Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
metali kolorowych

Cena ołowiu na złomie – cennik 2024

Cena ołowiu na złomie może kształtować się bardzo różnie i wpływa na nią zbyt wiele czynników, aby móc zaprezentować jedną stałą stawkę. Dlatego właśnie chcemy przedstawić Państwu orientacyjne ceny ołowiu w skupie, z którymi można się spotkać. Dzięki temu będzie można łatwo zorientować się, ile kosztuje tona ołowiu. Od czego zależą poszczególne stawki?

Rodzaj surowca:

Cena w skupie:

Ołów pokablowy czysty5,79 – 7,80 zł / kg 
Ołów czysty5,20 – 7,60 zł / kg
Ołów brudny3,98 – 6,70 zł / kg
Ołów z jutą3,00 – 6,30 zł / kg
Ołów odważniki0,20 – 0,70 zł / kg

Cena ołowiu na złomie – ile kosztuje 1 kg ołowiu?

Tak jak zostało już wcześniej wspomniane, cena ołowiu na złomie może kształtować się różnie. W 2024 roku za 1 kg tego surowca w skupie możemy uzyskać od 0,20 do 7,80 zł. Jak widać, rozpiętość cenowa jest spora i nawet jeżeli posiadamy złom ołowiu, trudno oszacować, ile możemy na nim zarobić, jeżeli nie wiemy konkretnie, jaki rodzaj ołowiu mamy na skup. W takich sytuacjach warto poradzić się specjalistów, których z pewnością można znaleźć w punktach skupach złomu w okolicy.

Nasi pracownicy również z chęcią pomogą Ci oszacować cenę posiadanych przez Ciebie odpadów w postaci złomu ołowiu. Nie tylko określą ich konkretny rodzaj, lecz także na podstawie indywidualnych czynników ocenią, ile może być wart oraz złożą adekwatną ofertę ich kupna i skupu. Aby zgłosić się do nas po bezpłatną wycenę online, wystarczy zadzwonić lub wypełnić widoczny formularz (wyświetlający się również na tej stronie).

Ile jest czystego ołowiu w akumulatorze?

Niektórzy z nas szukają dodatkowego źródła zarobków, chcąc sprzedać niepotrzebne przedmioty właśnie na skupie złomu. Wtedy warto zastanowić się, gdzie można znaleźć najwięcej złomu ołowiu? Tego typu pierwiastek jest głównym budulcem akumulatorów ołowiowych (stąd też ich nazwa). Ile jest czystego ołowiu w akumulatorze? Przyjmuje się, że tego rodzaju akumulator może składać się nawet w 80% z ołowiu, a więc po okresie swojej eksploatacji jest idealnym odpadem do skupu ołowiu. Trzeba jednak pamiętać jednocześnie o tym, że zużyte akumulatory zaliczają się do odpadów niebezpiecznych. Oznacza to, że zwykły skup bez odpowiednich zezwoleń nie może go przyjąć. Hurtowe ilości akumulatorów możesz sprzedać za naszym pośrednictwem na odpowiedni skup akumulatorów.

Gdzie najbardziej opłaca się sprzedać ołów?

Złom ołowiu najbardziej opłaca się sprzedać do profesjonalnych skupów tych odpadów, które będą znały ich realną wartość. Dzięki temu będą w stanie zaproponować atrakcyjne stawki, z których będziesz zadowolony. Cena ołowiu na złomie wcale nie musi być niska i warto o tym pamiętać, przymierzając się do podobnej transakcji.

W celu skupu złomu ołowiu zachęcamy do skorzystania z naszej oferty bezpłatnej wyceny. Wycena zostanie sporządzona z uwzględnieniem wszelkich indywidualnych parametrów odpadu (ilość, rodzaj, jakość) oraz aktualnej sytuacji rynkowej. Dzięki temu zyskujesz pewność, że całość jest wykonana w sposób rzetelny i profesjonalny. Z uwagi na to, że cena ołowiu na złomie może szybko ulegać zmianom, zaproponowana przez nas wycena do zaakceptowania przez klienta będzie ważna tylko przez kilka dni roboczych. Później istnieje szansa, że wycena się przedawni, a zaproponowana stawka będzie nieaktualna.

Zachęcamy także do sprawdzenia naszych pozostałych usług utylizacyjnych i recyklingowych!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.