Bezpłatna wycena

Utylizacja drewna i odpadów drewnianych

Oferujemy profesjonalną usługę utylizacji odpadów drewnianych, skierowaną głównie do przedsiębiorstw z branży drzewnej, budowlanej i remontowej. Specjalizujemy się w ekologicznym przetwarzaniu drewna, zapewniając, że wszystkie odpady, nawet te pokryte lakierami czy impregnatami, są utylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasze usługi charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdego klienta i profesjonalizmem. Działamy na terenie całego kraju, oferując darmową wycenę i współpracując tylko z zaufanymi partnerami. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z naszych usług i zapewnić sobie odpowiedzialną utylizację i odbiór odpadów drewnianych.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ODPADY DREWNA
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Posiadasz tartak? Realizujesz remonty? Masz firmę remontową? Jeśli tak, to z pewnością zetknąłeś się wielokrotnie z problemem odpadów drewnianych. Na pierwszy rzut oka są to biodegradowalne i neutralne pozostałości, jednak warto pamiętać, że deski, płyty wiórowe i belki są często pokryte lakierami, impregnatami i innymi materiałami chemicznymi. Nie można zatem spalać pozostałości drewnianych. Konieczne jest zrealizowanie utylizacji odpadów drewnianych.

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy przy organizacji odbioru odpadów drewnianych?

Z jakiego powodu warto skorzystać z naszej usługi? Między innymi dlatego, że podczas wyszukiwania skupów odpadów drewnianych kierujemy się:
dobrem klienta – działamy tylko w oparciu o preferencje i wymagania naszych zleceniodawców. Wiemy, że każdy przypadek jest inny, a co za tym idzie, wymagane jest indywidualne podejście. Dlatego za każdym razem tworzymy dla klienta spersonalizowane oferty.
ekologią – nasza praca jest działaniem na rzecz nie tylko korzyści ekonomicznych, lecz także środowiska. Staramy się współdziałać tylko z podmiotami, które działają w myśl gospodarki o obiegu zamkniętym. Przekazujemy pozostałości partnerom, którzy efektywnie je wykorzystują lub też w ekologiczny sposób je neutralizują.
zgodnością z przepisami – jesteśmy zarejestrowanym podmiotem, który posiada wszystkie niezbędne i wymagane certyfikaty z zakresu zarządzania odpadami, a także nie nawiązujemy współprac z podmiotami bez wpisu do KRS lub BDO.
profesjonalizmem – działamy na rynku od lat, dzięki czemu udało nam się wytworzyć sieć kontaktów i partnerów, na których możemy polegać. Gwarantujemy wysoką jakość usług oraz legalny i ekologiczny tryb przeprowadzeniu odbioru i skupu odpadów drewnianych.
Z jakiego powodu warto skorzystać z naszej usługi? Między innymi dlatego, że podczas wyszukiwania skupów odpadów drewnianych kierujemy się:
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły usługi wyszukiwania skupu odpadów drewnianych

Zanim podejmiesz decyzję o tym, czy skorzystać z naszej pomocy w wyszukiwaniu skupu odpadów drewnianych, warto wiedzieć, że:
nie obsługujemy osób fizycznych, chyba że podmioty dostarczą wymaganą minimalną ilość pozostałości drewnianych,
• na ogół obsługujemy tartaki, place budowy, firmy remontowe, przemysł drzewny, zakłady opakowaniowe itp.,
od podmiotów gospodarczych wymagamy wpisu do systemu BDO – w razie pytań zachęcamy do kontaktu,
minimum logistyczne to 1-2 tony w zależności od jakości posiadanego odpadu,
• od producenta odpadów wymaga się właściwego przygotowania pozostałości przed odbiorem,
• należy magazynować odpady drewniane w miejscach, gdzie nie grozi im zawilgocenie lub też spleśnienie,
• jeśli składujemy nasze odpady drewniane na zewnątrz – pamiętajmy o zabezpieczeniu ich przed warunkami atmosferycznymi – firmy wywozowe nie przyjmują zawilgoconych materiałów,
• jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych – należy przygotować przestrzeń w zakładzie pracy w taki sposób, aby można było wjechać odpowiednim sprzętem i bezpiecznie załadować odpady,
• naszym klientom oferujemy usługę darmowej wyceny odbioru odpadów drewnianych – wystarczy tylko uzupełnić formularz zgłoszeniowy,
• jeśli posiadasz odpad zanieczyszczony substancjami niebezpiecznymi, będzie on traktowany jako odpad niebezpieczny, w związku z czym koszt utylizacji wzrośnie,
• należy oczyścić drewno z wszelkich elementów niedrewnianych – tj. gwoździ, folii, papierów i tworzyw sztucznych.

