Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
złomu

Ceny złomu stalowego

Ceny złomu stalowego zmieniają się na przestrzeni całego roku. Ma na nie wpływ wiele czynników, dlatego warto być na bieżąco z aktualnym cennikiem złomu stalowego, który prezentujemy poniżej. Podane ceny są szacunkowe i orientacyjne, ponieważ finalna stawka zależy od indywidualnych kryteriów, które ustalamy z każdym klientem w trakcie bezpłatnej wyceny. Ile kosztuje 1 kg złomu na skupie w 2024 roku? Czy ceny złomu pójdą w górę? Podpowiadamy.

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Stal cienka0,36 – 0,51 zł / kg 
Stal gruba0,44 – 0,62 zł / kg 
Stal nierdzewna2,04 – 2,48 zł / kg 
Złom stali1,04 – 1,56 zł / kg 
Stal kwasoodporna (wióry)1,53 – 2,04 zł / kg 
Stal kwasoodporna 18/9 Ni3,33 – 4,27 zł / kg 
Stal kwasoodporna 18/7 Ni2,81 – 3,95 zł / kg 

Ceny złomu stalowego 2024 – ile kosztuje 1 kg złomu na skupie?

Rok 2024 nie jest dobrym czasem dla ceny złomu stalowego, która spadła poniżej 1 zł dla prawie każdego rodzaju złomu. Korzystnym czasem dla tego surowca był początek 2022 roku, kiedy to średnia za tonę oscylowała w okolicach 1600-1800 zł. Aktualnie 1 kg złomu stalowego na skupie kosztuje średnio 0,75-1 zł. Najwyższą wartość ma żeliwo i za nie powinniśmy oczekiwać stawki w okolicach 1 zł za 1 kg surowca. Niewiele mniej dostaniemy za złom stalowy wsadowy gruby (klasa W5) – ok. 0,90-0,97 zł za 1 kg.

Podobnie cenowo prezentują się inne klasy złomu (złom stalowy gruby W7, N7, W2, N2), za które na skupie otrzymamy od 0,80 do 0,90 zł za 1 kg. Najmniej wartościowym złomem stalowym jest złom cienki niewsadowy N10 oraz blachy. Ich cena na skupach oscyluje obecnie w okolicach 0,75-0,80 zł za 1 kg.

Oczywiście ceny złomu stalowego są szacunkowe, ponieważ na to, ile konkretnie kosztuje 1 kg złomu na skupie, będzie miało wpływ wiele czynników. Oprócz rodzaju surowca (złom wsadowy, niewsadowy, gruby, cienki etc.) recyklerzy biorą pod uwagę także jego ilość (masa wagowa), lokalizację oraz przede wszystkim stopień zanieczyszczenia czy stan przygotowania do transportu. Ceny w hurcie są korzystniejsze niż w detalu.

Gdzie sprzedać złom stalowy?

Złom stalowy najlepiej jest sprzedać na pobliskim skupie złomu. Takie punkty odbiorą od Ciebie każdą ilość posiadanego złomu stalowego. I nieważne, czy będzie to wanna, kaloryfer czy inna stalowa rzecz z naszego mieszkania. Można z sukcesem ją spieniężyć.

W przypadku hurtowego skupu złomu zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami. Nasza firma specjalizuje się w hurtowym skupie złomu na ogólnopolską skalę. Dysponujemy odpowiednią flotą pojazdów, które są w stanie załadować duże ilości złomu oraz bezpiecznie dostarczyć je do miejsca docelowego, czyli huty. Zapraszamy do kontaktowania się telefonicznie lub za pomocą widocznego formularza.

Prognozy – czy ceny złomu w 2024 pójdą w górę?

Rok 2022 rok był rokiem bardzo wysokich podwyżek cen złomu stalowego. Najlepsza sytuacja dla handlujących tym surowcem miała miejsce wiosną 2022 roku, kiedy to złom osiągnął cenę nawet 3000 zł za tonę. Jednak później nastąpiły drastyczne zmiany, ceny złomu stalowego stale malały, aż obecnie (stan na koniec 2023 roku) osiągnęły wartość 800-1000 zł za tonę. Analizując te zmiany, można prognozować, że ceny złomu stalowego w końcówce 2024 roku nie ulegną dużym wahaniom i utrzymają się na podobnym poziomie. Trudno liczyć na tendencję zwyżkową.

Przewidywanie przyszłych cen złomu stalowego na 2024 rok nie jest jednoznaczne z powodu wielu zmiennych wpływających na rynek. Jednakże istnieją czynniki, które mogą mieć wpływ na przyszłe ceny, w tym planowane inwestycje infrastrukturalne, wzrost gospodarczy, zmiany w globalnym rynku surowców oraz polityka handlowa​​. Ceny złomu stalowego, podobnie jak innych surowców, są dynamiczne i zależą od wielu zmiennych, takich jak popyt i podaż na rynkach globalnych, koszty produkcji i recyklingu, a także od polityki ekonomicznej poszczególnych krajów.

Aktualne ceny złomu stalowego w Polsce na początku 2024 roku wahały się między 0,70 zł a 1,20 zł za kilogram, przy czym najwyższe ceny uzyskiwano za złom żeliwa, będącego najcenniejszym w tej kategorii odpadu​​. Ceny mogą różnić się w zależności od wielu czynników, w tym od kategorii złomu, ilości, lokalizacji skupu, oraz od wielkości samego skupu.

Jeżeli chcą być Państwo stale na bieżąco z cenami złomu stalowego, zachęcamy do obserwowania naszych cenników, które na bieżąco aktualizujemy na podstawie wykresów z Londyńskiej Giełdy Metali. Dodatkowo zajmujemy się bezpłatnymi wycenami odpadów online, aby klienci mogli poznać dokładne ceny z uwzględnieniem swoich indywidualnych parametrów takich jak lokalizacja skupu, rodzaj odpadu, stopień zanieczyszczenia, waga. Cenimy sobie elastyczne podejście – dla nas każdy klient to nowe wyzwanie! Zapoznaj się z naszą pełną ofertą dotyczącą skupu i utylizacji odpadów, a następnie zamów odbiór prosto ze swojej firmy. Zajmujemy się także profesjonalnym doradztwem z zakresu BDO.

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.