Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220

Niszczenie dokumentów Bydgoszcz

Niszczenie dokumentów - ceny w Bydgoszczy - sprawdź aktualne ceny

Dowiedz się, jakie są ceny za niszczenie dokumentów w mieście Bydgoszcz.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Utylizowanie dokumentów biurowych w Bydgoszczy

Niszczenie dokumentów to jeden z podstawowych sposobów na chronienie wrażliwych danych i tajemnic handlowych firmy. Nie dość, że oddając swoje druki firmom zajmującym się utylizacją dokumentów, działasz na swoją korzyść, to jeszcze chronisz dane swoich pracowników – czyli przestrzegasz zasad RODO. Chcesz wiedzieć, jak znaleźć solidne przedsiębiorstwo, które zadba o Twoje poufne dokumenty? Czytaj dalej!
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat niszczenia dokumentów w Bydgoszczy. Możesz to zrobić za pomocą wypełnienia naszego formularza zgłoszeniowego. Uzupełnij w nim swoją lokalizację oraz ilość, a także rodzaj odpadu. Na tej podstawie nasi eksperci przeprowadzą wycenę Twojego ładunku przeznaczonego do utylizacji dokumentacji. Dodatkowo wskażą Ci najbardziej opłacalną placówkę niszczącą dokumenty w Bydgoszczy!
Możesz się z nami skontaktować także za pomocą infolinii – wówczas możesz porozmawiać z naszymi konsultantami i dokładnie im przedstawić, jakiej usługi utylizacji dokumentacji szukasz. Można wtedy dodatkowo podać informacje na temat poziomu tajności dokumentów, a także, w jakiej formie je zgromadziliśmy.
Z podanych przez nas informacji możesz skorzystać bądź nie – nie zobowiązujemy Cię do skorzystania z konkretnej firmy niszczącej dokumenty w Bydgoszczy. Liczy się dla nas szybkość przeprowadzenia całej usługi – sami jesteśmy przedsiębiorcami, więc wiemy, jak każda minuta jest cenna. Nikt nie chce marnować swojego czasu na zastanawianie się, w jaki sposób zutylizować dokumenty – dlatego pozwól nam się tym zająć!

Dlaczego warto utylizować dokumenty firmowe w Bydgoszczy?

Czy warto w ogóle skorzystać z usług firmy zajmującej się utylizacją dokumentów w Bydgoszczy? Jak najbardziej! Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że zwykłe wyrzucanie odpadów tego rodzaju do komunalnego kubła na papiery, nie jest zbyt wielkim zabezpieczeniem dla naszych danych. Czy niszczenie dokumentów niszczarkami wystarczy? W wielu przypadkach tak, jednak w momencie, kiedy mamy całą paletę papierów do zmielenia – czy warto robić to samodzielnie?
Podmioty zajmujące się utylizacją dokumentacji w Bydgoszczy posiadają wszelkiego rodzaju kwalifikacje i szkolenia niezbędne do wykonywania tego rodzaju profesji. Są one prawnie zobowiązane do przestrzegania przepisów związanych z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych, a także działają zgodnie z restrykcjami zawartymi w regulacji DIN 66399. Polega ona na tym, że sposób niszczenia dokumentów jest dostosowany do zawartości danej umowy, deklaracji etc. Norma ta wskazuje na to, jak dokładnie utylizujemy dokumenty. Możemy wyróżnić 7 klas niszczenia dokumentacji:

 • P-1 – mało ważne dokumenty,
 • P-2 – korespondencja wewnętrzna,
 • P-3 – dokumenty poufne,
 • P-4 – dokumenty szczególnie poufne,
 • P-5 – dokumenty z tajnymi informacjami,
 • P-6 – dokumenty ze szczególnie tajnymi informacjami,
 • P-7 – dokumenty ze ściśle tajnymi informacjami.
W związku z tymi poziomami wprowadza się regulacje związane z jakością utylizacji dokumentów w Bydgoszczy. Im wyższy poziom tajności danego materiału – tym na drobniejsze ścinki niszczarka tnie papier, a firmy zajmujące się utylizacją dokumentów dokładniej mielą papier. Jest to ważne w kontekście zachowania bezpieczeństwa – pamiętaj, że nie tylko przedsiębiorcy muszą się pozbywać takich dokumentów, ale i banki, sądy, szpitale oraz jednostki rządowe i samorządowe.

