Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
akumulatorów

Cena akumulatorów na złomie – cennik 2024

Trzeba pamiętać o tym, że aktualna cena akumulatorów na złomie będzie zależała między innymi od kursów metali na giełdzie. Głownie chodzi o notowania ołowiu, którego w zużytych akumulatorach jest najwięcej. Przed skupem warto zapoznać się z bieżącymi stawkami, aby móc lepiej orientować się w rynkowych wartościach tego rodzaju odpadów. Sprawdź nasz cennik i dowiedz się, od czego zależy cena akumulatora na złomie oraz ile dostaniesz za akumulator.

Rodzaj surowca: 

Cena w skupie: 

Akumulator ołowiowy (Pb)1,75 – 2,83 zł / kg
Akumulator niklowo-kadmowy (NiCd)0,11 – 0,41 zł / kg
Ogniwa UPS0,68 – 3,15 zł / kg

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Skup akumulatorów – cena za 1 kg

Ogólna cena za 1 kg akumulatorów na skupie waha się w przedziale 0,11-3,15 zł. Najlepiej płatne są ogniwa UPS. Przy dobrej koniunkturze gospodarczej jesteśmy w stanie za nie uzyskać nawet 3,15 zł za 1 kg. Z kolei najgorsza cena akumulatorów na złomie wynosi ok. 0,11 zł za 1 kg. Jest to cena za akumulatory niklowo-kadmowe. Średnia półka cenowa to najpopularniejsze rodzaje akumulatorów, a więc akumulatory ołowiowe – od 1,75 do 2,83 zł za 1 kg.

Jak widać, cały czas podajemy przedziały cenowe. Dlaczego? Dlatego, że trudno jest podać jednoznaczne stawki, gdyż te zależą od wielu czynników. Na niektóre z nich nie mamy wpływu i musimy czekać, np. na korzystniejszą sytuację gospodarczą. Od czego zależy cena akumulatorów na złomie?

Od czego zależy cena akumulatorów na złomie?

Cena akumulatorów na złomie zależy od wielu czynników, które warto znać, gdyż na niektóre z nich mamy wpływ. Dzięki temu być może uda nam się uzyskać jeszcze korzystniejszą cenę na skupie, co zawsze jest satysfakcjonujące dla klientów, którym zależy głównie na zarobku. Cena akumulatorów na złomie zależy od:

  • rodzaju skupowanego akumulatora – jak zostało wcześniej opisane oraz z łatwością można dostrzec to w cenniku, lepszą stawkę można uzyskać za konkretne rodzaje akumulatorów. Te ołowiowe są bardziej wartościowe od np. niklowo-kadmowych.
  • wagi (ilości) skupowanego akumulatora – we wszystkich cennikach akumulatorów widnieją ceny za 1 kg odpadu. Dlatego nic dziwnego, że od tego będzie zależała także finalna kwota. Im więcej odpadów w postaci złomu akumulatorowego tym lepiej. Niektóre firmy skupujące mają osobne stawki dla ilości hurtowych.
  • lokalizacji skupu – warto mieć z tyłu głowy również to, że nie bez wpływu pozostaje lokalizacja danego skupu akumulatorów. Te w dużych miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Poznań) są w stanie zaoferować więcej niż skupy ulokowane na wsiach czy w niewielkich miasteczkach. Tam popyt na złom akumulatorowy jest niższy, co przekłada się także na cenę.
  • notowań na giełdzie metali – oczywiście bardzo ważna jest także sytuacja ekonomiczna. Chodzi przede wszystkim o aktualne notowania na giełdzie metali, które w znacznej mierze dyktują ceny (nie tylko złomu akumulatorów). W przypadku akumulatorów kluczowe będą notowania i cena ołowiu, gdyż to właśnie ten pierwiastek zawiera się w większości tradycyjnych akumulatorów.
  • ogólna sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie – nie należy zapominać, że ceny akumulatorów są kształtowane na podstawie bieżących sytuacji w gospodarce, takich jak popyt, podaż, inflacja, deflacja, kryzysy czy kursy walut.

Ile dostanę za akumulator? Ile waży akumulator?

To, ile dokładnie dostaniemy za akumulator na skupie, będzie zależało od wyżej wymienionych czynników. Jednym z istotniejszych jest oczywiście waga. Ile waży przeciętny akumulator? To zależy od jego wielkości, gdyż na rynku jest dostępnych wiele zróżnicowanych akumulatorów. Te lżejsze ważą do ok. 16 kg. Z kolei te cięższe mogą ważyć nawet do 30 kg. Można się spotkać z akumulatorami także o wadze blisko 200-300 kg. Wagę akumulatora warto pomnożyć średnio razy 2 zł. Można przyjąć, że to uśredniona stawka za akumulator ołowiowy.

Jeżeli posiadasz zużyty akumulator na skup złomu, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami. Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że działamy wyłącznie w hurcie, a więc odbieramy całosamochodowe ilości złomu akumulatorów. W naszej firmie zajmujemy się tylko odpadami i nie prowadzimy sprzedaży używanych akumulatorów-zamienników. Interesują nas jedynie zniszczone, zużyte bądź wyeksploatowane akumulatory nienadające się do dalszego użytkowania i przeznaczone do odzysku.

Można się z nami skontaktować za pośrednictwem tej strony, formularza lub zadzwonić bezpośrednio na numer infolinii, który jest widoczny powyżej. Nasi pracownicy z niecierpliwością oczekują telefonów i są gotowi udzielić odpowiedzi na każde Państwa pytanie związane z tematyką odpadową. Oprócz skupu akumulatorów świadczymy usługi zagospodarowania odpadów z zakresu innych metali kolorowych. Zachęcamy do zaznajomienia się z naszymi możliwościami i rozwiązaniami.

Porównaj ceny w 132 firmach

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.