Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 102 948
złomu

Cena aluminium na złomie – cena za kg w 2024

Złom aluminium to jeden z częściej sprzedawanych surowców w skupach metali kolorowych. Nic dziwnego, ponieważ ten metal od lat cieszy się dobrymi cenami za 1 kg skupu. Ile kosztuje 1 kg aluminium w 2024 roku? Zapoznaj się z aktualnymi cenami aluminium na złomie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że podane niżej ceny aluminium na skupie są orientacyjne, szacunkowe. Dokładną kwotę (z uwzględnieniem wahań rynkowych oraz stopnia zanieczyszczenia odpadu) poznasz bezpośrednio dzięki naszej bezpłatnej wycenie.

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Aluminium niesortowane (czyste niemalowane) 2,18 – 2,62 zł / kg 
Aluminium profile (czyste niemalowane)3,20 – 3,93 zł / kg 
Aluminium profile zanieczyszczone3,06 – 3,79 zł / kg 
Puszki aluminiowe2,08 – 2,70 zł / kg 
Aluminiowe felgi rozbrojone3,57 – 4,52 zł / kg 
Aluminium energetyczne sektor3,86 – 4,95 zł / kg 
Aluminium energetyczne linka3,64 – 4,52 zł / kg 
Aluminiowe chłodnice czyste bez FE1,82 – 2,55 zł / kg 

Od czego zależy cena złomu aluminium 2024?

Cena aluminium na złomie kształtuje się na podstawie wielu czynników i nie w każdym regionie w kraju będzie taka sama. 1 kg aluminium w skupie może kosztować 15 zł, a może też kosztować niecałą złotówkę. Od czego zależy dokładna cena aluminium na złomie? Ma na nią wpływ kilka czynników, którym warto się nieco bliżej przyjrzeć:

  • Lokalizacja – jak już zostało wcześniej wspomniane, na cenę złomu aluminium wpływ będzie miała przede wszystkim lokalizacja skupu. Skupy w dużych miastach są w stanie zaoferować nam więcej za 1 kg złomu aluminium niż skupy mieszczące się w małych miejscowościach czy wsiach.
  • Rodzaj i stan posiadanego złomu aluminiowego – kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na cenę aluminium na złomie jest rodzaj skupowanego odpadu, jego jakość (stan techniczny), a także zawartość poszczególnych pierwiastków. Złom aluminiowy, który posiada w swoim składzie domieszkę miedzi (np. chłodnice aluminiowo-miedziane) jest dużo cenniejszy od np. zwykłych aluminiowych puszek czy felg. Czyste chłodnice (bez Cu w składzie) są w stanie kosztować nawet trzykrotnie mniej od tych pierwszych! Inną kwestią jest także sam stan odpadu oraz sposób jego składowania. Jeżeli odpad jest czysty, nie posiada zanieczyszczeń w składzie, a w dodatku jest odpowiednio magazynowany i niemalże od razu gotowy do załadunku i transportu, z pewnością będzie przedstawiał sobą większą wartość niż złom aluminiowy nieposegregowany i rzucony byle gdzie. Dlatego warto dbać o wszelkie aspekty skupu.
  • Ilość skupowanych odpadów – nie bez znaczenia na cenę aluminium na złomie pozostaje także ilość skupowanych odpadów. Nie od dzisiaj wiadomo, że ceny w hurcie potrafią być o wiele korzystniejsze od cen detalicznych. Niestety jedynie duże firmy produkcyjne są w stanie zapewnić hurtowe ilości złomu aluminiowego. Nasze domowe puszki po piwie czy innych napojach nie przyniosą nam zbyt dużego zysku, nawet zbierane bardzo regularnie.

Cena aluminium na złomie – ile kosztuje 1 kg aluminium 2024?

Cena za 1 kg aluminium na skupie złomu w 2024 r. waha się w przedziale od 1 zł do nawet 15 zł. Wszystko zależy, co posiadamy, gdyż złom aluminium złomowi aluminiowemu nierówny. Najcenniejsze na złomie aluminium są chłodnice zawierające domieszkę miedzi. Te potrafią kosztować 12-15 zł za 1 kg. W niższym pułapie cenowym znajdziemy aluminiowe linki (bez zakuć żelaznych), aluminium offset i cekiny, które za 1 kg kosztują ok. 7-9 zł.

Z kolei aluminiowe profile lakierowane (anodowane, max do 1 m), czyste odlewy poprodukcyjne, felgi rozbrojone (bez żelaza i ołowiu), gary, blachy spożywcze, plastyka czysta kosztują zazwyczaj w okolicach 4,50-7 zł za 1 kg. Popularne na skupach puszki aluminiowe kosztują w okolicach 3,50-5 zł za 1 kg. Podobny zakres cenowy dotyczy także drobnych odlewów, kawałków, rolet, czystych chłodnic (bez domieszki miedzi), żaluzji (bez żelaza i sznurków) oraz sektorów.

Najmniej wartościowy złom aluminium występuje w postaci wiór (ok. 1,50-2 zł za 1 kg), aluminium z domieszką żelaza od 2 do 15% (1-2 zł za 1 kg), chłodnic z domieszką żelaza (ok. 1 zł za 1 kg) oraz izoprofili okiennych bez zakuć żelaznych, czysty – ok. 0,50-1 zł za 1 kg.

Ile za 1 kg aluminium? Uzyskaj darmową wycenę!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, ile za 1 kg aluminium możesz uzyskać dokładnie (co do grosza!), zamów naszą darmową wycenę online. Dzięki spersonalizowanej wycenie będziemy mieli szansę dokładnie zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi Twoich odpadów – ilość, rodzaj, jakość, skład chemiczny. Zajmujemy się jedynie hurtowym skupem aluminium, minimum logistyczne odbioru – 500 kg. Działamy na terenie całej Polski. Więcej informacji uzyskasz, dzwoniąc bezpośrednio do nas lub wypełniając formularz. Szybko sprawdzisz, jaka jest cena aluminium na złomie!

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.