Jakie materiały trzeba poddawać utylizacji dokumentacji?

Zatem, skoro już wiemy, że w łatwy sposób możemy znaleźć firmy niszczące dokumenty w Bydgoszczy – warto się zastanowić, jakie materiały w ogóle możemy dostarczyć do takich placówek. Zakładając, że nie prowadzimy archiwum ani nie jesteśmy związani z jednostkami rządowymi, najczęściej gromadzimy następujące materiały takie jak:

 • dokumenty, które zawierają wrażliwe dane osobowe,
 • protokoły sądowe,
 • dokumentacje pracownicze, lista płac,
 • księgi przychodów i rozchodów,
 • dokumentacje związane z ZUS-em, KRUS-em,
 • księgi podatkowe,
 • sprawozdania finansowe,
 • umowy handlowe i dokumenty powiązane z bezpieczeństwem firmy i jej postępowaniem wobec ochrony środowiska,
 • notatki zawierające tajemnice handlowe.
Wszystkie z powyższych należy po upływie odpowiedniej ilości czasu, przekazać do profesjonalnego niszczenia dokumentów w Bydgoszczy. Wówczas zapobiegniemy wyciekowi danych z dokumentacji pracowniczej i rozprzestrzenieniu się naszych np. tajemnic handlowych.

W jaki sposób pracują firmy zajmujące się niszczeniem dokumentów w Bydgoszczy?

Firmy zajmujące się utylizowaniem dokumentów w Bydgoszczy działają na najwyższym poziomie. Każda taka placówka musi mieć odpowiednie zezwolenie, a także musi działać w zgodzie z przepisami RODO, DIN 66933, a także ISO/IEC 21964-2:2018 (międzynarodowa regulacja, która dookreśla warunki, w jakich muszą zostać zniszczone dokumenty).
Po tym, jak już zostaną od Ciebie odebrane dokumenty – pracownicy z firmy zewnętrznej zabezpieczają je na Twoich oczach, tj. plombują, wkładają do specjalnych pojemników etc. – dokumenty trafiają do specjalnej hali. W niej odbywa się właściwy proces destrukcji danych. Warto podkreślić, że Twoje dane nie ujrzą światła dziennego (tj. nie zostaną odplombowane) aż do momentu wrzucenia ich do specjalnej niszczarko-zgniatarki.
Każdy z pracowników posiada odpowiednie szkolenia, a także musi złożyć poświadczenie bezpieczeństwa. Hala jest monitorowana w czasie rzeczywistym, a wszystko jest kontrolowane na każdym etapie niszczenia. Na początku transakcji podpisuje się ze zleceniodawcą specjalne porozumienie o poufności, a pod koniec usługi – otrzymujemy certyfikat potwierdzający zniszczenie naszych dokumentacji.
Jeśli jednak uważasz, że Twoje dane są zbyt wrażliwe – możesz skorzystać z opcji niszczenia dokumentów u klienta. W takim przypadku to Ty nadzorujesz niszczenie materiałów i sam widzisz, w jakich warunkach są one utylizowane. Zatem, jeśli szukasz odpowiedniej usługi – zgłoś się do nas! Pomożemy Ci na każdym etapie organizacji niszczenia dokumentów w Bydgoszczy!

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Zobacz nasze inne miasta:

Niszczenie dokumentów w Trzebiatowie
Niszczenie dokumentów w Wiślicy
Niszczenie dokumentów we Wronkach
Niszczenie dokumentów w Legionowie
Niszczenie dokumentów w Żarach
Generated by MPG