Zaznacz stronę

Każdy człowiek lubi zmieniać swoje życie na lepsze. Wymieniamy swoje sprzęty domowe na nowsze z coraz to lepszymi udogodnieniami i nowoczesnymi funkcjami. Jeżeli zakup nowych urządzeń nie stanowi problemu finansowego, zastanawiamy się co zrobić z dotychczasowymi urządzeniami? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Czy można oddać całą kuchenkę gazową na złom? 

Nie wolno oddawać żadnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów skupu złomu. Jest to nie legalne, niektóre firmy nie są przystosowane ani upoważnione przez ustawę do przyjmowania takich odpadów. Zużyte urządzenia AGD wytwarzają szkodliwe związki chemiczne, które zanieczyszczają naszą planetę. Jednak można stary i niepotrzebny sprzęt rozłożyć części i sprzedać obudowę, kable i inne części, które skupy chętnie odkupią.

Czy warto kuchenkę sprzedać na złomowisku? Czy to się opłaca?

Odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta. Wszystko, co zalega, zajmuje miejsce i masz zamiar wyrzucić na śmietnik – oddaj na złom. Zawsze parę złotych wpadnie do Twojej kieszeni! 

Jakie elementy, możemy wyjąć z kuchenki gazowej, aby sprzedać je na złomie? 

Na skupach złomu możemy sprzedać z kuchenki gazowej metale kolorowe, czyli na przykład całą jej obudowę oraz kable, w których znajduje się cenna miedź.