Porównaj oferty skupu w 62 firmach

Porównaj ceny w okolicy

Szukasz skupu ? Porównaj ceny w 15 minut. Zacznij od wpisania przybliżonej ilości, a my porównamy ceny i znajdziemy tą najlepszą.

Wyceń telefonicznie: 732 080 220
oleju

Skup oleju przepracowanego – cena 2024

Szukasz informacji na temat tego, w jaki sposób kształtuje się cena utylizacji oleju silnikowego? Od czego uzależniona jest cena skupu przepracowanego oleju? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym cenniku. Przepracowany olej silnikowy może być dodatkowym źródłem zarobku dla Twojego warsztatu samochodowego lub firmy, o ile wiesz, gdzie szukać i zamówić usługę. Zapraszamy do zapoznania się ze stawkami.

Rodzaj surowca:

Cena w skupie:

Olej przepracowany 500–999 litrów (silnikowy, hydrauliczny)0,30 – 0,50 zł / kg
Olej przepracowany 1000–2000 litrów (silnikowy, hydrauliczny)0,60 – 0,80 zł / kg
Olej przepracowany powyżej 2000 litrów (silnikowy, hydrauliczny)indywidualna wycena
Zanieczyszczony olej przepracowanypłatna utylizacja od 2 zł / kg
do indywidualnej wyceny
Minimum logistyczne odbioru – 500 litrów. Prezentowane ceny są cenami netto. Należy do nich doliczyć 8% VAT. Usługa kierowana do firm posiadających wpis do BDO oraz gospodarstw rolnych o powierzchni do 75 ha.

Ile kosztuje litr zużytego oleju przepracowanego?

Cena przepracowanego oleju w dużej mierze zależy od ilości, jaką mamy na skup. Im bardziej hurtowa ilość (powyżej 1000 czy 2000 litrów), tym lepsza stawka. Ile kosztuje zatem litr zużytego oleju? Firmy skupujące olej przepracowany podają stawki za 1 kg. Należy więc przeliczyć litry na kilogramy. Przyjmuje się, że 1 litr oleju przepracowanego waży 0,8 kg i w ten sposób szacowane są finalne stawki. Za 1 kg oleju przepracowanego dostaniemy w skupie od 0,30 do nawet 1,00 zł. Jeżeli chcielibyśmy przeliczyć to na litry, wtedy wychodzi nam, że litr zużytego oleju przepracowanego kosztuje odpowiednio 0,24 do 0,80 zł (zarówno silnikowego, jak i hydraulicznego).

Od czego zależy cena przepracowanego oleju?

Cena przepracowanego oleju, oprócz wyżej podanego czynnika, jakim jest ilość, będzie zależała także od innych parametrów. Wśród nich można wymienić lokalizację miejsca skupu oraz jakość oleju odpadowego. Jeżeli olej przepracowany jest zanieczyszczony, wtedy nie otrzymamy za niego zapłaty, a koszty jego utylizacji będą leżały po stronie wytwarzającego odpad (a więc np. warsztatu samochodowego). Często zdarza się również tak, że firmy utylizacyjne nie chcą w ogóle przyjmować olejów w takiej postaci. Wszystko podlega indywidualnym negocjacjom, ponieważ każda sytuacja klienta może być nieco inna, dlatego zachęcamy do darmowej wyceny. Ważna jest również lokalizacja skupu oleju przepracowanego, która łączy się bezpośrednio z popytem na ten surowiec oraz ulokowaniem firm zajmujących się jego filtracją.

Oferta na odbiór przepracowanego oleju od firm – kody odpadu

Jeżeli nasza cena przepracowanego oleju jest dla Państwa satysfakcjonująca, oferujemy Państwu skup i odbiór przepracowanego oleju silnikowego, hydraulicznego, transformatorowego i innych. Działamy na terenie całej Polski, gdzie mamy odbiorców w każdym regionie. Cena przepracowanego oleju w skupie jest ustalana indywidualnie z każdym klientem i jest uzależniona w głównej mierze od ilości posiadanego odpadu. Aby zamówić nasze usługi, wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz, w którym należy podać podstawowe informacje takie jak NIP firmy, lokalizacja odpadu, ilość (w kilogramach lub litrach) odpadu.

Odbiór oleju przepracowanego następuje za pomocą specjalnej cysterny, która podjeżdża pod wskazane miejsce i wypompowuje olej. Pojemniki zostają do Państwa dyspozycji. Bardzo istotne jest, aby firma posiadała wpis do Bazy Danych Odpadowych (BDO). Odbiór olejów przepracowanych następuje w następujących kodach odpadów:

 • 13 01* odpadowe oleje hydrauliczne,
 • 13 02* odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe,
 • 13 03* odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła,
 • 13 04* oleje zęzowe,
 • 13 05* odpady z odwadniania olejów w separatorach,
 • 13 07* odpady paliw ciekłych,
 • 13 08* odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

W ramach usługi odbieramy takie oleje przepracowane jak:

 • oleje silnikowe,
 • oleje smarowe,
 • oleje przekładniowe,
 • oleje maszynowe,
 • oleje hydrauliczne,
 • oleje transformatorowe.

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi naszymi usługami recyklingowymi i utylizacyjnymi. Odbieramy także inne odpady warsztatowe w postaci sorbentów, czyściw, odzieży warsztatowej, opon i nie tylko. Zachęcamy do kontaktu, abyśmy mogli przedstawić wszystkie szczegóły w rozmowie telefonicznej.

Znajdź najlepszą cenę

Bezpłatnie porównamy ceny w całej okolicy i przedstawimy Ci najlepszą z nich.