Bezpłatna wycena

Skup i odbiór elektrośmieci

Oferujemy skup i odbiór elektrośmieci, zapewniając kompleksową obsługę dla firm, instytucji oraz osób fizycznych. Specjalizujemy się w pośrednictwie pomiędzy klientami a firmami zajmującymi się przetwarzaniem elektroodpadów, gwarantując legalność, proekologiczne działanie oraz spersonalizowane oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku odpadowym, oferujemy profesjonalizm i wysoką jakość usług, skupiając się na efektywnym recyklingu elektrośmieci. Zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie, aby skorzystać z darmowej wyceny i ustalić szczegóły współpracy.
Dlaczego z nami?
Wycena nic nie kosztuje
Porównasz ceny z 200 różnych firm
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

Zalety skupów złomuzalety skupów złomu
ELEKTROŚMIECI
Otrzymaj bezpłatnie ofertę na utylizację lub skup odpadów
Naciśnij przycisk „Wyceń bezpłatnie” i za darmo uzyskaj wycenę odpadu. Wystarczy kilka informacji: waga odpadu, kod pocztowy i informacje kontaktowe. Wrócimy do Ciebie z ofertą. Wycena odpadu nie zobowiązuje Cię do przyjęcia naszej oferty.
Jak to działa?
jak to działa?Jak to działa?
Elektrośmieci towarzyszą nam już niemalże wszędzie, a szybko postępujące zmiany technologiczne sprawiają, że musimy znajdować coraz to nowe rozwiązania dla tej kategorii odpadów. Osoby fizyczne mogą wywozić elektroodpady do specjalnych punktów zbiórek i lokalnych PSZOK-ów, jednak firmy i podmioty gospodarcze muszą korzystać ze specjalistycznych skupów elektrośmieci (jeżeli mają hurtowe ilości elektroodpadów, przekraczające limity PSZOK-ów). Jeśli chcesz znaleźć odpowiednie miejsce, które zaoferuje Ci godne warunki współpracy – zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Szczegóły zamieściliśmy poniżej.

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na współpracę?

Nasza firma zajmuje się łączeniem klientów, którzy potrzebują usług z zakresu gospodarowania odpadami z firmami, które te usługi dostarczają. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu udało nam się opracować odpowiednie metody działania, które gwarantują satysfakcję dla obu stron transakcji. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Między innymi dlatego, że:
działamy legalnie – współpracujemy tylko z podmiotami, które posiadają wpis do BDO oraz KRS, a także przestrzegają wszelkich wymagań prawnych. Nasza spółka także posiada wszelkie certyfikaty i szkolenia z zakresu obrotu odpadami, a nasi klienci mogą liczyć na wsparcie w np. wystawianiu Karty Przekazania Odpadu.
działamy proekologicznie – nasza strategia jest skoncentrowana na wypełnianiu założeń gospodarki o obiegu zamkniętymi, dlatego staramy się, aby odpady trafiły do recyklingu.
jesteśmy doświadczeni – nasza spółka od lat działa na rynku odpadowym, dzięki czemu możemy się pochwalić profesjonalnym podejściem do klienta. Gwarantujemy wysoką jakość usługi, a także legalność wszystkich transakcji.
działamy dla dobra klienta – nasza usługa jest spersonalizowana; odbieramy zlecenie klienta, a następnie, według osobistych preferencji, dobieramy odpowiednią ofertę, a także realizujemy negocjacje cenowe w Twoim imieniu.
Aby się z nami skontaktować wystarczy do nas zadzwonić lub uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie.
Chcesz pozbyć się 
odpadu? Wyceń to!
Wyceń odpad

Szczegóły realizacji skupu i odbioru elektrośmieci

O czym musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z odbioru elektrośmieci? Przede wszystkim o tym, że:
obsługujemy osoby fizyczne – jednak muszą one dostarczyć odpowiednią ilość pozostałości, tj. przynajmniej jeden sprzęt wielkogabarytowy (lodówka, pralka, zamrażarka, zmywarka, telewizor),
• działamy we współpracy z podmiotami gospodarczymi oraz placówkami edukacyjnymi i biurami, czy też sklepami z elektroniką – jeśli posiadasz firmę, wymagamy wpisu do BDO; w razie pytań, zachęcamy do kontaktu,
minimum logistyczne jest różne dla różnego typu odpadów – minimalna waga tzw. małego RTV/AGD lub elektroniki to 100 kg; jeśli chodzi o duże AGD – minimum wynosi przynajmniej jeden sprzęt wielkogabarytowy,
• ważne jest, aby przed odbiorem elektrośmieci posegregować pozostałości, a także odpowiednio je przygotować do transportu,
przygotowaliśmy ofertę darmowej wyceny elektrośmieci – aby ją otrzymać, wystarczy uzupełnić nasz formularz zgłoszeniowy.

