Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
metali kolorowych

Cena złomu cynku – cennik 2024

Dokładna cena złomu cynku jest zależna od wielu czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Dlatego nie ma co się dziwić, że na każdym skupie możemy spotkać się z różnymi stawkami. Dlatego właśnie zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, w którym przybliżyliśmy aktualne stawki złomy cynku. Ile kosztuje 1 kg cynku na skupie złomu? Sprawdziliśmy to!

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Cynk – blacha czysta (bez Fe)4,71 – 7,90 zł / kg 
ZnAl skrzepy2,52 – 5,50 zł / kg
ZnAl poamrotyzacyjna2,60 – 5,80 zł / kg
ZnAl gaźniki2,01 – 5,10 zł / kg
ZnAl poprodukcja5,19 – 8,53 zł / kg
ZnAl malowana/chromowana4,32 – 7,57 zł / kg

Złom cynku – cena za 1 kg

Cena złomu cynku plasuje się na poziomie ok. 2-10 zł za 1 kg. W powyższym cenniku podaliśmy uśrednione ceny, które zostały wyciągnięte na podstawie danych z kilkunastu miesięcy. Podanie jednoznacznych stawek za złom cynku jest trudne, ponieważ metale kolorowe (w tym także cynk) potrafią kształtować się bardzo dynamicznie pod wpływem, np. wahań na giełdzie. Cynk jest bardzo często łączony z innymi pierwiastkami, aby uzyskać lepsze właściwości metalu. Najczęstszym stopem jest stop cynku z glinem, czyli tzw. ZnAl (lub też po prostu „znal”). To właśnie ten stop jest często prezentowany w cennikach, gdyż jest po prostu dużo częściej spotykany na skupach złomu niż sam czysty cynk.

Najlepsza cena złomu cynku, jaką możemy uzyskać, to cena za stop cynku z glinem poprodukcja – nawet do 8,53 zł za 1 kg odpadu. Niewiele mniej wartościowy jest złom cynku w postaci czystych blach, których cena osiąga niekiedy 8 zł za 1 kg. W niższym pułapie cenowym znajdują się wspomniane już stopy znalu – skrzepy, poamortyzacja czy gaźniki. Za te odpady cena wynosi do ok. 6 zł za 1 kg.

Od czego zależy cena złomu cynku?

Tak jak zostało już na samym początku wspomniane, cena złomu cynku jest kształtowana pod wpływem wielu zmiennych. Nie na wszystkie wymienione niżej parametry będziemy mieli wpływ, jednak warto sobie z nich zdawać sprawę, gdyż niekiedy może nam to pomóc w zawarciu korzystniejszej transakcji kupna-sprzedaży na skupie. Od czego zależy cena złomu cynku?

  • rodzaj surowca – najważniejszym czynnikiem jest rodzaj surowca, ponieważ nie każdy złom cynku posiada taką samą wartość. Istotne są także jego stopy z różnymi innymi pierwiastkami metalicznymi oraz jakość. Zanieczyszczone odpady będą przedstawiały mniejszą wartość dla recyklera niż odpady, które są oczyszczone i posegregowane.
  • lokalizacja – innym ważnym aspektem jest lokalizacja punktu skupu. Nie w każdym regionie Polski cena złomu cynku jest taka sama i trzeba mieć to na uwadze. Skupy w dużych miastach, w których jest większy popyt na złom metali, są w stanie zaoferować wyższe ceny niż punkty skupu w małych miejscowościach czy wsiach. Niekiedy wpływ ma na to również umiejscowienie huty w pobliżu danego skupu.
  • notowania na światowych giełdach metali – oczywiście nie sposób nie wymienić tutaj czynników ekonomicznych. Oprócz popytu i podaży skupy uwzględniają notowania na światowych giełdach metali kolorowych. W naszym regionie najbardziej znacząca jest Londyńska Giełda Metali. Między innymi od jej aktualnego kursu zależy cena złomu cynku w skupie. Do czynników ekonomicznych warto dodać także poziom inflacji czy deflacji w danym kraju, a także poszczególne kursy walutowe.

Jak widać zatem cena cynku w skupie nie zawsze może być oczywista dla wszystkich. Bardzo dobrze zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zaprojektowaliśmy dla Państwa rozwiązanie w postaci bezpłatnej wyceny odpadu. Zajmujemy się hurtowym skupem odpadów, w tym także złomu cynkowego. Bez dodatkowych kosztów można złożyć u nas zapytanie o wycenę odpadu na podstawie jego indywidualnych parametrów – rodzaj, ilość (waga), aktualna koniunktura gospodarcza, stan, lokalizacja, transport, sposób załadunku. Warto powierzyć gospodarkę odpadami w firmie we właściwe ręce profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy.

Zachęcamy do pozostawienia kontaktu poprzez formularz lub do bezpośredniego zgłaszania się do nas telefonicznie!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.