Z nami szybko zamówisz odbiór odpadów drewnianych!

 1. Aby skorzystać z naszych usług, należy się z nami skontaktować. Możesz to zrobić, używając naszej infolinii, formularza zgłoszeniowego lub adresu e-mail biuro@wastemaster.pl.
 2. Kolejnym krokiem jest opisanie posiadanych odpadów drewnianych. Ważna jest ich ilość, rodzaj oraz lokalizacja i sposób magazynowania. Jeśli chcesz samodzielnie zrealizować transport odpadów drewnianych, daj nam o tym znać. Zamieść również fotografię odpadu oraz dodaj wszelkie inne dodatkowe informacje. Na tym etapie doprecyzujemy również kwestie płatności i BDO.
 3. Następnie nasi pracownicy rozpoczną wycenę utylizacji odpadów drewnianych oraz przygotują ofertę, która będzie dopasowana do Twoich wymagań. Wszystkie wyniki naszych działań zostaną Ci przekazane mailowo.
 4. Następnym krokiem jest ocena naszej oferty. Jeśli wyda Ci się ona atrakcyjna – kliknij przycisk, który znajdziesz w naszej wiadomości mailowej. Będzie to równoznaczne z zaakceptowaniem warunków umowy i oferty. Jeśli jednak uznasz, że nasza propozycja jest niewystarczająca, wtedy rozpoczniemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu, aby spróbować uzyskać lepsze warunki handlowe.
 5. Na końcu ustalimy terminu odbioru odpadów drewnianych i przeprowadzimy właściwą usługę. Fakturę wystawiamy po odbiorze, kiedy znana będzie już rzeczywista waga transportowanego odpadu. W razie wątpliwości lub pytań – zachęcamy do kontaktu.

Co warto wiedzieć o utylizacji odpadów drewnianych?

Odpady drewniane to najczęściej pozostałości po produkcji. Powstają w wyniku pracy tartaku, zakładów stolarskich, a także firm produkujących opakowania. W związku z tym możemy się zetknąć z prawdziwą różnorodnością poszczególnych pozostałości z drewna, które mogą mieć najróżniejszą formę, kształt, a także skład chemiczny. Przykładowymi materiałami są:
drewno obrabiane (czyste drewno) – drewno bez żadnych dodatków lub obróbki, np. resztki z tartaków, odpady z obróbki drewna (np. kawałki drewna litego, obcięte końcówki, wióry, trociny),
• drewno malowane lub lakierowane – drewno, które zostało pokryte farbą, lakierem lub innymi wykończeniami (np. stare meble, elementy wykończenia wnętrz, drewniane elementy z demontażu budynków),
• drewno zaimpregnowane – drewno, które zostało potraktowane środkami chemicznymi w celu zwiększenia jego trwałości (np. słupy telefoniczne, drewno stosowane na zewnątrz, np. w ogrodzeniach, na tarasach),
• płyty drewnopochodne – różne rodzaje płyt wykonanych z drewna i jego pochodnych, takie jak płyty wiórowe, MDF, HDF, OSB, sklejka (np. odpady z produkcji mebli, fragmenty starych mebli, resztki materiałów budowlanych),
• palety i skrzynie drewniane – zużyte palety, skrzynie i inne drewniane opakowania transportowe,
• drewno kompozytowe – produkty złożone z drewna i innych materiałów, takich jak plastik czy metal (np. meble ogrodowe, niektóre rodzaje podłóg i paneli),
• drewno z demontażu budynków – elementy konstrukcyjne, belki, deski pochodzące z rozbiórki starych budynków.
Dlaczego musimy oddawać tego typu pozostałości do skupów odpadów drewnianych? W końcu to drewno – czy nie lepiej byłoby spalić go w kominku? Zdecydowanie nie! Samodzielne spalanie odpadów drewnianych jest surowo zabronione głównie dlatego, że może to spowodować zatrucie atmosfery. Odpady drewniane rzadko kiedy są w 100% czyste – najczęściej pokrywane są one farbą, lakierem czy impregnatem. Spalanie takich materiałów może się skończyć emisją niezwykle szkodliwych gazów do atmosfery.

