Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

metali kolorowych

Cena brązu na złomie – cennik 2024

Jaka jest cena złomu brązu? Zapoznaj się z aktualną ceną brązu na złomie w 2024 roku. Złom brązu to jeden z metali kolorowych, który może być cenny na wybranych skupach. Niektóre z nich oferują za niego naprawdę atrakcyjną cenę. Sprawdź sam, jakie są przedziały cenowe i zobacz, ile możesz zyskać. Ile kosztuje 1 kg brązu na złomie w 2024 roku? Cena brązu na złomie może Cię zaskoczyć!

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Brąz B10124,28 – 34,02 zł / kg
Brąz niemagnetyczny 20,38 – 24,30 zł / kg 
Brąz magnetyczny 19,29 –23,38 zł / kg
Wióry brązu 12,47 – 17,70 zł / kg

Cena złomu brązu za 1 kg 2024

Cena złomu brązu za 1 kg w 2024 roku kształtuje się na poziomie od 16 do 34 zł. Ostateczna stawka zależy w głównej mierze od tego, jaki rodzaj konkretnie rodzaj brązu chcemy sprzedać. Najbardziej wartościowe są brązy 101. Ich ceny za 1 kg osiągają niekiedy nawet 34 zł. Kolejny pułap cenowy jest dużo niższy i zaczyna się od 22 do 24 zł za 1 kg. Tyle mniej więcej możemy dostać za brązy magnetyczne lub niemagnetyczne.

Najmniej wartościowym brązem na złom zdecydowanie są wióry brązu. Za tego typu odpad poprodukcyjny otrzymamy od ok. 15-17 zł za 1 kg. Oddając na złom przedmioty zrobione z brązu, warto wiedzieć, że ceny mogą się różnić. Cena brązu na złomie może zależeć między innymi od regionu, w który sprzedaje się metale.

Dodatkowo, na końcową cenę może wpływać stan techniczny oraz czystość sprzedawanego towaru. Ponadto niektóre firmy oferują większe stawki w przypadku, gdy oddajemy większą ilość złomu z brązu – ceny hurtowe są wtedy ustalane w sposób indywidualny. Oczywiście nie możemy zapomnieć o tym, że cena brązu na złomie jest też uzależniona od aktualnego popytu odlewni i hut na ten surowiec.

Cena brązu w skupie – czy brąz jest cenny?

Sporo osób z pewnością zastanawia się, czy złom brązu jest cenny. Po podanych wyżej kwotach można zauważyć, że na tego typu surowcu na złomie można całkiem nieźle zarobić. Skąd wynika tak wysoka cena złomu brązu? Głównie z uwagi na wielość jego zastosować w różnych branżach przemysłu. Brąz to metal, który można wykorzystać do produkcji silników, kadłubów, zawieszeń pojazdów, śrub, wałów, tulei czy biżuterii. Nie powinna nas więc zaskakiwać cena złomu brązu na skupie.

Co jest droższe mosiądz czy brąz?

Zarówno w stopie mosiądzu, jak i w stopie brązu znajduje się miedź, która jest najdroższym metalem kolorowym na skupie złomu. To właśnie jej obecność determinuje, że oba metale są bardzo pożądane oraz chętnie odkupowane przez recyklerów. Jednak co jest droższe – mosiądz czy brąz? Zdecydowanie cena złomu brązu jest wyższa, gdyż brąz zawiera większy odsetek miedzi w stopie. Oczywiście dokładna procentowa zawartość będzie się różniła, ponieważ wyróżniamy różne rodzaje brązu na złomie.

Gdzie sprzedać złom brązu?

Złom brązu najkorzystniej sprzedać w skupie. Pracownicy tego typu podmiotów bardzo dobrze orientują się w aktualnych cenach brązu na złomie i są gotowi podać dokładną stawkę. Tak ja zostało już wcześniej wspomniane, w przypadku hurtowych ilości złomu brązu, dobrze jest skorzystać ze spersonalizowanej wyceny odpadu, która weźmie pod uwagę nasze indywidualne czynniki, takie jak lokalizacja odpadu, dokładna ilość, rodzaj surowca, zanieczyszczenia, koszt transportu.

Oferujemy Państwu darmową wycenę odpadu w każdym rejonie Polski. Zajmujemy się szeroko pojętą gospodarką odpadami w przedsiębiorstwach w całym kraju. Wycenę mogą otrzymać Państwo nawet jeszcze tego samego dnia, w którym złożą Państwo zapytanie. Zamówienie wyceny do niczego Państwa w przyszłości nie zobowiązuje. Jeżeli cena złomu brązu Państwa nie zadowoli, nie muszą Państwo korzystać z przedstawionej oferty. Zachęcamy do kontaktu zarówno telefonicznego, jak i za pośrednictwem zaprojektowanego formularza, który wyświetla się na widocznej stronie. Jesteśmy gotowi wszystko Państwu wytłumaczyć osobiście, na infolinii.

Sprawdź również pozostałe nasze usługi!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.