Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
metali kolorowych

Cena miedzi w skupie 2024

Cena miedzi w skupie waha się w okolicach 20-35 zł za 1 kg odpadu. Dokładna cena złomu miedzi zależy od tego, jaki dokładnie rodzaj surowca posiadamy. Ile kosztuje 1 kg miedzi na skupie w 2024 roku? A ile kosztuje 1 kg miedzi z kabli? Wszystkiego dowiesz się z naszego cennika!

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Miedź milbera29,07 – 35,46 zł / kg 
Miedź kawałek świecący i cienka milbera28,18 – 33,31 zł / kg 
Wiązka samochodowa10,00 – 17,00 zł / kg 
Miedź pobiał24,12 – 29,69 zł / kg 
Miedź piecyki21,24 – 27,98 zł / kg 
Miedź wiór23,68 – 29,45 zł / kg 
Kable miedziane w izolacji5,65 – 15,54 zł / kg 

Cena miedzi na złomie 2024 – ile kosztuje 1 kg miedzi na skupie?

Cena miedzi na złomie zależy głównie od rodzaju skupowanego surowca. Trzeba wiedzieć o tym, że nie każdy złom miedzi jest wart tyle samo, a to dlatego, że nie każdy z nich zawiera taką samą ilość czystego pierwiastka Cu (miedź). Najdroższym rodzajem miedzi na złomie jest miedź millbera. Cena za 1 kg surowca waha się zazwyczaj w okolicach 29-35 zł. Miedź millbera to najczystsza postać miedzi, a jej zawartość w stopie wynosi aż 99,9%. Niewiele mniej dostaniemy za miedź millbera cienką lub tzw. kawałek świecący – szacunkowa cena to ok. 28-33 zł za 1 kg. Podobnie jest w przypadku miedzi pochodzącej z płaskowników czy trakcji (ok. 27-32 zł za 1 kg).

Za miedź granulat A1 grubą (powyżej 1 mm), kawałki bez lutów i farb oraz granulat A2 drobny dostaniemy w okolicach 25-31 zł za 1 kg. W jeszcze niższym pułapie cenowym znajdują się takie rodzaje miedzi jak: miedź niesort, miedź pobiał, miedź granulat A3 pobiał czy wióry – 23-30 zł za 1 kg. Niewiele mniej dostaniemy także za miedziane piecyki oraz chłodnice kolejowe. Cena miedzi na złomie najgorzej prezentuje się w przypadku miedzi z cewki, preszpan czy offset. Jednak nadal są to ceny wynoszące ok. 14-21 zł za 1 kg złomu, a więc niemało.

Od czego zależy cena miedzi w skupie?

To, w jakiej cenie jest miedź, zależy od szeregu czynników. Na jej cenę na skupie złomu ma wpływ nie tylko rodzaj skupowanego surowca, lecz także ilość, lokalizacja punktu skupu czy aktualne notowania na giełdzie metali kolorowych. Warto omówić poszczególne zmienne osobno:

  • Notowania na Londyńskiej Giełdzie Metali (ang. London Metal Exchange, LME) – cena miedzi w skupie w dużej mierze będzie zależała właśnie od notowań na wspomnianej giełdzie. Między innymi dlatego właśnie ceny metali kolorowych potrafią tak dynamicznie się kształtować i zmieniać się nawet do kilku razy dziennie. Nic więc dziwnego, że poszczególne skupy aktualizują swoje cenniki prawie każdego dnia.
  • Lokalizacja skupu – nie bez wpływu pozostaje także lokalizacja skupu miedzi. W dużych aglomeracjach miejskich możemy spodziewać się wyższych stawek niż w skupach położonych na wsiach czy w miasteczkach. Wynika to z popytu na poszczególne metale kolorowe, w tym oczywiście miedzi.
  • Ilość surowca – ważnym czynnikiem wpływającym na cenę złomu miedzi w skupie jest także ilość, którą mamy zamiar skupić. Im większa ilość, tym korzystniej dla skupującego, ponieważ kupujący chętniej przyjmują hurtowe ilości, które łatwiej przekazać finalnie do huty.
  • Rodzaj miedzi

Darmowa wycena złomu miedzi

Jak widać, cena miedzi w skupie jest różna w zależności od kilku czynników. Dlatego przed zdecydowaniem się na skup, warto zapoznać się ze szczegółową stawką, którą możemy uzyskać. W tym celu zapraszamy do skorzystania z naszej darmowej, indywidualnej wyceny online. Dzięki niej będziesz mógł poznać dokładną aktualną cenę miedzi w skupie na podstawie indywidualnych parametrów takich jak waga odpadu, rodzaj odpadu, jego stan zanieczyszczenia oraz lokalizacja. Wystarczy wypełnić formularz lub zadzwonić. Współpracujące z nami skupy metali kolorowych w pobliżu chętnie odkupią do Ciebie miedź oraz inne metale nieżelazne.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą pełną ofertą na pozostałe usługi utylizacyjne i recyklingowe!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.