W placówkach skupu odpadów drewnianych odbywa się bardzo pożyteczny dla środowiska i gospodarki proces recyklingu i odzyskiwania cennych materiałów. W ten sposób pozostałości nie będą gniły na wysypisku odpadów, lecz zostaną wydajnie zagospodarowane. W ramach recyklingu odpadów drewnianych mogą powstać m.in.:
trociny,
• płyty wiórowe i pilśniowe,
• biomasa do spalania i produkcji energii,
• węgiel drzewny,
• podkład ogrodniczy,
• podkładki do palet,
• komposty, masy celulozowe,
• czy też substancje humusowe.
Dzięki recyklingowi odpadów drewnianych, możemy sprawnie zapobiec marnowaniu surowca, a także skutecznie ograniczyć wycinkę drzew i produkcję elementów drewnianych. Samo wytwarzanie desek, mebli, sklejek itp. pochłania niezwykle dużo energii, wody oraz ropy. Dzięki recyklingowi odpadów drewnianych możemy zapobiec zużywaniu tych surowców. O czym jeszcze warto pamiętać w kontekście odbioru odpadów drewnianych?

Warto wiedzieć, o jakie kody odpadów należy uzupełnić dokumentację BDO, KPO czy też KEON. Kody odpadów drewnianych to między innymi, np.:
17 02 01 – drewno,
• 17 02 04*– drewno zawierające substancje niebezpieczne (np. zaimpregnowane, malowane),
• 03 01 – odpady z produkcji leśnej i pierwszego przetwarzania drewna,
• 03 01 05 – odpady z piłowania i strugania drewna,
• 03 01 04 – trociny, wióry, odpady z cięcia i strugania drewna, inne niż te wymienione w 03 01 05,
• 15 01 – opakowania (w tym odpady ze zbierania selektywnego miejskiego),
• 15 01 03 – opakowania drewniane,
• 19 12 – odpady z mechanicznego przetwarzania odpadów mieszanych,
• 19 12 07* – drewno inne niż to wymienione w 19 12 06.
Jeśli chodzi o koszt utylizacji odpadów drewnianych, to jest on uzależniony od wielu czynników. Głównie od ilości i rodzaju odpadu oraz tego, czy jest on pokryty substancjami niebezpiecznymi. Jest to bardzo ważne, ponieważ wówczas koszt utylizacji wzrasta. Zatem, aby dowiedzieć się, ile konkretnie trzeba zapłacić za utylizację odpadów drewnianych, warto skorzystać z naszej bezpłatnej wyceny. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Podsumowanie usługi

Nasza firma oferuje profesjonalną usługę utylizacji odpadów drewnianych, skierowaną głównie do przedsiębiorstw z branży drzewnej, budowlanej i remontowej. Specjalizujemy się w ekologicznym przetwarzaniu drewna, zapewniając, że wszystkie odpady, nawet te pokryte lakierami czy impregnatami, są utylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasze usługi charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdego klienta, zgodnością z przepisami i profesjonalizmem. Działamy na terenie całego kraju, oferując darmową wycenę i współpracując tylko z zaufanymi partnerami. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z naszych usług i przyczynić się do ochrony środowiska poprzez odpowiedzialną utylizację odpadów drewnianych.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Odpady warsztatowe
Odpady warsztatowe
Więcej 🡢
Azbest
Azbest i eternit
Więcej 🡢
Odpady medyczne
Więcej 🡢
Olej przepracowany
Olej przepracowany
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Utylizacja odpadów drewnianych – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące utylizacji odpadów drewnianych.
FAQ

Czy drewno jest odpadem?

Drewno może stać się odpadem w sytuacji, gdy przestaje być użyteczne lub wymaga usunięcia, na przykład po pracach budowlanych, remontach lub w ramach mebli i innych wyrobów drewnianych, które uległy zniszczeniu lub są już niepotrzebne. Czyste drewno nie jest traktowane jako odpad, w rozumieniu definicji zawartej w rozporządzeniu Ministra Klimatu.

Co zrobić z odpadami drewnianymi?

Odpady drewniane mogą być przetwarzane na kilka sposobów. Jednym z nich jest recykling, polegający na tym, że drewno może być przetworzone na nowe produkty, takie jak płyty wiórowe, płyty MDF czy inne materiały budowlane. Z kolei czyste, nieobrabiane drewno może być kompostowane. Odpady drewniane są wykorzystanie jako biomasa – drewno może być wykorzystane jako źródło energii w postaci biomasy, jednak są one spalane w specjalnych warunkach przy użyciu odpowiednich filtrów.

Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Osoby fizyczne powinny oddawać swoje odpady drewniane do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Przyjmują one odpady drewniane, ale warto uprzednio sprawdzić, czy dany punkt akceptuje taki rodzaj odpadów. Podmiotom gospodarczym poleca się skorzystanie ze skupów odpadów drewnianych, które specjalizują się w recyklingu drewna – mogą odbierać większe ilości odpadów drewnianych do recyklingu. Niewielkie ilości odpadów drewnianych w postaci, np. skrzynek czy gałęzi należy wyrzucać do odpadów zmieszanych lub zielonych.

Ile kosztuje utylizacja drewna?

Koszt utylizacji drewna zależy od kilku czynników, takich jak ilość i rodzaj drewna, lokalne stawki za utylizację oraz konieczność jego transportu. Dla niewielkich ilości koszt może być minimalny lub nawet bezpłatny w PSZOK-u, natomiast za większe ilości lub specjalistyczne usługi recyklingowe mogą być naliczane opłaty – tyczy się to głównie podmiotów gospodarczych, które są prawnie zobowiązane do utylizowania wyprodukowanych pozostałości.

Jak się utylizuje drewno?

Drewno może być przetwarzane w ramach recyklingu – możemy wyprodukować z przetworzonego drewna sklejkę, trociny, czy płyty wiórowe. Oprócz tego niekiedy stosuje się kompostowanie – wówczas drewno ulega biodegradacji. Jednak dzieje się tak tylko przypadku czystego, nieobrabianego drewna. Można również zastosować spalanie w celach energetycznych lub skorzystać z opcji składowania drewna na wysypiskach – jednak ostatnia z opcji utylizacji odpadów drewnianych jest zarezerwowana dla wyjątkowo zanieczyszczonych elementów.

Jak wykorzystać odpady z drewna?

Odpady drewniane mogą znaleźć wiele zastosowań:

 • w produkcji energii – jako biomasa do produkcji ciepła lub energii elektrycznej,
 • w recyklingu – przetwarzanie na płyty wiórowe, MDF lub inne materiały budowlane,
 • w ogrodnictwie – jako ściółka lub kompost (jeśli drewno nie jest impregnowane ani malowane).
 • WasteMaster
  Utylizacja odpadów drewnianych
  Oferujemy profesjonalną usługę utylizacji odpadów drewnianych, skierowaną głównie do przedsiębiorstw z branży drzewnej, budowlanej i remontowej. Specjalizujemy się w ekologicznym przetwarzaniu drewna, zapewniając, że wszystkie odpady, nawet te pokryte lakierami czy impregnatami, są utylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasze usługi charakteryzują się indywidualnym podejściem do każdego klienta i profesjonalizmem. Działamy na terenie całego kraju, oferując darmową wycenę i współpracując tylko z zaufanymi partnerami. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z naszych usług i zapewnić sobie odpowiedzialną utylizację i odbiór odpadów drewnianych.
  Dlaczego z nami?
  punktator
  Wycena nic nie kosztuje
  punktator
  Porównasz ceny z 200 różnych firm
  punktator
  Zamówisz usługę jednym kliknięciem
  Wyceń telefonicznie
  Wyceń swój odpad

  cross