Zaznacz stronę

Piekarnik to jedno z najpotrzebniejszych urządzeń w każdym domu. Można przygotować w nim pyszne dania. Jednakże należy pamiętać, że składa się on z wielu części i dlatego czasami ulega awarii lub całkowitemu zużyciu.

Co zrobić ze starym sprzętem AGD? Czy można go sprzedać na skupie złomu?

Sprzętu AGD nie wymienia się zbyt często, natomiast gdy nadszedł już ten moment. W wyniku awarii wymieniamy go na nowszy model. Jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję, co zrobić ze starym sprzętem. Wiele osób decyduje się w takiej chwili wyrzucić urządzenie na śmietnik. Nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób mogą narazić się na wysokie mandaty, bo jest to nielegalne. Za pozostawienie sprzętu w miejscu niedozwolonym, kara grzywna wynosi aż 5 tysięcy złotych!

Stary piekarnik na skup złomu – czy można go tam zostawić?

Nie wolno oddawać żadnych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów skupu złomu, ponieważ nie są one upoważnione do przyjmowania takich rzeczy. Zużyte urządzenia AGD mają szkodliwe związki chemiczne, które przenikają do środowiska i je zanieczyszczają.

Jak się pozbyć starego sprzętu? 

  • Można oddać go do sklepu, w którym zrobiliśmy zakupy nowego sprzętu.
  • Oddać sprzęt w odpowiednim punkcie elektroodpadów. 
  • Skorzystać z pomocy profesjonalnych firmy, które zabierają zużyte sprzęty.
  • Zostawić piekarnik w punkcie serwisowym. 

Czy warto sprzedać na złomie piekarnik po rozłożeniu go na części? 

Odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta. Wszystko, co zalega, zajmuje miejsce i masz zamiar wyrzucić na śmietnik – oddaj na złom. Możesz na tym zarobić, zawsze parę złotych.