Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220

Niszczenie dokumentów Kielce

Niszczenie dokumentów - ceny w Kielcach - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za niszczenie dokumentów w mieście Kielce.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Komu jest potrzebne niszczenie dokumentów w Kielcach?

Czy niszczenie dokumentów jest w ogóle konieczne? Kogo dotyczy? W jaki sposób je zorganizować? Przeczytaj nasz wpis do końca i dowiedz się najważniejszych informacji na temat utylizacji dokumentacji w Kielcach!
Jeśli podejmujemy temat utylizacji dokumentów – musimy pamiętać, że wiele zależy od rodzaju naszej działalności gospodarczej, a także od rodzaju posiadanych przez nas dokumentów. Im bardziej poufne zawierają dane, im więcej informacji osobowych posiadają – tym większą wartość sobą przedstawiają. A chyba oczywistym jest, że nie chcemy, aby każdy, kto zajrzy do naszego kosza na odpady, mógł poczytać o naszych tajemnicach handlowych lub o szczegółach rozwiązania umowy z naszym pracownikiem.
Zatem przede wszystkim osoby prowadzące przedsiębiorstwa, jednostki medyczne, archiwa sądowe, kancelarie adwokackie, banki, wielkie korporacje nie powinny lekceważyć niszczenia dokumentów w Kielcach. Jest to jednocześnie wymóg prawny, jak i takie działanie wpływa na korzyść bezpieczeństwa naszej firmy.
Jak znajdziesz najlepsze firmy zajmujące się niszczeniem dokumentów w Kielcach? Z naszym wsparciem! Pomożemy Ci zarówno w wycenie konkretnej usługi, jak i w wyszukaniu najkorzystniejszych placówek zajmujących się utylizowaniem dokumentacji.
Skontaktuj się z nami na dwa sposoby:

 • zadzwoń pod nasz numer (dostępny na stronie) i porozmawiaj z naszym konsultantem,
 • uzupełnij formularz do wyceny (również dostępny na stronie).
Jakie informacje musisz nam przekazać? Przede wszystkim dane o ilości, rodzaju dokumentów oraz tego, w jakiej formie się znajdują (czasami klienci dostarczają ścinki papierowe, które chcą jeszcze dodatkowo zutylizować). Jeśli chcesz zorganizować wywózkę do firmy niszczącej dokumenty w Kielcach – podaj nam dokładną lokalizację. Na te podstawie dokonamy szczegółowej wyceny, a następnie znajdziemy dla Ciebie odpowiednie placówki, które spełnią Twoje wymagania. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe wątpliwości lub pytania – zachęcamy do kontaktu.
Pomożemy Ci również w zorganizowaniu bardziej nietypowych usług, takich jak, chociażby niszczenie dokumentów u klienta, gdzie samodzielnie możesz nadzorować proces utylizowania Twoich materiałów. Nie czekaj – skorzystaj z naszego wsparcia i zaoszczędź sobie mnóstwo czasu!

Co najlepiej poddać utylizacji dokumentów w Kielcach?

Wiele zależy od tego, jaką działalność prowadzimy. Większe ilości wrażliwych danych będą gromadzone w zakładach medycznych, czy placówkach sądowych. Jednak nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi prowadzić dokumentację swoich działań. W związku z tym nawet drobni przedsiębiorcy muszą czasami skorzystać z opcji utylizowania dokumentów w Kielcach. Jakie materiały najczęściej poddajemy utylizacji dokumentacji? Oto kilka przykładów:

 • dokumenty, które zawierają wrażliwe dane osobowe,
 • protokoły sądowe,
 • dokumentacje pracownicze, lista płac,
 • księgi przychodów i rozchodów,
 • dokumentacje związane z ZUS-em, KRUS-em,
 • księgi podatkowe,
 • sprawozdania finansowe,
 • umowy handlowe i dokumenty powiązane z bezpieczeństwem firmy i jej postępowaniem wobec ochrony środowiska,
 • notatki zawierające tajemnice handlowe.
Tego rodzaju materiały musimy oddać do placówek niszczących dokumenty w Kielcach, ponieważ zawierają one poufne dane, które nie mogą zostać rozprzestrzenione. Warto także podkreślić, że część z dokumentacji, którą gromadzimy, musimy archiwizować przez określoną ilość czasu. Utylizacja dokumentacji pracowniczej może nastąpić dopiero 10 lat po rozwiązaniu umowy z danym zleceniobiorcą. Z kolei druki związane z ZUS-em, księgowością, czy finansami, możemy przekazać firmie zajmującej się utylizowaniem dokumentów dopiero po okresie 5 lat.

Dlaczego musimy niszczyć dokumenty?

Dlaczego musimy utylizować dokumenty firmowe? Przede wszystkim jest to wymóg prawny. Zgodnie z zaleceniami RODO, gromadzone przez nas dane, a także przetwarzane i pobierane dane od pracowników, muszą być minimalizowane oraz redukowane.
Wiąże się to m.in. z tym, że po zakończeniu współpracy z daną osobą, nie możemy dopuścić, by z naszej winy, jej dane zostały rozpowszechnione. Za takie praktyki grożą bardzo bolesne kary finansowe. Pamiętaj jednak, że Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, obejmuje także Ciebie i Twoje dane. Zatem coś, co może się wydawać pozornym ciężarem dla przedsiębiorcy – jest dla niego także korzyścią.
Dodatkowym przepisem obowiązującym w Polsce, jest niemiecka regulacja DIN 66399, która wprowadza klasy ochrony bezpieczeństwa dokumentów, a także siedem poziomów bezpieczeństwa. Jest to również wskazówka dla osób zajmujących się utylizacją dokumentów biurowych w Kielcach. Możemy zatem wyróżnić 3 klasy ochrony bezpieczeństwa dokumentów:

 1. I klasa – dokumenty zawierające informacje ogólne – informacje dostępne dla szerszej grupy osób, tj. ulotki, katalogi, broszury.
 2. II klasa – zwiększona ochrona danych poufnych – dokumenty zawierające dane wrażliwe skierowane do wąskiej grupy odbiorów – tj. korespondencja wewnętrzna, dokumentacja pracownicza, notatki ważne z perspektywy handlowej etc.
 3. III klasa – dokumenty poufne i tajne, które nie mogą dostać się do rąk nieupoważnionych osób. Zazwyczaj są to sprawozdania finansowe, dokumenty związane z zarządzaniem, tajemnice handlowe, „know-how” etc.
Zatem jeśli chcesz trafić do placówek oferujących profesjonalne niszczenie dokumentów w Kielcach – zgłoś się do nas. Pomożemy Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych podmiotów, które zadbają w pełni o bezpieczeństwo Twoich danych. Firmy niszczące dokumenty w Kielcach stoją na najwyższym poziomie – zatrudniają wykwalifikowanych pracowników, wydają ważne certyfikaty świadczące o legalnej utylizacji papierów, a także ich działania są monitorowane i kontrolowane przez jednostki zewnętrzne.
Jednak jeśli wolisz się zdecydować na usługę niszczenia dokumentów u klienta – również jest taka opcja. Wówczas to Ty sprawujesz pieczę nad procesem destrukcji danych oraz masz 100% pewności, że nikt nie puści w obieg informacji o Twojej firmie i Twoich pracownikach. Pomożemy Ci w wyszukaniu najbardziej profesjonalnych jednostek – wypróbuj nas już dziś!

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Zobacz nasze inne miasta:

Niszczenie dokumentów w Augustowie
Niszczenie dokumentów w Namysłowie
Niszczenie dokumentów w Skępem
Niszczenie dokumentów w Bieruniu
Niszczenie dokumentów w Skarszewach
Generated by MPG