lokalnego PSZOK-u, natomiast w przypadku większych ilości zapewniamy wsparcie w profesjonalnym ich utylizowaniu. Nasza oferta obejmuje nie tylko usługi utylizacji odpadów poremontowych, lecz także darmową wycenę. Współpracujemy zarówno z firmami budowlanymi, remontowymi jak i z osobami fizycznymi, zapewniając odpowiednie pojemniki i worki do składowania odpadów.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross