Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
metali kolorowych

Cena mosiądzu na złomie – cennik 2024

Cena mosiądzu na złomie może się różnić w zależności od kilku czynników. Dlatego warto zapoznać się z aktualnymi cenami złomu mosiądzu. Należy wziąć pod uwagę, że podane ceny za mosiądz są przedstawione w widełkach, gdyż ich konkretne stawki różnią się między sobą, na co ma wpływ m.in. jakość skupowanego odpadu. Dokładną kwotę możesz poznać, zamawiając u nas bezpłatną wycenę swoich odpadów!

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Mosiądz M63 poprodukcja19,23 – 24,05  zł / kg 
Mosiądz M63 stare blachy17,50 – 22,60 zł / kg
Mosiądz M63 włosy18,30 – 23,10 zł / kg
Mosiądz otoczka16,10 – 20,60 zł / kg
Mosiądz wióry12,70 – 18,90 zł / kg
Mosiądz chłodnice bez Fe15,00 – 21,00 zł / kg
Mosiądz żółty bez wodomierzy16,05 – 22,12 zł / kg
Mosiądz pobiał bez wodomierzy14,20 – 20,10 zł / kg
Mosiądz żółty poprodukcja16,55 – 22,60 zł / kg
Mosiądz rurki mix18,10 – 23,20 zł / kg
Mosiądz łuski bez Fe18,30 – 24,60 zł / kg
Mosiądz węże (bez PCV)0,10 – 1,10 zł / kg
Mosiądz grzałki0,90 – 4,00 zł / kg

Cena mosiądzu na złomie – ile kosztuje 1 kg mosiądzu?

Jak już zostało wyżej wspomniane, cena złomu mosiądzu jest zależna od wielu czynników, wśród których możemy wymienić, np. aktualne notowania na światowych giełdach metali kolorowych. W 2023 roku cena za 1 kg mosiądzu wahała się w przedziale 0,10-24,60 zł. Jak widać, rozstrzał był ogromny i wynikał między innymi z rodzaju skupowanego złomu. Jeden z tych najcenniejszych, mosiądz M63 poprodukcja, na skupie złomu jest warty ok. 19-24 zł za 1 kg. Na podobną cenę można liczyć w przypadku skupu mosiężnych łusek bez dodatku żelaza (symbol Fe) oraz mosiężnych rurek. Najgorzej płatny jest złom mosiądzu w postaci węży (bez PCV) oraz grzałek. Cena mosiądzu na złomie w tym przypadku waha się w okolicach 0,10-4,00 zł za 1 kg.

Wybierając się na skup złomu, żeby sprzedaż złom mosiądzu, warto zaznajomić się z jego poszczególnymi rodzajami oraz dowiedzieć się, co dokładnie posiadamy. Dodatkowo nie zaszkodzi zapoznać się z aktualnymi notowaniami tego surowca na giełdzie w Londynie. Cena mosiądzu zależy również od popytu, jak i podaży na mosiądz i produkty zawierające ten surowiec. Ważny jest też stopień przydatności pierwiastków w różnych dziedzinach gospodarki. Cena mosiądzu w skupie zależna jest także od wydobycia oraz pozyskiwania surowców przez huty.

Jak sprawdzić, czy coś jest z mosiądzu?

Istnieje kilka sposobów na to, aby sprawdzić, czy coś jest wykonane z mosiądzu i czy naprawdę mamy do czynienia z tego typu stopem. Najłatwiejszy z nich to po prostu ocena wizualna. Powinniśmy wiedzieć, że złom mosiądzu ma charakterystyczny żółtozłoty kolor. Oczywiście z upływem czasu mosiądz może ciemnieć i pokrywać się patyną.

Kolejnym sposobem na sprawdzenie, czy coś jest z mosiądzu, jest prosty test z magnesem. Mosiądz to metal, który jest niemagnetyczny, a więc nie przyciągnie magnesu. Oczywiście nie tylko mosiądz należy do metali niemagnetycznych, dlatego sama taka próba może o niczym nie świadczyć. Innym znanym testem jest test z octem i solą. Należy wymieszać dwa te składniki w takich samych proporcjach, a następnie nanieść je na nasz złom mosiądzu. Po ok. 5 minutach należy sprawdzić, czy powierzchnia, na którą nanieśliśmy mieszankę, zaczęła jaśnieć. Jeżeli tak, to istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia właśnie z mosiądzem.

Jeżeli i to dalej nas nie przekonuje, możemy uderzyć w posiadany złom i posłuchać, jaki dźwięk wydaje. Mosiądz ma charakterystyczny, dzwonkowy dźwięk. W ostateczności możemy udać się do ekspertów na skupie złomu i wprost poprosić ich o to, aby ocenili posiadany przez nas złom.

Pamiętaj jednak, że istnieje wiele stopów i odmian mosiądzu, które mogą różnić się właściwościami i wyglądem. Ponadto wiele innych metali może być powierzchniowo pokrytych cienką warstwą mosiądzu, co może wprowadzać w błąd w ocenie całego przedmiotu, dlatego niekiedy tak istotna jest profesjonalna pomoc.

Gdzie sprzedać złom mosiądzu?

Dowiedzieli się Państwo już, jak mniej więcej prezentuje się cena mosiądzu za kilogram w 2024 roku. Jednak gdzie sprzedać złom mosiądzu, aby wyjść na takiej transakcji z jak największym zyskiem? W dobie XXI wieku warto postawić na internetowe rozwiązania, takie jak nasza strona. Nasz zespół specjalistów za darmo wyceni koszt Twojego złomu i podpowie Ci, ile możesz na nim zarobić. Dodatkowo zaoferuje Ci jego kupno oraz transport odpadu do miejsca skupu.

Działamy na terenie całego kraju, więc bariera lokalizacyjna dla nas nie istnieje. Chcemy, aby gospodarka odpadami w firmach była przyjemna, łatwa, a przede wszystkim... zyskowna! Zajmujemy się także innymi odpadami, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą na usługi utylizacyjne i recyklingowe. Zachęcamy do pozostawiania kontaktu w formularzu lub dzwonienia na widoczny numer telefonu. Na łączu czekają na Państwa konsultanci, którzy są gotowi przyjąć zamówienie na hurtowy skup mosiądzu.

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.