Z nami szybko zrealizujesz wywóz elektrośmieci!

Aby maksymalnie przyśpieszyć proces zamawiania odbioru i utylizacji odpadów chemicznych, opracowaliśmy 5 kroków, w których zawiera się cała nasza usługa:
 1. Zgłoś się do nas za pośrednictwem e-maila na adres biuro@wastemaster.pl, infolinii lub też formularza zgłoszeniowego. Wybierz odpowiadający Ci sposób komunikacji i zgłoś nam chęć skorzystania z naszych usług.
 2. Następnie scharakteryzuj posiadane elektrośmieci. Na podstawie tych informacji uda się nam opracować wycenę, a na podstawie wyceny – sporządzimy odpowiednią ofertę. W związku z tym zdradź nam ilość swoich odpadów, ich rodzaj, stan, kompletność oraz wszystkie inne dodatkowe informacje, które wpłyną na wysokość ceny. Ważna jest również lokalizacja (działamy na terenie całej Polski). Następnie podeślij nam fotografię odpadu, a my doprecyzujemy kwestie płatności oraz sprawy z zakresu BDO.
 3. Kolejny krok to wycena elektrośmieci, a na jej podstawie sporządzenie właściwej oferty, która wpasuje się w Twoje oczekiwania. Wszystkie informacje prześlemy Ci drogą mailową.
 4. Po tym, jak już otrzymasz naszą wiadomość elektroniczną, zdecyduj, czy dana oferta Ci odpowiada. Jeśli tak, kliknij przycisk, który znajdziesz w e-mailu. Jest to dla nas sygnał akceptacji oferty i warunków współpracy. Natomiast, jeśli uznasz, że nasza propozycja jest niewystarczająca, wtedy rozpoczniemy negocjacje w Twoim imieniu. Dzięki temu otrzymasz wyjątkową usługę.
 5. Ostatni z etapów to finalizacja usługi. Na końcu czas na ustalenie terminu odbioru elektroodpadów. Jeśli jesteś podmiotem gospodarczym, trzeba także zadbać o kwestie związane z BDO oraz KPO. Nasza firma świadczy usługi wspierające klientów w uzupełnianiu tych dokumentacji. Po odbiorze czas na właściwe rozliczenie usługi i wystawienie faktur.

Elektrośmieci – charakterystyka odpadu

Elektrośmieci to, innymi słowy, ZSEiE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Jest to każdy rodzaj urządzenia elektrycznego lub elektronicznego, które jest zasilane prądem elektrycznym, lub które taki prąd wytwarza, przesyła czy też mierzy. Są to wszelkiego rodzaju sprzęty RTV/AGD, urządzenia elektroniczne, oświetlenie, urządzenia audiowizualne i nie tylko. Elektrośmieci to odpady, które składają się nie tylko z cennych metali takich jak miedź, aluminium czy stal, lecz także zawierają wiele niebezpiecznych substancji. Metale ciężkie, freony, szkodliwe płyny oraz gazy – te elementy muszą zostać w prawidłowy sposób zutylizowane.

Jakie mamy przykłady elektrośmieci? Przykładów można mnożyć wiele, jednak warto wiedzieć, że w ramach tej grupy odpadów wyróżniamy 10 kategorii odpadowych:
wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (np. wielkogabarytowe urządzenia chłodzące, chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne),
małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (odkurzacze, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych, żelazka i pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, noże elektryczne, urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania),
sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, scentralizowane przetwarzanie danych (np. komputery duże, stacje robocze, jednostki drukujące), komputery osobiste (np. komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, notebooki, drukarki, sprzęt kopiujący, pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną, terminale i systemy użytkownika, fax, telefony, automaty telefoniczne, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe),
sprzęt audiowizualny (np. odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery video, sprzęt video, sprzęt hi-fi),
sprzęt oświetleniowy (np. oprawy oświetleniowe do lamp fluorescencyjnych, z wyjątkiem opraw oświetleniowych stosowanych w gospodarstwach domowych, liniowe lampy fluorescencyjne, kompaktowe lampy fluorescencyjne),
narzędzia elektryczne i elektroniczne, z wyjątkiem wielkogabarytowych, stacjonarnych narzędzi przemysłowych (np. wiertarki, piły, maszyny do szycia, urządzenia do skręcania, mielenia, piaskowania, przemiału, piłowania, cięcia, nawiercania, robienia otworów, nabijania, składania, gięcia lub podobnych metod przetwarzania drewna, metalu i innych materiałów, narzędzia do nitowania, przybijania lub przyśrubowania, lub usuwania nitów, gwoździ, śrub lub podobnych zastosowań, narzędzia do spawania, lutowania lub podobnych zastosowań, narzędzia do koszenia trawy lub innych prac ogrodniczych),
zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy (np. gry video, komputerowo sterowane urządzenia do uprawiania sportów rowerowych, nurkowania, biegania, wiosłowania, pozostałe zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy),
wyroby medyczne, z wyjątkiem wszystkich wszczepianych i skażonych produktów (np. sprzęt do radioterapii, do badań kardiologicznych, do dializoterapii, do wentylacji płuc, urządzenia medyczne wykorzystujące technikę nuklearną, sprzęt laboratoryjny do diagnostyki in vitro, analizatory, zamrażarki laboratoryjne, testy płodności),
przyrządy do nadzoru i kontroli (np. czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty),
automaty do wydawania (np. do wydawania napojów gorących, butelek lub puszek z zimnymi i gorącymi napojami, produktów stałych, bankomaty).
Warto wiedzieć, że podmioty gospodarcze powinny korzystać ze skupu elektrośmieci, jednak podmioty fizyczne mogą oddawać takie pozostałości do:
PSZOK-ów,
sklepów ze sprzętem RTV/AGD – jednak przyjmują one odpady tylko, jeśli kupujemy nowe produkty w ich placówce,
• gminy, która powinna realizować cykliczne zbiórki elektrośmieci.
Przekazywanie elektrośmieci do odpowiednich służb jest obowiązkiem wytwórcy takich odpadów. Jednak warto wiedzieć, że skupy elektrośmieci w efektywny sposób wykorzystują pozostałości do produkcji nowych materiałów. Między innymi z lodówek, komputerów i procesorów odzyskuje się wiele złomu, a także nieuszkodzone instalacje. Sprężarki i płyty główne również służą do ponownego wykorzystania. Pamiętajmy jednak, że niektóre odpady (np. niektóre żarówki, świetlówki lub jarzeniówki) są zaliczane do odpadów niebezpiecznych. Z tego powodu należy pamiętać o przekazywaniu ich odpowiednim służbom, a także dobrze zabezpieczać przed transportem.
Co jeszcze warto wiedzieć przed utylizacją elektrośmieci? Warto wiedzieć, jakimi kodami odpadu oznaczać poszczególne materiały – będzie to przydatne podczas uzupełniania BDO oraz KPO. Są to m.in. następujące kody:
20 01 21* – lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć (np. świetlówki liniowe oraz energooszczędne),
20 01 23* – urządzenia zawierające freon (np. lodówki, chłodziarki, klimatyzatory),
20 01 35* – zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23 zawierające niebezpieczne składniki (np. monitory, telewizory, kuchenki i ogrzewacze z izolacją azbestową),
20 01 36 – zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21*, 20 01 23* i 20 01 35* (np. np. komputery, pralki, kuchenki mikrofalowe, elektronarzędzia, odbiorniki radiowe, magnetofony, odkurzacze, czajniki, drukarki, telefony itp.),
16 02 11* – zużyte urządzenia zawierające freony, HCFC, HFC (np. lodówki, chłodziarki, klimatyzatory),
•16 02 13* – zużyte urządzenia zawierające niebezpieczne elementy inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 12 (np. monitory, telewizory, zasilacze UPS, urządzenia zawierające rtęć, świetlówki liniowe oraz energooszczędne, lampy wyładowcze),
16 02 14 – zużyte urządzenia inne niż wymienione w 16 02 09 do 16 02 13 (np. komputery, pralki, kuchenki mikrofalowe, elektronarzędzia, odbiorniki radiowe, magnetofony, odkurzacze, czajniki, drukarki, telefony itp.)

Podsumowanie usługi

Nasza firma oferuje skup i odbiór elektrośmieci, zapewniając kompleksową obsługę dla firm, instytucji oraz osób fizycznych. Specjalizujemy się w pośrednictwie pomiędzy klientami a firmami zajmującymi się przetwarzaniem elektroodpadów, gwarantując legalność, proekologiczne działanie oraz spersonalizowane oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Nasze usługi obejmują wsparcie w kwestiach formalnych, takich jak wpis do BDO czy wystawienie Karty Przekazania Odpadu, a także negocjacje cenowe w imieniu klienta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku odpadowym, oferujemy profesjonalizm i wysoką jakość usług, skupiając się na efektywnym recyklingu elektrośmieci. Zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie, aby skorzystać z darmowej wyceny i ustalić szczegóły współpracy.
Inne kategorie odpadów
Zobacz wszystko >
Odpady niebezpieczne
Odpady niebezpieczne
Więcej 🡢
Akumulatory
Więcej 🡢
Odpady poprodukcyjne
Odpady poprodukcyjne
Więcej 🡢
Odpady opakowaniowe
Więcej 🡢
Odpady drewniane
Więcej 🡢
Styropian
Styropian
Więcej 🡢
Odpady przemysłowe
Odpady przemysłowe
Więcej 🡢

Odbiór i skup elektrośmieci – FAQ

Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące skupu i odbioru elektrośmieci (elektroodpadów).
FAQ

Co to są elektroodpady?

Elektroodpady, znane też jako elektrośmieci, to odpady powstałe ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Obejmują one szeroką gamę produktów, od dużych urządzeń AGD, przez sprzęt komputerowy, po małe gadżety elektroniczne i baterie.

Co należy do elektroodpadów?

Do elektroodpadów zalicza się:

 • duże i małe urządzenia AGD (lodówki, pralki, mikrofalówki, odkurzacze),
 • sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny (komputery, monitory, telefony),
 • urządzenia audiowizualne (telewizory, radia, kamery),
 • oświetlenie elektryczne (świetlówki, żarówki energooszczędne),
 • narzędzia elektryczne,
 • zabawki elektroniczne i sprzęt sportowy z elementami elektrycznymi,
 • baterie i akumulatory.

Gdzie oddawać elektrośmieci?

Elektrośmieci możemy oddać do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), które zajmują się skupem różnego rodzaju elektrośmieci – jednak warto pamiętać, że przed wywozem do placówki należy sprawdzić harmonogram punktu. Można również oddać odpady do sklepów ze sprzętem elektronicznym i AGD, jednak oferują one możliwość oddania starych urządzeń tylko przy zakupie nowych. Firmy powinny przekazywać elektroodpady do specjalistycznych firm zajmujących się odbiorem elektrośmieci. Osoby fizyczne mogą skorzystać także z lokalnych zbiórek elektroodpadów, które organizują gminy.

Gdzie wyrzucić elektrośmieci?

Nie można wyrzucać elektrośmieci do odpadów komunalnych! Możemy za to oddać je do:

 • lokalnego PSZOK-u,
 • firm skupujących elektrośmieci,
 • sklepów RTV/AGD podczas zakupu nowych produktów,
 • gminy, podczas zbiórek elektroodpadów.

Czy baterie to elektrośmieci?

Tak, zużyte baterie i akumulatory są traktowane jako elektrośmieci ze względu na zawarte w nich substancje chemiczne i metale.

Jak oddać elektrośmieci?

Elektrośmieci należy oddawać w wyznaczonych do tego miejscach. Nie powinno się ich wyrzucać do zwykłych śmietników ze względu na szkodliwe substancje, które mogą zawierać. Warto skorzystać z PSZOK-ów, zbiórek organizowanych przez gminy lub sklepów oferujących taką możliwość. Firmom natomiast dedykowane są usługi specjalnych skupów elektrośmieci, które zajmują się odbiorem i przetwarzaniem takich pozostałości.

Kto zbiera elektrośmieci?

Elektrośmieci są zbierane przez:

 • PSZOK,
 • firmy specjalizujące się w odbiorze i skupie elektroodpadów,
 • sklepy i dystrybutorów sprzętu elektronicznego i AGD (jednak odbierają oni odpad, jeśli kupujemy w ich sklepie nowy produkt),
 • organizacje i instytucje lokalne organizujące zbiórki elektroodpadów.

Ile można dostać za elektrośmieci?

Zazwyczaj nie otrzymuje się bezpośredniej zapłaty za skup elektrośmieci. Jednak w niektórych przypadkach, jak przy recyklingu metali zawartych w dużych urządzeniach AGD, istnieją firmy, które mogą oferować rekompensatę finansową za cenne surowce. Warto jednak pamiętać, że główną korzyścią jest ochrona środowiska i odpowiedzialne pozbywanie się odpadów. Jeśli chodzi o dokładne koszty skupu elektrośmieci – odsyłamy do naszego cennika elektroodpadów.

WasteMaster
Odbiór elektrośmieci
Oferujemy skup i odbiór elektrośmieci, zapewniając kompleksową obsługę dla firm, instytucji oraz osób fizycznych. Specjalizujemy się w pośrednictwie pomiędzy klientami a firmami zajmującymi się przetwarzaniem elektroodpadów, gwarantując legalność, proekologiczne działanie oraz spersonalizowane oferty dopasowane do indywidualnych potrzeb. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku odpadowym, oferujemy profesjonalizm i wysoką jakość usług, skupiając się na efektywnym recyklingu elektrośmieci. Zachęcamy do kontaktu za pomocą formularza zgłoszeniowego lub telefonicznie, aby skorzystać z darmowej wyceny i ustalić szczegóły współpracy.
Dlaczego z nami?
punktator
Wycena nic nie kosztuje
punktator
Porównasz ceny z 200 różnych firm
punktator
Zamówisz usługę jednym kliknięciem
Wyceń telefonicznie
Wyceń swój odpad

cross